Lietotājvārds
Parole
Par kādu gaisa kvalitāti var runāt lielo skolu klases telpās, kurā ir 30 mazi bērni, augoši pusaudži vai pieauguši jaunieši, īsie starpbrīži, gaitenī vienā stāvā vien ir 6 - 7 tādas telpas (6x30=180 - 210 cilvēku starpbrīdī). Kāda var būt izglītības kvalitāte šādos vides apstākļos?
-> papētīsim 12.10.2017. 17:07:38
Šis nu būtu ķieģelis arodbiedrības dārziņā.
Kur var pieteikties, lai skolā veiktu gaisa kvalitātes monitoringu? Kāpēc tiek izvēlētas atsevišķas skolas, mēs arī gribam.........
papētīsim 12.10.2017. 14:22:23
Gan gaisa kvalitāte, gan trokšņu līmenis, nerunājot jau par stresu, ir uz augstākās pakāpes mūsu skolās.,Ja objektīvi vērtētu, skolā strādājošiem par strādāšanu kaitīgos apstākļos pienāktos gan piemaksa, gan ātrāka pensionēšanās!
Skolā vienmēr nav bijis svaigs gaiss, priecē ka par to sāks runāt....
Naudu, ko taisās ieguldīt pētījumā, pa tiešo jāpiešķir skolām ventilācijas sakārtošanai. Skolas pašas zin problēmas bez pētījumiem, kas ir tikai naudas izšķērdēšana!
Pakešlogiem rokturi pagriežot 45 grādu leņķī var panākt telpu vēdināšanu cauru diennakti,neradot veselības problēmas.
Akdies, kārtējā nodokļu maksātāju naudas šķērdēšana.
Igaunijā liekot jaunus logus sabiedriskās iestādēs automātiski tiek ierīkota arī profesionāla vēdināšanas sistēma! Latvijā tik siltina un liek logus, bet par ventilāciju pat neiepīkstas! Un te nu rezultāts.....mūžigā logu virināšana....apaukstēšanās un slimību lapas.....
Man būtu jājūtas vainīgai, ka pedagogi neprot/negrib/baidās utt., celt pretenziju vadībai par apstākļiem, kādos jāstrādā? Nevaru palīdzēt, raksturs jārūda un prasties cīnīties par sevi, nekāds laimes lacis nenāks aizstāvēt.
lasītāja Ložņai 11.10.2017. 22:22:48
Pirms to savu žulti šķiest apkārt, varbūt padomā, ko pati raksti! ...." Bērnam ir nepieciešams svaigs gaiss un regulāri izvēdinātas telpas. Bērna veselība ir numur viens un pec tam pedagoga un administrācijas labsajūta." Vai neienāk prātā, ka, ja tajos +30 grādos jāsēž skolotājam, tad arī bērns tajos sēž. Un ja skolotājs sēž caurvējā un ir klasē panācis "tikai" 25 grādus, tad arī bērns taču sēž tajā caurvējā! Bet tev- ka tik nostādīt "sliktos, nelietīgos" skolotājus pretstatā nabaga bērniņiem. Vai tiešām neienāk prātā, ka abi viņi ir spiesti uzturēties vienādos apstākļos?
Grieta. Jā, ir man žults un ļoti daudz....un to esmu ieguvusi tieši no izglītības iestādēm, kuri kā ceļa rullis pārskrien pāri bērnam kā personībai, salaužot un ieliekot valsts apstiprinātā rāmītī. Un visu, ko iepriekš rakstīju, balstās uz manu personīgo pieredzi. Ļoti atvainojos, ja esi pedagogs un esmu Tevi aizskārusi. Tāda ir dzīve.
Nezinu ko Ložņa dara ikdienā,bet izpratnes par notiekošo izglītības iestādēs nav! Ja atbilst izglītība,iesaku pāriet strādāt uz IM. Tur varēs likt lietā savu žulti,kas mums visiem,varbūt,būtu nepieciešams.Lai izdodas!
Nav jau izvēles.Pedagogs vismazāk domā par sevi,sakožam zobus un strādājam,jo arī mums vajag līdzekļus ikdienas eksistencei.Runājam visās iespējamās institūcijās,Atbilde viena -līdzekļu nav,domāsim,risināsim. Viss velti!
Tādā gadījumā pedagogs, lai nomaina darbu - nevajadzēst ciest, dziedāt un slimot. Vienmēr esmu uzskatījusi un uzskatu, ka bērnudārzā bērns ir centrālā persona, jo viņš ir mazs un atrodas tādos apstākļos, kādos viņu tur. Bērnam ir nepieciešams svaigs gaiss un regulāri izvēdinātas telpas. Bērna veselība ir numur viens un pec tam pedagoga un administrācijas labsajūta.
Gribētu redzēt to pedagogu, kurš, spiests vadīt stundas telpā kurā ir divas izvēles pavasarī un vasarā - vai nu +30 grādi, vai +25 grādi un caurvējš - sāks kaut ko "dziedāt zem vienām notīm". Sava veselība katram tuvāka par jebkurām notīm.
Manā skolā,kura uzcelta tikai 7 gadus atpakaļ šī ventilācijas problēma jau no paša sākuma aktuāla,jo,redziet,būvnieki-vainīgie(ha-ha)to nav iebūvējuši.Arhitekte gan nav pie vainas,tā tikai slavināta par izcilu ,modernu arhitektūru.Tapušas n-tās vēstules situācijas uzlabošanai,bet viss velti! Siltā laikā cepamies laukā, bezgaisā pavadot mācību stundas. Nu nav nekādas jēgas šim kārtējam "'keksītim"-velti izšķiesta atkal nauda!!! Jēgas nekādas!
"Inspekcijā skaidro, ka pētījuma darbinieki apsekos izglītības iestādi, mācību telpas, intervēs pedagogus un skolas administrāciju" Ha ha ha .... tad jau izglītības iestādes aktīvi šajā laikā ventilēs uz nebēdu, lai pētījums labs sanāk! Mūsu bērnudārzu pa lēto norenovēja, ventilācijas sistēma arī ir, tikai problēma tāda, ka esot ļoti skaļš un pūšot virsū bērniem, tāpēc dienas laikā ventilācija paklausīgi klusē un sīkie dzīvojās savos izgarojumos. Manuprāt, jebkuri pētījumi ir jāveic slepus, tā lai neviens nezin, ka notiek pētījums - tikai tā var patiesus rezultātus iegūt. Intervēt pedagogus un administrāciju - tas ir lieki, tie vienmēr "dzied" zem vienām notīm un nevis kā ir, bet nodzied kā vajag.
Un ko dos pētījuma rezultāti? Ieguldīs naudu, bet līdzekļu ventilācijas ierīkošanai tāpat nebūs! Un telpas būs tik lielas, cik ir. Un no 2 logiem atverams tikai 1! Jau tagad ir skaidrs, ka ventilācija daudzās skolās ir slikta! Tam vajag līdzekļus, nevis pētīt acīmredzamo!
Beidzot
Gandrīz visās skolās, kur veikta siltināšana, tā veikta pēc „lētākā piedāvājuma” principa. Būvniecības vai renovācijas darbu pasūtītājs, ekonomējot un plānojot izmaksas un nedomājot par ilgtspējīgu būvniecību, parasti atsakās no ventilācijas sistēmas ierīkošanas. Agrāk skolā pa logu šķirbām svaigs gaiss ieplūda klasē, tur sasila, cēlās augšup, aizplūda pa ventilāciju vai bēniņiem. Tagad caur plastmasas logiem svaigs gaiss klasē neienāk nemaz un vecā ventilācija nedarbojas, bet jauna nav izveidota, vecās ventilācijas lūkas un šahtas aizmūrētas. Kā RigaTV24 uzsvēra ārsts Pēteris Apinis: "Pēc skolu ēku siltināšanas šajā gadsimtā, skolas ēku telpas ziemas mēnešos ir neveselīgākā zināmā vide tieši aiz Getliņu izgāztuves."

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.