Lietotājvārds
Parole
Internātskolas likvidēt! Vairāk prasīt atbildību no vecākiem, likt sodus par bērnu neaudzināšanu! Lai vairāk pastrādā sociālie dienesti! Ļoti izdevīgi - valsts pabaro, apģērbj, par velti izskolo! Tā ir arī silta, barojoša vieta darbiniekiem!
Papule malacis - lai dod vietu jaunām dvesmām!
kas te vispār notiek?
Darbu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atstās ilggadējā Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra vietniece Evija Papule. Darba attiecības ar IZM tikšot izbeigtas 1.novembrī. Atlūguma iemesls ir neapmierinātība ar IZM administratīvās vadības neprofesionalitāti un neatbilstību ieņemamajam amatam. «Pēdējos divus gadus pie šā brīža galvenās administratīvās personas [IZM valsts sekretāres Līgas Lejiņas] es uzskatu par apzinātu sabotāžu pret IZM kā institūciju, kas attiecīgi atspoguļojas arī pret ministru personiski,» sacīja Papule. Viņa skaidroja, ka IZM virknes pieņemtu dokumentu virzība tikusi kavēta, tam piemeklējot formālus iemeslus. «Tie ir vairāki valstij svarīgi starptautiskie projekti, tostarp ar Eiropas Komisiju,» teica Papule, piebilstot, ka īpaši cietušas tādas jomas kā profesionālā izglītība un pieaugušo izglītība. «Mums noslēgti līgumi, ko arī paraksta valsts sekretārs, pēc kā mēnešiem netiek pieņemti cilvēki un nenotiek darbības. Tā ir naudas aprite. Kurš par to atbildēs?» nobažījusies Papule. Viņa pauda, ka virzītie dokumenti no Lejiņas puses tikuši kavēti un tas noticis formālu iemeslu, nevis dokumentu kvalitātes dēļ. «Ja neiet uz priekšu idejas, kas ir pieņemtas un politiski atbalstītas, tad nav iespējams tālāk virzīties. Kā to lai citādāk sauc kā par sabotāžu?» norādīja Papule. «Ja divu gadu garumā darbības vai nu tiek kropļotas, vai formāli kavētas, nediskutējot pēc būtības, tad tas ir galvenais iemesls,» komentēja Papule, piebilstot, ka patlaban IZM birokrātijas līmenis jau ir «par lielu Latvijai>
Vai tad stingrā režīma skolas(kā agrāk bija Alsviķos priekš mazgadīgām huligānēm) vēl eksistē? Un tām nosūtīja ar nepilngadīgo inspekcijas lēmumu. Ir tikai puišu(Cēsīs) un meiteņu kolonijas - bet tur nonāk tikai notiesātie.
Nejaukt internātskolas ar stingrā vai ne tik stingrākā režīma ... nu, nezinu jau, kā lai nosauc...kolonijām - specskolām (cietuma skolām)...Bija skolas īpašām vajadzībām, bāreņiem, noziedzniekiem...Tagad visus integrēsim līdz brīdim, kamēr visa segregācija notiks spontāni, pārgrupēsies paši, specializēsies, pielāgos telpas, sagādās materiālus neredzīgiem, nedzirdīgiem, kustību traucējumiem...u.t.t.
solo > no spec 14.10.2017. 15:13:46
Kāpēc lai neattiektos noteikumi par minimālo skaitu klasēs? Kāpēc uzturēt 5 internātskolas ar 6 bērniem klasē lai tajā pat laikā uzturētu 1 skolu ar 30 bērniem klasē? Tāpat viņi dzīvo internātā, vai nav vienalga, kur. Labāk šo naudu atvēlēt lauku skolām, kuras atrodas tālu no pilsētām un gluži nesavāc skolēnu skaitu.
Ko tu nervozē? Varbūt es pats sev tos plusus saliku. Man taču patīk plusi. PSRS - pagajušais gadsimts, kaut gan atdalīšanas no tā bija pretlikumīga un uz barikādēm stāvēja searatisti. Ieguvumi no atdalīšanas ir šaubīģie (viens kas ir - iespēja aizbraukt uz rietumu pusi). Nu OK, kas padarīts, tas padarīts, gau galā katra revolūcija ir pretlikumīga. Mēs jau esām ES, un ir jādzivo jaunā savienībā. Tagad viss, kas notiek ES aizskar arī LR. Doma par atdalīšanos ir destruktīva visām ES, ne tikai Spānijai. Varbūt rīt no LR Latgale atdalīsies (un ienāks Krievijas sastāvā joka pēc).
Tie, kas Brīnumam pieplusojāt - gribat atkal PSRS? Pievienoties Krievijai?
Te, pirmkārt, būtu jāsāk stingrāk prasīt atbildību no ģimenēm. Bet degradētu ģimeņu ir tik daudz, ka soc. dienesti pat necenšas. Nu, varbūt ir daži izņēmumi, bet reti. Otrkārt, šīs internātskolas ir siltas vietas gan darbiniekiem, gan skolēniem. Pāris skolēnu klasē, nekādas atbildības par sekmēm, jo visu var norakstīt uz kontingenta specifiku. Vecākiem ērti - valsts par visu padomā. No viņiem neprasa nekādu atbildību. Redzu tuvumā vienu tādu, kur plašās telpās, vairākos korpusos, daži desmiti skolēnu. Ēdināšana un dzīvošana bez maksas. Mediķi, aukles, pulciņi, izklaides... Paši nopīpējušies (tam nauda ir), un ne tikai..., masveidā nesekmīgi. Ar prieku demolē un lauž visu, ko var. Un deklarē, ka viņiem pienākas! Jā internātskolas diemžēl ir vajadzīgas. Bet tad ar speciālu stingru režīmu, lai potenciālajiem audzēkņiem tur negribētos nonākt. Vaidēšana par to, ka viņiem parastās skolās dara pāri, ir muļķības. Drīzāk otrādi. Noplukuši, nemazgājušies - tad prasiet stingri no ģimenes! Iesaistiet policiju un organizējiet piespiedu darbus. Jā, te kāds iebildīs, ka nehumāni. Bet sodi diemžēl nepieciešami. Arī par satiksmes noteikumu neievērošanu soda.
Stāvējāt uz barikādēm jūs ne par savām interesēm. Separātisms, visbiežāk, nedod nekādus ieguvumus parastiem mirstīgiem, kas stāv barikādēs un panes visas grūtības. Separātisms izdevīgs pirmkārt vietējai elitei, kuras pilnvaras uzvaras gadījumā stipri pieaug. Pieaugot varai, pieaug individuāla bagātība. Par to jūs stāvējāt. Pašlaik Katalonija atdalās no Spānijas. Pasakiet lūdzu, kam tās pasākums būs izdevīgs? Vietējiem iedzīvotājiem, kuri uzvaras gadījumā finansēs ar nodokļiem 101 jaunu struktūru, kas ir vajadzīgi jaunai valstīj? Vai biznesmeniem, kuriem tiks sagrautas visas saistības ar apkārtni un zaudētas tirgus pozīcijas?
Vienkārši ārprāts! Birokrātiskā aparāta algošanai un bruņojuma iegādei vienmēr naudas pietiek, bet pat bērnu izglītošanai trūkst!! Vai tāpēc veidojām "Baltijas ceļu" un bargā ziemas salā stāvējām uz barikādēm??
Vai tad daļa internātskolu jau nav slēgtas? Manuprāt, 14!Šie bērni ir ielikti parastajās skolās un " bauda sūro ikdienu " pēc pilnas programmas- tiek apsaukāti par ubagiem, utainiem, zagļiem...Viņus vaino it visā pat nenoskaidrojot īstos vainīgos- kaut kas pazūd- viņi vainīgi, saplēš, nosmërē utt.Vecāki vāc parakstus, lai " šie ubagi nemācītos kopā ar viņu " labajiem " bērniem...Realitāte.
loģiska doma 12.10.2017. 16:13:40
".....LRA uzskata, ka nedrīkst pārtraukt internātskolu finansēšanu no IZM budžeta, ja pirms tam nav panākta vienošanās ar konkrētajām pašvaldībām par izdevumu segšanu šo skolu uzturēšanai, īpaši ņemot vērā, ka tas notiek mācību gada vidū. Ja ministrija nespēj vienoties ar pašvaldībām, internātskolas ir jāturpina finansēt no valsts budžeta. Internātskolu audzēkņi un skolotāji nav vainīgi, ka IZM nespēj ilgtermiņā plānot izglītības reformas Latvijā, kā arī neuzskata rūpes par bērniem kā prioritāti un savu galveno pienākumu, par politiskā spēka nostāju pavēstīja V.Verners...."
piejūras internātpamatskola - kur ir? 12.10.2017. 13:34:19
jau staigā pa ielām, un "sēž", un dažus nevar vairs atrast... kam paldies?... Carnikavas domei?...IZM?, MIZ?, ZIM? LRA? ARL? IRA Iestādes ar trīs burtiem papilnam. KATRAM NOVADAM VAJAG SAVU INTERNĀTSKOLU BĒRNIEM AR ĪPAŠĀM VAJADZĪBĀM UN BĒRNIEM VISPĀR, to cilvēciņu mazāk nepaliek, to paliek vairāk. Pamatproblēma ir citur: tie ir mūsu (mūsējie, savējie, pašu vai vēl kā mūsējāk to lai pasaka) bērni tikai uz papīra, tikai likumā, tikai teorētiski. Kad esi aci pret aci ar tādiem bērniem, situācijām, ģimenēm no kurienes tie nāk - labieši novēršas un pabrauc garām. Skolas kļūst neērtas, jo bojā pagasta tēlu, cērt budžetā robu. Un, agri vai vēlu, negribētais bērns met logā akmeni. Pavaicājiet paši sev - vai tie ir mūsu pašu (mūsu radu, mūsu ciema, latvijas) bērni vai nav?
" Likumprojektā arī noteikts, ka pašvaldību speciālās pirmsskolas izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumu segšana turpmāk tiks veikta no pašvaldību budžetiem." Vispirms speciālās pirmsskolas izglītības iestādes, pēc tam speciālās internātskolas..... Latvijā katra divpadsmitā, bet Rīga katra desmitā ir speciālās internātskola. Eiropa to nesaprot, tāpēc steidzami jāsamazina speciālo internātskolu skaits.
no speciālās internātskolas 12.10.2017. 10:32:57
Varbūt kaut ko nepareizi sapratu - vai tas nozīmē, ka, piemēram, algu speciālās internātskolas skolotājiem maksās valsts, bet tehniskajam personālam un maksu par ēku un teritorijas uzturēšanu maksās pašvaldība? Vai tas nozīmē, ka uz speciālajām skolām attiecinās arī noteikumus par minimālo skolēnu skaitu klasēs, un visi skolotāji arī turpmāk saņems minimālās algas, kā tas šobrīd?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.