Lietotājvārds
Parole
Nepareizi organizēta nodarbība! Komunistu laikā peldētapmācībā bija jābūt ne vairāk par 8. Maziem bērniem vajadzētu uzģērbt arī kādu drošības līdzekli - peldcepuri ar pildītu gaisu, uzročus, vestītes utml... Tāpat nodarbības organizē kopā ar vecākiem, lai viņi zinātu, kādus vingrinājumus bērniem jāapgūst, lai iemācītos peldēt. Iespēju un veidu, kā organizēt nodarbības ir daudz, bet instruktors bez pedagoga (trenera) sertifikāta, tikai ar glābēja sertifikātu, diez' var vadīt jebkādu sporta nodarbību. Pie tam sporta skolas direktors!
Zviedrijā baseinos visu laiku dežurē dzīvības glābēji.
Kad tad sākas tas saprātīgais vecums? Peldēt jāiemāca pēc iespējas agrākā vecumā, tikai - vienā grupā vienam trenerim SAPRĀTĪGS skaits audzēkņu + papildus pieaugušais (spējīgs pieskatīt, pārredzēt, uzraudzīt bērnus, baseinu, sagaidīt mazo peldētāju, ja viņš atgriežas no tualetes; ja nepieciešams, arī glābt utt.). Mazo audzēkņu skaits? 5 - 8. Ne vairāk!
Peldēt var iemācīties arī saprātīgā vecumā, nav ko dzīt bērnus baseinā ķeksīša pēc.
Manuprāt peldēšanas nodarbībām ,līdz skolas vecumam būtu jānotiek vecāku klātbūtnē,ja nē,tad vecākiem jānoskaidro grupas lielums un pašiem jāizlemj ,vai riskēt ar sava bērna dzīvību lielās apmācības grupās ar vienu treneri.Uzskatu,ka vecāku pašu atbildība ir pirmām kārtām,nekādi likumi nelīdzēs,ja neļauj būt klāt nodarbībā,nevediet.paspēs vēl iemācīties peldēt,visa dzīve priekšā.
Pārtraucot peldēšanas nodarbības, kurš ir ieguvējs? Atvainojiet par nepiedienīgo salīdzinājumu - ja notiek satiksmes negadījums uz ielas, vai tāpēc tagad jāslēdz satiksme, piemēram, Brīvības vai Valdemāra ielā?
Nu gan, Severa kungs! Vai tiešām var apšaubīt, ka četras acis, kas uzmana mazus bērnus palielā skaitā, nepalielinātu drošību?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.