Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 09.11.2017. 10:54:01
Pietiks melot!!! Pietiks solīt zelta kalnus!
Pēc skolu tīkla sakārtošanas - tas ir skolu likvidēšanas vajag proporcionāli arī likvidēt ierēdņu skaitu Izglītības ministrijā - mazāk skolu, attiecīgi mazāk ierēdņu.
Slima kaķēna murgi....
30 bērnu klasē varbūt tikai faķīrs spēj nodrošināt, ka visi visu saprot... Reālajā dzīvē saprot tikai īpaši spējīgie...
pelna viņi ļoti labi ,jo var apvienot vairākas skolas,bet bērniem mājās japaskaidro ir vecākiem. kur tad ir tā viņu atbildība pret bērnu un savu darbu
Nesanāks. Ministrijas un novadu izglītības ierēdņiem taču arī algas jāpaaugstina...
Ja likvidēs visas lauku skolas,tad varbūt būs tādas algas.
Ak,ko nu,lai nu beidz gvelzt dumjības! Birokrātija kā Indijā,viss tā samuļļāts,ka ne rītu,ne vakaru neviens normāls cilvēks nespēj saprast,un tad vēl mūžīgā reformēšana,optimizēšana un kāda vēl -šana. Labāk savu vājprātīgo ierēdņu armiju optimizējuši būtu,āksti! Tas taču ir izsmiekls!
Tā ir pirmsvēlēšanu propoganda. Ministram bija citi plāni un cits algu pieauguma grafiks, kas paredzēja ļoti nelielu un ļoti lēnu pieaugumu, kas nepārsniedz inflācijas līmeni. 2016 gadā minimāla līkmes alga bija 680, bet 2018 būs 710. Ja inflācijas līmeni, kas bija 2016 gadā (2,2 %), ekstrapolēt uz nākotni, tad var teikt, ka inflācija pa 2 gadiem apedis tos 30 eiro, kas tiks pielikti. Reala skolotāju alga pa diviem gadiem tikai samazināsies, bet 2018. gadā tā tiks atgriezta uz 2016. gada līmeni un to nosauks par pieaugumu.
>> >> Rajai 29.10.2017. 10:17:33
Un 100 skolotāju darbu arī darīs 20 skolotāji????? Darba ir tik, cik ir, un mazāk nepaliks, varbūt, pat vairāk - kompetences taču....tāpat kā ar naudu - ir tik, cik ir, un vairāk nebūs...
Mums 800 bērnu skola. Jau 3. gadu algas samazinās.
Kur paliks skolotaji UZ KĀ REĶINA BŪS TĀDASALGAS?
Par IZM darboņu ,,Matemātiku" -īpaši rēķinot procentus , jau daudzi nešaubās ( 680)
Pamatīgi sasmējos, jo vairs jau nekas cits neatliek. Pēc katra solītā algas pielikumu mūsu algas tikai samazinās, bai iedomāties, kāds samazinājums varētu būt pēc šī lielā solījuma. :(
Skolotāja jau gandrīz 30 gadu 27.10.2017. 17:48:20
Šobrīd algu aprēķins ir tā saķimerēts, ka to atšifrēt neņemsies neviens. Varbūt tikai pats direktors un visaugstākie spēki kaut ko saprot un spēj kaut aptuveni paskaidrot. Katrā skolā citāds aprēķins, katram skolotājam citāds aprēķins, likmes par slodzi tiek noteiktas subjektīvi, vieniem maksā par labošanu, gatavošanos, konsultācijām, citiem nemaksā vai maksā simboliski, vieniem maksā par papildus darbiem, piemēram, metodisko darbu, citiem nemaksā. Ne TV, ne Šadurskis te neko nevarēs līdzēt. Mēs esam naivie, apzinīgie un sabiedrības nesaprastie, pēdējos gados arī nosodītie. Atliek aiziet no skolas vai stāvēt pāri visam un visiem, kas traucē normāli dzīvot un strādāt.
Līdz tam laikam jau vairs nebūs skolā skolotāju...apmiruši. Ja atceramies, kāda vecuma skolotāji vēl ,,turas"skolā. A, varbūt vēl kāds sagrabējis pensionārs...
Skolotāki drīz jau vispār tiks atzīti par 21.gs.dzimtļaudīm-tik spēj strādāt algu tev nevajag tev taču ir misija.Normāli dzīvot 21.gs. skolotājam vajag nevis ir jābūt par eksperimenta sastāvdaļu patstāvīgajās reformās,kas individuāli skolotājam neko labu nedot.
Skolotāja- jau 20 gadus.... 26.10.2017. 19:33:50
Vai jāzvana uz raidījumu 'Neērtais jautājums" - lai viņi palūdz Šadurski uzstāties TV un godīgi visiem skatītājiem pateikt, ka skolotāji oktobrī saņēma MAZĀKU ALGU? Pēc ilgiem un grūtiem aprēķiniem, pēc skolu reoganizācijām un pēc tik daudziem atlaistiem skolotājiem...: ( Kur palika ieekonominētā alga???Jo augustā mūsu ministrs pa TV solīja lielāku algu.... MELI !!!
Bet ieekonomēto naudu jau, tāpat kā nesen tika minēts, ieekonomēto skolēnu brīvpusdienu naudu, varēs daudz lietderībāk izmantot ministrijas ierēdņu atalgojuma palielināšanai, nevis izdalīt pārējiem valsts skolotājiem...
pii skolotāja 26.10.2017. 12:40:30
Pirmsskola kā vienmēr paliek aiz strīpas!
Vienreiz jau solīja ar visiem grafikiem, čiks vien sanāca.
Mana pieredze šāda: ja tauta no masu informācijas līdzekļiem saņem reklamētu ziņu, ka skolotājiem tiek palielināta alga, tad gaidi - saņemšu mazāku. Ar šādu informāciju mēs tiekam pretnostatīti skolēnu vecākiem, kuri domā, ka mēs paliekam arvien " turīgāki". Arī šogad - par tādu pašu slodzi alga samazinājusies aptuveni par 90 eiro. Tas pats ir noticis ar maniem kolēģiem. Skolā mums ir 510 skolēni.
Algas pieaugums līdz 1000 eiro par likmi ir diezgan reāls. Tā jau mums arī iepriekš algas "pieauga". Palielinās likmi no 30 uz 40 kontaktstundām un alga par likmi būs tie 1000 eiro. Pēc tam visiem izreklamēs, ka skolotājiem ir pamatīgi palielinātas algas, un sabiedrības daļa, kam nav nekāda sakara ar skolu un skolotāju algām, domās, ka skolotāji ir vieni no turīgākajiem Latvijā.
Šito vajag anekdošu šovā.......
Pamatlikmi nosaka finansējuma grozu (Nauda, kas paredzēta atalgojumam, un to nav pardezēts palielināt!) sadalot uz skolotāju skaitu. Ir atšķirība vai groziņu izdali 20 vai 100 skolotājiem?
Lielā reforma. 26.10.2017. 10:11:45
Skaties ka 2020 gadā pēc jaunajām ik gadu reformām vispār vidusskolās nepasniegs vairākus priekšmetus.Un tad daudzi skolotāji zaudēs darbu šī eksperimenta rezultatā.
Alga uz atlaisto skolotāju bāzes nepieaugs, jo nosaka taču pamatlikmi un no tās arī maksās, neiedalīs taču vairāk!!!! Atruna būs ļoti vienkārša - likme ir tik un tik eiro un alga ir no šīs likmes tik........ un rēķini kā gribi augšai taisnība, bet TU skolotāj uz skolu vari iet nesafrizēts, ar šķībām kurpēm un arī puspliks utt. Skolās, kurās optimizēja klases, salika paralēlklases kopā - visiem algas ir mazākas, jo pazuda stundu skaits.
Muļķības 26.10.2017. 08:13:03
Muļķības!!! Vispirms izdariet, tad runājiet!!!
Protams, ka NĒ! Kam šis stāsts šobrīd ir izdevīgs???????????????
neticam priekšvēlēšanu brīnumam- lielākai algai
Protams protams pieaugs, jo sakārtos kad pūcei aste ziedēs un tad arī būs solītās algas... Divdesmit gadus no vietas kārto un arvien vēl nevar sakārtot :D
Noticējāt virsrakstam? Nu tad paši vainīgi, tā teikt.
Negribu tikt atlaista. Un negribu tādu algas pieaugumu uz atlaisto kolēģu rēķina. Tāda nauda laimi nenesīs- tikai skaudību, nenovīdību, pat ļaunumu. Gluži kā tas bija ar kvalitātes pakāpēm.
Kad beidzot IZM gan ministrs, gan ierēdņi, beigs ņirgāties par pedagogiem? Oktobris tūlīt beigsies, bet daudzām skolām vēl pat nav mērķdotācija par SEPTEMBRI pārskaitīta. Ierēdnis ierēdņa galā, darbi nekust, toties solījumi....
Atgrieziet krīzē paņemto!Vēl līdz tam neesam tikuši un tikai tad runājiet par pielikumu!Kad alga būs visiem vismaz 712 eiro, tad mēs būsim pirms krīzes līmenī, jo tad par 21 stundu bija 498 eiro, bet tagad tikai 475 eiro.Kāds algu pielikums pēdējos desmit gadus ir bijis, ja ir liela mīnus zīme algās un slodzēs????
Matemātiķe 25.10.2017. 19:12:02
Regulāri ziņo par pieaugumu, ja samazinās skolas, uzlabos apmaksas sistēmu, optimizēs to un rekonstruēs vēl ko. Praksē - darbu labošana, gatavošanās stundām utml. - necik. Nez, cik desmitiem skolēnu jābūt klasē (35 - 45?), lai būtu tie 1500 pirms nodokļiem. Pēc - 1000, un darbs līdz vēlai naktij un brīvdienās, labojot darbus. Neiedvesmo šāda apmaksa par vismaz 80 stundu darbu nedēļā. Izrēķināju aptuveni.
Otro gadu alga mazāka. Ja sola pielikumu, tad nogriezīs. Latvijas politiķiem sen vairs neticu un turpmāk arī vēlēšanas ignorēšu. Jēgas no tā visa nav nekādas. Pie varas tiek tie, kuriem viss jau ir saplānots. Tāpēc arī valstī neievieš elektronisko balsošanu. Grūtāk būs blēdīties ar biļeteniem.
Citiem mokas ar tīklu, citiem ar pārāk lielajām klasēm. Kad tiks sakārtota iespēja strādāt ar 20 skolēniem klasē, ne 34? Kā tad lai strādā jaunajā kompetenču pieejā ar tādu "pulku"? Varētu godīgi padalīties, vismaz Rīgā...
Runāt jau var... Viņi tak par saviem vārdiem atbildību nenes... :(
Neticu! Es nezinu par kādu vispār algas palielināšanu var runāt, ja mūsu skolā šajā mēnesī darba alga gandrīz visiem skolotājiem SAMAZINĀJĀS par 100-200 eiro.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.