Lietotājvārds
Parole
Kā variants var apvienot krievu un latviešu skolas, tā būtu īstā integrācija.
Kāds sakars ar to kādā valodā skolā runā bērni sava starpā ar cieņu pret valsti? Ņēmot vērā algas un iedzīvotāju skaitu laukos un galvaspilsētā 40% Rīgas krievvalodīgo ar saviem nodokļiem uztūr daudzus lauku skolotājus ))
Starp citu, Lielbritānijā katrā miestiņā ir organizēti bezmaksas angļu valodas kursi imigrantiem- ērtā laikā un vietā, bez maksas. Tos kursus piedāvā katram dokumentu noformēšanas laikā. Tapēc tur cilvēki arī iemācās tika ātri runāt, jo valsts ir ieinteresēta...
Manuprāt šī problēma ir uzpūsta pirms vēlešanām. Vai jūs to tiešām neredzat? Kā nāk vēlēšanas, sāk birt tie paši jautājumi: pilsonība, mazaktautību skolas, apdraudējums- viss ko spēj mūsu politiķi. Un mēs ka tāds aunu bars sekojam- meē un beē, bet tie ujinā pretīm! Cik naudas tika izsviestas mistiskajai integrācijai? Kur tā nauda ir palikusi? Par to naudu varētu katram lv slikti runājošam cilvēkam pielikt klāt personīgo skolotāju (un alga būtu cienījama), nerunājot par grupas kursiem ērtajā laikā un vietā. 20 gadus nekas netika darīts lietas labā, jo savādāk nebūtu par ko cepties! Atbildīgie "integrētāji" mājas sacēluši un ujinā tālāk...
Man kā mazāktautības pārstāvei nav iebildumu pret pāreju uz latviešu valodas apmācību, tikai lai atnāk jaunās skolotājas (zem 40), kuras tiešām var paskaidrot tīrā latviešu valodā mācību vielu. Svarīgi arī, lai šīs skolotajas prot arī krievu valodu un lai tām nebūtu aizspriedumu pret mazāktautību bērniem. Jo skolotājas, kas tikai spēj šausmināties, bet nespēj skaidri un loģiski paskaidrot, neko nekad neiemācīs pat latviešu bērnam. Mēs tāpat saviem bērniem iemācīsim krievu valodu, tā noderēs dzīvē. Paliks pāris tūkstošu bezdarbnieku vairāk (skolotājas), tā ir valsts problēma galu galā!
Sāpīgi to atzīt, bet tiešām ķīniešu bērni latviešu valodu apgūst daudz ātrāk nekā krievu bērni...Vistrakākā situācija ir Latgales laukos, jo te valda Putina TV un cerība, ka Latgali drīz pievienos Krievijai.Te tiešām tā cer ļoti daudzi krievi.Un kāda tad var būt runa par motivāciju apgūt latviešu valodu?
Pie nosacījuma, ja šie vecāki nabaga bēēērniņiem visu laiku neborē, ka viņi tiek diskriminēti, apdalīti, ka viņus nemīl, apspiež briesmīgie latvieši un tad izaug tāds - ne šis, ne tas, kurš pateicoties vecākiem vienmēr juties diskriminēts. Nez, zinu daudz krievu bērnu, zinu ķīniešu bērnus, kuri mācās latviešu skolās, dzied korī, lec tautiņdejas un nejūtas diskriminēti. Laikam jau tie vecāki arī maksā nodokļus valstij.
Bērni ļoti ātri apgūst valodas. Manuprāt, minētā problēma vairāk satrauc pieaugušos...
Paldies par morālu atbalstu! Redzu, ka vēl kādam nav vienaldzīgs Latviešu valodas liktenis un tās Pastarītes loma mazākumtautību skolā.Tam "mazliet nepilnvērtīgajam" komentāram vēlos argumentēt un teikt tā:"Man vienalga kādā valodā mani skolēni runā mājās, bet skolā IR jārunā valsts valodā!Un ja tu necieni to vietu, kur tu piedzimi un dzīvo un necieni šīs valsts pamatiedzīvotājus, tad arī tevi neviens necienīs.Tas ir bumeranga efekts.Un par tiem nodokļie un manu algu atbildu sekojoši: tie, kas nezina valsts valodu,te, laukos, nestrādā NEKUR, tāpēc nevis viņi uztur mani, bet es ar saviem nodokļiem uzturu viņus!!!"
pēdējam komentētājiņam 30.10.2017. 16:47:53
Tu par tiem nodoklīšiem aizbrauc un pastāsti Anglijā, piemēram, britiem. Vai, teiksim, Norvēģijā, Spānijā, Francijā. Starp citu, ar tavā dievinātajā krievijā, nez vai daudzmiljonu ķīniešiem, kazahiem un vjetnamiešiem par viņu nodokļiem tiek uzturētas valsts ķīniešu, vjetnamiešu, kazahu skolas. Un šī izcilais jautājums, vai skolēni nedrīkst ar vecākiem sarunāties savā valodā, ir vienkārši deģenerāta cienīgs. Tā vien gribas atbildēt, nē - tev savā ģimenē būs runāt čukču valodā. :DD
Skolēni uz vecāki sava starpā nedrikst runāt savā valodā? ))) Neaizmirstiet kā Jūsu alga ir viņu nodokļi.
Bilingvālo izglītību vajadzēja pārtraukt jau 20.gs. 90. gados un tagad nebūtu problēmas ar latviešu valodas apguvi.Es pati strādāju mazākumtautību skolā Latgalē un ik dienas sastopos ar mūsu politiķu tālaika neizlēmības sekām.Skolēni, skolēnu vecāki un arī skolotāji savā starpā runā tikai krieviski, latviešu valodas stundās atbild krieviski, neciena valsts valodu.Sirds sāp uz to visu skatoties un tajā visā esot katru dienu!
Bilingvālo izglītību vajadzēja pārtraukt jau 20.gs. 90. gados un tagad nebūtu problēmas ar latviešu valodas apguvi.Es pati strādāju mazākumtautību skolā Latgalē un ik dienas sastopos ar mūsu politiķu tālaika neizlēmības sekām.Skolēni, skolēnu vecāki un arī skolotāji savā starpā runā tikai krieviski, latviešu valodas stundās atbild krieviski, neciena valsts valodu.Sirds sāp uz to visu skatoties un tajā visā esot katru dienu!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.