Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 09.11.2017. 10:52:05
Latvieši izmirst. Kauns valdībai!
Izskatās, ka tiek darīts viss, lai laukos valdītu tukšums.
Vieglāk aizvērt skolas un ekonomēt uz bērniem. Neka samazināt deputātu skaitu un viņu algas! Nevienu neinteresē, kā bērni tiks uz skolu,cikos viņiem būs jāceļās no rīta lai paspētu uz autobusu, cikos viņi būs mājās? Kā viņi spēs mācīties pārpildītās klasēs? Par to, ka bērni gatavosies pārbaudes darbiem pa nakti,jo būs vēlu mājās un par viņu pārslodzi es jau klusēju! Bērni sāks slimot, atkal ārstnieciskai jomai peļņa, droši vien par visu padomāts! Nau jau brīnums, ka jauniši pec skolām dodās prom uz ārzemēm, bēdīgi (((
Nebrīnīšos, ja nākošajā šī "pētījuma" autora pētījumā, topošajām dvīņu māmiņām grūtniecībai tiks atvēlēti 4,5 mēneši, bet topošajām trīnīšu māmiņām - trīs mēneši. Rīgā , siltā kabinetā viss izskatās saulaini un papīrs pacieš visu.
Nesaprotu - ja obligāto centralizēto eksāmenu rādītājs ir zems, tad tas ir iemesls skolas likvidācijai, bet ja augsts, tad nav iemesls skolu saglabāt. Autor, lūdzu tiec skaidrībā ar saviem kritērijiem un tad ķeries pie ieteikumu rakstīšanas! Pie reizes, autor, papēti statistiku kā nesenajos gados par sākumskolām pārveidotās vidusskolās mainījies skolēnu skaits. Pateikšu priekšā - ja vecākais brālis vai māsa pārvācas uz vidusskolu pilsētā, tad jaunākie seko līdzi un sākumskolā skolēnu skaits sarūk. Bet vislabāk, autor, iesaku vienreiz pamēģināt no tās pašas Vārkavas aizbraukt uz Preiļiem, tad uz Līvāniem un izdomāt kuru ceļu Tu pats gribētu savam bērnam likt mērot katru dienu. Citādi šis pētījums izskatās nu tāds - Rīgā pie rakstāmgalda ar exceli un waze aplikāciju sacerēts.
Jautājumu, kā jaunais, kompetencēs balstītais izglītības saturs tiks īstenots klasēs ar trīsdesmit un vairāk skolēniem? Kā tiks nodrošināts, ka klases iekārtojums ir viegli transformējams individuālajam un grupu darbam, un kā pedagogs šādu grupu darbu spēs koordinēt. Pirms pāris mēnešiem sanāksmē Mārupē ministrs Šadurska kungs minēja, ka varot piesaistīt papildus pedagogu lielākām klasēm, piemēram, ar trīsdesmit bērnu klasi strādā divi pedagogi. Diemžēl uz jautājumiem, kā tas atšķiras no divām piecpadsmit bērnu klasēm dažādās skolās un kur ir ekonomiskais izdevīgums, viņš neatbildēja.
Ļoti kompetents un izsvērts viedoklis. Ņemot vērā to, ka gaišākie prāti sen jau ir aizmigrējuši uz Rīgu un viņu bērni nekad nepapildinās skolēnu skaitu Preiļu apkārtnes skolās, ir tikai loģiski, ka tiek likvidētas nevajadzīgās vidusskolas, kuras ir lieks slogs budžetam. Ir diskutabls jautājums arī par vidusskolas nepieciešamību Preiļos, jo lielai daļai tur palikušo vidējā izglītība nav nemaz tik ļoti nepieciešama, pietiktu ar pamatskolu, bet mācīties gribētājiem atrastos iespēja turpināt izglītību Rēzeknē vai Daugavpilī.
Izskatās, ka tiek darīts viss, lai laukos valdītu tukšums.....
kurzemniece 31.10.2017. 12:27:11
Kas tas par anonīmu pētnieku??? Kāpēc netiek minēts šī pētnieka vārds, uzvārds un pamatdarba vieta??? Varbūt vispār tāds pētījums nav bijis? Ir tikai Šadurska kunga un co lēmums par slēgšanu, lai izkalpotos pie saviem "saimniekiem", cik daudz naudiņas ietaupījuši, lai varētu paaugstināt algu deputātiem, ministriem un citām politiskai elitei pietuvinātām grupām...
mildastante 31.10.2017. 11:48:07
NĀKOTNE...
Nu, gudrie IZM prāti dibinās skolas busu firmas un pelnīs piķi...
Stiklinīks 31.10.2017. 11:20:34
Gribēju ielikt nepatiku, bet nospiedās pozitīvie komentāri- nevar pierast pie jaunā izkārtojuma. Līvānieši preiliešiem vienmēr ir stāstījuši, ka dzīvojot pie Rīgas:) Tagad redzam, kā izskatīsies Rīga ar rajonu un pārējā Latvija - tukši pliki lauki.
Ar tādu vārdu jānosauc pētījums. Zemi rezultāti eksāmenos - jālikvidē. 51% eksāmenos - arī jālikvidē. Ko tad atstājam ?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.