Lietotājvārds
Parole
Izskatās pēc vidusskolu interešu lobēšanas. Arods ir jāapgūst nevis bezjēgā jādeldē vidusskolas sols. Vajadzētu papētīt, kas ir šī Dāldera paziņu lokā-nešaubos, ka tie ir vidusskolu administrācijas darbinieku, kuru alga ir tieši atkarīga no skolnieku skaita.
Varbūt saprātīgāk būtu ...obligāto arodizglītību....? Vismaz studentiem būs kāda nojēga par teorijas sasaisti ar praksi...
Nez, kur bija Dālderis pirms dažiem gadiem, kad obligāto vidējo izglītību atcēla? Tagad vidusskolas ir izformētas, īpaši laukos, kur skolotāju jau tā trūkst pat pamatizglītībā.
Skolnieciņš 09.11.2017. 10:58:12
Darba tapat jau nebūs!
Mācos devītajā 08.11.2017. 22:42:08
Kas par sviestu... tak paskatieties patiesībai acīs pensionāri! Nav jau tik daudzi, kas to videni pat grib pabeigt un arī pabeidz.Ja tā godīg, pat nav jēga baigā lai slauktu naudu, tai pašā trakajā anglijā, ar deviņām klasēm pietiek un mauc nedēļā 400 paundus slaukt, cilājot kāpostu kastes.Ja mūsu valstī arī būtu reāla jēga beigt to videni, tad cilvēki mācītos paši, un nebūtu ne bezdarba,ne šādas runas ministrijā.
vienīgas komentārs izlasot rakstu -PRĀTIŅ NĀC MĀJĀS!!!
Piekrītu Bangam 08.11.2017. 00:31:22
Vai kādreiz izglītībā iestāsies laiki bez pretrunām, absurdām reformām un "ierosinājumiem"? Aiz visas šīs tērgāšanas sen aizmirsts, ka runa ir par bērniem. Dari to, nedari šito, šodien prasmes, rīt- kompetences, šodien vidusskolas slēdzam, rīt visiem atkal obligāta vidējā izglītība... Tā kā circeņi uz karstas pannas- galvenais lēkāt un radīt ilūziju, ka strādā. Nav brīnums, ka jaunie aizbrauc.
Atkal kārtējais skaistais rīts muļķu zemē. Vispirms visas iespējamās vidusskolas nolikvidēsim, tādējādi liedzot iespēju mācīties arī tiem jauniešiem, kuri patiešām to vēlas, un tad gudri prātosim par obligātu vidējo izglītību. Un tad neviens vairs neskaitīs un nepētīs CE rezultātus? Tad tas vairs nebūs aktuāli? Un kur tad profesionāli tehniskās vidusskolas? Tas atkal kārtējo reizi noraksim? Nu diezgan jau saulītē celtas, var pastumt malā.
Lai varētu runāt par iespēju atrast darbu, vispirms ir jāapgūst kāda profesija. Un ne jau tā vieglākā, bet tāda, kas ir kādam vajadzīga.
Vai tad kāds taisās liegt iegūt profesionālo izglītību vispārējās vietā? Protams, nav prāta darbs likt pie viena sola 25 gadus vecus ar 16, bet kas liedz mācīties neklātienē? Šo to citu jau laikam arī nenāktu pa skādi kā nākas pārdomāt, bet manā skatījumā doma laba. Kur var būt prāts neiegūt vidējo izglītību? Strādāt visu mūžu nepatīkamā darbā ar zemu algu? Vai braukt uz ārzemēm, kur strādāt vēl mazāk patīkamu darbu? Cits teiks, ka arī augstas kvalitātes speciālisti brauc uz ārzemēm. Jā, tiesa gan darba un dzīves apstākļi viņiem ir daudz labāki un arī algas vairākas reizes lielākas. Protams, daudzās darba vietās netiek izmantots gandrīz nekas no vidējās un pat no augstākās izglītības, un visu nepieciešamo tāpat jāmācās no jauna vai vismaz jāatkārto. Tiesa gan tiem, kas patiešām varētu veiksmīgi iet lielā dzīvē bez izglītības, nebūs problēmas to iegūt, un viņi to izdarīs kaut vai lai būtu priekšrocības to priekšā, kuri nav ieguvuši izglītību. Toties tiem, kuri kaut kur pa ausu galu dzirdējuši, ka izglītība nav tik svarīga un kliedz visapkārt, ka es iztikšu arī bez tās, ir vajadzīgs šis diploms kaut vai tāpēc, lai solīdāk izskatītos stājoties darbā un lai iegūtu vismaz kaut kādas prasmes noteiktu mērķu sasniegšanā.
fgtr
Šadurskis jau lielāko daļu vidusskolu grib likvidēt ar dažādiem piespiedu mehānismiem un tad nāķ tāds Dālderis un saka, ka visiem jāmācās vidusskolās. Viņi visi dzīvo tur dažādās pasaulēs. Bet saņem labi un vēl labāk.
9. klases skolniece 06.11.2017. 20:31:22
Kā tas izmainīs to, cik bezdarbnieku ir Latvijā? Tagad ir jau tādi, kuri pabeidz vidusskolu un nezina ko tālāk darīt vai arī nevar atrast darbu. Es nesaprotu kā var par skolēnu izglītību spriest tādi, kas drīz jau ies pensijā un sen nav paši mācījušies skolās?
Cilvēka bērns 06.11.2017. 19:47:15
Jautri, mums to nabaga izglitību vien reformē... Vai tiešām viss pārējais tik tālu ...mmm...izreformēts??
Школьник 06.11.2017. 19:08:36
Я считаю, что нельзя не чего заставить делать обязательно.
''nosakot tiesību ierobežojumus, kā arī to īstenošanas kārtību tām pilngadīgām personām, kuras nepilda vidējās izglītības ieguves pienākumu.'' un ko tas Dālderis darīs ja aizbraukšu uz citu valsti? Varēs sev pirkstu iebāzt ......
Pirms pieņemt kārtējos stulbos lēmumus deputātiem vajadzētu kādus 10 gadus nostrādāt skolā. Tad redzētu, kāda ir reālā situācija. Daļa skolēnu pat pamatizglītības programmu apgūst ar grūtībām, kur nu vēl kaut kāda obligāta vidējā. Padomju laikos jau bija, un skolotāji bija spiesti "izvilkt" cauri vidusskolai.
Varbūt cien. deputāti grib atbraukt uz skolu Rīga, Pardaugavā, un paskatīties, kas notiek klase, kur kopā ar 26 skolēniem mācas 2 jaunieši ar speciālām vajadzībam? Esma 7.klase, bet šie jaunieši nav spējīgi izrēķināt pat 5.klases teksta uzdevumus! Nesaprotu, kāda bija viņu vērtēšanas sistēma un kritēriji vwcajā skolā?! Vai viņi vidusskolā turpinās "mocīties" ar 5.klases uzdevumiem, vai arī ļausim viņiem apgūt profesionālo izglītību bez vidusskolas?
Un kā tas savienojams ar ideju - visus ātrāk skolā, lai līdz 18 gadiem visi būtu ārā? Un kā tas būs - tagad 16 - 18 gadīgas meitenītes sēdēs blakus 25 - 30 vīriešiem un domās par mācībām, ja???
1990.gadā dzimušajiem tagad 27 gadi. Lielākā daļa strādā, precējušies, bērnus audzina. Kam tās skolnieku ģimenes būtu jāuztur izglītošanās laikā? Vecākiem, kas saņem tās niecīgās algas? Kāda pēkšņi būs motivācija tiem, kam tāda nav bijusi? Kā šāds piespiedu mācību process ietekmēs tos, kas tiešām motivēti? Cik tas papildus izmaksās nodokļu maksātājiem? Kam darba tirgū tik ļoti vajadzīgi vidusskolu beigušie bez profesijas? Drīzāk vajag turpināt attīstīt iespēju apgūt amatu, lai var sev iztiku nopelnīt.
visus bezdarbniekus uz ... teiksim... vidusskolu, un bezdarba muusu valstii naffff.... hmmm, bet kas straadaas? daalderis?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.