Lietotājvārds
Parole
Mani bērni mācās krievu skolā. Pēc būtības es atbalstu iniciatīvu par izglītību valsts valodā. Bet… Diemžēl mūsu vadība nesaprot, ka sagatavošanas līmenis šai reformai ir NULLE. Latviešu valodu vienam no maniem bērniem pasniedz skolotāja, kas runā ar akcentu. Attiecībā uz citiem priekšmetiem, man ir tik lielas pamatotas bažas, ka citus priekšmetus viņi nav spējīgi normālā līmenī mācīt. Es esmu par, bet nesaprotu, kā to var īstenot.
Zulu: Diemžēl latvieši arī brauc no valsts prom pelnīt naudu.
forumu lasītāja 10.11.2017. 23:03:32
Krievietei. Brauc tik prom. Uz jebkuru Eiropas valsti... Un mācīsies Tavi bērni kā mīļie tās valsts valodā uz kurieni aizbrauksi.
Īstenība problēma ar valodu ir nevis bērniem, bet vecākiem! Kaut kādi mistiski principi - negribu un nemācīšod latviešu valodu un liedz arī saviem bērniem būt garā bagātiem!
Valoda ir mūsu bagātība! To zina visi, bet nezin kāpēc daži tagad domā ka atņemt dzimto valodu ir labi un godīgi. Ļoti izskatās pēc atriebības. Un ja kāds, grib pateikt par lojalitāti, tad īstie patrioti rodas tikai un tikai tad, kad valsts domā par savu tautu, nevis spekulē uz naida, nacisma jautājumiem. Bilingvālā izglītība ļoti veiksmīgi strādā: skolēns prot citas valodas un dziļi izprot priekšmetus savā valodā.
>>> Kur ir pieprasītas valodas skolotāji? 10.11.2017. 11:12:33 10.11.2017. 11:33:35
Tāpēc jau bilingvālā izglītība ir jābeidz. Bērnam uzsākot mācības latviešu bērnudārzā un turpinot mācības latviešu skolā ar latviešu valodas kā mācību priekšmeta apguvi nebūtu problēmas. Tadu bilingvālo "speciālistu" nevajadzēs. Manu bērnu klases latviešu valodas stundās bez problēmām tika dalītas grupās un skolotāju netrūka.
Kur ir pieprasītas valodas skolotāji? 10.11.2017. 11:12:33
Pirms prasīt valodu no bērniem nodrošiniet tāš valodas skolotājus visās skolās! IzM nolēma, ka obligāti jādala klase, sākot ar 26 skolēniem. Anniņmuižas vidusskola: klasē 25 bērni, 7 gadus klase netika dalīta grupās, jo nav skolotāju. Pēc 7 gadiem vidējā atzīme latviešu valodā - 4.
Jūs tikai runājat par prombraukšanu, bet nekādi nevarat aizbraukt. Kas attiecas uz valodu, tad Latvijā ir tikai viena valsts valoda un tā ir latviešu. Krievu ("bilingvālās"') skolās būtu jāhospitē stundas, lai pārbaudītu, kā skolotāji strādā. Zinu, ka daudzi skolotāji neievēro bilingvālo principu un māca tikai krievu valodā. Tas nav pieļaujams, tāpēc pienācis laiks radikālai reformai.
10 000 parakstu 10.11.2017. 09:12:22
lai paliktu atšķelti no Latvijas tautas.....
Īstenībā problēmas iemācīties latviešu valodu ir vien gados vecākiem cilvēkiem. Ir izaugusi jauna paaudze. Jauno krievvalodīgo ģimeņu bērni bez problēmām iemācās latviešu valodu, ja tiek vesti latviešu bērnudārzā, un pēc tam bez problēmām iekļaujas latviešu skolas vidē. Mūsdienu jaunieši draudzējas savā starpā un nemēdz dalīt vien otru pēc tautībām. Tie laiki ir pagājuši! Redzu to skolā ikdienā. Ejam līdzi mūsdienu jaunatnei nevis kavējamies kaut kādos postpadomju aizspriedumos!
>>>Ilzei 09.11.2017. 21:10:51 09.11.2017. 22:29:54
Bērnu vecākiem jau gan būs vismaz 25 gadi (ja bērni uzsāk skolas gaitas). Ja vecāki nav bijuši saprātīgi, tad vismaz bērni tādi būs. Starp citu, bērni ļoti ātri apgūst valodas, ja ir nepieciešamība. Vēl varēs vecākus pamācīt.
Stulba govs! Tiem,kas uzsāk skolas gaitas, ir krietni mazāk par 25 gadiem! Pieaugušie cilvēki, kas karo ar bērniem, ir noželojami!
Krievietei: jauki, radīsies iespēja NEaizbraukt kādam latvietim...
Tu arī vari braukt prom.
To, ka valdība aktualizē mūsu skolas jautājumu nozīmē tikai to, ka viņiem vairs nav ko jums, latviešiem, piedāvāt. Tātad, varat aizmirst par pieejamu medicīnu un soc.garantijām. Un padomājiet par to, kurš atmaksās jūsu milzīgu valsts parādu. Mani bērni brauks prom un noteikti nemaksās.
Vai tiešām inteliģentiem cilvēkiem (inteliģencei) vajadzētu lepoties ar to, ka nespēj apgūt valodu, kuru dzird diendienā? Man tas šķiet kaut kā zem sava goda pat svešā valstī laiciņu padzīvojot, ja nespēj kaut cik apgūt to valodu. Es vēl saprastu, ja parastā vienkāršā darba darītāji, kam nav izglītības, kas ne pārāk labi ir mācījušies, jo nespēj vairāk apgūt, protestētu, ka neko nesaprot. Man tiešām kauns par tādu "inteliģenci", kas nespēj apgūt 1 valodu, kuru dzird ikdienā, un ar kuru saskaras ikdienā!
Esiet bez stresa! Pāris gadus atpakaļ manabalss.lv savāca ''pietiekamu'' balsu skaitu ''par saeimas samazināšanu''(es arī balsojusi) un nekas nenotiek.Arī šoreiz nekas nenotiks .
Tā arī nesapratu, ko Fedjam pateicu.
25 gadi bija pietiekams laiks, lai mazākumtautības pārstāvji integrētos un apgūtu Latvijas valsts valodu!!! Kāda vēl parakstu vākšana par saglabāšanu - kur paliek cieņa pret valsti, kurā dzīvo un turpinās dzīvot (nav jau nekādi garāmgraucēji) un tās iedzīvotājiem? Par kādu diskrimināciju un apspiešanu vispār ir runa - tas ir pienākums zināt valsts valodu!
Tagad tos 10 000 krievu šovinistus vajadzētu piedāvāt kādai austrumu kaimiņvalstij.
Cik daudz valstij nelojālu cilvēku! Nav brīnums, ka esam tur, kur esam!
Skolotāja latviešu skolā 09.11.2017. 14:04:22
Skumji, ka šo skolēnu vecāki un skolotāji, dzīvojot vairāk kā 20 gadus brīvā , neatkarīgā Latvijas valstī, kur latviešu valoda ir valsts valoda,nav to apguvuši labā līmenī . Nav, ar ko lepoties! Būtu jākaunas.Nevienā citā valstī tā nevar manipulēt, kā to dara Latvjā. Visās ir jāapgūst valsts valoda. Ja tur dzīvo, tad cieni šo valsti un mācies valodu!!! Valsts un pašvaldību finansētās skolās apmācībai jānotiek VALSTS valodā. Valstij nav jāapmaksā mācības citu tautu valodās.
Krievijas autonomajā republikā Tatarstānā mācīšanas valoda ir krievu, neraugoties uz to, ka tur oficiāli ir divas valsts valodas. Pēdējā laikā krievu tautības vecāki pieprasa pārtraukt arī tatāru valodas mācīšanu bērniem, kuriem tā nav dzimtā valoda. Putins šo iniciatīvu atbalsta, tātad, dodams zaļo gaismu turpmākajai rusifikācijai. Ja mēs savā valstī piekāpsimies, tad agri vai vēlu mūs piemeklēs Krievijas mazākumtautību liktenis.
Daļa skolotāju,kuri strādā mazākumtautību skolās tā arī neprot latviešu valodu. Saziņas līmenis ļoti zems, uz jautājumiem atbildēt neprot. Laiks pāriet skolās tikai uz valsts valodu, saglabājot mazākumtautības valodu stundas, literatūru.
bilingvālā izglītība nav problēma, bet problēma ir krievijas informācijas telpa, kas nāk iekšā pa TV, internetu, presi. latviju neviens modelis neglābs. mēs VIŅUS nekādi nespēsim "integrēt"
Fedja, manuprāt tu arī savu dzimto valodu īpaši labi nepārvaldi, ja domā, ka citi nav spējīgi kādu valodu apgūt. Un ir jāmāca latviešu valodu, nevis fiziku latviski...
PAR BILINGVĀLĀS IZGLĪTĪBAS IZSKAUŠANU VALSTS UN PAŠVALDĪBU IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS 09.11.2017. 12:28:11
Šodien portālā MANABALSS.LV ir reģistrēta iniciatīva - savākt 10000 balsis (parakstus) , lai Saeimā iesniegtu iniciatīvu - PAR BILINGVĀLĀS IZGLĪTĪBAS IZSKAUŠANU VALSTS UN PAŠVALDĪBU IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS. Bilingvālā izglītības sistēma veicina sabiedrības šķelšanos un komunikācijas problēmas Latvijas valstī. Nevienai valstij nebūtu jāuztur no valsts budžeta izglītības iestādes, kurās mācības un komunikācija notiek citā, nevis tās konstitūcijā (Latvijas gadījumā - Satversmē) noteiktajā valsts valodā.
Uzskatu, ka situācija patiesībā ir daudz sliktāka kā domā valsts pārvaldē strādājošie. Uzskatu, ka man bērna tiesības ir aizskartas, jo Latvijā, kur valsts valoda ir latviešu, ārpusklases nodarbībās pasniedzējiem un treneriem ir nodarbības jāvada abās valodās, un ja gadās, ka krievvalodīgo bērnu grupā ir vairāk, tad 80% no nodarbības notiek krievu valodā. Nav runa par mācīšanos valsts valodā, šie bērni pat nesaprot elementāras komandas latviski: piecelties, pietupties, palēkties! Turpinām audzināt nākamo paaudzi, ka nevēlas apgūt valsts valodu!!!!
Lielākā daļa no parakstītājiem droši vien ir skolotāji (inteliģenti), kuri tā arī nav varējuši vai gribējuši apgūt valsts valodu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.