Lietotājvārds
Parole
LĪDZ KAKLAM 15.11.2017. 09:37:20
man ir jautājums-kāds labums no arodbiedrības?Cik zināms,augša saņem algu skaistu,bet rezultātu kā nav tā nav.Stundas pieliek ,bet alga par dažiem centiem lielāka.Kāpēc mēs esam vergi savā zemē?
Palielinot stundu skaitu slodzē ,algas S A M A Z I N Ā S! Kur tad paliek tie miljoni?????Arodb-ba ! kāpēc par to nerunā??!! ! % no bruto algas-nesaprotu par ko, ja nekas netiek darīts.
Man arī nav skaidrs ,kāpēc pirmsskolas pedagogiem ir pagarinātas stundas par 10 tātad ,jāstrādā 40 stundas.Vai kāds zina,cik grūts darbs ir ar mazajiem bērniem?Algu grabina ar grabināšanu,bet stundas pieliek.Darbs patīk,bet tā jau ir ņirgāšanās .
Strādāju divās skolās: viena pilsētā,otrā rajonā.Par vienu un to pašu stundu skaitu rajonā saņēmu par 65 eiro mazāk,tur maksa tikai par novadītām kontaktstundām.Ne par gatvošanām,ne par rakstu darbu labošanu.Un vēl pieliek klāt neapmaksātus papild pienākumus.Direktore ir rūpja,saka : ja negibat darīt to,ko prasa,jūs šeit neviens neaztur.Kad beigsies bardaks un patvaļa?Kāpēc neviens direktorus nekontrolē?
Cik mēs esam naivi.No 1991 gada man sola,sola un sola palielināt algu,bet tikai samazina,samazina un samazina.Slodzi gan palielina.Kārtīgs streiks, teiksim mēnesi, gan mainītu visu.
BEZTERMIŅA STREIKU!
Misija drīz beigsies! 13.11.2017. 18:44:16
Cienītā LIZDA! Kad beidzot Jūs un MK lems par cilvēka cienīgu darba laiku? Ja biju cerējusi, ka no 2016./17.m.g. tiks normāli sakārtots pedagoga darba laiks un par to arī atbilstoši samaksāts, tad tagad notiek tieši pretējais - visatļautība un nenoteiktība (likumos) sit "augstu vilni" - samaksā pa 1 stundu, bet liek strādāt par 4 stundām! Darba samaksa stundas likme skolotājam strauji tuvojas minimālajai algai; nav laika, spēka un gribēšanas veikt neskaitāmos pienākumus, tikai tāpēc, ka savu laiku izmācījos par skolotāju! Ja būtu misionāre, brauktu uz Āfriku bērnu mācīt! Tā ir ņirgāšanās par skolotāja profesiju, nu nenāks jaunie pēc šādiem noteikumiem strādāt! Drīz nebūs ne tikai bērni, ko mācīt, bet arī pedagogu, kas mācīs!
aicinājums 13.11.2017. 18:32:25
Tāda arodbiedrība nav vajadzīga,izstāties un viss.
Pasakiet lūdzu, kas ir jādara, ja skolā samaksā tikai par kontaktstundām?
neticu tam visam!
motivācija 13.11.2017. 18:04:11
Teikšu, kā ir. Reizi pusgadā, notiekot skolā kārtējam algas pārrēķinam, jau vairākus gadus pēc kārtas secinu, ka samaksa par paveikto darbu kļūst ar katru reizi mazāka, mazāka un mazāka. Algas samazinājums 2 reizes gadā. Motivācija būt radošai un strādāt nebeidzamās neapmaksātās virsstundas šajā profesijā ir krietni sarukusi un process turpinās... Diemžēl. Secinājums: Solītais algas pieaugums neattiecas uz skolotājiem.. P.S. Ir gan piepildīta klase, gan skolēnu sasniegumi u.c. pienesumi skolai... Vai ir kāds datu apkopojums par algu pieaugumu konkrētās pilsētās, skolās, komkrētiem pedagogiem?
Ko te cilvēki grib? Kurš parastas skolas skolotājam maksātu 1200 eiro? Neviens.
Izdalot tagadējos 680 ar 120 stundām un solītos 750 (2019.gadā) ar plānotajām 140 stundām, visbeidzot solītos 830 (2021. gadā) ar 160 stundām un sanāks attiecīgi 5,67 / 5,35/ 5,19 par stundu. Tas ir pieaugums?
LIZDA, kur var iepazīties ar šo neapstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku?
Interesanti? Cik kontaktstundas izveido slodzi? Es strādāju 29 un nevaru nopelnīt slodzi. Tad par kādu algas pielikumu mēs runājam? Tādas skolas ir daudzas. Tad varbūt ar likumu nosakām, cik kontaktstundas izveido slodzi.
Es Šadurska kunga teiktajam vairs NETICU!
Man šķiet 2007. vai 2008. gadā jau bija grafiks, kur mums šodien jau bija jāsaņem kādi 1200 eur par 21 stundu. Tie visi netika īstenoti. Diez vai šie, krietni pieticīgākie neies tādu pat skuju ceļu?
30eur atbilst inflācijas noēstajam, tā kā būtiski nekas nav mainījies, cik redzams arī nemainīsies. Valdības algas gan seko inflācijai un vidējai algai valstī un visai bieži tiek paaugstinātas. Un ne jau par 30 vai 70 eur. Tajā pašā laikā OIK un citi rēķini diez vai samazināsies.
Nu jau mana alga "paaugstināia" krietni zem krīzē nogrieztā!
Ko vēl vēlēties? Skolotājs jau ilgstoši neatkarīgajā Latvijā bijis verga un kalpa statusā(nerunāju par administrāciju...)
Vispār nav vairs spēka ciest visas šīs muļķības ar algu paaugstināšanu. Bet izeju neredzu. Vairs...
Un kur tad cien. Vanaga domā likt ''optimizētos''?Tāpat negaidiet, ka no optimizācijas nez kādas summas ieplūdīs skolotāju maciņos!Kā teica''TOP 10''vadītājs, šie solījumi ir saldā mērcīte, ar ko aplaista plānoto!
klausījos Latvijas Radio ziņas 13.11.2017. 12:49:13
FM kā nereālus nobremzē skolotāju algu palielināšanas plānus
LIZDA-nodevēji!
LETA 13.11.2017. plkst. 12:18 13.11.2017. 12:36:30
LETA: Ministru kabineta (MK) komiteja pirmdien, 13. novembrī, uz divām nedēļām atlika lemšanu par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku.
balsojiet par vienotību un nešūmējieties par darba algas šķēŗēm. Visādiem Latvijas ministriem, deputātiem, , LB prezidentam,.. algas lielākas nekā Eiropā un tāpēc skolotājiem daudz mazākas nekā Eiropā
Greizie spoguļi 13.11.2017. 11:50:01
Man reāli samazinājās alga,taču sab-bai stāsta ,ka algas tiek paaugstinātas. Lielāku slodzi nedabūšu nekad-tātad mana alga tikai samazināsies.Cenas gan aug.
ha ha ha hā 13.11.2017. 11:47:14
30 eiro! Vai tas var būt? Ku ta liks tād' naud'?! Un par to "vēsturisko vienošanos" ... hmm... vēsture mēdzot atkārtoties. Toreiz solīja - neizpildīja. Jo , rau, KRĪZE, tak ne jau solītāji pie vainas. Un ko mēs, naivie skolotāji, atkal būsim gatavi visam ticēt, gaidīt, ka "debesīs labāki būs"? Vai varbūt "skatīsimies pozitīvi, 30 eiro tomēr ir nauda (tiešām?)"
Vienreiz tak jāstreiko, tā pa īstam
totāli bezspēcīga un bezjēdzīga organizācija!
par kontaktstundām klasē 13.11.2017. 11:26:30
Kāpēc daudzu Latvijas skolu skolotāju darba slodzi (30 stundas nedēļā) veido 28 vai 29 kontaktstundas klasē? Skolu administrācijai ir tikai viena atbilde – skolai vairāk nav naudas! Mūsu skolā, ja vien tu nemāci latviešu valodu vai matemātiku, nepilnas slodzes gadījumā skolotājiem tiek apmaksāta 0,5-1 stunda nedēļā, lai sagatavotos mācību stundām un konsultācijām, izlabotu burtnīcas, sēdētu formālās informatīvajās sanāksmēs, tiktos ar skolēnu vecākiem. Un tas viss tikai un vienīgi tāpēc, ka ar likumu vai Ministru Kabineta noteikumiem nav reglamentēts - cik % no darba slodzes skolotājam drīkst būt kontaktstundas.
1. variants - masveida streiks uz nenoteiktu laiku! Kādi kompromisi?? 1500 uz papīra starta likme-tas ir kompromiss. Es laikam tiešām dzīvoju uz Marsa. Cik var muldēt???- maksimālie kompromisi. Klusiņām apstipriniet un nav ko zīmēties, baigais varoņdarbs atradies. 2. variants - pedagogi masveidā izstājas no LIZDA! Kāpēc ir vajadzīgs "jumts", ja tas nepilda savu funkciju?
Kārtējās šausmas! Par 30 eiro mēnesī! Uhhh! Kur likšu tādu naudu? Domāju, ja krāšu gadus piecus, varbūt varēšu aizbraukt atpūsties turp, kur mani audzēkņi ar vecākiem brauc katru gadu....vai nē, pavisam aizmirsu! Nevarēšu vis, jo šos dižos 30 eiro mēnesī noēdīs inflācija.;-)
Skeptiķim taisnība. Tādas trepītes jau ir bijušas vairākas reizes, bet vēl nevienām trepītēm augšas gals nav sasniegts, parasti tālāk par pirmo pakāpienu netiek. Tikai aizmālē acis, lai pacietīgi gaida, bet solīts makā nekrīt. Skolotāji, domājiet, kas ar Jums notiek, uz kurieni ejat. LIZDAI šī problēma neliekas par problēmu.
Cik šādu paaugstināšanas grafiku jau ir bijis līdz šim un cik no tiem ir izpildīti? Drīz notiks kārtējā "ekonomikas pārkaršana", būs jāglābj kārtējā "sistēmiskā banka" un grafika īstenošana būs jāatliek līdzekļu trūkuma dēļ. Solījumi ir vajadzīgi, lai muļķa skolotāji nedomātu dumpoties un pazemīgi gaidītu solīto pielikumu.
Sveiks
Labdien
Skatīt pielikumu (pēdējo) 13.11.2017. 10:21:28
Skatīt pēdējo pielikumu MK komisiju sēdēs, 13. novembrī (jo linku nevar ielikt)
Kādus kompromisus???? Vai cien.LIZDA vadītāja ir paskatījusies, ka algas pieaugums nāk komplektā ar stundu skaita palielināšanu (no tagadējām 30 stundām uz 35, vēlāk 40 stundām nedēļā), kas reāli nozīmē algas samazināšanu? Izdaliet tagadējos 680 ar 120 stundām un solītos 750 (2019.gadā) ar plānotajām 140 stundām, visbeidzot solītos 830 (2021. gadā) ar 160 stundām un sanāks attiecīgi 5,67 / 5,35/ 5,19 par stundu. Tas ir pieaugums?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.