Lietotājvārds
Parole
kad vienreiz kads Satversmes tiesa ies un apstrides to debilo Kokjes lemumu- nauda seko skoleenam? Kad nauda sekos darbam nevis skoleenam, tad ari bus izmainjas. Riebjas te meli par izaugsmi un ekoniomiklas attiistiibu, kur, ja cilveki izbrauc?
interesanti 28.11.2017. 13:07:31
Ja man klasē mazāk par 20 skolēniem, tad mana kvalifikācija automātiski pazūd? Mana nolemtība saņemt zemāko atalgojumu? Ar kolēģi(kurai ir vairāk skolēnu klasē) esam beigušas vienu augstskolu, apmeklējušas vienus un tos pašus kursus, bet atalgojums krasi atšķiras. Vai tad mana profesionalitāte tā pēkšņi izkūp gaisā? Strādāju 21 kontaktstundu, bet tām + 9 (citi darbi) naudas nav.Tātad uz papīra saņemu 475,99, kaut gan būtu jāsaņem 680 .Protams citi darbi - brīvprātīgais darbs. Ja mazā skolā maksā tikai par kontaktstundām un arī lielā pietrūkst naudas, kur tad tie miljoni palikuši? Cik miljonu iztērēts, lai šo reformu ieviestu? Cik prēmijās saņemts? Riebjas tā ministra mūlis.
nogurušais pedagogs 28.11.2017. 12:18:10
varētu piekrist 40 stundām nedēļā, ja kontaktstundu skaits nebūtu lielāks par 15, jo pārējās būtu izmantojamas stundu gatavošanai, darbu labošanai ekskursijām , pārgājieniem , klases pasākumiem . Atgriežoties mājās pēc 17.00. skolas darbus aizmirsti un visu atdot ģimenei un sev. Bet tā jau nekad mūsu mīļajā valstī nenotiks.
nogurušais pedagogs 28.11.2017. 12:04:21
Mēs arī tagad jau strādājam 40 stundas. Skolā ierodos 8.00 un aizeju 16,30 vai 17.00. jo jāsagatavo materiāli nākošajai dienai. Klāt vēl uz mājām stiepju pārbaudes darbus, kurus laboju vakarā. Alga šogad mazāka aptuveni par 100 eiro salīdzinoši ar pagājušo gadu, darba ir vairāk, jo nepiedaloties projektā, mēs vienalga ņemamies ar kompetencēm. Tas paskaidrojiet man, kur ir izmaiņas par labu skolotājam? Šodien man nav atgriezta alga , ko es saņēmu pirms krīzes gados Latvijā. Tad kāda var būt runa par algas pieaugumu. kāpēc atļauj atņemt skolotāju atalgojumu no lielām skolām, lai uzturētu mazās lauku skolas. Es saprotu, ka mazajām skolām ir jāpastāv, bet nevis sadalot līdzekļus vienādi, bet meklējot tos citur, lai tad tās atbalsta ministra kungs, novada priekšsēdētājs un Izglītības pārvaldes vadītājs, bet nevis atņemot no skolotāju likmēm, kas strādā klasēs ar 20 un vairāk skolēnu.
skolotāja, Pārdaugava 28.11.2017. 11:06:18
Kāpēc daudzās Latvijas skolās (ne vien laukos un mazpilsētās, bet arī, piemēram, Rīgā) skolotājiem jāstrādā par minimālo algas likmi 680 EUR/par slodzi un netiek samaksāts par gatavošanos stundām, burtnīcu labošanu, konsultācijām, dalību skolas projektos, darbu ar talantīgiem skolēniem un tiem, kam ir problēmas? Vai gatavošanās stundām, mācību materiālu adaptēšana bērniem ar speciālām vajadzībām, individuālas un grupu konsultācijas u.c. ir t.s. "brīvprātīgo darbs"? Skolas direktorei atruna vienkārša - skolai vairāk nav naudas, mēs varam apmaksāt tikai vienu stundu uz slodzi! Ministru kabineta komitejas 13.nov. uz 2 nedēļām atliktais rīkojuma projekts "Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim" otrajā pielikumā paredz, ka pedagogu darba slodze vispārējā izglītībā līdz 01.01.2019. būs 30h = (21 kontaktstunda + 9 st. citi pienākumi), līdz 01.01.2021. būs 35h = (23 kontaktstunda + 12 st. citi pienākumi) un no 01.09.2021 būs 40h = (25 kontaktstunda + 15 st. citi pienākumi)
Ministru Kabinetam 28.11.2017. 11:01:51
Tu, reformist , reāli skolotāju labā neesi neko izdarījis, reāli algas ir mazākas un darba vairāk. M.Kabinets spējīgs izdomāt tikai, kā lai skolotājiem mazāk samaksāt un nekādas attīstības šajā jomā nenotiek. M.Kabinetu apsēdinātu uz skolotāju algas ,tad zinātu kā uzturēt ģimeni ar šādiem ienākumiem. Par skolotāju maldināšanu, melošanu- nekādas politiskas atbildības. Ko tā arodbiedrība vispār dara - STREIKU-tik ilgi kamēr būs tās SOLĪTĀS LIELĀS ALGAS SKOLOTĀJIEM...
Kur tad ir tā mistiskā izaugsme? Tauta turpina bēgt, nodokļus ceļ, stabilitātes nav un nekad nezini, ko vel izdomās tev atņemt rīt, neko ieplānot nevari, jo tūlīt akal visu izmainīs.
Jautajuma STRESS 27.11.2017. 22:42:35
Kur vēl tā ir jāstrādā, kā skolā? Piemēru, lūdzu. Birojā, advokatūrā, kasēs veikalā? Laikam neesat skolā bijis nekas vairāk kā skolnieks. Strādāju tikai 1 dienu nedēļā (esmu pensijā), un tad skolēni man prasa, ka uz konsultāciju viņi nāks, tad, kad varēs. Nesaprot, ka esmu tikai ceturtdienā un viss- un kad izstāstu, ka man nav jābūt katru dienu, ka man alga ir tikai par 4 darba stundām, tad ir ļoti pārsteigti, viņos mājo pārliecība, kā daudzi te raksta- saņem tik daudz, bet skolā neredz. Un tādu kā es skolā ir vismaz 6-7 cilvēki. Re, viņi jau iet mājās, parasta frāze, bet mēs saņemam tikai 1/6 no pilnās algas.
Cik daudzas skolas pēdējo gadu laikā jau ir likvidētas. Jautājums - kur palika ietaupītais finansējums no likvidēto skolu mērķdotācijām un uzturēšanas līdzekļiem. Vai tika novirzīts palikušo skolu attīstībai, varbūt skolotāju algu peilikumiem? Kā nav kauna visu laiku maldināt skolotājus un sabiedrību ar tukšiem saukļiem un solījumiem, kuriem nekad nav seguma. Izglītības ministrs ir galīgi nekompetents savā amatā!
Stress ir ne tikai skolotājiem, ļoti daudzi strādā tā... Tas nav arguments, lai nenoteiktu normālu darba laiku.
Strādāt 8-17? Katru dienu? Skolā? Tad man , lūdzu, veselības apdrošināšanu un cilvēku, kurš manā vietā būs priš vel samīļot manu bērnu darba dienas beigās un pastāstīs vakara pasaku, jo man ar 34h jau tam reizēm nav spēka - aizmiegu ātrāk kā bērns. Skola, tāpat kā darbs slimnīcās utt. ir specifisks - stress ir ik dienas. Morāli esi izpumpēts, jo visi bērni nav miera mikas un daudzi grib parunāt, lai viņus uzklausa. Nerunājot,ka visu dienu- runā, runā un runā. Mums nav tādas STUNDAS brīvas,kas vispār pēc likuma pienākas,ja ir tās 40h. Pusdienas ar ēd rijot, jo paralēli peiskati klasi-cik kurš ko paēdis. Visus, kuriem ir pretenzijas pret skolotājiem, mūsu NEAPMIERINĀTĪBU, lūdzu, MĒNESI, ne dienu, pastrādājiet skolā.
Nesapraša. 23.11.2017. 09:52:40
Vai kāds var izskaidrot, kā tiek rēķināti vajadzīgie miljoni un kur tie paliek? Nesen tika iedalīti 9 miljoni, realitātē algas skolotājiem kļuva mazākas (tātad ekonomija kopējam makam), kur palika pārpalikums?
Sorry, datora gļuks iestājās
30 kontaktstundas + 10 citam ir nekorekts dalījums. Jārēķinās (un to paši projekta autori deklarē), ka ir vajadzīgs laiks, lai skolotāji sanāktu kopā apspriesties, ir vajadzīgs laiks, lai ieietu otra kolēģa stundās pavērot. Normāli būtu 20+20, ok 25 (maksimums) + 15. Pie dalījuma 30+10 nesanāk ne sapulces, ne kas cits, tik vien kā 20 minūtes uz kontaktstundu konsultācijām+ gatavošanās+ labošana. Kvalitātes nekādas nebūs.
30 kontaktstundas + 10 citam ir nekorekts dalījums. Jārēķinās (un to paši projekta autori deklarē), ka ir vajadzīgs laiks, lai skolotāji sanāktu kopā apspriesties, ir vajadzīgs laiks, lai ieietu otra kolēģa stundās pavērot. Normāli būtu 20+20, ok 25 (maksimums) + 15. Pie dalījuma 30+10 nesanāk ne sapulces, ne kas cits, tik vien kā 20 minūtes uz kontaktstundu konsultācijām+ gatavošanās+ labošana. Kvalitātes nekādas nebūs.
30 kontaktstundas + 10 citam ir nekorekts dalījums. Jārēķinās (un to paši projekta autori deklarē), ka ir vajadzīgs laiks, lai skolotāji sanāktu kopā apspriesties, ir vajadzīgs laiks, lai ieietu otra kolēģa stundās pavērot. Normāli būtu 20+20, ok 25 (maksimums) + 15. Pie dalījuma 30+10 nesanāk ne sapulces, ne kas cits, tik vien kā 20 minūtes uz kontaktstundu konsultācijām+ gatavošanās+ labošana. Kvalitātes nekādas nebūs.
Kādēļ tik ļoti jābaidās no tā,ka valsts paziņos, ka skolotāji strādā 40 stundas? Kur problēma? Kādēļ šīs mokas ar tarificētām/netarificētām stundām, samaksu par darbu labošanu un piemaksām par audzināmajām klasēm? (tam visam būtu jābūt amata aprakstā un punkts. Jau sen būtu jānosaka 40 stundu darba nedēļa, ja kas iet pa virsu - virsstundu darbs. Un par ekskursijām - droši vien, var jau nebraukt... Vai tas obligāti... ? Un vēl, man liekas nepareizi, ka manu bērnu skolotāja, kura arī stāv lielas klases priekšā, saņem mazāk par to pašu darbu nekā kaimiņu īpaši dāsnā novada skolotāja.. Tas ir prātam neaptverami, ka par vienu un to pašu darbu valsts/pašvaldības darbinieki saņem dažādus atalgojumus. Vai tas būtu iedomājams, ka, piemēram, ierēdņi saņemtu atalgojumu atkarībā no pašvaldības, kurā tie strādā?
par 40 stundām runājot. Ja skolā esam pirms 8, lai klasē jau sagaidītu pirmos skolēnus, un strādājam līdz 16. skolā, bet darbus labojam ārpus šī laika, gatavojamies stundām ārpus šī laika. pavadām klases ekskursijā (pat ar nakšņošanu), braucam ar klasi uz teātra izrādēm, dažādiem pasākumiem, pat sestdienās un svētdienās, tad kā var runāt vēl par to, ka mēs nestrādājam 40 stundas?
Vispār jau, ja ir 30 mācību (kontaktstundas), tad pārējais laiks, kas tiek patērēts, sagatavojot šīs stundas, sniedzot skolēniem konsultācijas, garavojot spējīgos audzēkņus olimpiādēm un konkursiem, aizpildot obligāto dokumentāciju, piemēram, e-klases žurnālu, labojot darbus, piedaloties sapulcēs utt. pārsniedz 10 stundas, skolotāja faktiskā slodze ir krietni lielāka par 40 stundām nedēļā... Faktiski 40 darba stundu nedēļai daudz pamatotāk atbilda 21 mācību stunda + pārējie pienākumi...
Mūsu skolas administrācijai un tai pietuvinātajiem darboņiem aldziņas mazas-tikai 900 eiro un uz augšu uz rokas,kamēr pārējiem parastajiem mirstīgajiem ir zemākas pat par 300 eiro! Slodzes robežas no 34-40 h. Nesaprotu, kā var būt tik liela algas atšķirība vienas skolas ietvaros?
skolotāja >? un citi 22.11.2017. 17:56:27
Pazuda mans komentārs, bet uzrakstu otrreiz! Agrāk nesu mājās labot burtnīcas un gatavoties stundām, to nereti darīju vēlu vakaros. Kamēr sāka spriedelēt par darba laiku, neko mājās nenesu, visu izdaru pēc stundām un katru dienu pierakstu, cikos atnāku, cikos aizeju. Sanāk 43- 46 stundas, neskaitot pusdienas. Protams, ka produktīvāk labot darbus bija vakarā, pēc galvas izvēdināšanas, taču pieskaņojos. Darba laiks 8.30 - 17.00 mūsu skolā nederēs, jo konsultācijas un fakultatīvi sākas 7.30, lai sakārtotu klasi un izvēdinātu, katru dienu ierodos 7.10. Tad jau darba laiks vien būtu līdz 15 ar minūtēm, bet tas nereti ievelkas. Šodien izgāju no skolas 16.40. Un vēl. Tie, kas vēlas darba laiku līdz 17.00, ir gatavi, ka vecāku sapulces būs pa dienu, klases vakari un koncerti arī, ekskursijas tikai pa tuvāko apkārtni darba laikā; par teātri aizmirstam???
Iepriekšējam no skolotājas! 22.11.2017. 17:54:56
Pazuda mans komentārs, bet uzrakstu otrreiz! Agrāk nesu mājās labot burtnīcas un gatavoties stundām, to nereti darīju vēlu vakaros. Kamēr sāka spriedelēt par darba laiku, neko mājās nenesu, visu izdaru pēc stundām un katru dienu pierakstu, cikos atnāku, cikos aizeju. Sanāk 43- 46 stundas, neskaitot pusdienas. Protams, ka produktīvāk labot darbus bija vakarā, pēc galvas izvēdināšanas, taču pieskaņojos. Darba laiks 8.30 - 17.00 mūsu skolā nederēs, jo konsultācijas un fakultatīvi sākas 7.30, lai sakārtotu klasi un izvēdinātu, katru dienu ierodos 7.10. Tad jau darba laiks vien būtu līdz 15 ar minūtēm, bet tas nereti ievelkas. Šodien izgāju no skolas 16.40. Un vēl. Tie, kas vēlas darba laiku līdz 17.00, ir gatavi, ka vecāku sapulces būs pa dienu, klases vakari un koncerti arī, ekskursijas tikai pa tuvāko apkārtni darba laikā; par teātri aizmirstam???
skolotāja >? un citi 22.11.2017. 17:48:38
Es agrāk nesu mājās labot burtnīcas, gatavoties stundām, nereti nosēdēju pie tā līdz pusnaktij. Kopš mums aizrāda par darbalaiku, neko mājās nenesu, izlaboju un sagatavoju visu skolā, sīki pierakstu, cikos atnāku, cikos aizeju. Un kāda ir bilance? Nedēļā parasti nostrādāju ap 43 - 44 stundām, neskaitot pusdienas. Bet man ir tarificētas 40. Protams, darbs uzreiz pēc stundām ir mazāk produktīvs, jo agrāk, kad laboju burtnīcas vakarā pēc atelpas brīžiem, ar svaigu galvu, varēju izlabot ātrāk un kvalitatīvāk. Bet esmu pielāgojusies. Un tas, kas sapņo, ka skolotājs strādātu no 8.30 līdz 17, maldās. Mūsu skolā, t.s. 0-tās stundas sākas 7.30 (konsultācijas un fakultatīvi), lai mazliet no rīta noskaņotos, izvēdinātu telpu un saliktu piederumus, reāli skolā jābūt 7.10. Un tad darba diena beidzas pēc 15iem...
Nu pag, bet par to jau arī runāju - normāls darba laiks no 8.30 līdz 17.00 (ar pusdienām), proti, 40 stundas nedēļā, no kurām, piemēram, 30 ir kontakstundas, bet pārējās 10 stundas paredzētas darbu labošanai, lai sagatavotos stundai utt. A kā tad citi strādā? Vai tiesnesis lietu lasa tiesas sēdes laikā? Vai policists strādā tikai ķerot zagli? Atmest visas piemaksas un maksāt normālu algu par pilnu darba dienu. Būs vienlīdzīgāk kā tagad, kad no pašvaldības un direktora alga atkarīga.
Var nomierināties, plānos jau ir, kopā ar jauno algu grafiku. Cits jautājums, ka nevar jau normāli skolotājam tās 40 stundas iedot, ja solis ir 3-4-5 stundas. Tagad sanāk tā - ja sanāk 38 stundas, tad neko darīt, tā arī paliks, nedalīs taču vienu klasi tā, ka vairāki skolotāji mācīs. Kaut gan - formāli jau varētu pieiet šim jautājumam šādi, lai jau vecāki iebilst. Bet nav godīgi nepiešķirt pilnu slodzi priekšmeta specifikas dēļ.
Ko nozīmē piemaksas par tiešajiem darba pienākumiem? Jā, man pienākums ir gatavoties stundām un labot, bet to es nevaru izdarīt laikā, kad esmu klasē. Man tam vajadzīgs atsevišķs laiks. Un par šo patērēto laiku un darbu es gribu saņemt algu. Nevis piemaksu. Un nevis tik, cik sanāks, bet adekvāti plānotajam laikam. Un plānot 5 minūtes gatavoties un 5 minūtes labot - tas nav adekvāti.
Ne mirkli nešaubos, ka nav viegli, bet ne jau tikai skolotājiem darbs smags.. Nu tad varbūt Darba likumā laiks ieviest "vieglos" un "grūtos" darbus... Un attiecīgi darba stundas.. Jā, algai par slodzi jābūt lielākai, bet slodzei jābūt kā visiem mirstīgajiem un nav jāgaida piemaksas par tiešo darba pienākumu veikšanu
Skolotāja >?? 22.11.2017. 13:52:29
kamēr katrs "gudrais", kurš šaubās par skolotāja 30 stundu slodzes pārlieko atvieglojumu, nebūs skolā pavadījis skolotāja amatā vismaz 1 nedēļu, to neiestāstīt.
Bet kāpēc skolotājiem slodze ir 30 stundas nedēļā, kamēr pārējai tautai 40? Jā, saprotu, ka visas 40 stundas nevar stāvēt klases priekšā - kontaktstundām jābūt mazāk, bet kur problēma slodzi beidzot noteikt 40 stundas? Un apcirpt pašvaldību piemaksas! Tās taču reāli vairo nevienlīdzību pašu skolotāju starpā. Zinu skolas, kurās skolotāji, saplusojot algu ar piemaksām, saņem ļoti, pat ļoti labas algas, kamēr citas pašvaldības nav tik bagātas un nepiemaksā tik daudz... Ne jau vienmēr pašas pašvaldības nopelns ir tās bagātība (piemēram, lidostas esamība konkrētas pašvaldības teritorijā...)Visiem normālu slodzi 40 stundas un viesiem vienādu samaksu par slodzi... Tad arī tauta redzētu un saprastu, cik tad tie skolotāji reāli saņem, nevis kā tagad - sūdzas, ka visiem mazas algas, bet situācija dažādās skolās patiesībā ir ļoti atšķirīga. Es par vienlīdzību un atklātību!
Šadurskim gan jau ir kāds tālejošs plāns atkal kādu skolu aizklapēt - i vilks paēdis un aita dzīva. Mūsu valstsvīri un sievas ar skaidro prātu draudzējas? Būtu labāk domājis, kā to izglītības līmeni celt ne tikai parastajās skolās, bet skolās ar AB un C līmeni, kur bērni mācās no padomju gados izdotām grāmatām. Vai tas ir normāli? Nedzīvojam jau viduslaikos, kad iederējās teiciens - stulbu tautu viegli vadīt. Nē, tā nebūs. Zinu, ka viens nav karotājs, bet atrastos domu biedri un tad redzēsiet velnu.
raita -aste! Ja cilvēks izskatās slikti, tad uzreiz alkoholiķis. Ja nav ko rakstīt, tad labāk paklusējiet!
Naktī redzēju vīziju pēc skolu reoganizēšanas: 30-32 skolēni klasē; 3-4 no tiem ar dažāda rakstura traucējumiem; 40 stundu darba nedēļa.
Šadurskis speciāli nosauc tādas nozares, kuras nav iespējams realizēt. Neviens netaisās skolotājiem algu atgriezt pirmskrīzes līmenī. Par pielikumu, tā vispār ir utopija.
Какая проблема - найти 4-5 миллионов. Господин министр, сколько государство заплатило в прошлом году производителям якобы зеленой энергии, которая оказалась совсем не зеленой ? Кстати Ваша партия Единство провернуло эту аферу. В 2016 году государство заплатило 237 миллионов лишних денег производителям зеленой энергии. 237 миллионов просто зря потрачены или попросту уворованы. А тут не могут найти 4-5 миллионов. Боже, спаси Латвию от таких проходимцев, жуликов и тупых руководителей как Шадурский и его соратники.
klausītaja 16.11.2017. 20:20:45
Visa tā muldēšana ir tikai tāpēc, lai pēc tam runātu- redz ko viņš izdarīja. Bet tā kā mūsu ministri dzīvo pēc principa- pēc manis kaut ūdens plūdi, tad neviens nepārdzīvo par to kas notiks.
Nupat no daudzinātās Somijas. Skola ar 400 bērniem, pa trim paralēlklasēm, visās mazāk kā 20 skolēni. Vismaz 12 dažādi skolotāju palīgi un asistenti(pastāvīgie; neskaitot tos, kas uz laiku tiek piesaistīti). un vēl, un vēl.... Tad var arī būt kvalitāte un mierīgs darbs skolēniem un skolotājiem.
Nesaceltos viss, mūsu valstī sacelšanās ir aizliegta ar likumu.
Atbilde susuram. Ja tautai nebūtu izejas,viņa neklusētu,izeja ir,-AIZBRAUKT NO VALSTS,kuri nevar aizbraukt,spiesti palikt un klusēt. Nebūtu šī izeja AIZBRAUKT,saceltos ...
Piemaksas, tikai direktoriem pietuvinātajiem - draugiem, kas labi ieziepējušies pakaļā!
kāpēc gan pēc šī spožā principa neaprēķināt algas Jums, cienījamie deputāti?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.