Lietotājvārds
Parole
Jēkabs Ģipslis 16.11.2017. 16:01:13
ja par šo komentāru būs 100 laiku jūs man patiksit
Tātad par sistēmas sabrukumu soda ,,apakšu"- skolu direktorus. Jāsoda tos, kuri sistēmu sačakarējuši tik tālu, ka skolās hroniski trūkst darbinieku, un būs vēl sliktāk.
Lil pump jetski 16.11.2017. 06:47:37
Aizmirsu piebilst.... Esketiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit
Lil pump esketiit 16.11.2017. 06:45:54
Nu jaa.. Tas direktors kautkads neandertalietis kautko blaustās kliedz pa visu skolu a visiem vidnalga lil pump esketit ir labaks risinajums musu skolam vins atnaks padziedat vienigi drusku japiemaksā bus bet taaa lil pump ir lielisks
Bēdīgā izglītības sistēma 15.11.2017. 10:33:31
IKVD neatļauj skolā strādāt, ja katrā priekšmetā nav augstākā izglītība ar norādi sākumskola, pamatskola vai vidusskola. Ja zinošs skolotājs ar lielu darba stāžu, panākumiem un daudz kursiem nedrīkst mācīt konkrēto priekšmetu, jo neatbilst izglītība. Vai tas nav tīrākais augstskolu lobijs? Skolotāji maksā studiju maksu par neko, jo skolotājam, kuram ir ievērojams stāžs skolā, augstskola neko jaunu nevar piedāvāt, bet dokumentu vajaga, tāpēc visi klusējot "mācās" un maksā. Tāpēc arī nav skolotāji, kas strādā, jo daļa nav gatavi maksāt par vēl kādu papildus izglītību, jo ar bakalaura un maģistra grādu nevar strādāt, jo atkal kaut kas pietrūkst. Un mēs brīnamies par izglītības sistēmu Latvijā un sodam direktorus, jo likumdošana ir tāda, kāda ir. Izskatās, ka te būtu darbiņš arodbiedrībai.
interesanti 15.11.2017. 09:51:41
Cik ilgi ir "ilgstoši"?
Sodam direktoru par nesakārtotu izglītības sistēmu, par skolotāja prestiža apzinātu graušanu....
Tiešām staigā pa klasi 7.klases skolēns, grib dzied,... un tur pat sēž skolēns, kurš grib mācīties. Kauns normāla skolēna priekšā par šiem, kuru kļūst vairāk. Nedrīkst lietot mobilo, bet kāds sods? Vācijā 100 eiro sods vecākiem un vēl uz mēnesi atņem, bet pie mums. Ko izdarīt? Pārtraukt stundu? Pārējie vainīgi? Īpaši pilnmēnesī galīgs auts ar šiem.
muļķu zeme 14.11.2017. 20:38:09
Šadurski pašu vajadzētu sodīt par absurdo situāciju izglītības jomā mūsu valstī. Demisiju...
Pieliekot klāt stundas, algas samazina! Tās nekļūst kā šķiet lielākas. 30 skolēni klasē, starp tiem arī ar autiska spektra traucējumiem - skolotājs vienkārši izdeg, aiziet... Kur, lai direktors tos skolotājus izrok? Varbūt ministrijas pārstāvji paši vēlētos pāris mēnešus pastāvēt klases priekšā.
mācu informātiku, bērnam iesaku mācīt angļu valodu, jo informātikā tik daudz jāmācās, jāgatavo materiāli un pat pliku paldies nesaņemu no vadības. Pieteicos materiālus veidot, bet ir "gudrāki", kuri neprot uztaisīt automātisko pārbaudi ar makrosiem ofisā. Rakstīju ministrijas darbiniekiem, kā drīkst mūsu laikā dot eksāmenu testus (angļu valodā,...) uz A4 lapām - tīrais akmens laikments. Informātiķiem , kuriem ir savi konspekti e-vidē - jāpiemaksā un jādod kolēģiem, nevis jāpadzen kā mūsu nkvdešņiki, 90.gadu ZPI, Alfas, VEFa nīcinātāju mantinieki - lai tik neiznāk Latvijas dators, Latvijas mobilos ar tādu valdību!
Es diezgan ieinteresēti noskatīšos, cik klajš lauks paliks aiz šodienas 50. gadniekiem, kad viņi aizies pensijā. Skolās taču jaunie neienāk. un ja ienāk, tad tad netiek galā ar klasēm, ir nenopietna attieksme, atkarības....
Vai tikai mans dators mani neklausa, vai arī kļuvis grūtāk pievienot komentārus?
Jēkabs Ģipslis 14.11.2017. 16:53:30
nu tādad neviens direktorus nemācijs
Kaut kā tā.... " Ja es pavēlētu kādam ģenerālim lidot no zieda uz ziedu kā tauriņam vai uzrakstīt traģēdiju, vai pārvērsties par kaiju un, ja ģenerālis neizpildītu doto pavēli, kā vaina tā būtu: viņa vai manējā? – Tā būtu jūsu vaina, – mazais princis apņēmīgi noteica. – Tieši tā. No katra jāprasa tas, ko katrs spēj izpildīt, -karalis atsāka. – Autoritāte vispirms balstās uz saprātu. Ja pavēlēsi savai tautai mesties jūrā, tā sacelsies. Man ir tiesības prasīt paklausību, tādēļ, ka mani rīkojumi ir saprātīgi." "Mazais Princis" Antuāns Marī Žans Batists Rožē de Sent-Ekziperī
Informātikas skolotājam pamatskolā ir 3 mācību stundas nedēļā- 5.,6. un 7.klasē, ja nedala grupās. Ja skolotājam no kaut kurienes ir jābrauc, tad jau nevar atpelnīt ceļu, kur vēl visi pārējie izdevumi. Varētu kāds skolas kolēģis aiziet pastudēt informātiku. Parēķināsim- ja skolotājam ir 50 gadi, 2 gadi nepilna laika studijas ar visiem kredītiem, ja nu pagasts var atmaksāt mācības , tad labi, visi ceļa izdevumi divu gadu laikā. Salasās paprāva summiņa. Un tad skolu slēdz nepietiekoša bērnu skaita dēļ. Ieguldījumi neatmaksāsies atpakaļ . Skolotājs būs piemaksājis. Šī nedrošība par savu nākotnes darba vietu nemudina nevienu mācīties. Sodīt direktoru ir visvieglāk, bet tas neatrisinās problēmu. Būs vēl trakāk. Un iespējams, ka drīz skolas meklēs arī direktorus.
Soda direktoru par to, ko sistēma (valsts) nespēj nodrošināt... kaut kā nav loģiski varbūt jāmaina sistēma?......
traka, traka, traka ir pasaule 14.11.2017. 15:38:10
Kapseļu ielas bērnunamā (tas pats, par kuru bija raidījums LTV1) pieņem darbā katru, jo priecīgi, ka kāds pieteicies. Ar skolām tāpat ...
Nevis sodīt, bet labu vārdu aizlikt par šādiem direktoriem, kuri skolotājiem nepūš miglu acīs, nepierunā , solot neeksistējošus labumus. Patiešām, ne jau direktori, bet gan ministrija un valdības attieksme vainojama, ka skolotāju vidējais vecums ir tāds, kā tas ir, un jaunie, vismaz tādi, kas būtu gatavi strādāt ar atdevi, skolās neienāk un arī neienāks.
Absurda situācija - par savu (valsts) nolaidību soda skolas direktoru! Vienkārši kruta!!! Mūsu skolā savulaik mūzikas skolotāju arī meklēja ļoti ilgi. Tika apzvanītas visas pilsētas un novada skolas, bērnudārzi un mūzikas skola. Figu, nav! Dažreiz uz pāris mēnešiem kādu atradām, bet tad izrādījās, ka cilvēks netiek galā ar klasi. Nepietiek jau, ka skolotājs ir. Vajag jau PUSDIEVU (to prasa arī vecāki, visvairāk tie, kas paši bērnus ir izlaiduši). Diemžēl virs zemes tādus nenormāli grūti atrast, jo tie mīt vai nu Olimpā, vai dziļi dziļi teiksmainajā mežā kopā ar Pāniem - ar tiem, kas dzīvo idejas dēļ. Kāds tad ir Lāčplēša ordeņa kavalieru procents uz armijas personālsastāvu?
Tā tiešām ir taisnība, ka neviens sevi cienošs vīrietis par tādu algu skolā nevar strādāt, ja vēl jānodrošina ģimene, tas vienkārši nav iespējams. Kur radīsies fiziķi, informātiķi, matemātiķi??? Sods jau nepiesaistīs skolai skolotāju. Absurda situācija. Protams jāoptimizē skolu tīkls, jo nevienam jau nav drosmes pateikt ,ka 85% skolotāju ir vecumā no 55-65 gadiem, jaunie uz skolu nenāk un nenāks. Vecāki prot sūdzēties, bet kad piedāvā trīs dienas apmeklēt stundas , tad vēlmes nav nevienam un ir piebilde -es tak viņus nekad nesavaldītu, man sāp galva utt.
loģisks iznākums? 14.11.2017. 13:54:57
Kāpēc sodīt direktoru nevis ministru vai vēl augstākstāvošus? Kāpēc nenāk strādāt uz skolu? Uz vakancēm informātikā, matemātikā atsaucas 0 pretendentu. Vai nevajag sākt aizdomāties? Pie tam ne jau tikai atalgojums ir šī visa rezultāts. Cik žurnālisti un pati ministrija ir ieguldījusi, lai visai sabiedrībai būtu skaidrs, ka nekur nav tik slikti kā skolā Latvijā. Tieši tāpēc tagad viss ātri jāpārtaisa. Un, kad ātri pārtaisīs, arī vecie ātri var aiziet.
Sapratu kāpēc šie NKVDešņiki aizliedza man mācīt informātiku, kuru mācu skolēniem ilgāk par 20 gadiem. Esmu mācījusi bērnu dārzu vadītājiem, audzinātājām, pat informātikas skolotāiem, studentiem, bet stāžs taču neskaitās. Stāžu pieprasa savā biznesā, bet Latvijas izsaimniekotājiem stāžs tukša skaņa. Informātika = mājturību, ja tur arī programmēšanu ieliksiet, tad tas vairs nav ārstējams gadījums.
Tad jau jāatlaiž katrs 5. direktors:) - ieskatieties e-skolas vakancēs!!!
Jocīgi sanāk 14.11.2017. 12:59:05
Te kliedz, ka skolotāju par daudz, te raud, ka trūkst. Kur loģika?
Super! Soda! Lai parāda to lādi, no kuras tos trūkstošos skolotājus paņemt. Jau tagad situācija ir tāda, ka aiz augstās pienākuma apziņas un sapratnes, ka neviens cits klases priekšā nenāks, skolotāji darbā ilgstoši nāk slimi, neveseli, kur citās profesijās normāli cilvēks veseļotos mājās. Es arī protu spēlēt klavieres, dziedu korī, bet mūzikas stundās direktors mani nevar sūtīt, jo man nav atbilstoši "papīri", tikai bērnu mūzikas skola..
Uz priekšu, misionāri! 14.11.2017. 12:28:37
Vispār jau Iespējamās misijas izcelsmes valstī ASV tieši tāds bija mērķis - doties uz skolām, kurās nav, kas strādā. Kāpēc te tā nav? Te viņi dzīvo ar lozungu - mēs parādīsim, kā jāstrādā.
Cik vienkārši ir sodīt!!! Bet kāpēc nav skolās pedagogi, varbūt par to ministra kungam vajadzētu padomāt? Kur tad direktors lai "izrok"to skolotāju, ja par zemo algu un necilo darbu - vienkārši neviens negrib strādāt???

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.