Lietotājvārds
Parole
Ed>>> Dacei 17.11.2017. 09:37:28
"(...)kā var stiprināt latviešu valodu, runājot krieviski? Esmu nesaprašanā." 200%!!!
Skolotājs, kurš nepārvalda valsts valodu NEDRĪKST strādāt attiecīgajā valstī!!!
Dace - Brīnumam 16.11.2017. 15:35:58
Visu cieņu alternatīviem viedokļiem. Bet teicat man, kā var stiprināt latviešu valodu, runājot krieviski? Esmu nesaprašanā.
Jā, Dacīt. Un tas ir latvisks resurs, kurā jūs saņemat šādu atbalstu par alternatīvo viedokli. Varbūt neitrālā resursā savāktu vēl vairāk plusiņus, jo mēs esam daudzi. Pietiekami lielā skaitlī, lai mūsu viedokli varētu ņemt vērā. Čemodans ar vokzalu šejt nelīdzēs. Ja gribat uzspiest savu vēlmi, tad būs jākašķējas.
Cilvēki! Tas, ko es rakstīju (15.11.2017. 21:32:23), bija joks! Parodija par viedokli, ka veicināt latviešu valodas zināšanu un lietojumu var biežāk runājot un raidot krieviski. Teiktā bezjēdzība ir acīmredzama. Tomēr skatos, ka esmu izpelnījies arī dažus piekrītošus plusiņus. :) Esmu šokā.
Krievu skolās tiešām skolotāji latviešu valodu zina zemā līmenī ,ja atnāk pārbaude mēģina kaut ko boksterēt, bet ikdienā valoda netiek lietota, maksāja par bilingvālo apmācību piemaksas, kam , tiem kuri valodu pilnībā nezina, kur nu vēl pielieto. Sataisa haosu uzjundī lietas kas sašūmē sabiedrību lai novērstu uzmanību no patiešām svarīgām lietām . Malači mūsu valdība.
Valsts nav radījusi cilvēkiem vēlmi mācīties latviski. Viņi ir atstumti. Būtu nepieciešams dubultot LTV7 radidījumus krievu valodā, un LR4 dot tādus resursus kā LR1. Tāpat amatpersonām nevajadzētu ieņemt pozu, bet vajadzētu sarunāties ar šiem cilvēkiem viņiem saprotamā valodā - krieviski, kā jau prezidents savulaik aicināja. Vajadzētu arī pārdomāt iespēju iespējas valsts augstākajām amatpersonām apmeklēt Uzvaras pieminekli 9. maijā. Tas viss vienotu sabiedrību un veicinātu latviešu valodas pozīciju nostiprināšanos Latvijā.
novērotāji 15.11.2017. 20:17:35
Jā, tā ir! Rīgas 4.internātpamatskola - īsts padomijas pabiru midzenis - viss tur notiek lielākoties tikai krievu valodā (!!!). LV valodas inspekcijai tur vajadzētu kādu negaidītu vizīti pieteikt!
Rīgas 88.vidusskolā točno puse skolotāju nezina latviešu valodu, kā arī pašu latviešu valodu māca zemā līmenī. Un tā gan jau ir arī vēl citās krievu skolās...
Riebeklītis 15.11.2017. 17:46:34
Diemžēl, daļā krievu skolu pie zemā latviešu valodas līmeņa ir vainīgi tieši paši skolu direktori (direktrises), jo nevēlās pieņemt darbā latviski runājošos skolotājus. Un, lai direktori nestāsta, ka latviešu skolotāji negrib strādāt krievu skolās, - grib, piesakās, bet viņus atšuj. Labāk pieņemt darbā krievu skolotāju, kas savu izglītību ieguvis padomju laikā Krievijā, jo tāds klanīsies visu laiku direktora priekšā...
В русских школах учителя старше 35 лет не знают латышский язык на таком уровне, чтобы преподавать предмет.
:/
Lielāka daļa no latvijas skolotājem ir pirmspensijas vecumā. Mācīties kaut kādu valodu šjā vecumā - priekš kam vajag? Lai pastrādāt 2-5 gadus? Var taču novilkt tos gadus arī nemācoties valodu. Bet ja dzīs no skolas ārā, tad var arī aiziet, nav liela traģedija.
Rēcīgi tie skolotāji, kuri nevar apgūt valsts valodu. Tupi kā dzeņi.
8 000 skolotājiem vajadzēs mācīties latviešu valodu 15.11.2017. 12:18:05
RUS.DELFI.LV šodien raksta: "Из-за языковой реформы школ 8 тысячам учителей придется учить латышский" ("Skolu valodas reformas dēļ 8 000 skolotājiem vajadzēs mācīties latviešu valodu "). ...ja nebūtu reformas, varētu nemācīties...
latviešus Latvijas valdība veiksmīgi izsūtīja un radīja ļoti grūtus apstākļus ģimenēm ar bērniem, bet darbu skolotājiem vajag?!
Ja virpotājs nespēj uzvirpot atbilstoši rasējumam... viņu izmet no darba...
Smieklīgi. Vajag aiziet uz jebkuru krievu skolu un tur var konstatēt, ka vismaz pusei neatbilst nekādam līmenim! Tāpēc jau direktori "cepas", ka nav, kas pasniedz priekšmetus latviski, jo realitātē nekāda valsts valoda tur nefunkcionē.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.