Lietotājvārds
Parole
Bet ir arī lielas vidusskolas 170 vietā un zemāk . Un ko tur komentēt ? Tur laikam visias atzīmes jādala ar 2.
Pilsētu vidusskolu grupā šogad uzvaras laurus kopvērtējumā plūca Mazsalacas vidusskola (OCE reitings), taču šo faktu piemunēt un publicēt, laikam, ir nepopulāri, jo šo vidusskolu pēc viedo pētnieku domām taču ir jālikvidē (jāreorganizē).
Ģimnāzija nav labākā. Labākie ir ģimnāzijas bērni, kurus tādus ir padarījušas citas skolas. Nekorekti vērtēt pēc idejas.
Vai kādam šķiet, ka vajag reitingu, lai saprastu, ka Rīgas Valsts 1. ģimnāzija ir labākā Latvijā? (Piebilde - neesmu ar to saistīta, dzīvoju Latvijas nomalē, bet tāpat skaidrs.)
Jēkabs Ģipslis 16.11.2017. 15:59:31
kādēļ tas taču forši
Protams, strādāt ar bērniem, kas ir iemācīti mācīties, ir atbildīgi utt. ir simtkārt grūtāk, arī rezultāta nav :))))
Gribētu saprast, kas tieši manā iepriekš nosūtītajā komentārā varētu būt aizskarošs - tas, ka man ir savas domas par izglītības sistēmu? Rupju vārdu vai norāžu uz personālijām taču nebija, vienīgi atsauce uz Šilleru: "Pret stulbumu paši dievi cīnās veltīgi." Vai arī "dziļa necieņa" pret Eiropas fondu apguvi?
Atstrādājam Europas naudu - reitingojam. Nu, cik var te tā vērtēt un reitingot! Pirmkārt - tiešām valsts ģimnāzijas, rīkojot konkurus jau 6.kl. beidzējiem, nosmeļ krējumu. Arī piemaksas skolotājiem tur ir - grēks nestrādāt! Un tas nav nekas slikts, tikai nevajag tāpēc citus noniecināt. Otrkārt -cīņā par nejēdzīgi saplānoto un sadalīto finansējumu, skolas iekšēji izdeg, izdedzinot gan skolotājus, gan skolēnus. Pavērojiet darbu skolā, ierēdņi! Vai tieršām jūs neredzat, ka finansējums sākumskolas skolēniem un pamatskolniekiem būtu vajadzīgs lielāks, nekā vidusskolēniem? Protams, izdevīgāk ir ļaut, lai lielāka nauda seko pēc iespējas mazākam izglītojamo skaitam. Treškārt - mums ir normāla izglītības kvalitāte un normāli izglītojamie, tikai tie, kas gatavo izglītības saturu, pārbaudes darbu saturu un apkopo rezultātus nāk it kā no citas pasaules. Mācību saturs brīžiem ir vienkārši kaitinošs un pseidolietderīgs, lai kā to te tagad nosauktu (būtībā nekas nav mainījies no pagājušā gadsimta 70.-90.gadiem, ja nu vienīgi ir parādījušies lieki, finansējumu un laiku nelietderīgi tērējoši, mācību priekšmeti un nevajadzīgu pratību uzspiešana). Pārbaudes darbi brīžiem atgādina sacensību starp to radītājiem - "Kā meistarīgāk ievedīsim skolēnu purvā, lai kārpās!" Un to dara paši skolotāji. Bet atbildīgās iestādes necenšas, negrib, nemāk atspoguļot skolēnu sasniegumus un līmeni ne valsts mērogā, ne starptautiskajos reitingos. Vienmēr iznāk, ka mūsu jaunieši ir stulbākie, pedagogi atpalikušākie, izglītības sistēma pūstošākā. Un pat, ja tā būtu, parādiet vēl kādu nāciju, kura sev par to bērtu tā pelnus uz galvas. Noskatos SKOLA 2030 un gribas teikt dzejnieka vārdiem - "Ko dievs grib sodīt, tam viņš atņem prātu." Un kā zināms "pret stulbumu paši dievi cīnās veltīgi".
Abām pusēm sava taisnība. Ar gudrajiem bērniem ir gan vieglāk, gan grūtāk strādāt. Bet...nevajadzētu Valsts 1. ģimnāziju likt kopīgajos reitingos, tas nu gan skaidrs!
This is fake news.
tam ... protams 15.11.2017. 21:39:35
pamēģini pastrādāt ar izlasi .... diez vai tad rakstīsi komentārus
arturs no 10 vsk boiiiiii
Tur ne tikai skolēni ir spējīgi! Arī skolotājam jābūt varošam. Cits temps, domāšana, motivācija! Gudrie brāķētāji laikam nebūs no tās kategorijas...
Jēkabs Ģipslis 15.11.2017. 18:02:41
wow
Tātad, komentētāji uzskata, ka spējīgākajiem skolēniem būtu jāmācās nevis kopā, bet gan vienā klasē ar tiem nespējniekiem, kuri nemaz necenšas kaut ko iemācīties un kuru dēļ tie spējīgākie skolēni stundu laikā maz var iemācīties.
Un tad vēl uztaisīt kopīgus iestājeksāmenus visām trim ģimnāzijām (lai nu galīgi nekas garām neaiziet)...
... nosmelt krējumu un labi strādāt ar izlasi - o, jā ;-)
jaunums!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.