Lietotājvārds
Parole
Tiem, kas Angliju u. c. piemin - nu nejauciet te zaļu ar cietu. Anglijā(un daudzās valstīs, kur bērni sāk iet "skolā" ar 4 un 5, un 6 gadiem) par skolu sauc arī to izglītības posmu, kas pie mums ir bērnudārzs(oficiāli pirmsskola)
Pieredzes vērojumiem ir milzīga nozīme-neatņemt bērniem bērnību...kādām gribētos radīt lieku stresu vecākiem,bērniem ,pedagogiem vidē,kur lietas ir sakārtotas .
sena_skolotāja 26.11.2017. 11:28:58
Atceros- Kādreiz (80tajos) šī pati kundze bija stāvā sajūsmā par 6-gadnieku apmācību. Tie ir klaji MELI, par 6-gadnieku nesekmību tajos gados. Nekas tāds nebija!!! Pati strādāju, zinu!
ljoti nepareizi 25.11.2017. 10:55:28
aatraak jasaak maaciities, lai aatraak saaktu maksaat nodokljus
Nesss.....kas nozime justies brivaks???!!!!vai tu zini kas ir skola?!!!?dabaszinibas...anglu valoda...matematika...socialas zinibas...Vai tu doma ka berni no 1 klasses visu taisa pasi???nezini ne raksti!
Mātes bērnus vazā jau no 1 gada pa visādiem attīstošajiem pulciņiem- tas neko nereglamentē ragulāro mācību uzsākšanā. Ja bērns fiziski un mentāli ir gatavs skolai, lai sāk kaut 4 gados! Vecāki vienkārši grib nogrūst bērnu skolai, lai justos brīvāki...
skolotāja, Pārdaugava 24.11.2017. 12:12:09
Vai viens no patiesajiem iemesliem ir skolas dibinātāja (t.i. pašvaldības un šajā gadījumā tā ir Rīga) nevēlēšanās jeb nespēja sakārtot skolas atbilstoši higiēnas prasībām 5 un 6-gadīgu bērnu izglītības iestādēm (iespēja gulēt diendusu, tualetēs podu augstums u.c.)?
7 gadi ir vecums, kad bērni ir gatavi skolai (protams ir arī izņēmumi, kāds var uzsākt mācības 6 gadu vecumā, bet kāds būs gatavs tikai 8 gadu vecumā sākt skolēna gaitas). Būtisks ir pusdienas miedziņš, būtiski ir ļaut izbaudīt bērniem bērnību un tikai tad uzsākt nopietnas skolas gaitas. Jā, vecāki, diemžēl daudziem no jums šķiet - dzemdēju, atdevu dārziņā lai audzina, aizvedu uz skolu, lai māca un ja nu neizaug tāds bērns kā vēlējos vainīgs dārziņš, vainīga skola... PADOMĀSIM KO VĒLAMIES UN KAS IR SVARĪGI UN BŪTISKI LAI BĒRNI BŪTU LAIMĪGI!!!
Patiesībā mēs varētu pārtrumpot visas Ķīnas un Anglijas. Ja sāksim 1. klasi ar divgadniekiem (staigāt un izšļupstēt jau kaut ko māk, vienīgi dažam atpalikušajam vēl tie pamperi...) un skolas programmu iespiedīsim 11 gados, tad jau 13 gados varēs sākt strādāt un pelnīt valstij nodokļus, kā arī par šiem vairs nebūs jāmaksā bērnu pabalsts. Un tie, kas studēs, jau 18 gados būs maģistri un atkal varēs maksāt valstij nodokļus. Nauda valstij nāks griezdamās. Arī vecākiem slogs no kakla nost un varēs baudīt dzīvi. Bet, ja nopietni - te visi vairāk vai mazāk uztraucas, ka pieauguši cilvēki vēl sēž skolas solā, bet kāpēc neviens neuztraucas, ka mākslīgi tiek atņemts cilvēkam būtisks laiks psihes nostiprināšanai - bērnība, laiks, kāda pēc tam dzīvē vairs nebūs nekad.
Mana meita piedzima februārī. Obligātajā vecumā uzsāka mācības. 12.klasi absolvēja 19 ar pusi gados (7+12=19)! Nosauksim sešgadnieku apmācību par 1.klasi un problēmas būs atrisinātas!
Pirmkārt - mācību sistēma mainās. Otrkārt - aizmirsa, kāpēc mainās mācību sistēma. Atgādināšu - mūsdienu sabiedrības dēļ. Ir pavisam citas tehnoloģijas un, vēlaties ticēt vai nē, bet ar katru paaudzi mainās arī bērni. Tas, kādi sešgadīgie bija toreiz galīgi nav salīdzināms ar to, kādi ir šobrīd. Pilnībā piekrītu Šadurskim- cilvēka potenciālā mūža īsināšana ar marinēšanu skolas krēslā vienreiz ir jābeidz. Pieaugušiem cilvēkiem ir vēl jāatsēž dzīve solā, kaut gan sevi varētu jau pierādīt universitātē vai darba tirgū.
Nevajag salīdzināt mūs ar citām valstīm, tur ir pa visām citādāka mācību programma,un metodes un cits līmenis pirmajā klasē.
Nezinu par Saskaņu, bet Somijās bērni sāk mācības skolā no 7 gadiem, un FIN netaisās to mainīt. Vai Somija arī piederētu Saskaņai?
mamma un skolotāja 23.11.2017. 17:37:48
Viss jau notiek 5 un 6 gadu vecumā. Ir ieviests un sakārtots. Vai vajag radīt problēmas pārsaucot to par 1.klasi? Kvalifikācija, finansējums, programmu licencēšana ... Mums skolā ir bijušas klases bērnudārzos - tas ir tikai apgrūtinājums abām iestādēm. Bet, ja 6-gadnieku pārceļ uz skolu, nenodrošinot atbilstošus apstākļus, tas jau ir noziegums. Un līdz 7 gadu vecumam bērnam ir jābūt pieskatītam, to nosaka likums.
Ķīnā skolēni sāk iet skolā 5 gadu vecumā.
skolotājs- mamma 23.11.2017. 15:16:33
Paldies par ļoti labu viedokli!!! Īsi, konkrēti, saprotami! 6-gadīgie jau apgūst mācību programmu dārziņos! Viņi gan lasa, gan raksta! Nevajag atņemt viņiem iespēju paspēlēties! Viss jau ir SEN SAKĀRTOTS! Atliek sakārtot skolotāju algu jautājumu!
Vai tad Latvijā nav obligātā 5-gadīgo un 6-gadīgo bērnu apmācība? Kurš liedz mainīt numerāciju ("e-klasē" tas būtu no -1 uz 1)? Nav ko panikot!
"mans radagabals Anglijā", "mans bērns Rīgas Franču licejā", "nekas slikts viņam nav noticis"... Mīļie vecāki! Jūs taču nedosiet padomus ķirurgam, kā pareizi operēt, vai pianistam, kā pareizi klavieres spēlēt! Nez kāpēc liekas - ja jau pats esmu skolas solā savulaik sēdējis, tad varu būt eksperts un zinu labāk, no cik gadiem, kur un kā bērnam būtu jāmācās. Bērni IR DAŽĀDI, jā, viens var skolas gaitas uzsākt 4 gadu vecumā, citam vēl 7 gados būs grūtības. Taču uzticēsim SPECIĀLISTIEM (bērnu ārstiem, psihologiem, pedagogiem) izlemt jautājumu, kādā vecumā būtu optimāli sākt skolas gaitas. Un atcerēsimies, ka mācīties bērns sāk jau no dzimšanas brīža, turpina to darīt bērnudārzā, bet skolai ir sava specifika (nodarbības ilgums, telpu un mēbeļu piemērotība, emocionālā slodze)
Ciest nevaru to piezīmi par sešgadniekiem, ka tālāk 4-5-6-7 klasē būs sliktas atzīmes. Jums tiešām liekas, ka pie sliktam atzīmēm ir vainojams vecums, kura skolnieks uzsāka skolu? Pieminēja gudrus skolotājus. Kur? tie, kas izsaka šādus secinājumus? Nu nepalieciet nu muļķi, goda vārds. Lūdzu atstājiet šo izvēli katra vecāka paša ziņā, cik gados 6 vai 8 laist bērnu skolā.
....mācības 1.klasē var uzsākt no 5 gadu vecuma, bet obligāti ir jāuzsāk līdz 8 gadiem.... un vecākiem ir brīvas rokas,- kad bērns ir nobriedis un motivēts skolai, tad somu plecos un "uz priekšu!"
Nu protams, Saskaņa zin vislabāk.... un ilgojas pēc padomju laikiem, kā var noprast no šīs kundzītes teiktā.
Mans radagabals Anglijā iet skolā no trīs gadu vecuma un nekas slikts nav noticis, tiek galā. Tā bija vecāku izvēle, jo tur skola obligāta no piecu gadu vecuma. Galvenais, ko tur iemācīja (neskaitot rēķināšanu, rakstīšanu un zīmēšanu) bija formulēt savu domu, publiski sakarīgi kaut ko pastāstīt un respektēt otru runātāju. Iemācījās nepārtraukt otru runātāju un negorīties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.