Lietotājvārds
Parole
Ak, vai cik neienesīgu un krāpniecisku banku savulaik tika slēgts... Es nu galīgi baņķieros nevēlos ieklausīties. Un uz lielo skolu ar pārpilditām klasēm strādāt neiešu!
Ideja par lielām skolām un pārpildītām klasēm nāk no mūsu pašu LU teorētiķiem un pētniekiem. Tad domājiet paši - cik vērti ir Eiropas naudas finansētie pētījumi un secinājumi - kaķim zem astes. " Kad bērnu klasē ir vairāk, viņi viens otru iespaido pozitīvāk, bieži vien kļūst motivētāki labāk mācīties. " - šis ir citāts no Malgožatas Raščevskas sacītā. Lūk adrese, palasiet: www.lvportals.lv/visi/viedokli/285590-malgozata-rascevska-par-verbalo-macibu-procesu-un-atskirigam-dzimumu-sekmem/ Tas tikai kārtējo reizi apstiprina to, ka teorija no prakses stipri atšķirās.
filologs > Esse 28.11.2017. 09:21:03
Pirmkārt, patiešām RUPJAS pareizrakstības kļūdas ir tikai atsevišķos komentāros, turklāt nekur nav tiešas norādes, ka šo komentāru autori ir skolotāji. Otrkārt, jautājumi, kas saistīti ar skolu tīkla tā saucamo "sakārtošanu", satrauc ne tikai pedagogus, bet arī daudzus vecākus un vecvecākus, tāpēc pavisam noteikti lielu daļu komentāru rakstījuši citu profesiju pārstāvji, kam pareizrakstības normas gadu gaitā piemirsušās. Treškārt, lieka atstarpe vai nepareizs burts mēdz "uzsisties" steigā arī tiem, kas diendienā izmanto datoru. Jā, protams, savu valodu cienīt vajag, taču, sīkumus kritizējot, var pazaudēt būtisko, šajā gadījumā tās ir rūpes par mūsu bērnu un valsts nākotni.
"Ir jāatsakās no savām ambīcijām un jādomā par bērniem un arī par labumu valstij," aicināja LB pārstāvis. STOP Ar pastalām kājās un entuziasmu var dzīvot kādu laiku, nevis visu laiku!!! Par kādu valsts labumu var domāt, ja cilvēkiem pašiem (šajā gadījumā, skolotājiem) nav labumu? Varbūt tomēr vispirms valstij jādomā par cilvēku labumu, tad arī cilvēki varēs un domās par valsts labumu. Citādi tā interesanti sanāk: jums būs domāt par valsts labumu, bet valstij uz jums uzšķaudīt. Un daudzi jau parādījuši, ka viņiem tāda valsts nav vajadzīga.
Cik ilgi cienījamais bankas speciālists ir nostrādājis skolā, ja apgalvo, ka, strādājot ar lielākām klasēm, var sasniegt labākus rezultātus? Pie tam būtu interesanti uzzināt, kāpēc tad viņš neturpināja šo tik skaisto un ienesīgo darbu? Varbūt bērnu skaits klasē nebija sasniedzis vajadzīgo skaitli? Briesmīgi, kad tādi "gudrīši" sāk bāzties ar neadekvātām idejām.
savādi gan 27.11.2017. 19:48:11
Savādi gan, ka tad ja tiek skartas augsto kungu ambīcijas, ministri un valdības demisionē ārkārtīgi īsā laikā. Kad visiem Latvijā (NeRīgā) dzīvojošajiem atklātā tekstā pasaka: Jūs te neesat ekonomiski izdevīgi, tad šiem ekonomiski neizdevīgajiem vēl jājūtās pie tā vainīgiem.
Lielākajā daļā komentāru ir rupjas latviešu valodas pareizrakstības kļūdas (plus tām ir arī kļūdas no datoriskā viedokļa - nepareizā vietā lietotas tukšumzīmes, pieturzīmes u.c.). Ja šos komentārus raksta skolotāji, kuriem vajadzētu būt augstākajai izglītībai, tad kādus mācību sasniegumus mēs gribam sagaidīt no skolēniem?
Latvija pārmantojusi padomijas tradīcijas un pēc tām vadoties skolotāja profesija NEKAD nav bijusi normāli apmaksāta! Kāpēc iedomāties, ka tagd būs citādi? Atkal atradīsies jomas, kurās it kā ietaupītā nauda būs vairāk vajadzīga un pārpildīto klašu priekšā stāvēs vēl nodzītākas bet tik pat švaki apmaksātas učenes. Nekad no šiem optimizētājiem nav dzirdēts KONKRĒTS izvērtējums - cik iegūsim un ko zaudēsim. Cik pašvaldībām izmaksās bērnu vadāšana cauri pus Latvijai, cik naudas vajadzēs bērnu vecākiem, lai uzturētu savas atvases kaut kādās attālās pilsētās, kurās nu bērneļi beidzot smelsies to super kvalitatīvo izglītību. cik pārlaimīgi un zinātkāri būs bērni , liekas stundas kratoties pa Latvijas bezceļiem uz skolu un mājup? Joprojām no vienas "optimizētāja" mutes otrā tiek pārviļāta absurdā tēze, ka viens skolotājs 10 bērneļus klasē māca švaki, bet tikko to skaits pieaug līdz 40 , mācību kvalitāte brīnumainā kārtā pasakaini uzlabojas. Bet kāpēc nekult šādu sviestu, ja sabiedrība tam tic? vai vismaz izliekas, ka tic...?
Man patīk! Jau no tribīnes var atļauties teikt, ka skola - tā ir bedre! Varbūt jāmaina arī ministrijas nosaukums?
Skolēns, skatoties uz skolotāju, kurš 25 un vairāk skolēnu priekšā izliek savus spēkus diendienā, (bet tas vēl nebūt negarantē veiksmīgu stundu un apgūtas prasmes) nekādā gadījumā neizvēlēsies skolotāja profesiju! Jo katrs, kuram ir kādas nebūt spriešanas spējas, taču redz, cik šis darbs ir stresains, sarežģīts un mainīgajā pasaulē nenovērtēts. Kādam , jūsuprāt, jābūt algas ciparam, baņķiera kungs?
To varētu darīt, jebkurā klasē, kurā ir kaut viens problemātisks bērns norīkojot skolotāja palīgu.
Lielie rūcēji! Dariet kaut ko lietas labā, nāciet ar priekšlikumiem kā uzlabot situāciju izglītības jomā. Neesiet populisti! Nenonieciniet tos, kuri cenšas kaut ko mainīt, lai mēs tiktu laukā no "bedres". Visvieglāk ir "noriet" un justies labi!
Pārlejot ūdeni no viena trauka otrā, ūdens daudzums nepalielinās, tikai savairojas tukšie trauki, par kuriem valdībai ilgstoši nebūs risinājuma, ko ar tiem darīt.
Kur ņems tos superperfektos skolotājus, kas mācīs lielās klases ar skolēniem pārejas vecumā. Patreiz skolotāju profesiju augstskolās izvēlās pārsvarā tie, kas citur netiek. Jaunie skolotāji ir diezgan dumji akadēmiskajā ziņā un daudzu mērķis nav izglītībs sniegšana.
Kur ir peetiijums par to, cik misionaru ir palicis skolaa pec pieshprices beigshanaas no dazhadiem projektiem , turklat kur , lai tas jaunais iet, ja tam vecajam lidz 65 kaut kada veidaa jaizdziivo lidz ta saucamajai pensijai ,kuras arii varot shaja valstii nebuut, jo , redz, nav sadzemdets noteikts darbarukju skaits , lai uzturetu tos, kam gals ir atnacis. Ak, jaa, Latvija =Rīga, parejais ir lauki un zems liimeis (ar sminiju)
Varbut labak veidosim skolas pie bazniicas un skolotajam metisimies ediena veidaa, lai nenomirst ar visu savu augstak ieguto izgliitiibu, ak , kungs un tas ir 21 gadsimts. Lai kadam samaksatu vajag kadu likvideet.
Vai tiešām Latvija kļuvusi tik nabadzīga, ka jāslēdz skolas, kuras pastāvējušas pat 100 un vairāk gadu?Negribu atkārtoties, jo iepriekšējos komentāros viss pateikts .Ierindas skolotājs lieliski saprot situāciju, bet kāpēc augšgalā ir tik tuvredzīgi?Valdība nedzird saprāta balsi, un kur tad vēl absurdie pētījumi un secinājumi!Nabaga Latvija!
Zemu lidojat ! My school have 5,000 student from grade 7-12. We have 50 student per 1 class. In thai high school need to choose program which you will study. My school have 6 program 1.Science-Math 2.English-Math 3.English-Chinese 4.English-Japanese 5.English-France 6.Thai-Social Gatavojieties !!!!!
Laba doma, vairāk vecāki būs spiesti aizdomāties par mājmācības iespējām un bērna labkājību- ko sen jau bij' jāaktualizē!
Tā spēj domāt ekonomists- saskaita, izdala un visas problēmas atrisinātas...
Bet ja tā labi padomā... tie pedagogi taču mums nemaz nav vajadzīgi. Mums pietiktu ar labi apmaksātu ministru TV ekrānā...
Strādāju skolā 26.11.2017. 20:43:43
Kaut ko tik absurdu sen nebiju lasījusi. Bērns, septiņos no rīta sācis ceļu uz pilsētas superskolu, 35 skolēnu klasē produktīvi mācīsies? Tak atjēdzieties un domājiet ar galvu!
Apsveicu, drīz Latvijā paliks tikai saeima!!!
Ko šis cilvēks vispār runā par skolām viņi taču redz tikai ciparus. Un nezinu nevienu pedagogu kurš būtu kļuvis turīgāks no skolu apvienošanas.
učene ar stāžu 26.11.2017. 19:57:39
Tā tikai var domāt skolotājs, kuram nav svarīgas skolēnu intereses ,un cilvēks,kurš pats negrib un nekad skolā nestrādās!Gudrinieks- lai paprasa tiem,kuri strādā!Ne jau no algas lieluma atkarīga skolotāja atdeve!
Kontaktstundas 25 un viss, vairāk ne par ko nemaksā, bet kas gatavo, labo, konsultē, rīko, organizē? Tas pats, kam maksā tikai par 25 kontaktstundām. Bet kā ir iespējams realizēt standartu, ja maksā tikai par kontaktstundām? Tāda netaisnība atalgojumā vēl nekad nav bijusi, ka ar jauno modeli, kaut ministrs cēli lielījās, ka beidzot tiks skolotājiem par visu samaksāts! Kas atbildēs par šiem vārdiem un darbiem?
Laukakmens. 26.11.2017. 14:44:40
Treknos apstākļos dzīvojošs un strādājošs nolēmis eksperimentēt ar skolām un bērniem .Mīļie tiešām jāsaķer galva kā jaunie "speciālisti"kopē rietumus. Tā jāunās psiholoģītes uzliek uz ekrāna ameriķāņu klipus ar reperisko mūziku un amerikānisko vidi ,kur mūsu mazie saņem pilnīgi citu kultūras vidi -tas nekas ,ka tikai par tēmu ,jo gan jau kādos kursos šis materiāls tika ieteikts- un visur citur tieši tāpat..Pati bija slinka,lai sagatavotu savu prezentāciju...mēģinājumi visus izveidot pēc viena ģīmja- nav nekas labs mūsu bērniem...
E-klases administrator, īpašniek, uzturētāj! Cik ir jāsamaksā jums, lai turpmāk nekad( N E K A D) nepublicētu šeit šādus suņa murgus. Tas ir vājprātīgs sviests! Manuprāt, tas tiek jau darīts ar nodomu, lai provocētu skolotājus un vecākus uz negācijām. Kur ir LB pētījums? Lūdzu linku studijā! Izanalizēsim arī mēs!
Sporta skolotājs 26.11.2017. 13:27:52
Nez kādēļ Somijas mazpilsētā ar nepilniem 300 skolēniem līdz 12. klasei, tur skolotājiem spēj maksāt virs 2000 eiro. Galīgi neizklausās, ka labākais modelis ir virs 25 skolēni klasē! Tātad pareizā doma-nauda neseko skolēnam! nepieciešamā uzmanība seko skolēnam. Kā arī neredzu kādēļ nevar visiem skolotājiem nodrošināt slodzi. 9nos sākas darbs un 5cos beidzas. katram skolotājam. turklāt kādēļ 2vi skolotāji nevar vadīt mācību stundu un katrs par to saņemt 1nu kontaktstundu? skolēni ir ieguvēji un skolotāju nervu sistēma arī!
Banku ekonomistiem gan vajadzētu turēties tālāk no spriedelēšanas par izglītības un skolu lietām. Ej atpūsties, dižais ekonomist, un paklusē, ja nav saprašanas, par ko ir stāsts...
Teikuma konstrukcija ir samežģīta. Nav jau latviešu valodas skolotājs ieinteresējis tematu par teikuma stilu, vārdu secīgumu un loģisku sakārtojumu kā arī par pieturzīmju lietošanu, pareizu gramatiku: "Piekrītu. No 7. klases jābūt lielām klasēm, lai kārtīgi var samaksāt skolotājam, kurš bērnus spēj ieinteresēt."
Caurkritušajam "misionāram"! 26.11.2017. 11:19:52
Kāpēc "aizlaidies" no skolas, tikko beidzās iespējamās misijas termiņš ar lielāku algu nekā citiem skolotājiem??? Zelta bedri neatradi?
Cienījamais Optimizētāj! Vai Tu pats esi mācījies pārpildītā klasē, kur skolotājs nevar pieiet pie katra skolēna sola un paskatīties kā veicas ar darbiņu? Vai Tu gribi, lai Tavi bērni kļūst par skrūvīti pārblīvētās skolas mehānismā? Paskaties uz Somiju-tur 5 bērniem piebrauc klāt skolotāji!
LB ekonomistiem trūkst psiholoģijas un pedagoģijas kompetenču un reālās mūsdienīgas skolas pieredzes... diemžēl šādi cilvēki vada un nosaka mūsu darbu...
Trūkst sistēmiska skatījuma... 25.11.2017. 20:51:08
Sāciet ar alternatīvu risinājumu - kas būs likvidēto skolu vietā, vai bērni tiešām brauks garo ceļa gabalu līdz pilsētai, kas apmaksās to dzīves izdevumus pilsētā, kur strādās atlaistie skolotāji. Ja alternatīvais risinājums būs labāks nekā pastāvošā realitāte, mazo skolu skaits samazināsies pats ar sevi. Ja alternatīva risinājuma vietā ir tikai stulba sejas izteiksme un atbilde "Tas nav manā kompetencē", tad šis viss ir ārpus jebkuras kritikas.
Lai skolēnu ieinteresētu, viņam jājūtas personiski uzrunātam, jāvar redzēt sava darba rezultāta novērtējumu, jāvar izteikties un tapt uzklausītam. Vai 30 bērnu klasē tas iespējams? Un to visu vajag arī tam, kas ir 7.klasē vai tālāk ticis.
Piekrītu. No 7. klases, jābūt lielām klasēm. Lai kārtīgi var skolotājam, kas bērnus spēj ieinteresēt, samaksāt.
arī mamma no laukiem 25.11.2017. 17:04:33
Patiesībā jau šis "ekonomists" ir zaļš gurķītis, kurš Latvijas bankā pilda ceturtās kategorijas darbiņus un saņem vismaz desmitkārtīgu minimālo algu, Un šim gurķītim pateica, kas jāpasaka, lai viņš savu aldziņu varētu turpināt saņemt...
Mulłkības...
NEEKONOMISTAM 25.11.2017. 12:21:53
LB ekonomista bērni mācās/mācīsies Eiropā vai ASV un dzīvos "kampā". Apstākļi tikpat skarbi kā LV (priekš bērna), bet vecāka sirdsapziņa tīra un nav kam sūdzēties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.