Lietotājvārds
Parole
Novērotājs 30.11.2017. 08:30:45
Piekrītu Aijai. Nav lielu ilūziju, ka iespējams radikāli mainīt pieaugušo cilvēku spēju adekvāti uztvert (filtrēt) informāciju dažādos interneta resursos, bet vismaz bērniem to ir jāmāca nopietni. Manā uztverē situācija ir tuvu katastrofai - cilvēki uzraksta jautājumu Google un pirmo atrasto rezultātu uztver par absolūto patiesību. Un vēl visa tā informācijas/dezinformācijas gūzma, kas klejo soc. tīklos - facebook'ā paši sevi ārstē, "cepās" par viltus ziņām, ko kāds speciāli palaidis vai uzrakstījis atbilstoši savai spīdošajai kompetencei konkrētā jautājumā.
Nu bet ja "uzticamie " ziņu avoti ir kļuvuši tendenciozi un manipulatīvi... Par piemēru ņemiet kaut vai neseno skandāliņu ar oligarhiem un Dienu... Kas liek domāt ka ar pārējiem ir citādi?
Izglītojiet vecākus, bērni jau diezgan labi izprot, kā darbojas internets. 28.11.2017. 00:29:18
100% jāpiekrīt kiko.
Vecāki ceļ brēku, ka jārīko mediju pratība vai kas līdzīgs skolēniem (pēc būtības tam piekrītu), tomēr tieši vecāka gadagājuma, pusmūža cilvēki visbiežāk soc.tīklos utt. dalās ar nepatiesām ziņām un ir salīdzinoši naivāki pret internetā atrodamo informāciju.
Šodien svarīgāk ir saprast, no kuras informācijas atteikties, ko neuzņemt. Jo valda informācijas pārbagātība. ne tikai bērniem, arī vecākiem. Jāmācas saprast, ko ir vērts lasīt un sevī uzsūkt; kas ir fake news, un kas ir vienkārši lieka informācija.
Ar steigu ir jārunā par mediju pratību skolās!!! tā ir absolūta nepieciešamība, krietni svarīgāka pat par citiem priekšmetiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.