Lietotājvārds
Parole
Kad taisa konkursu ēdināšanas firmas izvēlē, kā galveno kritēriju vajadzētu likt ēdiena atbilstību bērnu gaumei, un mērīt to apēstā procentos. Ja firma nenodrošina, kavismaz 70% tiek apēsts, tad tā nav izpildījusi līguma prasības, un tiek brīdināta par līguma pārtraukšanu pirms termiņa. Citādi sanāk kā mūsu skolā - ēdiena atliekas tiek atdotas firmai, kura pēc tam nobarotās cūkas piegādā ēdnīcai. Barteris. Jo mazāk bērni apēd, jo izdevīgāk. Pēc skolnieku pusdienām ēdnīca par maksu apkalpo cilvēkus no malas. Paši bērni saka, ka nevarot nemaz salīdzināt to, ko dod viņiem, un ko par maksu. Kad es prasīju, lai man uzliek to pašu, ko bērniem, atteica. Tā esot cita ēdienkarte, un pārdošanai nav paredzēta. It kā varot līdz 12:30 kompleksās pusdienas ņēmt, tad būšot tas pats. Tikai līdz 12:30 no malas nevienu nelaiž. Ja nu vienīgi skolotājus.
Kā pagadās 29.11.2017. 21:31:50
Redziet, vienmēr kāds būs neapmierināts. Svarīgi saprast, ka (vismaz manā skolā tā ir) kamēr ēdienus saliek uz šķīvjiem un aiznes visus zupas katlus, salātu šķīvjus utt. tikmēr pusdienas atdziest. Lai visu izdarītu laicīgi ēdienu sākt likt iepriekšējā stundā pirms starpbrīža, jo vismaz sākumskolās, daudzi ēd pusdienas skolā. Kas attiecas uz pamatskolas un vidusskolas bērniem - viņi uzskata, ka skolas ēdiens ir tā teikt 'vienkāršāks', skolās tiek lietots maz sāls utt. un vislielākais iemesls, kāpēc skolēniem negaršo pusdienas ir tāpēc, ka mājās viņi ir pieraduši ēst citādāk. Kas attiecas uz pusdienu starpbrīža ilgumu - tas katrā skolā ir citādāks, un nekur nav īsti noteikts cik ilgs vai īss tas var būts, vienīgi ir noteikts, ka pusdienu starpbrīdis var ātrākais sākties 11:00. Protams, jāņem arī vērā fakts, ka, (vismaz tā bija agrāk pirms pāris gadiem), ja vispirms ir sākumskolas pusdienu starpbrīdis un pēc tam ir starpbrīdis pamatskolai un vidusskolai, tad ēdiens jau nemainās. Tas ko gribu teikt - ir bijuši gadījumi kad pēc sākumskolas starpbrīža, pieņemsim, pāri palikušos, neapēstos kartupeļus iemet atpakaļ kopējā katlā, kur tos atkal uzsilda un atdod nākamajā starpbrīdī. No vienas puses - baigi labi, netiek izšķērdēts ēdiens, no otras puses - nedaudz ne-higieniski. Bet neko padarīsi, cik sačakarēta izglītības sistēma tik sačakarētas pusdienas dažviet.
Привет 29.11.2017. 18:47:24
У нас еда не всегда но вкусная :)
man skolā ēdiens ir auksts neieskaitot zupas
Nost ar meerci 29.11.2017. 12:10:26
Tieshaam jaapiekriit par meerceem!nu PRIEKSH KAM taa meerce jaapaarlej paari??tas taads postpadomijas iegaajies variants: miltaina,staipiiga meerce paari grikjiem!!mans eed un eestu tos grikjus un makaronus,ja vien tur nestaipiitos auksta,kunkuljaina meerce virsuu
Atbildē uz kā gan citādi teikto. Tas, ka ir PAR BRĪVU neko nenozīmē. Vai tu nesūdzētos ja skolā ēdiens auksts, makaroni cieti un apkaltuši. Jā tas ir par brīvu bet labāk lai valsts nemaksā par ēdienu ja tas nav ēdams.
Kā skolēnam man skolā ir pārāk daudz vienveidīga gaļa. Un arī tiem cilvēkiem kas saka, ka mums būtu jāēd auksts ēdiens lai paši pamēģina 5 reizes nedēļā pusdienās ēst aukstu, pārvārītus (dažreiz pat apkaltušus) makaronus, griķus utt. Mājās ir pieejams silts ēdiens ko gatavo cilvēks kas zina kas tev garšo tā kā ja pat kāds mājās visu apēd tas nebūt nenozīmē to, ka skolā būtu jāēd aukts, pretīgs ēdiens. (tas par AG komentāru)
ēdiens ir garšigs. Cenas un porcijas ja gribi kautko pats paņemt gan nav tās labākās. eiro piecdesmit par karbonādi!
Paēdis cilvēks 28.11.2017. 21:17:35
Mēs esam mākslas skola, mums nav brīvpusdienu. Bet par mūsu ēdnīcu neesmu dzirdējusi nevienu sliktu vārdu un arī pati varu teikt tikai to labāko. Ēdiens ir veselīgs, garšīgs, izvēle liela - samaksā par porciju un liec, ko gribi. Skolēniem ir vesela mācību stunda brīva (dažādām klasēm dažādos laikos), kad var mierīgi un nesteidzīgi paēst. Viss vienmēr ir tīrs un skaists, apkalpošana sirsnīga. Labāk nemaz nevar vēlēties :)
labi gan nav 28.11.2017. 21:13:38
Mūsu skola nav Rīgas skola, tomēr problēmas tās pašas kā citur. Ēdiens negaršīgs, mazie bērni ēd aukstu ēdienu (pamēģiniet katras pusdienas paši ēst aukstas !!!), šķīvīši ir tik mazi, ka ēdienkartē norādīto porciju svaru nemaz nevar uzlikt. Mērces lej virsū uz piedevām, daudzi tādu ēdienu- pārlietu ar nez kādu mērci-neēd. Bērni taču nav sivēni, varbūt nevajag visu sajaukt kopā un vēl samaisīt?! Tātad, bērns tajā dienā paliek neēdis... Kāpēc mērci nevar salikt uz galda trauciņos, lai katrs izvēlas- liet virsū vai nē?! Ēdienkartē nav norādīts, cik daudz porcijā ir gaļa, cik mērce, tikai kopējais svars: gaļas mērce 150g. Tad jau mērci ar vienu mazu gaļas gabaliņu var nosaukt par gulašu.... Un vēl viena slimība ir mūsu skolas ēdnīcā: nez kāpēc pie pusporcijas zupas tiek rēķināts krējums 30-50g? Un vēl daži absurdi- pie zupas un pankūkām pusdienās tiek pasniegta gaļas mērce 71g kā atsevišķs ēdiens!!!! Vismaz tā rakstīts ēdienkartē... Man par to ir ļoti žēl... Kā teica kāds skolēns, kurš jau pabeidzis šo skolu: mēs arī tā ēdām un esam dzīvi..... gan jau izdzīvos arī šodienas skolēni....
Pēdējā laikā ir pašas garšīgākās brīvpusdienas, dažās dienās pat ir iespēja izvēlēties no 2 atšķirīgiem brīvpusdienu piedāvājumiem!!!!!
Es varētu piemaksāt par pusdienam, lai bērns varētu paēst veselīgi un garšīgi, bet, neviens šādu variantu pat nepiedāvā.
Skolas pusdienas ir negarsigas
Mana meita arī brāķē ēdienu, ļoti bieži dzirdu, ka negaršīgi. Un vēl es nesaprotu, kāpēc pusdienas laiku nevar uztaisīt garāku, lai visi normālā tempā varētu paēst.
Mārupes Vidusskola 28.11.2017. 18:07:00
Ēdiens mums skolā ir apmiernoši garšīgs. Vienīgās sūdzības ir par higēnu. Trauki netīri glāzes un ēšanas piederumi to nevar izsturēt ka katru reizi ,kad sēdies pie puzdienu galda jāņem dakšiņa un jānoslauka.
Sveiki! Pirmkārt, sāciet ar to, ka ir noteikta summa par kuru ir jāuztaisa ēst. (1,42 eiro) Tad vēl ir noteikti produkti, kurus nedrīkst izmanto. Rīgā pusdienas dod par brīvu, nečīkstiet, ka ēdien ir auksts, ja tajās mazajās zālēs ir simti jāpaēdina, jo redz ir noteikti laiki no cikiem līdz cikiem ir jāpaēdina. Tie, kas ēd mājās normālu ēdienu nevis visus pusfabrikātus, ēd arī skolas ēdienu. Jāatceras, ka nav jau restorāns, bet gan ēdnīca, kurā ēdinu dod par velti.
Iepirkums arī ir atslēgas vārds. Pusdienas teorētiski drīkst maksāt 1.42 jeb 1 latu, bet iepirkumā uzvar firma, kas piedāvā 1,30. Tā rodas "kvalitāte".
Esmu skolotāja. Šogad īpaši negaršīgi- bieži veģetārās zupas, maz gaļas. Ja iepriekš bija kādreiz vistas fileja vai stilbs, tagad pamatā kotlete (plācenītis, šnicele, vai kā to vēl var nosaukt), kurš nereti garšo tikai pēc miltiem, laikam aizmirsa gaļu pielikt. Vai skolēns lai jūtas paēdis veselīgu ēdienu, ja ir veģetārā zupa un makaroni ar sieru? Nekad vairs nav piena zupu, zivju ēdienu un akniņu. Gulašā pamatā mērce, nevis gaļa. 8. - 9. klasēm porcijas ir par mazu. Dzēriens rakstīts ēdienkartē 200 g, bet puse krūzītes jau nu nav 200 g. Pāri ik dienas paliek gan piens, gan āboli, kāpēc to nevar pievienot nākamās dienas maltītei?
Latvijā 27 procentiem bērnu skolā nepietiek laika paēst, tā liecina 2017. gadā veiktais pētījums "Bērnu labsajūta Baltijas valstīs"
gribu ēst! 28.11.2017. 14:57:38
mums arī nedod čipsus un colu!
Mums normāls ēdiens.
Romāns no RJPVS 28.11.2017. 14:40:07
Mums skolā ir negaršīgas pusdienas
R41vsk, tāpati problēma. Ēdiens ne pārāk kvalitatīvs un ļoti mazās porcijās, piemēram, ja ir makaroni ar sieru, tad siers ir tīri mitoloģisks radījums. Jābūt, bet nav.
Silly to XXX 28.11.2017. 13:26:26
Arī tiem, kuri mājās neēd ātrās uzkodas, kaut kas var negaršot, un, ja šo produktu ieliek gana daudzos ēdienos, tad skolēns var vienkārši pateikt, ka skolā ir negaršīgi.
Mans bērns neēd zirņus , griķus un ēdienam PĀRLIETAS jebkādas mērces. Tādēļ bieži mājās stāsta, ka paēdis maizīti ar tēju.Nevienam jau skolā nevar iestāstīt, lai nelej to mērci virsū. Mājās tiešām mērces neēdam.
Es jūtu, ka skolās ir ļoti atšķirīga vērtību sistēma, kas ir veselīgs un garšīgs ēdiens! Skolā kur mācās mans bērns ir tā- gadiem tiek gatavots negaršīgs ēdiens, (pēc citu domām arī dārgs)- (par to runā skolēni, skolotāji, kuri nodur galvas un vīpsnā (plus lielākā daļa vispār neiet uz šo ēstuvi un izliekas, ka viss ir kārtībā) un vecāki, kuri īsti nezin, kā to lietu atrisināt, jo skola par to neatbild (līgums esot nosēgts ar pašvaldību). Un vēl iepirkumā tika solīts, ka paēdinās bērnus par 1,09 EUR! Tas ir atbilstoši visām normām! Kā to var izdarīt? Protams, jau pirmajā mēnesī varēja pārliecināties, ka to near izdarīt! NU un tagad piedāvā paēst par 1,80EUR. Kada jēga iepirkumiem? Vai vispār kāds to kontolē? Es kā vecāks nevaru pateikt, vai tur ir tik daudz kaloriju, vai nav, bet kādam taču tas ir jādara? Es esmu ar mieru samaksāt, bet, lai mans bērns ir paēdis! Ja nav iesējams paēst kopgaldā, tad, lai ir iespēja izstāvēt rindu un nopirkt vēl papildus. Rakstiet, kuras ir tās labās skolas, lai vecāki zin, kur pavērot piemēru, kā saimniekot pareizi.
Mūsu skolā mazem bēniem klāj galdus,kad bērni atnāk,ēdiens ir auksts,Lielie visi nemaz nevar paēst,jo gara rinda pie letes,daļa skrien uz skolas kafeinīcu,lai ātri paēstu,bet tur jāmaksā, un brīvpusdienu taloni paliek neizlietoti.
Kamēr mūsu skolā neieviesa t.s. "PUSDIENU STUNDU" (skolēni pusdieno vienas mācību stundas laikā nevis starpbrīdī, vienā stundā mazie, nākamajā lielie), arī mums bija problēmas. Tagad neapēsto porciju ievērojami mazāk
Kola, čipšu paka un mobilais telefons - un ''miers mājās"!
ironija @mammii 28.11.2017. 10:48:45
he? ko vistas nageti dara skolu ēdnīcā tādā gadījumā? zinām tak, kā tos taisa. kā ar desu rūpnīcu... varbūt drīz arī pārējo makdonalda klāstu piedā'vās? čīzburgerus un frī? ak, pareizi, frī taču tik tiešām gandŗiz visur jau ir.
Ha, manā skolā bērns arī saka, ka garšīgāk nekā mājās... :D Bail domāt, par ko tas liecina. :D Bet tiešām zinu, ka ir ok. - ir gan vistas nageti, kas tā garšo, gan garšīgi makaroni ar sieru. Protams, jautājums, cik tas veselīgi (vai tai nevajadzētu būt prioritātei skolu ēdnīcā?), bet par garšīgumu nevarot sūdzēties.
Mani bērni iet dažādās Rīgas skolās: meita ir apmierināta, bet dēls sūdzas, ka bezgaršīgs, atšķaidīts, pliki makaroni bez mērces utml.
Mani bērni saka, ka skolā (Rīgas 41.vsk.) daži ēdieni ir pat garšīgāki nekā es mājās gatavoju :) Tā ka visās skolās tik slikti nav.
Vecāki! Paskatieties uz valsts noteiktiem normatīviem skolēnu ēdināšanas sakarā un tad mājās ,stingri ievērojot cukura un sāls normas, ievērojot pārtikas piedevu un e-vielu, konservantu nepieļaušanu produktos, no kuriem gatavojat ēdienu, sastādiet un pagatavojiet garšīgu un uzturzinātnes kritērijiem atbilstošu ēdienu ar sabalansētām olbaltumvielām, ogļhidrātiem un taukiem. Vai jums izdosies? Ja izdosies , vai būs arī garšīgi? Ja būs garšīgi, tad cik maksās viena ēdienreize?
Ja berns,kursh majas ed visu un gimene need kaviaru,bet gan parastos edienus- zupas,kartupelji,grikji- skola tos need un saka,ka negarshigs un auksts,tad laikam ta tiesham ir.
Skolēniem vienmēr ir bijušas pretenzijas par skolā pasniegto ēdienu, tomēr novērojumi rāda, ka skolēni neēd salātus, putras un zupas. Garšīgs, negaršīgs ir nosacīts viedoklis, bērni nav pieradināti pie šiem ēdieniem un tas jau nāk no ģimenes.
Ot žira besjatsja... Ha, ha... Nesader pieaugušo un bērnu gaumes ēšanā..., tomēr kontrolei pār bērnu pārtiku tomēr jābūt, jo ir ir vietām problēmas.
kā gan citādi 28.11.2017. 08:52:11
Sūdzēties tagadiņ ir dikti modē. It īpaši jau par visu to, ko valsts vai pašvaldība dod BEZ MAKSAS. Un, ja vēl izdodas iesaistīt preses pārstāvjus vai televīziju, piemēram, raidījumu "Bez tabu"... Tādi nu mēs, latvieši, esam. Neapmierināti ar visu, principā, tā teikt, pēc definīcijas :)
Nu tam, jāgaida komentāri par to ka ēdiens ir labs un tā tālāk, bet par ko tad sūdzības ja labs?
Garšo/ negaršo ir izlaidība: jebkurš ēdiens ir baudāms, stāsts drīzāk ir par izlaistajiem skolēniem, kuri mājās tiek baroti ar ātrajām uzkodām. Ja ģimenē nav pasākts ēst veselīgi, tad skola ir vienīgā, kura var vērst uzmanību uz šo, bet vai izmainīt ieradumus. Tas daudz grūtāk. Viss ir galvā. Neticu, ka skolās strādā neprofesionāli pavāri, kuriem tiek piegādāta nekvalitatīva pārtika.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.