Lietotājvārds
Parole
speciālu ēdināšanu nodrošināt tikai tiem bērniem,kuru vecāki var uzrādīt speciālista(ne ģimenes ārsta) slēdzienu,pārējais ir tikai vecāku un bērnu kaprīzes
Kur problēma -bērnam izvārīt putru bez piena? Kur problēma - ieviest sautētu gału, kotletes vietā? Nebūs domstarpību kam jābaro, kastīšu auksto ēdienu, gan arī bērni nesiekalosies, ja viens ēdīs kāpostu lapu, otrs - atnesto šničeli. Bērni nav vainīgi, ka vińiem ir alergija, nevienam nav jāmokās!
ei nu pasaki 28.11.2017. 17:50:16
kur alerģija, kur iegribas.....
kapec Latvijas valdibai japulas lai taisa vecaki savu bernu dietas
Laimes māte 28.11.2017. 14:54:34
Bet vecāki paši ir noveduši līdz tādai izlaidībai- re manam berninnam vajadzees savu uzturu
Gribētos zināt,kurš ēdināšanas uzņēmums piekritīs gatavot daudzveidīgu ēdienu? Tagad jau grūti atrast labus pavārus par nieka samaksu. Vai mājās vecāki gatavo tik pareizi,nedomāju gan?
Nekas nav pārspīlēts. Šodien, pateicoties ķīmiskajai pārtikai un piesārņojumam, jaunā paaudze visi aug ar alerģijām. Līdz ar to jāpieņem situācija un attiecīgi jāpielāgo arī ēdienkarte. Tikai ciniķi var teikt, ka tā ir untumainība. Nē, realitāte.
Pusdienu kastītes no mājām šķiet laba ideja vien tiešām attīstītās valstīs. Austrālijā, kur vecāki, piemēram, gatavo bērniem veselīgu ēdienu, sabalansētu un vēl piedomā, lai smuki izskatītos... nu, Latvijā ir cits dzīves līmenis, vecākiem tam nav tik daudz laika un iespēju. Būs situācijas un ne mazums, kur bērniem neiedos neko vai tikai plikus kartupeļus / rīsus, un tad padomājiet, cik smukīgi būs tam bērniņam skatīties uz gardo maltīti, kas līdz klasesbiedram - fileja, pankūkas utt. u.c.
Nonāksim līdz pusdienu kastītēm , kas līdzi no mājām?
Ok.k skaidrs, ka ir savas īpatnības, bet jautājums par to, kuram būtu jāfinansē, ja reiz ir citādas prasības - pašvaldībai, vecākiem, valstij? Jo bieži vien šīs ēdienkartes īpatnības nozīmē dārgāku uzturu... vai pārējiem bērniem uz tā rēķina jāēd vienkāršāk?
Tas drīzāk sastopams padomju cilvēku pulkā. Mūsdienās jau vecāki paši redz, cik daudz un bieži bērni dzimst ar visādām alerģijām, tā ir mūsdienu īpatnība, pie kā varam vainot dzīvesveidu - pārtiku un piesārņainību.
diemžēl pārāk bieži nākas saskarties ar viedokli, ka alerģijas u.c. ir kāda untumainība no vecāku vai bērnu puses, kaut gan tas nevarētu būt vēl tālāk no patiesības. Tieši tā - to neievērošana var novest pat pie smagām sekām!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.