Lietotājvārds
Parole
Darām labi 30.11.2017. 20:41:48
Anglijā un Vācijā 1.klasīte ir no 5 gadu vecuma, citur 6. Tas, par ko IR jāuztraucas, - lai pāreja Latvijā notiek samērīgi un 5, 6 vecumā skoliņa ir atbilstoša vecumam un situācijai valstī. Piemēram, ka skoliņa nevar beigties 13:00.
Patiesībā arī bērnu dārzā nekas nav jāmāca. Pati uz skolu aizgāju 7 gados, nemācēju ne rakstīt, ne lasīt. Un mēs visi tad bijām tādi. Un visu iemācījos. 18 gados pabeidzām vidusskolu un tālāk ko nu kurais. Tas gan bija sen, bet dārziņā mēs tiešām izbaudījām bērnību.
man lieks nav pareiz!
Man ir tikai 1 jautājums šajā reformas sakarā.. Cik ilgi tas Kārlis terorizēs visu Latvijas tautu? Rodas sajūta, ka šis cilvēks speciāli ir ielikts lai grautu valsti no iekšpuses...
sakarīgs cilvēks 30.11.2017. 15:21:37
Pēdējais vārds lai paliek normāli domājošiem un labu vēlošiem bērnu vecākiem!
Parakstāmies manabalss pret šo murgu!
Tas, ka bērni 5 un 6 gadu vecumā labi apgūst jauno, ir taisnība un tiešām viņiem varētu aktīvi, interesanti mācīt burtiņus un ciparus vairāk. Nelaime tā - ja bērns aiziet uz skolu, pret viņu vairs neizturās kā pret bērnu un neļauj rotaļāties. Jāmaina būtu pedagogu attieksme pret bērniem. Šeit būtu vietā piebilst, ka pedagogiem dārziņā un skolā būtu vajadzīgs pieklājīgs atalgojums, lai viņiem nebūtu paralēli jāuztraucas, vai sanāks samaksāt par dzīvokli un apğērbt un pabarot savus bērnus. Un tad arī par pedagogiem varētu strādāt cilvēki, kuriem tas ir sirdsdarbs, nevis kā tagad, kad 70 % pedagogu, jo sevišķi dārziņos (!), ir tantes, kurām vienkārši nav nekā cita, ko darīt.
mamma no Salaspils 30.11.2017. 14:49:05
Cie. Izglitibas min., tad izdomajet ka jus maksasiet maminam kuras deljusu reformam ir spiestas iet prom no darba...... es vecako delu palaidu 6-gados skola, tagat to nozeloju, NEATNIEMT BERNIEM BERNIIBU!!! LAUJET VECAKIEM PASHIM LEMT CIK GADOS LAIS BERNU SKOLA!!! Padomajet labak par to ko jus varat darit lai muusu jaunishi nebrauktu prom no valst!!!
Vislabāk būtu pirmskolas 2 gadus dārziņā strukturēt ar saturīgākām mācībām un nosaukt par 1. un 2.klasi, kā tas ir Vācijā un citur. Lai bērniem ir arī diendusa, launadziņš u.c. Jo tas, ka 19 gadu vecumā sēdēt vidusskolas solā ir absurds, tam es piekrītu. Viņi ir lieli, gudri, enerğiski cilvēki, kas labprāt jau iekļautos darba vidē, bet turpinot apgūt vienkārši vispārējo izglītību, garlaikojas. Jeb tad vidusskolās ir jāliek klāt jau profesionālā izglītība.
Neatņemiet kungi bērniņiem bērnību. Jūs jau paši seimā guļat.Vēl bērnus mocīsiet .
Neatņemiet kungi bērniņiem bērnību. Jūs jau paši seimā guļat.Vēl bērnus mocīsiet .
Es gribētu Jūs ielikt skolas solā! Pasēdiet 6 stundas un padarbojieties! Redzēsim, cik labi jutīsities. Tas ir neprāts sūtīt sešgadīgos uz skolu. Atļaujiet bērniem baudīt bērnību! Ne spēļu mantu, ne gultiņu, ne nodrošinājuma, ne.... Tauta, attopieties!
Reiz pirms gadiem 32 bija šāds pats eksperiments,kad izveidoja sešgadnieku klasi,sagatavošanas klasi. Neatceros cik ilgi pastāvēja šī nultā klase(tā toreiz to sauca), bet rezultātā mums izveidojas no 11.klašu izglītības 12.klašu izglītība,jo šo nulto klasi pārveidoja par pirmo klasi ,un sešgadnieku izglitība izkūpēja, un tagad atkal atkārto vecu veco eksperimentu, un tad mums būs 13.klašu izglītība,un vēl 20 gados sēdēsim skolas solā.
Tiešām! Kāpēc atkal jāsagrauj jau labi iestrādāta sistēma. Divu gadu apmācība pirmskolā, no septiņu gadu vecuma skolā. Tas taču ne tik sen tika ieviests,. Atkal bezjēdzīgi tiek tērēta nauda. Saucas kompetences. Tikai kas tos miljonus tērē? Ne skolotāji...Kā pa šiem līdzekļiem varētu aprīkot skolas, cik spēļu un mācību līdzekļu iegādāt! Vecāki, domājiet par saviem bērniem! Rakstiet! Runājiet!
Ne jau 100 gudrās galvas to nesaprot! Nesaprot Šadurskis!Nesaprotu, kāpēc viņš vispār vēl ir izglītības ministrs!! Sen jau ar sūdainu koku vajadzēja aiztriekt! Bērnudārzā ir jāspēlējas! Ja tik ļoti vajag reformu, vispirms ieviesiet to, ka jāmācās saklausīt vārdos skaņas. Tagad liek mācīties burtus un lasīt no 3-4 gadu vecuma. Vienā bērnudārzā 5 gadnieku grupā lika rakstīt vārdu diktātu ar rakstītiem burtiem!!!! Man pirmā klasē bērni kaut kā lasa, bet vārdus rakstīt neprot, jo zubrījuši burtus un lasīšanu.
Kas ta par cucib
Lai cik speciālistu sausām mutēm kliegtu par to, ka 6 gadi nav labākais vecums skolas gaitu sākšanai, IZM neklausās un triec savu. KĀPĒC?????
Cik var graut to IZGLĪTĪBAS SISTĒMU! Bija sešgadīgie skolās, iztērējām līdzekļus, tad visu nojaucām. Ir izveidota laba sešgadīgo sagatavošana bērnu dārzos un atkal visu jaucam nost. Vai tiešām mums tik daudz naudas? Vai kāds ir papētījis to periodu, kad sešgadīgie mācījās "0"klasē, kā viņiem ar veselību. Zinu vairākus bērnus, kurus vecāki izņēma no šīm klasēm. Zinu bērnus, kuriem veselības problēmas radās vecākajās klasēs un veselības pēc nācās gadu izlaist. Domājiet - kas būs.....
Kāpēc nevar vienkārši nodēvēt 6-gadīgo sagatavošanu par 1.klasi ar to pašu programmu, kas ir bērnudārzā? Nu un, ka neatrodas skolas ēkā utt., bet vide gan paliek draudzīga bērna psiholoģijai...
Komentētājam S. ... par to, kas pa gaidu mainīšoties... Valdība iegūs laiku sabiedriskās domas mainīšanai... respektīvi - pakļāvīgo smadzeņu skalošanai un nepakļāvīgāko smadzeņu nogurdināšanai...
Tieši tā, tas darbojas jau sen, arī šobrīd varam izvēlēties, laist no 6 vai 7, ko arī darām. Tas tiek publicēts arī visās malās, ka pastāv izvēle, laist, vai nelaist. Internetā pilns ar rakstiem par šo te, kā tā tas būs arī turpmāk, tikai par to speciālai maz runā, lai vecāki to nezinātu un speciāli laistu no tiem 6 gadiem.
ar pieredzi sešgadīgo apmācībā 29.11.2017. 14:07:34
Jāmācās no 6 gadiem pēc piemērotas programmas.Šāda apmācība jau bija apmēram pirms25-30 gadiem. Nebija nekādu problēmu, vienīgais maijā katru gadu bija ministrijas pasmags diagnosticējošais darbs vairāku stundu garumā. Tas gan bija lieks un nevajadzīgs. Tagad bērni bērnudārzā jau mācās no 5 gadu vecuma.Apmācība bērnudārzā 2 gadu garumā. Turpmāk bērnudārzā 1 gads no 5 gadu vecuma un pēc tam no 6 gadiem skolas 1. klase vai nu bērnudārzā vai skolā. Vai jārada problēma, kur tās nav?
228
Šogad no 6 gadiem nē, bet nākošgad jā - kas pa gadu mainīsies?
Vecākiem ir jābūt tiem, kuri nosaka, kad viņu bērns sāk apmeklēt mācību iestādi !!! Tas var būt arī no 5,5 gadiem .... bet līdz 8 gadiem jau nu noteikti ir jāuzsāk sistemātiskas mācības skolā. Vairāk brīvības, mazāk administrācijas. Kāpēc visai Latvijai ir jāpakļaujas viena politiska iznireļa idejām ?
Naura @mamma 29.11.2017. 11:01:42
Vai tiešām tā ir? man liekas, ja jau noteikt no 6g.v. tad nevarēs būt "pie vienas vietas", jo pamatizglītība ir obligāti. Respektīvi, sanāk, ka, ja nevedīs no sesu gadu vecuma, tad vispār nevar vest vai kā? Jo bērnudārdzā, protams, var nelaist, kas pat ir vēlams, bet nu skolā gan nel...
Pie vienas vietas. Tāpat vecāki to noteiks, vai laist, vai nelaist. Kas gribēs, tas laidīs, kas ne, tas ne. Viss.
to reāliste 29.11.2017. 10:18:03
Tikai jautājums, cik tad no tiem absolventiem strādā skolā? Diez vai kāds sevi apgrūtināja ar pirmspensijas pedagogu (kāda ir lielākā daļa skolā strādājošo) eksāmenu rezultātu pētīšanu...
Skolas gaitas sākt 7 gadu vecumā!!! Nemainīt sakārtotas un pamatotas lietas!!!
At
Tas nu gan ir apsurts kā tā var
"Šadurskis atgādināja Latvijas Bankas konferencē dzirdēto par to, cik liels ir pedagogu procents, kas savā mācību priekšmetā eksāmenus savulaik nokārtoja ar ļoti zemiem rezultātiem. " Ja Somijā konkurss uz studiju vietām, lai kļūtu par skolotāju ir 10:1, tad Latvijā augstskolas uzņem tos, kas nekur citur nav tikuši un spēj samaksāt. VISU IZŠĶIR KADRI
Ja to dara pareizi un saprotami 29.11.2017. 00:08:17
kā rotaļu veidā, viss būtu labi. Bet nesaprotu, kādēļ tad tik ļoti nepieciešams to pārstaukt par pirmo klasi, kādēļ nevar palikt kā piem., sagatavošana. Reforma reformas pēc.
..ne velti visi psihologi un vecāki pret to arī iestājas! Nez kāpēc tikai 100 gudrās galvas to negrib saprast
Nu nevajdzētu vispār no 6 gadiem ieviest skolu. Tas ir bērnības laiks

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.