Lietotājvārds
Parole
kādreiz, sensenos laikos, kad stundas sākās 8.15, bet dežūrlīnijas 7.30 , kad stundas garums bija 45. min. un mācības notika arī sestdienās, kad par kontroldarbiem nebija pienākums nevienu brīdināt un vidusskolu beidzot bija jākārto kādi 10 eksāmeni, un bija obligātais koris un ierindas skates un dežūras skolas virtuvē, klasē un skolā utt. un kad uznāca splīns un likās , ka mācības ir tik neinteresantas, tad bija kāda diena biešu vai kartupeļu laukā vai kādas 4 stundas šefu rūpnīcā pie konveijera un parasti pēc šiem pasākumiem interese par mācībām visiem ātri vien paaugstinājās.
Jāsabalansē mācības ar citām dzīves vērtībām 30.11.2017. 22:16:35
Pārslodze ir Latvijā, jo prasām no skolēniem pārāk daudz. Anglijā draudzeņu bērni ar prieku iet uz skolu, viņiem mācības ir pozitīvākas un radošākas, mājasdarbi nudien ir krietni mazāk. Un piezīmēsim, ka tā ir attīstītāka valsts...
Jūs laikam ņirgājaties. Šī sistēma ir ievērojami novecojusi un laikmets mainās. Varat jau teikt, ka savos laikos uzspējāt gan izmācīties, gan bumbu ar draugiem uzspēlēt. Ja pieņem, ka skola sākas ap 8.00 un beidzas ap 16.00 un bērns apmeklē arī ārpusskolas nodarbības tad gribu redzēt vai tiešām esat kaut reizi parunājuši ar saviem bērniem, kā viņi patiesi jūtas, kad jātiek galā ar mājasdarbu kalniem, kuru pildīšana var ievilkties līdz vēlai naktij un vēl jāuzraksta zinātniski pētnieciskais darbs. Kurā vietā tad pusaudzim var rasties tas dzīvesprieks? Pa kuru laiku, lai izguļas? Loģiski, ka nepārtraukts stress un miega deficīts ietekmē veselību, kā rezultātā rodas nespēja koncentrēties un izdegšanas sindroms. Redzot, kas notiek mūsdienu skolu sistēmā pat nenosodu jauniešus ar kaitīgiem ieradumiem, katrs glābjas kā var...
Palasot dažus komentārus, rodas iespaids, ka pulciņi ir obligāti.
Mācībspēks 30.11.2017. 20:47:30
Mums skolā katru gadu, pieņemot dokumentus, potenciālie skolēni un viņu vecāki tiek iepazīstināti ar programmām un skolas dzīvi. Un tāpat, sākoties semestrim, uzrodas kāds, kurš apgalvo, ka stundas sākas pārāk agri, pārāk daudzi priekšmeti jāapgūst utt. Ja tu izvēlies labu skolu izglītības kvalitātes dēļ, tad nesūdzies, ka tev arī jāmācās!
Parslogoti un priecīgi? Jūs ņirgājaties? Jūs vispār zinat cik grūti bērniem iet? Un jūs vainojat elektro ierīces! Ta nav vaina datora vai telefona bet gan izglitibas programma! Vienīgais iemesls kapēc bērni slikti mācās ir tāpēc ka bēdējo 100 gadu laikā skolās nekas nav mainījies! Skolā bērniem ir GARLAICĪGI, tapēc viņi nemācās! UN KATRAM BĒRNAM IR SAVA PRASME, BET JŪS MĀCAT VIDĒJI 20 BĒRNIEM VIENU UN TO PAŠU 40 MINŪTES! Katrs bērns ir savādāks tapēc sākumā dodiet viņiem iespēju izlemt ko vini grib mācīties nevis 12 klasē!
nogurusi bet centiga -> tantite 30.11.2017. 19:12:47
protams, ka katrs mācas dēļ sevis, bet tajā pašā laikā, ja tev nav labas atzīmes - dzīvē tu neesi nekas. Varēsi iet grāvjus rakt un gaterī strādāt. Ja gribi normālu un pelnošu darbu, tev jabūt labiniekam. Saku no pieredzes, no maniem četriem pilngadīgajiem brāļiem un māsām, normālā darbā strādā tikai viens no visiem, un kā reiz, viņš ir vienīgais kas cītīgi mācijās un arī izmācijās - divas augstskolas izmācijās izcili. Bet protams, mācamies priekš sevis, nevis dēļ atestāta vai diploma.
tantīte -> N 30.11.2017. 15:40:27
ko nozīmē "mentāli nodarbināta"??? skolnieks mācās un vingrinās priekš sevis, nevienam'citam jau no tā, ka viņš kļūst gudrāks un attīstītāks nekāda tieša labuma nav. :) un dzīve ir cīņa. un modernās tehnoloģijas šobrīd ir pieejamas, bet neviens nezina, kā mūsu dzīve un pasaules attīstība pagriezīsies un kādas prasmes izrādīsies nepieciešamas.
tantīte to lapa 30.11.2017. 15:35:31
protams, ka centra skolās mācību apjoms vispār ir lielāks. bet tāpēc jau arī centra skolu absolventi var izvēlēties mācību iestādes un mācīties budžeta grupās vai vispār mācīties ārzemju augstskolās. un darba devēji ari pozitīvāk vērtē, jo zina , ka nākamais darbinieks neaizies projām no darba pusdienu ātrāk, tāpēc, ka jāsatiekās ar draugiem pirms hokeja spēles.
Man jāpiekrīt jums, @manganprieks. Ar pārslodzi gan aizrauties negribētu, bet sava taisnība ir - lielākā nozīmē uz zelta atslēgas vārs - KVALITĀTE nevis kvantitāte. Atpūsties kvalitatīvi nevis nodirnēt un pēc tam vēl jūtas noguris.
manganprieks 30.11.2017. 12:52:19
Vai esmu dīvaina? Vai man vienīgajai prieks, ka manam bērnam kārtīgi jāmācās katru vakaru un līdz ar to viņš savu intelekta līmeni ceļ? Vai es tiešām vienīgā novērtēju gudru, apņēmīgu un darbīgu, lai arī nedaudz nogurušu (nu un, arī man tā bija, un kopš tā laika neņerkstu par katru sīkumu) bērnu, nevis ucinu vārguli, kuram ar svētdienas atpūtu ir par maz? Man ir patiess prieks, ka mans bērns daudz zina un daudz var, ka viņam nav svarīga tusiņu kvantitāte, bet kvalitāte. Un vēl es priecājos, ka lielās slodzes dēļ viņš lieliski māk novērtēt situāciju - ko, kad un kā mācīties vispirms, kad var atvilkt elpu, kad tomēr uz miega rēķina jāpamācās vairāk. Un es zinu - mans norūdītais "cietējs" nepazudīs, jo viņš jau tagad spēj izsisties. Lai tik pārējie pukst un nemācās, manējais uz rauduļu fona kāps uz augšu!
Ja traumas bija lauku bērniem,tad pilnīgi saprotams. Ar velosipēdu jābrauc( arī uz skolu),bumba jāspēlē un "asfalta slimību"katrs piedzīvojis vairākkārt. Žel, ka pētījums nav sīkāks-tiešām mācību noslogojums un tehnoloģiju noslogojums.
Pilnīgi piekrītu pētījuma rezultātiem. Arī manai meitai faktiski ir tikai viena diena, lai baudītu dzīvi- parējo laiku mācās no rita līdz vēlam vakaram. Manuprāt tas liecina tikai par sliktu mācību programmas pārdomatību -darbu intensitāte (ja grib to darbu darīt klvalitatīvi) ir nenormāla. Varbūt programma paredz kā skolniekiem būs nospāluties uz dažiem priekšmetiem? Man šis jautājums paliek bez atbildes.... Bet "tantītei" un citiem līdzīgi domājošiem, ka dzīve ir cīņa un jebkurš kas nekrit nervu sabrukumā izaugs par bomzi es galīgi nepiekrītu. Pirmkārt, nedzīvojam viduslaikos - paldies dievam, tehnoloģiskais progress atļauj mums nestrādāt pa 20 stundām dienā un ,otkārt, nav normāli, ka nepilngadīgā persona tiek mentāli nodarbināta daudz ilgākas stundas, nekā to paredz LR likumdošana pieaugušajiem cilvēkiem. Beigu galā es gribu, lai mūs bērni dzīvo laimīgāk un viņiem paliek zināms laiks refleksijai, dzīves jēgas meklējumiem un laimei.
Centra skolās ir nenormāla apjoma mājas darbi un ļoti daudz.
Nezinu ,kur tas pētījums ir veidots, liekas ,ka bērnu dārzā, jo tas ir pēdējais brīdis ,kad būtu juties priecīgs un pārliecināts par sevi akadēmiskajā izglītībā. Pārslogojums ir milzīgs , it sevišķi profesionālajās vidusskolā ,kur papildus parastajiem priekšmetiem tiek apgūta specializācija. Bieži vien esam runājuši savā starpā ,ka daudz labāk jutāmies vasarā ,kad strādājām pilna laika darbā, jo tad tu aiziej uz darbu un vakarā atnāc mājās un vari atpūsties, atšķirībā no skolas,kad visus vakarus un brīvdienas pavadi skolā ,lai paspētu izpildīt visus mājās uzdotos uzdevumus.
daļa mūsdienu vecāku aizmirst, ka skola ir tā pati dzīve un cīnās ar putām uz lūpām, lai bērniņiem tiktu nodrošināti siltumnīcas apstākļi. simts pulciņi bērnam katru reizi ir jāapmeklē, jo par tiem taču vecāki paši maksā. savukārt skolas apmeklējums nogurušajiem jaukumiņiem bieži tiek attaisnots, jo sāpēja galva, nebija, kas pieskata mazo brāli, vajadzēja omei aizsvest zāles uz vai visbiežākais\; jābrauc ar ģimeni atpūsties uz siltām zemēm. kavētās stundas atstāj daudz lielāku iespaidu, nekā vecāki iedomājas. pat ļoti labs skolēns izlaidis pāris stundas, ar lielu piepūli tiek līdzi citiem, tad parasti ir pagarinājumi mājas darbiem vai jānāk pārrakstīt pārbaudes darbi, tas ir stress un'mācīties paralēli to mācību vieli, ko visi un to, kas jāapgūst pašam tiešām ir grūti. un vēl: šobrīd ir viegli noterorizēt un sabaidīt skolotājus un piespiest piekāpties un radīt bērniem šos nepamatoti sargājošos apstākļus. bet vai "mīļie" vecķi padomā, kas notiks ar bērniņiem, kas bieži vēl 19-20 gadu vecumā pieraduši, ka viņu vēlmes un vajadzības tiek liktas pirmajā vietā - kas notiks darba vietā? augstskolā? personiskajā dzīvē? mammas turpinās rakstīt attaisnojošas zīmes?
Kur ir pieejami pētījuma rezultāti. Šodien vidusskolēni iesmĕja par šo apgalvojumu.
atkal nogurisi un centiga 30.11.2017. 00:06:43
Tatjana, starpcitu, lielākajai daļai skolu publisks wifi nemaz nav un mobilos datus pērkat jūs, vecāki, kas to izmantošanu var kontrolēt.
nogurusi bet centiga 30.11.2017. 00:03:02
"agrāk bija šādi un bija tādi". Man prieks ka tā bija un jūs to esat pieredzējuši, bet tā vairs nav! Agrāk dinozauri pa zemes virsu staigāja un arī elektrības nebija. Mums skola sākas astoņos, beidzas puspiecos, starp šiem laikiem ir pa divdesmit minūtēm jāpaspēj paēst visai atlikušajai dienai, jo pēc skolas beigām, apmēram pusstundu, sākas pulciņi, mākslas un muzikas skolas. Mājās esam ap astoņiem, deviņiem. Mājasdarbi jāpilda apmēram stundu (un tikai tad, ja nākamajā dienā nav kontroldarbs). Jāguļ ir apmēram astoņas stundas, tātad atpūtai atliek apmēram stunda plus vēl vakariņas. Kā lai mēs nenogurstam, kā lai nepārpūlamies līdz fiziskām un nervu slimībām? Bet protams, jums pieaugušie, vienmēr ir taisnība. Nekad neesat bijuši bērni un nekad nav bijis tā, ka jūsu viedoklis ir palicis nenovērtēts, jo, atkārtoju, jūs taču bijāt bērni!
Aizlegt lietot skolniekiem internetu kamer vini atrodas skola, tas loti palidzes
Es šo saku no skolēnu puses vienmēr katrā klasē būs cilvēks kas apvainos un mūsu klasē tas kurš tika kaitināts tas ir vainīgs jo tas kurš apvaino viņam ir,,Draugi'' kuri saka melus
Pēc skolu tīkla optimizācijas bērni būs daudz mazāk noslogoti, paēdušāki un labāk izgulējušies. Pilnībā izzudīs arī nevienlīdzība starp pilsētām un laukiem! Jo skolu tīklu taču optimizēs tikai un vienīgi rūpēs par bērniem!
Nezinu, cik objektīvi var būt dati par Latvijas jauniešiem, ja pētījumā starp vairākām valstīm piedalījušies vien 2000 skolēnu.
Patiesība kož acīs. 29.11.2017. 18:48:08
Paši vainīgi, ka neprot saplānot laiku.
nu nezinu, runā, ka statistika ir zinātne par meliem 29.11.2017. 15:49:58
Jaunieši mūsdienās ārkārtīgi atšķirās savā daudzveidībā. Jā, daži sarakstās līdz pusnaktij un steigā izpilda/nepilda mājasdarbus, jā, daži ir super centīgi un vienmēr visu izdara, aizejot gulēt 2 un mostoties 5, mūsdienās tiešām mēs tiekam mudināti būt produktīvi, jo to no mums sagaida sabiedrība un mūsdienās laiks ir nauda, bet cilvēkiem ir jāsaprot, ka liela nozīme konkrēti šajā pētījumā ir mācību iestādēm. Īsi pusdienu starpbrīži, vismaz manā skolā tā bija, ir sākumskolai (1.-4. klases), taču pamatskolai un vidusskolai 40+ min, turklāt šajā statistikas pārbaudē piedalījās 2000 bērnu, kas ir, būsim godīgi, salīdzinoši maz, taču pietiekami daudz, lai ievāktu datus, kas, iespējams, nav pilnīgi korekti, tāpēc lūdzu, cienam šo informāciju, bet reizē uztveram to ar 'grain of salt'.
Tur jau tā lieta, Jana, ka Tevi un Tev līdzīgos jauniešus neinteresē, kā bija agrāk. Bet pagātnes mācība, ko, starp citu, sauc par vēsturi, ved uz tagadnes un nākotnes izpratni. Un varbūt tieši tāpēc, ka Tev nav skaidra šī laiku saistība vēsturiskā un filozofiskā aspektā, Tu arī netiec galā ar tiem mājasdarbiem, kas Tev liekas murgaini. Bet par murgainiem tos parasti uzskata tie, kam nav spēju vai vēlēšanās mācīties.
Sabiedrība attīstas :)
Mājas darbu ir tiešām par daudz, citreiz pat vairāki projekti kopā. Un gribi, negribi, vecākiem jāpalīdz un diezgan bieži. Nezinu, kad mācās tie bērni, kam vēl pa 3 pulciņi dienā!? Varbūt atstājiet bērnam kaut brīdi -bet nedarīt neko, vienkārši atpūsties.
Ārprāc lasu un šokējos...mūsu paaudze, mūsu laiki...Un? Kuru interesē kā bija agrāk :D nav ko salīdzināt...ar mūsdienām. Es saku - ir par daudz noslogoti...dažbrīd tie mājas darbi ir tik murgaini, ka gribas, lai tas gudrais skolotājs vai IZM ierēdņi to izrēķina. Būtu sēdies 2!!! Jo daudzos uzdevumos ir kļūdas...Jaunība, skolas laiks, ir jābauda...
cita paaudze 29.11.2017. 12:15:49
Ļoti daudzi skolēni līdz pusnaktij sarakstās, sūdzoties, cik daudz jādara, tā vietā, lai nopietni piesēstos un izdarītu.
Atceros, ka vidusskolā plānoju savu laiku. Piemēram, zināju, ka kontroldarbs kādā priekšmetā būs pēc nedēļas, bet zināju arī, ka dažas dienas iepriekš nebūs iespējams sagatavoties kontroldarbam, jo būs pulciņi, dežūra grupā (dzīvoju bērnu namā, dežūra nozīmēja mazgāt grīdas grupā, atnest no virtuves ēdienu, izmazgāt traukus), kā arī dežūra istabā (mazgāt izstabu un slaucīt putekļus). Vēl vajadzēja mazgāt savas drēbes (savas drēbes mazgāju galvenokārt pati, ar rokām, kaut bija iespēja tos nodot mazgāšanai). Tātad, kontroldarbam gatavojos iepriekš, lai dienu pirms varēju tikai atkārtot. Un es nejūtos pārslogota. Vienkārši jāplano savs laiks, nevis negulēt nakti pirms kontroldarba, ko es dažreiz varu novērot saviem skolēniem.
Jā!Par daudz pārslogoti ar mobilo telefonu spēlītēm.Kaut kam citam jau laika neatliek.
Uz kur paliek tie 47 %? Vai kādam tas interesē?
man ļoti interesētu to profesiju saraksts, kurās šobrīd strādājošie nebūtu pārslogoti. tā ir visur. tāda ir iekļaušanās cena. tāds laiks un tā, visdrīzāk, būs viņu dzīve. vai arī skoas laikā iemācīties visu laiku atpūsties un atslābināties un pēc tam iekļauties "atpūšanās un saldās dzīves baudīšanas" speciālistu rindās tad nu arī veido to pabalstu patērētāju, uz citu rēķina dzīvotāju un likumu pelēkajā zonā dzīvojošo cilvēku slāni.
strādniece 29.11.2017. 08:05:11
Man jau patika žurnālista J. Dombura kādā intervijā teiktais, ka līdz 30 gadiem jāstrādā smagi un daudz, un par atpūtu nedomājot, bet pēc 30 var sākt baudīt dzīvi, jo materiālā stabilitāte tad ar iepriekšējo darbu ir nodrošināta. Viņš pats tam dzīvs piemērs. Mūsdienu jaunatne nez kāpēc grib vispirms materiālos labumus, bet strādāt - kaut kad vecumā, kad cita nebūs ko darīt.
sirreāliste reālistei 29.11.2017. 08:04:50
Mūsus skolā 20 minūtes...
NESAPROTU - 27% jauniešu skolā nepietiek laika paēst. Mūsu skolā "pusdienu stunda" ir 40 min. Kā var nepietikt laika?
Piekrītu,ka galvenais, lai laimīgi. Bet sr parslodzi ari nevajadzetu auzrauties. Majasdarbu ir par daudz. Neatliek laika ne hobijiem, ne arpusskolas nodarbibabm ne vienkarsi atputai.
mūsu paaudzei bija citādāk? :) Jauns var daudz, sev krauj vēl vairāk - visa diena aizņemta, darbos, mājās pārnācām noguruši, bet piepildīti. Jaunība jau pati par sevi ir tik nodarbināta, piepildīta. Tas normāli, ka liekas, ka ir drusku par daudz. Galvenais, ka laimīgi!
Domāju, ka pārslodze ir teju visieim jauniešiem, ne tikai LV. Tāda paaudze, tāda sabiedrība.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.