Lietotājvārds
Parole
Latviešiem savā zemē nav nākotnes, kamēr nesāks darboties valsts Valodas likums.Mazākumtautību (krievu)skolās Ušakovs apgādās gan ar darbu, mācībām, tāpēc tur neviens neuztraucās. Latviešiem gan ir par ko uztraukties, sevišķi Rīgā.
Cik atceros, "vācu" laikos, te neviens īpaši krievu skolas neturēja. Vai PSRS laiki vēl nav beigušies ? Čekas maisi, valsts valodas ignorēšana, - liek domāt, ka līdz Eiropai vēl tālu ( de facto).
es esmu latviete un man jāmācās krievu valoda( saprotu ka tā noder daudzās vietās), bet krievi šeit dzīvojot(protams ne visi) neko negrib uzlabot valsts valodas zināšanās. Kad es izeju laukā ar krieviem neviens nezin ko es saku jo viņiem ir vienalga un vēl pabļauj "Latviešu valoda ir s***s" kā viņš var domāt kad latviešu valodas kursus viņiem nevajag? kad latvieši brauc uz Īriju tur arī nav latviešu skolas un reti ir cilvēki kuri zin latviešu valodu, bet viņi apgūst gan angļu, gan īru valodu. tad kāpēc krievi nevar ilgi pa ilgiem laikam iemācīties latviešu valodu.
Adepts Stepana Banderas 03.12.2017. 17:09:28
Sen jau vajadzēja ,bet ko duraks nedara to dara ne tā.Papildu stundas ,ko nevar par 27 gadiem iemacīties vai saprast ,ka tev nav Krievija ?Niko zin ,ja es dzīvotu Polija vai Lietuva 27 gadus ,tad loģiski ,ka ,lai mani bērni mācas poļu skolas , nevis latviešu valodu.Iznāk kamdēļ viņi mācas krievu valodu(privātas lūdzu ,bet ja ,kas Latvijā 62% populācijas ir latvieši ) Latvija ,kur oficiāla valoda ir latviešu ,tad un iznāk Pokemoni ,kuri nezina latviešu valodu dzīvojot Latvijā(27 gadus) un tik raud ,ka visi viņus apspied.............Vai atkāl pārejas periodu uz 27 gadiem sataisīt līdz brīdim ,kad vai nu tie izmirs vai pēdējais latvietis izslēgs līdosta gaismu pirms aizbraukšanās?
Jā, Izvairīgs vērtējums ir ilgtspējīgs... :D Bet par galveno tēmu - Vai Krievijā ir krievu skolas? Ir... tātad izvēle nevienam nav liegta...
Jā, vērtēt izvairīgi ir politiski pareizi. :))
Ed >>> eklasei 02.12.2017. 23:55:42
Ek, jūs, eklases komentāru politkorektie moderatori..... Es citam rakstam biju uzrakstījis komentāru, kuru "pārbaudījāt" un ielikāt- un tas bija asāks par šo, kuru jūs aizkavējāt "pārbaudei" un neielikāt. Žēl, ka nesaglabāju komentāra tekstu, jo biju pilnīgi parliecināts, ka tas ir tāds pats, kā jebkurš cits bez jelkādiem pārkāpumiem... Ja jau nogriezāt, tad būtu tikpat pamatoti jautāt jums, kāpēc? Kas tur bija tāds, kas nav pieļaujams publicēšanai?! Ja varētu parādīt/pierādīt, ka tiešām tur kas nepieļaujams- es tad arī to atzītu un nekādi iebildumi nerastos. Atbilde no jūsu puses būtu korekts, atbilstošs , elementāri pretimnākošs un, hmm, pat savā ziņā vīrišķīgs solis. Tiesa gan, es uz to gandrīz neceru.
Domāju, ka valsts valodu centra kontrolieri ir neapzināti vai apzināti ļoti slikti veikuši savu darbu, ja ir tik daudz skolotāju-krievu, kas neprot latviešu valodu un turpina strādāt. Daugavpilī, kādu brīdi iepriekš, klīda baumas par kādu valodas kontrolieri, kas par naudu izsniegusi vajadzīgā līmeņa apliecības. Tāpēc padomju imigrantiem un to pēctečiem nav latviešu valodas zināšanu un ir radies priekšstats, ka latvieši par naudu ir gatavi pārdot savu valsti. Otra lieta, politiķiem ir izdevīgs aparteīds, jo var nestrādāt godīgi, jo vienalga vairākums nobalsos pēc nacionālā principa. Ja valsts iedzīvotāji būs pārsvarā vienā demagoģijas telpā, tad politiķiem būs cītīgi un lietderīgi jāstrādā vēlētāju labā nevis kā tagad, bīda tikai saviem čomiem sadārdzinātus valsts pasūtījumus. Saukļi, protams pārnestā nozīmē "krievi nāk" vai "latvieši-nacionālisti" vairs neies cauri, jo vajadzēs lielīties ar reāliem darbiem nevis nacionālo kārti. Padziļinātas latviešu valodas apmācības krievu skolotājiem ir vajadzīgas, bet, manuprāt, ja skolotājs pa 27 neatkarības gadiem nav bijis spējīgs iemācīties valodu, tad tas ir vai nu attieksmes vai intelekta jautājums, un tas ir noziegums tādiem atļaut strādāt skolā. Nauda tur nepalīdzēs, tie skolotāji ir jānomaina. Padomju laikā latviešu studentiem (arī man) tika stāstīts, ka inteliģentiem cilvēkiem ir jāzina 3 valodas (latviešu, krievu un angļu, vācu vai franču. Pieļauju, ka tā bija pasaciņa tikai latviešiem.
Viena valsts, viena skola visiem neatkarīgi no tautības, ierakstiem pasē ,rases, ādas un acu krāsas krāsas. Tad visi būs vienlīdzīgi visos tirgos un nebūs'' otrās šķiras'' cilvēku. Ar to vajadzēja jau sākt 27 gadus atpakaļ.
Paredzu, ka jaunieši, stundā, kas ir latviešu valodā, nedarīs neko, nemācīsies, graus kārtību, traucēs stundu gan skolotājam, gan citiem klasesbiedriem, bet mācīties neies arī uz alternatīvo stundu. Šur tur jau ir līdzīgi eksperimenti un arī pieredze: stunda ir latviešu valodā, bet konsultācijā var saņemt paskaidrojumu krievu valodā (ne poļu, ne lietuviešu, ne arī citā mazākumtautību valodā). Tātad, stundās nemācīsies, jo vēlāk visu pastāstīs tāpat... Kāpēc rūpējamies tikai par krievu valodīgajiem jau gadu desmitiem...
kautkas tik stulbs sen nav redzēts. Kā to vispār iedomājas - no rīta skolēniem būs mācību stundas latviešu valodā, bet pēcpusdienā vēlreiz krievu valodā? Kas tad tie būs par skolēniem, ka tādu slodzi varēs izturēt? Un kurš skolotājs tad būs tas, kas visu to darīs divreiz? (rakstīts- pie tiem pašiem skolotājiem). Kas tad tagad skolotāji strādās vismaz 12 sundas diennaktī?
Vai neviens netaisās iebilst pret 1. decembrī notikušās angļu valodas olimpiādes rezultātiem?! Uzdevumos bija 4 kļūdas un, manuprāt, rezultāti nav valīdi!
Šī paaudze perfekti zina latviešu valodu?!?.. Varētu riktīgi pasmieties, ja vien nebūtu tik bēdīgi. Strādājot skolā, es redzu stipri savādāku ainu- skolēnu latviešu valodas prasme ar retiem izņēmumiem ir krietni zem vidēja līmeņa, bieži- vēl zemāk. Un ko nozīmē- pēkšņi? Pēkšņi ir tad, ja pirms tam nav nedz mācīta, nedz runāta, nedz dzirdēta tā pieminētā poļu/leišu valoda, nu, vai jebkura cita. Šeit tā nav- jau ceturtdaļgadsimts pagājis, kopš var kvalitatīvi apgūt(ja ir vēlēšanās) valodu, bet laikam jau tā perfektā latviešu valodas zināšana ir visai tālu no perfektas, ja jau tāda šūmēšanās tiek taisīta... Būsim godīgi- latviešu valodu ikdienā regulāri lieto pavisam neliela daļa mazākumtautību ļaužu, nomācošais vairākums latviešu valodu lieto vien tad, ja nevar nekā citādi un, ja vien iespējams iztikt bez- tad nerunā vispār. Paskatieties, cik daudz kas ir "salipis" latviešu valodā no krievu valodas- latvieši vienā laidā runā- "davai", lieto "a"("A kas tas?, A tu brauksi?...), "kruta", "besī", "močī", "tjipa"(ķipa) u.c. Un tagad- cik daudz var ikdienā dzirdēt krievu valodā no latviešu valodas pārņemtos vārdus? Nu? Pareizi!- necik!! Vienīgais, ko nācies dzirdēt- telefonsarunu beidzot- "Nu, sozvoņimsa, ata, ata!". Par ko tas liecina?- tikai par to, ko jau teicu- lielais vairākums mazākumtautības ļaužu latviešu valodu lieto maz vai ļoti maz. Un, ja lieto maz, tad apgalvojums "šī paaudze perfekti zina(nu, ok- ļoti labi zina) latviešu valodu" nekādi nevar būt patiess. P.S. Šadurskis no visa spēka mēģina nodarīt pāri visiem un visam, kas saistīts ar vārdu "krievs".>>>> Hhaha, beidziet reiz sev glaimot un karināt tīšām cietušo "medaļas"! Tāda pašcentrētība("mūs apspiež, mums atņem, mums aizliedz... mums, mūsu, mēs, mēs....) neko labu nedod nekam un nekādā veidā.
kādēļ nevar lielākās pilsētās atstāt pa vienai krievu skolai,tad būtu brīva izvēle kādā valodā macīties,jo Latvijā ir laikam 200000 nepilsoņu,un uzspiest kādu nepatiku pret citu,tur pat dzīvojošiem cilvēkiem.kur paliek demokratiskā brīvība ??? Ir labs sakām vārds kas citam bedri rok tas tajā iekrīt,ka viss nevērsīsies pret pašiem mums,jo vēlamies būt augsprātīga valsts.
normāla valstī sāk ar bērnudārziem. Es labprāt paskatītos ka visi tie, kas te muld tagad ka "sen vajadzēja" ko jūs teiktu ja jūsu bērniem pēkšņi fiziku vajadzētu mācīties poļu vai lietuviešu valoda. Šī paaudze zin perfekti latviešu valodu. Tieši problēmas ir latviešu bērniem stājoties darbā. Bet izskatās ka Šadurskim ir bērnu trauma un viņš ar visiem spēkiem mēģina nodarīt pāri visiem un visām kas saistīts ar vārdu "krievs" Bet, ka nu būs cittautu bērni jebkurā gadījumā būs gudrāki, jo zinās vairāk valodas un spēs konkurēt darba tirgū :)
es iepazinos ar programmu kura tiek piedavāta krievu skolām - teorētiski iemācit pareizi runāt nav iespējams .
tas nugan ir forši
Nekādas nodokļu naudas 01.12.2017. 15:19:42
Par kādām naudām tiks uzturētas krievu skolas? Šādas papildnodarbības jāapmaksā TIKAI UN VIENĪGI ieinteresēto un valsts valodā mācīties nespējīgo skolēnu vecākiem.
nekā personīga 01.12.2017. 13:59:55
Mazākumtautību - tas nenozīmē, ka krievu. Interesanti, kur RDIKSD sameklēs visu mācību priekšmetu "paralēlos" skoltājus igauņu, lietuviešu, ebreju u.c. Rīgas mazākumtautību skolu valodās?
Izglītības politika @jautājums 01.12.2017. 13:25:15
Nu teorētiski nav jau teikts, ka klausīsies to pašu. Padziļināti vai kā, to visādi par pagriezt.
Kurš no skolēniem būs ieinteresēts klausīties latviski, ja viņš pēc tam to pašu varēs klausīties krieviski?
klases audzinātāja 01.12.2017. 11:41:50
Kur pazuda ierosinājums par vidējā posma izglītības (ģimnāzijas, vidusskolas) pārņemšanu valsts pārziņā?
Nu tad tās skolas at loti loti neapdāvinātajiem ,kur rādītāji ir kritiski zemi ,kļūs par vakarskolām.Jo no rīta neviens neies ,ies tikai uz konsultâcijām vakarā. Komentāru nav.
Krievvalodīgie rīdzinieki arī maksā nodokļus ;)
Šadurskis atkāpies!!! Tevi ienīst visa Latvija!!!!!
piektdienis 01.12.2017. 08:17:11
Jautājums - vai tie būs divi skolotāji, kas mācīs fiziku no rīta (latviešu valodā) un pēcpusdienā (mazākumtautību valodā)? Ja divi, tad 90% gadījumā dominēs uzskats par atšķirīgo skolotāju profesionalitāti.
"Tas nozīmē, ka pēc tam, kad ir notikusi nodarbība fizikā valsts - latviešu - valodā, ja ir nepieciešams, bērns varēs doties uz papildnodarbībām, kur viņam tā pati tēma tiks paskaidrota vēlreiz - viņa dzimtajā valodā," skaidroja Ušakovs.">>>>>>>>>>> Bezjēdzīga, līdzekļus prasoša dublēšana, būtībā- savējo "glābšana". Ja kaut ko vajag- ir konkrētā priekšmeta konsultācijas, kurās var papildus atkārtot/izskaidrot. Saprotams, valsts valodā.
Man gan tik pati ļoti šokē, kā tiks izmantoti rīdznieku nodokļi, ja šī ideja izies cauri. Par ko tieši mēs maksājam? Par satura dublēšanu, lai no rīta noklauslitos stundu latviski un pēc stundām to pašu krieviski.
Vai tad ministrs nesaprot, ka tā ir reformas apiešana?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.