Lietotājvārds
Parole
Mēs nevaram salīdzināt angļu skolu veidu un apmācības ar latviešu. Lai bērns iemācītos lasīt angļu valodā ir pilnīgi citāda situācija, un tam nav nozīme vai viņa dzimtā valoda ir angļu vai cita. Mani radi atgriezās Latvijā, kad saprata, ka bērns LABI zinās tikai angļu valodu.
Paralēlklase 05.12.2017. 21:54:57
P.S. Varētu klapēt visas skolas ciet, jo izglītoties var arī internetā. Lasīt iemācīs vecāki, uz klaviatūras uzklabināt iemācīsies pats.
Paralēlklase 05.12.2017. 21:48:47
Nē, nu vienkārši super - 12 paralēlklases
Kā vecās telpas turēs tādu kvantumu skolēnu?! Jau tagad kauns skatīties uz inventāru! Gaiss jau tā nav svaigs.
solo> bangai 05.12.2017. 18:49:43
Manuprāt, tiešām nevajag no viena grāvja otrā. Bet lielajās pilsētās būtu jānosaka 3 vai 4 paralēlklases, ne mazāk un ne vairāk! Jo 12 ir krietni par daudz, bet Rīgā 1-2 ir par maz. Kaut vai, lai klasēm būtu pozitīva sacensība skolā sporta sacensībās vai skolas olimpiādēs. Pilnīgi cits stāsts ir laukos. Uzskatu, ka dažas skolas par strauju aizslēdza, jo radu meitēns 1. klasē brauc 25 km turp un atpakaļ, tas nav normāli, jo aizslēdza skolu, kur 1. -4. klasēs bija 20 bērnu. Labāk šos mazos bērnus līdz 4. klasei mācītu pāris skolotāju kaut pagasta pārvaldes vai bibliotēkas telpās, nevis trenkt 25 km, kad tikai vēlā pēcpusdienā buss brauc atpakaļ.
Es jau sen uzskatu, ka vajadzēja izveidot skolu sistēmu kā Anglijā: sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas. Sākumskola no 5 g.v. (uzņemšanas klase/ sagatavošana) līdz 4. klasei kā pilna dienas skola ar brokastu klubu 7: - 9:00, mācībām 9:00 - 15:00 un pēcpusdienas klubu 15:00 - 19:00, dodot iespēju divu stundu atpūtai/ diendusai vai pastaigai 5 gadniekiem un 6 gadniekiem un vienu stundu 7 gadniekiem. Pamatskola 5. - 9. klase un vidusskola 10. - 12. klase plus papildus gads (13. klase) tiem kas vēlas stāties universitātē. Šāda sistēma ir daudzās valstīs un darbojas ļoti labi. Arī izpaliek burzma mazuļu starp leilajiem (pieaugušajiem bērniem). Skolas ir veidotas priekš konkrētās vecuma grupas. Mazākās pilsētās tiek veidoti skolu korpusi, apvienojot 3 skolas vienā vai divas vienā, atkarībā no pieprasījuma. Bērnu dārzi kā tādi eksistē līdz 5 gadu vecumam un var tikt pievienoti pie skolām. Mazākos bērnudārzos ir divu līmeņu grupas: līdz 3 gadiem veci bērni un 3-5 g.v. bērni, lielajos tāpat kā tagad, pa vecumiem.
It kā paralēlklases daudzskaitlī būtu rādītājs kvalitātei. Tas ir normāli - 12 paralēlklases? Tiešām, kur ņems pedagogus un resursus? Skola tak nav no gumijas jeb bezizmēra. Bet labas, sagatavotas ēkas slēgsim ciet, ļausim tās sagrauzt laika zobam, galvenais mērķis - optimizācija! Un tās nu būtu tās rūpes par skolēnu? Jāsmejas (ja nebūtu tik rūgti).
Nu nevar no viena grāvja otrā... Bet normāli nav arī tas, ka dažās Rīgas skolās ir viena "paralēlklase" (nav ar ko būt paralēlai). Tādas jāoptimizē.
Kurā klasē tu mācies? 10.L. Vai tiešām tas kādam šķiet normāli?!
Bērnu kombināti. Nestāstiet man, ka skolotājiem būs tad mazāk jāstrādā un lielākas algas. Nestāstiet, ka bērniem būs labākas un dziļākas zināšanas un izpratne. Nestāstiet, ka skolas vide kļūs fiziski un emocionāli tīkamāka. Nestāstiet pasakas par individuālu un personisku pieeju mācībās. Kur tās klases liks? Atgriezīsimies pie vakara un dienas maiņas skolās? Kaut kādi murgi, ko tikai ekseļa ekonomisti spēj izperināt.
Vai neviens netaisās iebilst pret 1. decembrī notikušās angļu valodas olimpiādes rezultātiem?! Uzdevumos bija 4 kļūdas un, manuprāt, rezultāti nav valīdi!
Visa tā "reforma" ir viens liels fufelis- vienkārši mūsu valdība nevarēja nokārtot jautājumu par skolu piekļūšanu Eiropas Attīstības Fondiem arī mazajām skolām.............līdz ar to tad arī notika visa tā lielā " innovācija" apvienojot skolas..... tikai dēļ NAUDAS.... nabaga bērni!
Kur problēma ... devītās klases mācās Aizkrauklē, desmitās Ogrē, vienpadsmitās - Pļaviņās utt... Visiem vietas pietiks... Un iedomājieties kāds kāposts valstij atleks no transportā iztērētās degvielas akcīzes... uh...
Dīvaini! Tikai 15 komentāri! Manu tekstu nelaiž garām, domāju, ka daudziem tāpat!
Ideāli, tā jau skolotāju nav, mūsu skola pusgadu meklēja angļu valodas pasniedzēju, kur taisās dabūt pedagogus?
skats no malas 04.12.2017. 16:30:44
Vidusskolai nav jābūt obligātai. Skolas solā sēž 19 gadīgi jaunieši, kuri jau no 18 varētu sākt studēt! Velti izšķiests laiks. Daļa tādu, kuri tikai atnāk uz skolu, mācības nav pašmērķis.
Tikpat kā atpakaļ kolhozos!
jāceļ būs piebūves...
Vecie mūri tādu slodzi neizturēs - jāsāk būvēt jaunas skolas!!!
Baismīga nenoteiktība un juceklis
Viss tiek darīts, lai zustu kvalitāte. Pie kvantitātes un pārgurušiem pasniedzejiem tiks "saražoti" tikai melnstrādnieki bez savas individualitātes, masa, jo arī mācību daļai tam visam izsekot NEBŪS iespējams. Lai paskatās jau tagad, kur 28 skolēnu 6.klasei ar 3 paralēlklasēm vidējā atzīme matemātika ir 4.45 balles. Vai tas ir normāli? Skolotaji strādā uz 2 slodzēm+audzināmā klase. Konsultācija iespēajama 1 reizi nedēļā un tad, laimes spēle, kurš pirmais ieskries, tas tiks. Jo dēļ klašu trūkuma uz konsultāciju apvienošanas kārtībā iet 6 klases!!! Tāda katastrofāla u absurda situācija ir Rīgas 41.vsk. Un visiem ir vienalga! Izskatās, ka valstij nav vajadzīgas gudras galvas. Nu ko - dēļ šis situācijas, kad vēr ciet vsk. un apvienos ar atrašanās ziņā neizdevīgām- īpaši no reģioniem, būs atkal nākamais aizbraucēju vilnis. Valsts zāģē zaru, uz kura sēž šīs valsts iedzīvotāji.
Mācību kombināti, konveijers... Kas sanāks, to ielaidīs tirgū, kas nesanāks, izmetīs ārā... brāķa kastītē...
Es joprojām nesaprotu, kāpēc nevar vienkārši efektizēt šobrīd esošo pirmsskolas apmācību, kas jau norisinās 5un 6 g.v. bērniem un ir obligāta! Pārsauciet piecgadīgās grupas par pirmo klasi, šešgadīgās par otro un lielo skolu sāciet no trešās klases! Reformējot visu apmācību un saīsinot mācību laiku tā, lai beidz vidusskolu gadu ātrāk. Bez tam - kāpēc par visām varītām ir 6 gadīgie jāstiep uz vidi, kura lielākoties tiem nav piemērota - telpas, režīms, bērnu skaits klasē? Par izlaidumiem nestrauktos, tie ir sīkumi. Par kompetenču izglītības pieejas kvalitatīvu realizāciju mega skolās gan ir vērts sastraukties, jo salīdzsvarot starp 4--5-6 paralēlklasēm vairs nebūs vienkārši. Savā ziņā priecājos, ka man nav mazs bērns, kuru nezini kad iebāzīs skolā! Visi deputātiņi runā par dzimstības veicināšanu un atbalstu vecākiem, sešgadnieku aizsūtīšana skolā ir tiešām milzīgs atbalsts, īpaši ņemot vērā, ka līdz bērna 7 g.v vienu uz skolu/mājām nedrīkst laist, pat ja bērns būtu tik pastāvīgs, liela daļa skolu tā arī nespēs nodrošināt normālu, kvalitatīvu pagarināto grupu (zinu no pieredzes no vienas Rīgas lielskolas, kur pagarinātā grupa ir ekstra).
Vai tiešām šīm lielajām skolām ir tāda kapacitāte, lai veidotu tik daudz paralēlklases?
informātika 04.12.2017. 08:56:18
Cik datorklases ir šādā skolā? Ja klase tiek dalīta grupas, tad vismaz 4, bet, lai citi skolotāji varētu lietot datorus - vairāk.
K.K>Reālists 04.12.2017. 08:32:56
Piektrītu, bet šajā gadījumā runa ir nevis par obligātu vidējo, bet par to, ka skolas gaitas būtu jāuzsāk arī sešgadniekiem.. :)
Obligātā vidusskolas izglītība ir politiķu populisms. Tā ir utopija. Protams, ka tas būtu apsveicami un visi priecāties, ja ta varētu būt, bet panākt to ir nereāli.
Rīdziniece 04.12.2017. 08:27:53
Interesanti būtu, kā 12 klases savā starpā varētu vienoties par izlaiduma lietām, balles organizēšanām utt., ja mums jau divām tas ir neiespējami. :D
It kā nekas traģisks, bet negribētos būt vienam no 12 klasēm - tāda bezpersonības piegarša. Skolēni - klases - savā starpā diez vai pat var paspēt sapazīties, nemaz nerunājot par organizatoriskiem jautājumiem.K

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.