Lietotājvārds
Parole
valsts,viena valoda-latviešu
Krievu, krievu. Bet kāpēc tagad viss un virsū angliski??? Vai tas nav tas pats? Tas nevienam netraucē.
Es latvjcas 11.12.2017. 10:40:44
Ko tu dari
>>XX - krievu skolas absolvente 09.12.2017. 18:51:46
Toties Krievijā nolikvidēja visas latviešu ( un ne tikai- ari citu tautību) skolas
Ed>visiem padomju laikiem 09.12.2017. 00:44:20
"skolas skolotāju kolektīva un vadība sekotu, lai valstiski viss būtu kārtībā - svētki, mācību grāmatas, skolas iekš un ārpolitika.">>>>>>>>>>> Tieši tā tas arī tagad notiek- pie sienas prezidenta ģīmetne, sasprausti karogi, lentītes, samācīti dzejoļi u.tml.- tā teikt, uz papīra viss tīrs, obligātās "nodevas" valstij "samaksātas". Bet, kad priekškars aizveras, tad sākas citas "dziesmas", beidzot var maskas novilkt. Kad likums "patriotismu" nepieprasa, tad ir daudz savādāks skats, pavisam vienkārša lieta- laikā no 11.11.-18.11. staigājot pa ļaužu pilnākajām vietām pilsētā, braucot sabiedriskajā, veikalos- es vienas dienas laikā redzēju piespraustas karoga lentītes maksimums 3 cilvēkiem, citu dienu pat nevienam. Tāpēc man nepatīk valsts svētkos būt oficiālos pasākumos, jo apzinos, ka - ja likums nepieprasītu, tad, piemēram, skolā, kurā es strādāju, no 10 svētku svinētājiem, paliktu un svinētu vien kādi 2, nu vāārbūt 3 cilvēki. Diemžēl.
visiem padomju laikiem 07.12.2017. 23:22:01
Padomju laikos mācījos normālā jauktā skolā - a klase bija latviešu, b klase bija krievu. Kādēļ tagad vajag 100 m vai 200 m attālumā 2 skolas? Pilnīgi mierīgi skolas var apvienot un mācīties savā dzimtajā valodā līdz kaut kādai klasei. Vide šajā gadījumā būs tāda, lai skolēni mierīgi apgūtu abas valodas, bet skolas skolotāju kolektīva un vadība sekotu, lai valstiski viss būtu kārtībā - svētki, mācību grāmatas, skolas iekš un ārpolitika.
Slikti
Minéshu tikai vienu pieméru - Vácijá ir vairák ká 2miljoni turku tautíbas iedzívotáju, tachu neviens vinu bérniem nav uzcélis skolu par valsts naudu! To visu vini sponsoré pashi un dodas turp brívajá laiká! Visi bérni iet valsts skolás un bérnudárzos! Runáju no pieredzes, jo kádu laiku tur strádáju bérnudárzá par audznàtáju.
XX - krievu skolas absolvente 07.12.2017. 15:31:54
Padomju laikos NEVIENAM latvietim latviešu skolā nebija jāmācās matemātika, ķīmija, fizika utt. krievu valodā, bija viens papildus priekšmets - krievu valoda, un visi to burvīgi runāja. Jūtat starpību? Jā, bija vide bez naida. Nodrošiniet arī to!
80.tajos sāku iet latviešu skolā. Krievu val. no 1.klases, vācu val. no 1.klases. Visa saziņa veikalos pārsvarā bija tikai krieviski, ar krievu bērniem pagalmos spēlējāmies tikai krievu valodā. Un tā bija ikdiena ļoti daudziem latviešu bērniem- ļoti krieviska vide (runāju tieši par Rīgu). Mums pat latviešu bērnudārzā auklītes runāja tikai krieviski. Man te nav nekāda naida pret krieviem vai kas tml. Gribu tikai pateikt, ka nenomirs bērni no mācībām latviešu valodā. Tikai iegūs. Nemaz nerunājot par to,ka katrā valstī mācības savas valsts valodā ir tikai normāli.
Un tās skolas kas 170 vietā Rīgā skolu reitingos - ar steigu pārbaudīt un pārveidot . Neprofesionāls pedagogu korpuss un vadība. Bērni visur vienādi, bet pedagogi tur ir zem līmeņa. Kam tad vajadzigi tie izglītibas kantori un inspekcijas.
sākot ar vfreibergas laikiem tik daudzi latvieši izdzīti no Latvijas, bet darbu latviešiem vajag !
Nav vienalga ? Jūs par daudz cepjaties un par maz apkopjat informāciju .
Я Русски 06.12.2017. 18:55:01
ko tagad?
,,..,,
akd
Skolnieciņš 06.12.2017. 18:45:48
Esmu ļoti kritiska personība. Mani tagad var lasīt gan feisbukā, gan tviterī. Cieņā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ [Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš]
Tad tagad tu gribi atriebties krievu berniem?Ar tadu atteiksmi nekur talu netiksim.
Zini, komentētāj, ar segvārdu "krievs", padomju laikā man Jelgavā veikalā neatbildēja latviski, lai gan biju tikai bērns. Ja nepratu krieviski, tad sazināties ar pārdevēju krievieti nebija iespējams, un viņa mani neapkalpoja. Tāpēc turi muti labāk!
Nirgašāna pret berniem.Padomjju laika neviens neaztika latviešu skolas.
šī nav reforma, nekadas sakaras ar valsts valodu! Tas ir nirgašana par mūsu bērniem. Un jūsu tuvredzībā neredzat, kā tas skars latviešu bērnus arī. Nožēlojamie
Kamēr Latvijas veikalos un reklāmās būs piedāvātas BĒRNIEM rotaļlietas , kuras runā krievu valodā, negaidiet, ka viņi mācīsies kādu citu valodu. Kamēr par deputātu var būt SOBAKA, kas neprot valsts valodu, hokeja izlases treneris vispār nerunā valsts valodā, - negaidiet sev tik tīkamo rezultātu. Pieņemiet likumu un to arī izpildiet. Publiskojiet čekas maisus - neesiet ĻENGANIE.
"Kaut arī pašvaldību dibināto skolu pedagogu finansējumu nodrošina valsts, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iespējas ietekmēt situāciju skolās ir minimālas - IZM var tikai iebilst (vai neiebilst) pret direktora iecelšanu amatā. Viss pārējais - pašvaldības ziņā, arī papildu finansējums apšaubāmiem mērķiem" - tā šorīt raksta Elita Veidemane (NRA)
tur ir āķis - izm jeb šadurskis nevar būt kategorisks. Papildu līdzekļi viņa nozarei it kā ir pozit\ivi
To nedrīkst 06.12.2017. 08:46:56
pieļaut - kaut vai izšķērdīgās nodokļu maksātāju naudas dēļ. Iedzīvotāji tam nepiekristu, arī IZM būtu jāiebilst.
Reforma jēdzīga un vajadzīga, Bet, ja Ušakovam ļaus nodrošināt arī papildu nodarbības krievu valodā un Dublēt saturu - viss kaķim zem astes.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.