Lietotājvārds
Parole
terminators360 12.12.2017. 13:44:37
Ļoti labi man prieks
Mēs drīz viņus pārspēsim, ja tikai realizēsies skolu reforma un tiks slēgtas skolas. Bērniem ceļš uz Eiropu.
Domāju, Jums ir skaidrs kāpēc ir tā kā ir. Tā nebūt nav bērnu vaina, ka galvā tiek grūsti murgi, ka joprojām netiek izmests viss liekais no mācību satura, ka skolā grib iemācīt dzīvot, nevis mācīties...tad nu nebrīnieties, jo bērni pie tā nav vainojami. Kamēr Latvijā skolas darbosies kā audzināšanas iestādes, nevis Izglītības iestādes - nemainīsies NEKAS ! Jau pirmajās klasē bērni ir IZSŪKTI un apātiski !
...viens no pieredzes momentiem strādājot krievu un latviešu plūsmās... lielais vairums latviešu izglītojamo nāk uz skolu un zināšanas apgūst pasīvi - cik aizķeras atmiņā no niecīgā darba stundās, tik arī ir, jo mājās nav mājasdarbu, ir citas nodarbes, ir jāatpūšas un citas atrunas, lai nepadarītu pat sīkumus. Pārbaudes darbā mežģī smadzenes ar domu un jautājumu pat, ja tieši pirms darba atkārtojam: "Kā tur bija, skolotāj?" Tikai neliela daļa ir mācījušies arī mājās, ir atkārtojuši un izlasījuši mazos gabaliņus mācību grāmatā uz katru nākamo stundu. Rezultāti ir viduvēji. Krievu plūsmā vērojams lielāks kontrasts - daļa mācās ļoti cītīgi uz katru stundu, daļa nedara neko. Ir vai nu ļoti labi, vai ļoti vāji rezultāti. Tāpēc pat latviešu valodas eksāmenā 9. klasē mums krievu plūsmā rezultāti ir labāki nekā latviešiem kaimiņu skolā.
Ome > " Kikai " 09.12.2017. 10:36:51
Nezinu vai valodas prasmes ir atkarīgas no mācību grāmatas. Tur, kur vide ir krieviskāka, tur arī krievu valodu skolēni saprot un var vieglāk iemācīties, kur tās krieviskās vides nav, nu nekā. Man pašas ģimenē mazmeitas angļu valodā 8-10 pelna, krievu valodā zem 5. Skatās angļu valodā filmas, bijām Stokholmā- droši lieto angļu valodu, kaut mācās tikai 7.klasē
Vecuns nenak viens!
Laikam mācās Anglijā.
Jā. Paņemot rokās mana 9-klasnieka mācību grāmatas krievu valodā un angļu valodā, atšķirība ir katastrofāla. Ja krievu val. grāmata sastādīta perfekti, ar sīkiem skaidrojumiem un vienkārši saprotamiem tekstiem, gramatika aprakstīta ideāli, viss saprotams...tad angļu valodā jau ilgus gadus bērni mācās no Oxfordas grāmatām, no kurām paši angļu bērni mācās savu dzimto valodu-respektīvi angļu. Mums grūž to pašu. Stundā kaut ko apmuļļā un davai pēc divām stundām PD. Klase reāli sēž un bakstās, nesaprot, vidējais klasē ir 5. Viss šķērsām un bērni jau kopš mazotnes nav spējīgi izprast pat uzdevumu nosacījumus. Tad nu nav ko brīnīties, ka krievu valoda rullē, bet angļu ni un ni. Stāstīt neko neliek, dzejoļi nav jāzina, nekas nav jātulko, tikai pilda mistiskas ailītes un štuko pareizos variantus, ko ierakstīt ailītēs. Piedodiet, bet valodu tā nemācās. Krievu valodā viss ir savādāk - superīga grāmata, kombinēti darbi un vērtēšana.
Nez kāpēc vislabāk sagatavo krievu valodas eksāmenam, bet slikāk - lietuviešu. Pie mums gan situācija šķiet citādāka, zemākais līmenis noteikti ir eksaktajos priekšmetos.
Laikam jau visa Eiropa noveco, ne tikai Latvija. :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.