Lietotājvārds
Parole
Par kādiem veselīgiem digitāliem paradumiem lai runā, ja bērnam skolā ir mācību priekšmets datorika, kurā tiek uzdoti mājasdarbi, kurus ne viņš pats spēj saprast, ne vecāki palīdzēt. Kamēr vakarā izburas, kas un kā īsti jādara, nereti paiet 2-3 stundas. Jums liekas, ka vecākiem un arī bērniem nekā cita nav, ko darīt , kā vien urbties datorā, lai uztapinātu pāris nevienam nevajadzīgu ķiņķēziņu?
Fantastiski! Malači! Cepuri nost to cilvēku priekšā, kuri ir uzņēmušies šo misiju - izglītot Latvijas sabiedrību - vecākus un pedagogus!!!!! Nu jau gadu ar šausmām skatos, kas notiek Latvijas skolās (spēlītes telefonā no rīta, starpbrīžos, pēc stundām) un kas vēl zina, cik stundas tur tiek nosēdētas vakaros! Briesmīgi noskatīties, kā pieaugušie ļauj degradēties bērniem un pazaudēt bērnību kaut kādā virtuālā pasaulē. Pēc tam gan jāatzīst, paši pieaugušie netiek galā ar tiem bērniem,jo viņi dzīvo savā nereālajā spēlīšu pasaulē, kura savukārt viņiem, ir reāla........ Esmu patiesi priecīga par to, ka ir cilvēki, kam šis nav vienalga!!!!! Cilvēki, kuriem patiesi interesē bērni un to izaugsme!!!!!!!! Uz priekšu!!!!!!!!!!!
Uzskatu, ka ne par patīk/nepaīk ir runa. Ir nepieciešamība iemācīt bērnam to, ko vecāķi uzskata par labu, jo sliktas lietas viņš iemācīsies pats. Tas ir normāls pieredzes apmaiņas process, ko praktizē visi vēl no aizvēsturisķiem laikiem. Kādas tehnoloģijas šo procesu var izmainīt? Varbūt tad, kad spēsiet caur vadu ielādēt galvā visas nepieciešamas uzvedības programmas, tas, par ko es rakstu, vairs nebūs aktuāli. Bet ne šodien. Ja jūs ļausiet bērnam darīt tikai to, kas patīk, dabūsiet izlutinātu un nedisciplinētu bērnu. Patikamo jākompensē ar noderīgo un nepieciešamo. Izklaides ar pienākumiem. Atpūtu ar darbu. Bet ja bērnam patīk spelēt spēles telefonā, un nepatīk mācīties, tad viņš labprāt paspēlēsies arī skolā stundu laikā. Varbūt nemēģinam mainīt to, kas patīk, jo tad būsim ienidnieku lomā? Nu bet telefons nekad nepieder bērnam, jo bērns nav maksātājs par šo preci. Iznāk ka bērns patstavīģi nespēj sev sagādāt to, kas patīk. Tikai ar vecāku palīdzību telefona/ datora/ interneta iegāde ir iespējama, un vecāķiem rodas kontroles iespējas (ka maksatājem un sponsoriem). Vecāķiem arī var kaut kas patīkt un nepatīkt. Un maksatāji parasti izvēlas mūziku.
hahahahahaaha 11.12.2017. 21:08:33
Viss ir pavisam vienkārši - Ja patīk, lai izmanto, nemēģini izmainīt to kas patīk un nepatīk, atradīsi sevi ne varoņa lomā, bet naidnieka. Cilvēkiem komentāros, starp citu, derētu iemācīties, ka pasaule attīstās un jūsu iemīļotais laiks ārā vai iemīļotākās grāmatas lasīšana vairs nav tik lielā topā kā agrāk, jo tehnoloģija piedāvā ko labāku.
Latvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš 11.12.2017. 20:34:04
Esmu ļoti kritiska personība. Mani tagad var lasīt gan feisbukā, gan tviterī. Cieņā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ [Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš]
Ja bērns būs aizņemts viņam nebūs laika spēlēties ar mobilo telefonu - tā kā uz priekšu - gribat veselīgus pēcnācējus - rezervējiet laiku un līdzekļus mūzikas, sporta, mākslas skolām, pārgājieniem un ekskursijām kopā ar bērnu.
Veselīgs un digitāls - vārdi paši par sevi nesader kopā ne tikai rakstā, bet arī garīgā līmenī
bezmaksas?
bērniem vismaz līdz gadiem 5 nevajadzētu izmantot viedierīces.. TIk žēl, ka vecāki to izvēlas nesaprast un izmanto vieglāko variantu - dod bērniem tehnoloģijas, lai tikai nomierinātu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.