Lietotājvārds
Parole
Sansho. Es domāju ka no 15 ir būtu jādod pingadība jo daudziem jau šajā vecumā ir bērni... Un musdienu paaudze ir daudz attistitāka... protams ja ar bērnu nodarbojās vecāki.. Vecāku loma no mazotnes ir svarīga. Jo pastieties cik daudz bērnu jau 4-5 gados peldas palīdz tēviem vai mātēm.
Nevis skola māca, bet dzīve. Skola var iemācīt pamatu. Tālāk cilvēks, kuram ir domāšana pašizglītojas, protams katrs savā jomā kas nu kuram ir tuvāks. Kas ir 12 klases? papīrs tāpat kā laulības apliecība. Nav jābūt 12 klasēm, bet galvai uz pleciem! Tas galvenais. Jo ar tām 12 klasēm palīgskolā salīdzinoši ar musu 9 klasēm... Pamatskolnieks GUDRĀKS!
to NE JA TIEŠĀM KĻŪDA 6 GADNIEKU SUTIT UZ SKOLU JO JASUTA NO 5 GADIEM. Ja ar bernu nodarbojies tad 4 gados jau ģeogrāfiju mācās un sacer dzejoļus. Un baseinos peldas...
Visus šos gadus ir notikusi izglītības sistēmas sistēmātiska graušana. Tā sakās ar bezatzīmju sistēmas ieviešanu! Tagad mēģina kaut ko lāpīt, bet patiesībā turpina graut!
Mēs apspriedīsimies un ministrs pieņems lēmumu. Protams - neatkarīgi no tā, ko mēs būsim izsprieduši... :)
Es domaju kad vajag obligato gan profesionalo,videjo. Jo var izveleties vai amatu kopa ar vidusskolu. vai viduskolu.Citreiz jaunietis nevar lidz 12.klasei izlemt ko macities. Nez kapec biju iedomajusies kad pie mums Latvija ir obligta vidusskola un profesionalas skolas. KO jaunietim darit 15.gadu vecuma? Darba pieredze nav. oficiali var no 18 gadiem stradat. Varetu skolas virzit uz to priksmetu kas vajadzigs jaunietim. Skolotaji redz kas katram padodas. protavs vecaku atbalts un valsts.
tehnoloģijas 14.12.2017. 09:55:28
Pievienojos - pēdējos 10-12 gadus STUDIJU MAKSA PEDAGOĢIJAS FAKULTĀTĒ AUTOMĀTISKI DOD PEDAGOGA DIPLOMU! Mūsu skolā praksē mācību gada laikā ir 3-10 topošie "pedagogi", labi, ja trešdaļa ir motivēta iet strādāt uz skolu
man tā šķiet 14.12.2017. 09:04:48
Piekrītu idejai kā tādai - PRINCIPĀ pēc pamatizglītības iegūšanas vēl 3-4 gadus būtu jāpamācās katram jaunietim. 21.gs. nebūtu normāli izglītībai pavilkt treknu svītru jau 15 gadu vecumā. Taču vidējai izglītībai vajadzētu būt diferencētai. Tiem, kas var un grib turpināt ceļu uz augstskolu, būtu domātas ģimnāzijas un vispārizglītojošās vidusskolas. Tie, kam "grūtākas galvas" vai vienkārši citi plāni dzīvei, mācītos profesionālajās skolās vai vakara/maiņu vidusskolās, kur akcents likts uz vērtībizglītību, sociālajām prasmēm, valodām u.tml. Atšķirīgiem, protams, vajadzētu būt vidusskolu diplomiem, lai kāds, kurš nav mācījies ne ķīmiju, ne bioloģiju, pēkšņi nesadomātu medicīnu studēt.
Vispirms jāveic normāla teritoriālā reforma un tad lemt par obligāto vidējo izglītību...
Viss jau baigi forši ,bet lielāko daļu cilvēki nevar mācīties vidusskolā,jo nav naudas par ko mācīties. Es piemēram šobrid mācos vidējo kaut man ir 3bērni. Man māte nevarēja nodrošināt no laukiem uz pilsētu izbraukāt uz skolu,es gāju strādāt.
Labāk ieviestu obligātu profesionālo izglītību, citādi augstskolas beigušajiem, bieži vien trūkst izpratnes, piemēram par to, kāpēc alumīniju nevajadzētu aizstāt ar čugunu... Nu, ... vajadzētu vismaz zināt tik daudz, ka jāpaprasa kādam kas zin... Piemēru, protams es izvēlējos izpušķotu, bet dažreiz no šī līmeņa nav tālu...
Kas notiks ar bērniem ar īpašām vajadzībām un " atbalsts" bērniem? Bērniem ar disgrāfiju, diskalkuliju utt? Tiem kuru " izvilkšanai" cauri pamatskolai skolotāji ir ielikuši milzīgas pūles un darbu. Tiem, kuri vēl 9. klasē lasa boksterējot?
my name jeff 13.12.2017. 19:57:46
Gadījumā brīva izglītības izvēle nebija universāla cilvēku tiesība?
Ilgvars -@Skolotājai 13.12.2017. 17:58:19
Cienītā kundze! Noliecu galvu Jūsu priekšā par 40 skolā nostrādātajiem gadiem! Bet minētajā pētījumā nav runa par pirmspensijas un pensijas vecuma pedagogiem, bet gan par tiem, kam apt. 30-35
Manā studiju laikā ( astoņdesmito gadu sākumā) augstskolās bija milzīgs konkurss, reizēm pat 7 vai 8 cilvēki uz vienu vietu. Bija vajadzīgas ļoti labas zināšanas, lai studētu. Tāpēc sliktās atzīmes mana laika skolotājiem ir muļķības. Taču vēlāk gan visādi varēja būt, jo daži domāja, ka studiju maksa automātiski dod gatavu diplomu.
visām skolotājām ir augstākā izglītība 13.12.2017. 16:31:32
Latvijas Bankas publiskotajā pētījumā-prezentācijā ikviens interesents var uzzināt, ka daudzi skolotāji, kuri šobrīd strādā skolās, ir bijuši nesekmīgi mācību priekšmetā, kuru šobrīd "māca" bērniem vai arī šajā priekšmetā saņēmuši minimālo vērtējumu. Varbūt jāsāk ar sistēmas sakārtošanu, lai zinošākie un motivētākie aiziet studēt uz pedagoģijas fakultātēm un augstskolām? Pretējā gadījumā vienīgā vieta, kur varēs turpināt deldēt solus "aiz ausīm" pievilktie vidusskolu absolventi, būs pedagoģijas fakultātes. Vai mūsu bērni un mazbērni to ir pelnījuši?
paskaidrojums Norietim 13.12.2017. 15:58:30
Varbūt vismaz vidējā izglītība vajadzīga kaut vai tāpēc, lai cilvēks tomēr pats spētu izdomāt atbildi uz tik vienkāršu jautājumu - kam vajadzīga izglītība? Parasti tā ir vienota ķēdīte: jo zemāka izglītība - jo zemāks intelekts, jo zemāks intelekts - jo zemāka spriestspēja, jo zemāka spriestspēja - jo vairāk cilvēks tuvojas pirmatnējai sabiedrībai. Vai mēs gribam dzīvot sabiedrībā, kur daudz PAT vidējo izglītību neieguvušu eksemplāru? Tas būtu bomzīgi drūms skats.
Viennozīmīgi par obligāto vidējo izglītību. Mehānisms kā piespiest - neļaut kārtot autovadītāju "tiesības" bez vidējās izglītības, jo tomēr cilvēki ar vairākām izglītībām mazāk pastrādā muļķības, viņiem citādāka domāšana, ar kaut ko citu prāts aizņemts. Varbūt mazāk būs cilvēku ar sejā rakstītu " neapgrūtināts ar intelektu".
kādēļ nepieciešama, kāds/a var paskaidrot?!
kādas muļķības! 13.12.2017. 14:35:50
Kam tas ir vajadzīgs? Tiem, kas ar mokām ir pabeiguši 9.klasi? Vidējā izglītība ķeksīša pēc? Labāk lai valsts elastīgi parūpējas par tautsaimniecībā noderīgu profesiju apguvi un darba nodrošināšanu tiem, kas ieguvuši profesiju!
āksti. obligāta vispārējā nav vajadzīga un iespējama cilvēka spēju dēļ. vienīgais ieguvējs no tā būtu pašas vidusskolas, kuras tagad taisās optimizēt. izskatās, ka reņģēdāji atkal kaut ko ir pārkalkulējuši
nav ne tikai mehanismu, politiksas gribas, bet ari naudas,
Jāliek Piebalgs par ministriņu, lai tagad labo savu kļūdu . . .
Un kad par kļūdu atzīs sešgadnieku sūtīšanu uz skolu???
Savulaik Latvijā jau bija obligāta augstākā izglītība 13.12.2017. 11:42:36
Savulaik Latvijā jau bija obligāta augstākā izglītība, taču kopš 1998. gada Satversme paredz, ka obligāta ir tikai pamatizglītība. Kopš šā gadsimta sākuma gan daļa partiju vairākkārt solījušas atjaunot obligātu vidējo izglītību. 2004. gadā tas arī solīts valdības deklarācijā, taču, kā tas ir pierasts, pietrūcis politiskās gribas vai valdības spējas šādas pārmaiņas ieviest
Vispirms būtu jāpanāk, ka autovadītāja tiesības drīkst nolikt tikai tie, kuriem ir vismaz pamatizglītība (9 klases).
Es domāju, ka tikai spriedīs par to, bet nepieņems viena iemesla dēļ - nav mehānismu, lai nodrošinātu šo obligātumu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.