Lietotājvārds
Parole
ed>>>>brīnumam 27.12.2017. 10:23:11
"Jums pašiem nav bail no tā, ka cilvēki kopš bērnības tiks sadalīti etniskās grupās un vienu no grupām, kurā sajūt mākslīģi taisītas grūtības, jūs nespēsiet kontrolēt?">>>>>>> Mākslīgi radītas grūtības? Latvijas valsts izglītība latviešu valodā = mākslīgi radītas grūtības?!? Nu, ja vadās pēc tik nekaunīgas loģikas, tad jau sanāk, ka psrs republiku tautu modificēšana par vienu padomju "tautu" bija ļoti dabisks, nepieciešams process, ja?..... Un par kontroli- es zinu, zinu, ka jūs esat "varenie un neuzvaramie"- mēdijos tas ik pa laikam jau gadiem tiek skandināts un ar ikgadēju kulmināciju maijā. Zinu, bet nevajag draudēt.
Stāstīt šeit ko vajag un ko nevajag var mūžīģi. Jautājums atkāl ir īstenošānā. Jums ir resursi, lai veikt pāreju uz latviešu valodu? Jums ir cilvēķi kas to darīs? Pagaidām es redzu 19 vakances latviešu valodas skolotājem gadā vidū. Tas nozīme, skolas nav nokomplektētas ar specialistiem. Lielāks trūkums ir tikai angļu valodā (23). Nu un pirmsskolas skolotāji arī tradicionāli trūkst(74). Atrodiet tagad cilvēkus un atlasiet vēl pēc valodas zināšanu kriterija. Var pat konkursu taisīt, kur būs 0 pretendentu. Viens cilvēks te prasa, kādā veidā pāreja uz latviešu valodu ietekmēs kvalitāti. Tiešā veidā ietekmēs, jo tapat trūkst profesionālo pedagogu skolās (un neprofesionālo arī). Pārejot pilnība uz latviešu valodu būs vēl viens atlases kriterijs. Katrs jauns atlases faktors samazina cilvēku kopu, ar kurām var nokomplektēt skolas un tiešā veidā samazina pasniegšānas kvalitāti. Uz darba vietu būs pieņemti tie cilvēķi, kas zin valodu, nevis pedagogiju, vai savu priekšmētu. Bērni pārpilditās klasēs neklausīs neprofesionālu, kurš runā svešā valodā. Bet viss ir atkarīgs no objektīvas realitātes. Gadījumā ja problēmu kopums, kas saistīts ar pāreju uz latviešu valodu, būs pietiekami liels, un politiķi būs tik dumji, lai atbilstošus likumus pieņems, tad arī sabiedrības reakcija uz to būs liela - līdz pat jauno skolu dibināšanu pēc savas iniciatīvas. Ja būs aizliegtas pat privātas skolas, kā to gribās skolnieciņam, tad skolu nebūs, būs sapulces un tējasdzeršānas ar interesantam sarunam uz noteiktām tēmam. Jūs nekontrolēsiet ne tikai mācību saturu, bet arī nodokļus no šādas darbības. Tas taču ir bizness, kur pieprasījums rāda piedavājumu. Un tas ir ne tikai biznes, ja problēmas būs pietiekami lielas, būs arī sociālas izmaiņas krievu sabiedrībā. Viss ir atkarīgs no tā, vai jūs uztaisīsiet pietiekami daudz grūtību.
Ed>>>To ED("ģedam") 19.12.2017. 13:05:04
Pirmā krievu skola Latvijā 18.gs beigās- un tas ir kaut kāds brīnums?! Pfff, loģiski!- ko tad citu Krievijas impērija dibinātu, ja ne krievu skolas? Es taču jau teicu- kura lielvara te uzkundzējās, tā visus šeit esošos pielāgoja sev. Jeb tu uzskati, ka uztaisīja krievu skolu un tad pēkšņi šeit saradās balti?! Balti šeit parādījās daudz agrāk, nevis gadu pēc tās skolas dibināšanas. Jo mājiens ir nepārprotams- sak, "mi tut pervije prišļi, ņe troš!!" Interesanti- kādā veidā izglītība latviešiem latviešu valodā kļūs vājāka? Vai tāpēc, ka nebūs krievu skolu un krievu paralēlplūsmu- latvieši vairs nedzirdēs neredzēs krievu valodu, to nemaz nemācēs un nespēs izdzīvot? Pilnīgas muļķības!- tu taču pats rakstīji, ka esat nekaunīgāki un saliedētāki("russkije ņesdajutsa!")- krievu valoda no ikdienas vides neizzudīs. Krievu, angļu un vācu valodas joprojām paliek kā svešvalodas un arī tiek/tiks mācītas. Krievu bērniem- vai tiešām paši krievi savus bērnus un jauniešus uzskata par tik vājiem un nespējīgiem, ka izglītība latviešu valodā tagad viņiem visiem būs tāda, kā te viena ģībstoša persona rakstīja, ka "такого вида обучение наносит вред здоровью, вызывает невроз, депрессию и доводит детей до самоубийства"?!? Visa šī bļaušana un "diskutēšana" izklausās tik neirotiski, ka varētu padomāt, ka no rītdienas visas mācības laikam notiks kaut kādā vjetnamiešu vai korejiešu valodā, kuru visi redz un dzird pirmo reizi, nevis latviešu, kuru, kā minimums, jau 26 gadus var/varēja apgūt katrs, kurš to tiešām VĒLĒTOS. Beidziet tēlot("prikidivatsa") kaut kādus nespējniekus.
Kad beidzot uztaisīs mācību līdzekļus lai krievi iemācītos latviešu valodu, nevis tautasdziesmas un Seno latviešu vēsturi??? Vai esat redzējuši latviešu valodas grāmatas krievu skolās? Kā skolnieks var diskutēt latviski stundu laikā, ja viņam neviens pamatzināšanas neliek, bet gan pieprasa tekstu un dzejoļu apspriešanu?
Skolnieciņš 19.12.2017. 09:55:50
Latvijā ir jāmācas latviski! Tikai vajag to pašu piemērot privātskolām! Cieņā, Skolnieciņš [Senlatviešu Dievība Skolnieciņš] [Latvju Skaudības Dievība Skolnieciņš] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
Ed>>>To ED("ģedam") 19.12.2017. 02:17:46
Pirmā krievu skola Latvijā 18.gs beigās- un tas ir kaut kāds brīnums?! Pfff, loģiski!- ko tad citu Krievijas impērija dibinātu, ja ne krievu skolas? Es taču jau teicu- kura lielvara te uzkundzējās, tā visus šeit esošos pielāgoja sev. Jeb tu uzskati, ka uztaisīja krievu skolu un tad pēkšņi šeit neaicināti saradās balti?! Balti šeit parādījās daudz agrāk, nevis gadu pēc tās skolas dibināšanas. Jo mājiens ir nepārprotams- sak, "mi tut pervije prišļi, ņe troš!!" Interesanti- kādā veidā izglītība latviešiem latviešu valodā kļūs vājāka? Vai tāpēc, ka nebūs krievu skolu un krievu paralēlplūsmu- latvieši vairs nedzirdēs neredzēs krievu valodu, to nemaz nemācēs un nespēs izdzīvot? Pilnīgas muļķības!- tu taču pats rakstīji, ka esat nekaunīgāki un saliedētāki("russkije ņesdajutsa!")- krievu valoda no ikdienas vides neizzudīs. Krievu, angļu un vācu valodas joprojām paliek kā svešvalodas un arī tiek/tiks mācītas. Krievu bērniem- vai tiešām paši krievi savus bērnus un jauniešus uzskata par tik vājiem un nespējīgiem, ka izglītība latviešu valodā tagad viņiem visiem būs tāda, kā te viena ģībstoša persona rakstīja, ka "такого вида обучение наносит вред здоровью, вызывает невроз, депрессию и доводит детей до самоубийства"?!? Visa šī bļaušana un "diskutēšana" izklausās tik neirotiski, ka varētu padomāt, ka no rītdienas visas mācības laikam notiks kaut kādā vjetnamiešu vai korejiešu valodā, kuru visi redz un dzird pirmo reizi, nevis latviešu, kuru, kā minimums, jau 26 gadus var/varēja apgūt katrs, kurš to tiešām VĒLĒTOS. Beidziet tēlot("prikidivatsa") kaut kādus nespējniekus.
> Дети лучше усваивают и запоминают материал на родном языке. A kur problēma? Vai tad Krievijā nevar mācīties krieviski?
koko +++++
jā, bet jūs droši varat potēt saviem bērniem, ka viņi ne uz ko nav spējīgi, ka mācīties vispār ir grūti un tādā garā. varbūt viņi jums par to teiks paldies.
Kāpēc agrāk to neviens neredzēja? 18.12.2017. 20:05:44
Labas pārdomas Latvijas simtgadei ... Kāpēc to neizdarīja agrāk? Kāpēc Lietuva varēja kultivēt savu valodu pat padomju laikos, bet latvieši savējo iestuma kaktā? Skolās nebija normālu grāmatu, redzēju tādu brīnumu: latviešu valodas 75.-80. gadu grāmata, kur latviešu valodas teksti bija rakstīti ar krievu burtiem. Kur skatījas izglītības ministri toreiz?! (Pats interesantākais, kā Padomju Latvijā valdē sēdēja tie paši vīri, bet šodien viņiem ir pavisam cita dziesmiņa)
tad tavam bērnam nav paveicies, viņam būs jābrauc mācīties uz krieviju. Zinu ķīniešu bērnus un krievu bērnus, kuriem nav problēmu mācīties pat LATVIEŠU skolā, pat mācīties augstskolā LATVIEŠU valodā, aizbraukt uz Dāniju, Angliju un tur mācīties pat ANGĻU valodā. viņi laikam nebija no vecākiem dzirdējuši, ka viņiem būtu vajadzējis būt grūti. Par profesūru, augstskolu pasniedzējiem nelatviešiem es pat paklusēšu, gan jau tie ir ģēniji.:D
Родитель 18.12.2017. 19:51:11
Дети лучше усваивают и запоминают материал на родном языке.
paprasi to pašu Krievijā, Vācijā, Spānijā, Anglijā, Itālijā, kāpēc tu nevari tur mācīties savā dzimtajā valodā?
Родитель 18.12.2017. 18:33:24
Прошу объяснить почему детям Латвии нельзя учиться на родном языке!
Jau virsrakstā ir nepareizi lietots vārds "latviski", kas ir no krievu valodas burtiski tulkojot. Pareizi būtu bijis jāraksta " latviešu valodā".
Kapec valodu jamaca,kad notiek ķimijas vai fizikas priekšmets?Latviešu valodas skolotaju vienmer pietruk skolam.Negrib speciali maksat vai paši skolotaji nevelas macit krievu bernus
bilingvālajam mākslīgajam 18.12.2017. 17:32:58
oj, tad jau jūs nabadziņi nevarat braukt mācīties ne uz Vāciju, ne Angliju, ne Franciju, jo tur no jums taisīs mākslīgos frančus, angļus un vāciešu.:)))) atliek braukt tikai uz tēvzemi.
bilingvāli mācītais 18.12.2017. 17:25:36
Sāk pietrūkt īsto latviešu Latvijā, jo tie laižas uz ārzemēm un runā svešā mēlē. Tad jāuztaisa mākslīgie? Skatieties realitātei acīs.
Уважаемый ED! Первая русская школа на территории Латвии была открыта в 1782г.!!! Все вновь навязываемое - это не вопрос образования, а вопрос политики... А образование в результате такой "реформы!, что для латышей, что для русских, будет только слабее! И поднят так вопрос втом числе для того, чтобы мы не обращали внимание на постоянно ухудшающееся качество образования, а спорили между собой!!
Turpināsim tik liekt muguru - runāt un mācīt svešā valodā! Cittautieši būs tikai priecīgi par tādu sapratni, toleranci un cilvēkmīlestību. Arvien priecīgāki, arvien vairāk, un pēc pārdesmit gadiem, skaties, visi runās svešā valodā, bet latviešu valodā vien filoloģijas pelēkās peles. Šo visu vajadzēja sākt darīt jau pirms 20 gadiem, nevis vilkt garumā. Tie, kas iesaka vēl pavilkt garumā, vai tiešām ar divdesmit gadiem nepietiek? Ja palasa komentārus, krievu skolu aizstāvji skaidri raksta "jūs mums neko neaizliegsiet". Kas tad sadala Latvijas iedzīvotājus divās daļās? Tie, kas grib, lai bērni mācās vienā valodā un visiem ir līdzvērtīgas iespējas, vai tie, kas baidās zaudēt savu elektorātu un nošķirtību "|jūs" un "mēs", ko tik bieži piesauc?
Nav nekāds kauls kaklā- neglaimo sev. "Netraucēja"- tāpēc, ka padomijas laikā mums nebija teikšana šādos jautājumos- un ne jau krievi(poļi, ukraiņi u.c.), kuri šeit lielā skaitā ieradās Latvijā, pielāgojās šeit esošajai situācijai un latviešiem. Nē- tie bija latvieši, kurus pielāgoja un kuri pielāgojās iebraucējiem, kas pēc būtības ir absurds. Noteiktajam pārejas periodam(divvalodīgā(bilingvālā) sistēma) atjaunotās Latvijas gados jau sen bija jābūt cauri- bet, kā redzams praksē- tā gumija tiek stiepta bezgalīgi, kāpēc? Valsts izglītība latviešu valodā- tā šobrīd būtu bijis visur visās iestādēs(kas ir tikai loģiski), ja pirmās republikas attīstība netiktu pārtraukta. Visa šī jezga un divvalodība, dublēšana uttt ir kolonizācijas sekas, no kurām ievērojama daļa Latvijas sabiedrības neparko nevēlas atvadīties. Mazākumtautību privātie bērnudārzi, skoliņas, kultūras biedrības- lūdzu! Pietiks reiz uzvesties kā tādiem grūtgalvjiem! Jūs taču tādi neesat, jeb tomēr?!
pensionāre 18.12.2017. 16:50:02
Uzskatu, ka šī nav īstā vieta debatēt par Kučinska prātojumiem. Komentārus lasa ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Esmu savā ilgajā mūžā strādājusi skolā, kur bija krievu, latviešu un citu tautību bērni. Visi, savstarpēji komunicējot, iemācījās visas valodas. Bērnu starpā naida nebija. Pieaugušo cilvēku problēmas, kādai jābūt skolai, ir jārisina pieaugušajiem, neiesaistot bērnus. Man ir grūti izskaidrot mazbērnam to, kas te rakstīts, jo arī viņš pirms iegājis e-klasē, ir palasījis "domu graudus".
Ļoti maz cilvēku saprot priekš kam tas viss tiek darīts un kāpēc tieši tagad. Paskatieties uz šo diskusiju - mērķis ir sasniegts - sabiedrība ir sadalīta. Vienkārši kādam ir vajadzīga vāja Latvija. Tas pats notiek arī Ukraīnā - pat viens deadline - 2020.gads. Kāmēr mēs strīdāmies, aizkulisēs notiek citas pārmaiņas. Vienmēr latviešu un krievu bērni mācijas dzimtā valodā un nevienu tas netraucēja, bet pēkšni tagad ka kauls kaklā...
Tiem, kas man atbildēja. Pirmkārt, jūsu pāreja uz lamuvārdiem liecina par jūsu nespēju savaldīt emocijas. "Internetā kādām nav taisnība, ir jāpalamājas". Vai jūs pirmo reizi šejt esāt? Otrkārt, tieši tāpēc, ka šejt nav Krievija, mums būs pašiem jāaizstāv savas tiesības. Neatkarīgi no jūsu viedokļa. Treškart. Mans jautājums bija, kurš mums aizliegs organizēt papildstundas krievu valodā? Vienkārš jautājums. Jums nav likumīgu iemeslu to nepieļaut. Kas tad būs pasniegts šajās papildstundas, jūs nevarēsiet kontrolēt. Jums pašiem nav bail no tā, ka cilvēki kopš bērnības tiks sadalīti etniskās grupās un vienu no grupām, kurā sajūt mākslīģi taisītas grūtības, jūs nespēsiet kontrolēt?
Умом нас не понять, даже не стоит пытаться. Через 20 лет, вряд ли будут в Латвии школы с русским языком обучением, а сейчас ещё рано насильственно внедрять и портить детям жизнь.Должно сменится поколение и не одно.Переход должен быть мирный и плавный.
nez, kad jūs krievi aizbrauc uz Vāciju dzīvot, Angliju, jūs arī paģērat, lai valsts skolas būtu krievu valodā? krievu Vācijā ir daudz, turku Vācijā ir daudz. tak arī strādā tur, maksā nodoklīšus, vai ir valsts skolas krievu, turku valodā? Kā tad ar to ir, Latvijas patrioti, kas neciena latviešus un latviešu valodu? Varat nosaukt konkrētus piemērus, lūdzu? Kāpēc Latvijā ir jābūt tik degradējošam izņēmumam?
krieviņu dubultā morāle. viss, kas darbojas/ nedarbojas krievijā, tas viss ir labi. ja to pašu mēģina Latvijā, viss ir slikti. tad arī par demokrātiju atceras un vēl tur kaut ko. pašiem no sevis slikti nepaliek? opreģeļaitjesj!
+200%!!- precīzi manas domas. P.S. Malači mīnusotāji- centieties mīnusot čaklāk, lai "priekšniecībai" prieks!.....
A.God.anonīmajam brīnumam 17.12.2017. 17:36:05
Ja Jums vairāk patīk Krievija, tad lūdzu brauksiet tur. Bet mēs esam dzimusi šeit Latvijā, Latvijā ir mūsu Dzimtene un mums ir latvijas pilsonība, tapāt ka Jums. Dzīvojam un strādājam Latvijā.
anonīmajam brīnumam 17.12.2017. 17:22:45
atradis, ko salīdzināt, pirkstu ar pi.... Kāpēc tu nepaskaties uz ķīniešu skaitu krievijā? vai, teiksim, baltkrievu, ukraiņu miljoniem, m? kāpēc krievijā nav valsts skolas ukraiņu, baltkrievu, ķīniešu valodā? interesanti, ka par to gan visi mūsu vietējie brēcējkrievi klusē, nez, aiz ko tā?
Cieņ.Liene 17.12.2017. 16:53:44
Lūgums izlasīt "Latvijas Republikas Satversme", jo " Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika" un "vara pieder Latvijas tautai", bet ne latviešiem.
Nesaprotu, kāpēc tik ilgi bija nānonāk līdz šādam lēmumam? Ja valstī ir viena valsts valoda, tad šajā valodā arī notiek mācības skolās. Krievu un visas pārējās valodas bērni var mācīties savās ģimenēs un svētdienas skolās, kā tas notiek citur pasaulē. Nesaprotu, kāpēc vēl jābūt šādai diskusijai?! Krieviem jau par daudz ilgi Latvijā ir bijušas visādas privilēģijas. pati strādāju klientu apkalpošanā un redzu kas notiek sabiedrībā. Atnāk pie manis itālis, francūzis, āfrikānis un runā, vai cenšas runāt latviski, taču krievs, kurš šeit ir dzimis un dzīvo vismaz 50 gadus pat neuzskata par vajadzību lietot latviešu valodu un vēl apvainojas, ja ar viņu sarunājas latviešu valodā.. bola acis un saka -ņepoņemaju.. Kauns!!
Protams, bērniem, kuriem mācības bērnudārzā notiks latviešu valodā mācīties arī tālāk šajā valodā nebūs nekādu problēmu. Ko darīt ar bērniem, kuri ir dzimuši ~2004.gada? Viņiem noteikti būs grūtības reformas periodā. Un mazliet statistikas: Latvijā procentuālais skaits krievvalodīgo ir 26,9% no iedzīvotāju kopskaita. Vienkārši dati pārdomām...Cilvēkiem ir interesantais domāšanas veids. "Ja es braukšu Krievijā, tad manus bērnus tur neviens nemācīs latviski". Protams, ka nemācīs, jo pēc 2010.gada datiem Krievijā bija tikai 18 979 latviešu. Salīdzinot ar krieviem Latvijā tas ir 29 reizēs mazāk. Vai tad tiešām tā reforma ir vajadzīga?
Neapmierinātajiem krieviņiem ieteiktu palasīt dievinātās laimes zemes - krievijas izglītības likumu. Jūs būsiet pārsteigti!:))) krievija nenodrošina izglītību nedz kazahu, nedz ukraiņu, nedz ķīniešu, nedz jebkurā citā daudzsimttūkstošu, pat miljonu valodā. Latvieši varētu teikt - mēs ņemam piemēru izglītības jomā tieši no krievijas. un , ko tad jūs ņaudēsiet, m?
Ok, kādā veidā jūs to taisāties nepieļaut? Inkvizīcijza būs? Ja problēma būs pietiekami liela, savāksies cilvēku kritiska masa un organizēs paralēlas stundas tajā valodā, kādā vajag. Kurš un kādā sakarā to aizliegs?
(4) Aizliegts tieši vai netieši radīt personai nelabvēlīgas sekas 17.12.2017. 12:31:18
"tieši vai netieši radīt personai nelabvēlīgas sekas" Если родитель утверждает, что ребенок испытывает стресс от программы обучения, если сам родитель испытывает стресс от обучения и такого вида обучение наносит вред здоровью, вызывает невроз, депрессию и доводит детей до самоубийства, занижая самооценку и устраивая моббинг.
Izglītības likums 17.12.2017. 12:25:54
3.1 pants. Atšķirīgas attieksmes aizliegums (1) Šā likuma 3.pantā minētajām personām ir tiesības iegūt izglītību neatkarīgi no mantiskā un sociālā stāvokļa, rases, tautības, etniskās piederības, dzimuma, reliģiskās un politiskās pārliecības, veselības stāvokļa, nodarbošanās un dzīvesvietas. (4) Aizliegts tieši vai netieši radīt personai nelabvēlīgas sekas, ja tā aizstāv savas tiesības nolūkā novērst atšķirīgu attieksmi
Bērnu tiesību aizardzības likums. 17.12.2017. 12:20:19
11.pants.Bērnu tiesības uz izglitību un jaunradi. (3) Pie Latvijas mazākutautībām piederošiem bērniem ir tiesības iegūt dzimtajā valodā atbilstoši izglītibas likumam.
Protams mums jābrauc prom 17.12.2017. 11:47:10
Экономическая ситуация свидетельствует о том, что не хватает рабочих рук, а значит к снижению ВВП. Кто долги будет отдавать в международный валютный фонд? Демографическая ситуация критическая, население стареет, умирает.В такой ситуации заниматься дебатами в отношении языка обучения рабочей силы крайне не разумно.Даже мигранты не способны найти работу из-за консервативной языковой политики.Очнитесь!Проснитесь! И берегите нашу прекрасную страну! Долги не кто не простит!
Kā jau parasti krievi neprot zaudēt.Kā kaut kas tiek vērsts pret viņiem uzreiz karš.Kāpēc viņi sevi uzskata par kādu īpašu nāciju??? Latvijā noteikt viņi neko nevarēs!!! Nekas īpašs viņi nav,visi ir vienādi.Kāpēc cilvēki no citām valstīm,piem., Ķīnas,spēj un mācās latviešu valodu,jā ir grūti,bet vismaz viņi nečīkst,taka to dara krievi...Beidziet slinkot,čīkstēt un mācaties valodu vismaz sarunvalodas līmenī!!! Latviešu skolās IR jārunā un jāmācās latviešu valodā,kādā vēl krievu,AIZMIRSTIET!!! Vai tad meklējiet citas skolas,vai braucat citur!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.