Lietotājvārds
Parole
MD ir jāuzdod arī uz brīvdienām. Jo savadāk bērns tups sēdēs pie datoriem.. Bet Ne cienījamie vecāki. Ja esat vecāki, tad arī ir jāpilda vecāku pienākums. Ja esi vecāks, tad uzņemies atbildību par bērnu. Jo citiem skolēniem nav jācieš dēļ jaunajiem vecākiem, kuriem ai bija nebija. Tie kas dzemdē bērnu pēc 30 tie domāju sapratīs, ka skolēnam jāmācas katru dienu tāpēc lielāko ties uzdod mājas darbus uz brīvdienām, nevis darba dienām... jo Tu esi brīvs divas dienas un Tev ir laiks to izpildīt.
Vai tas ir normāli, ka dažu priekšmetu skolotāji uzdod mājasdarbus kas tiek novērtēti ar "lielo" atzīmi? Manuprāt, tas dažiem var sabojāt atzīmi, ja to neizpilda, jo ne visiem vienmēr ir laiks tiem mājasdarbiem, kā, piemēram, ja skolēnam skola sākas 8:10, beidzas 15:10 (ja nav papildus konsultāciju) un pēc skolas jāiet uz mūzikas skolu, kas sākas gandrīz uzreiz pēc skolas un skolnieks tiek mājās pēc mūzikas skolas tikai pēc 20:00 (man šādi ir bijis, saku pēc pieredzes, es nedzīvoju tur pat kur mācos, tā kā bija arī jābraukā...)
Mājas darbus noteikti vajag, taču ne jau brīvdienās un brīvlaikos!
.......LILVARDES PAMATKOLA LIELVARDE PAMATSKOLA......... 20.12.2017. 14:14:59
KAPEC PATIESAM IR JAPILD AMAJAS DARBI/////////
KAPEC JAPILDA MAJAS DARBI
Paldies, paldies par "komplimentu"! Bet pareizrakstību man mājasdarbi nav iemācījuši, brīvajā laikā lasu grāmatas, dažādus tekstus. Man arī riebjas, ja komati ne tur salikti un kļūdas tekstā. Bet mājasdarbi to neatrisinās. Kas gribēs, tas pats meklēs informāciju un mācīsies. Kas negrib, tam nekādi mājasdarbi nepalīdzēs.
Un pie tā, ka trūkst komatu, nav lielo sākumburtu, arī pārinstalētais dators vainīgs?
Piedosanu. Diezgan lasu gan komentarus. gan e klase vestules. daudzi piesienas pieturzimem. Ko darit ja dators parintelets. un garumzimes vienkarsi nav-....diemzel. Es ari rakstu bez garumzimemE klase vai sms ari piesienas.jaunajiem skarema tel. Tik stulbas klaviaturas (atvainos). Lai uzrakstitu ar pieturzimi japiedoma. Berni rakstit uz datora iemacisies.Ir tekstu kludu labotajs. Skola sava laika darbus ta rakstijam. kompis izlaboja. Glitrakstisana beidzas berniem kad.40 min. japieraksta jauna viela kuras nav macibu gramata. un jazin un jaiemacas. Ko darit ja gramata nav viela.Berni pie ta nav vainigi. Ej un nodikte lai 30 berni norakstitu. kas atrak,Kas lenak. Tur nu pazud musu glitrakstisana.
Majas darbi. Hmmm Sarezgits jautajums. Man 2 skolnieces,1klase 4 klase. Viela macibu prieksmetos pietiekami sarezgita. 1 klase sad tad lielajam jaaizdomajas logiski. vel japaskaidro bernam lai saprot. vairak problema agri riti celsanas. agri skola stundas sakas. ta ka pati 1klasnieci vel vadaju. es pati napi varu piecelties. staigaju miegaina.saprotu bernus. Ja jau brivlaiks lai atpusas. Skolotaji gramatinas liek palasit brivlaikos. ari manas skolnieces lasa gramatas. pa starpu pulcini.tur brivlaiks nav. berni ir nodarbinati.
Atbalstu MD!!!! Telefons un dators e klases mācību reitingus nepacels:) Pēc pieredzes saku, protestē vai nu sākumskolas skolēnu vecāki, jo bērniem jāpārbauda md un jāpalīdz. Vai skolēni ar grūtībăm, kuri nesaprot vielu...tiem būtu papildus jāpaskaidro. Vecāki, nebūsim slinki!!!
Liekas, ka mūsdienu bērniem nekas cits neinteresē, izņemot telefonus un datorus. Tāpēc, laikam, mājas darbus nevajag. Kāpēc pieaugušie savā brīvajā laikā lasa grāmatas? Lai izglītotu sevi. Cik daudzi skolēni brīvajā laikā to dara? Domāju, ka ļoti maz. Tāpēc mūsdienu bērniem pazūd loģiskā domāšana un valodas izjūta. Es uzskatu, ka ar mājas darbiem nav jāpārspīlē, bet elementārās lietas ir vajadzīgas. Laikam mēs ejam uz to, lai mūsu jaunatne, kad izaugs, prastu tikai spaidīt pogas. Arī spaidot pogas vajag kaut kādas zināšana.
Jā ,sēž gan savās istabās , bet vai ar mājas darbiem nokrauti - naivums!!!
Lai visi kas atbalsta mājas darbus, padomā un atminas kad viņi savu darbu ir darījuši mājās un mājās atvaļinājumā (manuprāt līdzība tieša). Un ja tā arī ir bijis, tad lai vēlreiz pasaka ka bija par to priecīgi un ka tas viņuprāt ir pareizi. Diez vai te atradīsies kāds, kas ko tādu varētu atminēties, jo lielās "atbalstītājas" ir laimīgās mājsaimnieces, kuru vietā strādā veči, bet pašas ja dzīvē kādreiz strādājušas tad vairs neatminas kad un kur. Atzīstiet taču, ka jūs bērnu mājas darbus izmanto kā attaisnojumu tam ka neko vērtīgu nedarāt kopā ar saviem bērniem - jo "nepietiek laika", tie nabagi sēž savās istabās nokrauti ar mājas darbiem.
Savam bērnam nelieku pildīt mājasdarbus brīvdienās un brīvlaikā pat ja tas ir uzdots, uzskatu, ka brīvdienas ir domātas, lai bērns varētu pilnvērtīgi atpūsties un atslēgties no skolas.
>izbijusi skolotāja 19.12.2017. 13:56:25
IKVD līdzīgi kā NKVD padomjlaikos...
Tāds sīkums....bet....skolotājiem arī nevajadzētu labot darbus un burtnīcas-BRIĪVdienās :) A kuru tas gan interesē.
" to ???? 19.12.2017. 08:12:05 Ja pildītu mājas darbus, tad varbūt prastu ielikt tekstā komatus..." //// Jo mājās, vienmēr, pa ķērienam, būs skolotājs, kuŗš paskaidros, ja skolā kaut ko nebūsi sapratis... Bet ja nopietni - var taču pilnīgi visu mācību procesu pārsviest uz mājas darbiem, tikai nedrīkst to visu atklāti nosaukt par neklātieni... Citādi būs bļaušana par naudas nesaimniecisku izmantošanu... (pārmetums mācību plānošanas dižgariem... )
Skolnieciņš 19.12.2017. 10:03:05
Jāmācās! Latvijā paliek mazāk latviešu, vairāk būs ārvalstnieku. Tie mūs izkonkurēs mūsu dzimtajā zemē, ja mēs nespēsim konkurēt. Īrijā sēnes vāksim par minimālo algu? Cieņā, Skolnieciņš [Senlatviešu Dievība Skolnieciņš] [Latvju Skaudības Dievība Skolnieciņš] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
Viss ir kreizī 19.12.2017. 09:13:35
Dēls mācās vienā no labākajām Rīgas skolām. Vai tiešām citiem bērniem Latvijā ir brīvlaiks un brīvās dienas? Manējam nav. Tā vien šķiet, ka visu, ko skolotāji nav paspējuši stundās, jāizdara brīvlaikā - projekti, prezentācijas, jāizlasa tik un tik grāmatu. Manējais - "Nolādētais brīvlaiks! "
skolniekam 18.12.2017 16:49:37 19.12.2017. 09:13:21
Mani iepriecina tas, ka Tev uzdod mājasdarbus latviešu valodā- sekas ir acīmredzamas: tik reti komentāros var lasīt pareizu latviešu valodu. Tas bija kompliments. Nopietni. Palasiet komentārus internetā citur- tā latviešu valodas kropļošana un mocīšana ir ik uz katra soļa, un to pārsvarā dara paši latvieši. Skolas dotās akadēmiskās zināšanas praktiski dzīvē noderēs maz. Noderēs tas, ka iemācās (vai arī traucē tas, ka neiemācās) loģiski domāt, plānot darbus un laiku, risināt problēmas, sadarboties, pārvarēt grūtības, strādāt.
Visvienkāršākā formula kā izvairīties no stresa- darba laikā (arī skolā) domāt tikai un vienīgi par darbu, mājās- par mājas lietām. Manuprāt, tas attiecas arī gan uz skolēniem, gan uz skolotājiem. Pamēģiniet! Nav, nu, patiešām, nav neiespējami!
Ja pildītu mājas darbus, tad varbūt prastu ielikt tekstā komatus...
''Vai vai, taču vaig viņiem mājas darbus!! : ((('' man patīk ka tie vecāki kas šādi raksta nemaz nesaprot kāda ir sajūta tos ** pildīt. Šeit jūs varat redzēt kā mums vienu dienu ielika mājas darbus 8 klasē. {imgur.com/KrGLp3L}
Nākamais, ja kāds vispārīgi kaut ko saka, tad tam nav jātic, jo es te varu sarakstīt visādas lietas, nevinu konkrētu faktu nenosaucot, uz visi, kam nav smadzeņu tik šausminās tālāk! Ja jūs visi rakstiet kaut ko - tad lūdzu konkrētus faktus - skolu, vārdus!
Skolēniem tiešām brīvdienās mājas darbi nebūtu japilda - pilnīgi piekrītu! BET - ir arī piektdiena, kas ir darba diena - ja tiek uzdots mājas darbs uz pirmdienu, tad tas ir jāizpilda jau piektdienā, nevis sestdienā vai svētdienā. Kāpēc visiem brīvdienas sākas jau piektdienas pēcpusdienā! Katrs pats izvēlās, kad viņš pildīs mājas darbus, piektdienas vakarā vai svētdienas vakarā! Pievērsiet uzmanību šim faktam!
skolotājam katru gadu samazinās alga,tad arī mazāk jāmāca,jāuzdod,jālabo!
Galvenais- izglītības kvalitāte. Ja visu vajadzīgo var paspēt apgūt mācību stundu ietvaros, vienkārši lieliski! Ja nē, tad jāmācās papildus, arī brīvdienās. Nevajadzētu būt vienam šablonam
Varbūt brīvdienās nevajadzētu ģimenēm ēst (kādam taču jāgatavo), braukt ar mašīnu (varbūt vēl kaut kas jāpielabo, bet jāstūrē noteikti), ravēt dārzu, slaukt govis, skaldīt malku...? Ja jau neviens neko, tad neko. Kāpēc pieaugušajiem vienmēr ir mājasdarbi, bet bērniem nē? Jāmācās saprast, ka "rauši no debesīm nekrīt".;) Tas mazumiņš, kas jāpadara, ir jāpadara! Un pārsvarā tāpat sekmīgajiem skolēniem nav to mājasdarbu, bet tiem, kuriem ir mācību grūtības, kuri strādā lēni, stundās traucē paši sev un citiem...
izbijusi skolotāja 18.12.2017. 22:37:49
kas ir IKVD? Vai katrs slaistu kantoris tagad māca skolotājus, kā strādāt? Un kāda produktivitāte ir pašiem? Par šo kantori gan neko labu neesmu dzirdējusi. Nekur pasaulē tāda dīkdieņu biroja nav.
Un mūsu izredzētie skolēni jau nejēdz atvērt kladīti, kur iesākts darbs, ali pabeigtu. Tik daudz jau viņiem smadzeņu nav .
Labāk būtu parūpējušies par drošību skolā. Piektdien starpbrīdī Pumpuru vidusskolā divi 10.klases skolēni nemotivēti uzbruka un piekāva savu klases biedru, kuram rezultātā ir lauzts deguns. Cietušais, kurš atnāca uz Pumpuru vidusskolu no Vaivaru pamatskolas ir absolūti miermīlīgs, pieradis mācīties drošā vidē, kāda ir Vaivaru pamatskola, bet Pumpuros viņš jau kopš pirmajām mācību dienām saskārās ar rupjību un draudiem. Tagad zēns staigā pa sklou ar zilām acīm (par ko katrs var pārliecināties), bet vainīgie staigā apkārt smiedamies un turpina draudēt.
Dienasgrāmata (papīra formātā) parasti "pazūd" - mājās vecākiem saka, ka palika klasē, skolotājiem - ka palika mājās. Apzinīgākajiem nekas nepazūd, viņiem parasti nav problēmu uzdoto apskatīt e-klasē; ja nepieciešams, tad viņi savā dienasgrāmatā pieraksta paši, bez skolotāja priekšāteikšanas. Ja stunda ir 1 reizi nedēļā (un vēl pie tam pirmdienā) , tad uzdotais jāpaveic nedēļas laikā, un neviens neliedz paveikt uzdoto uzreiz, neatstājot uz brīvdienām.
Varbūt, tomēr, brīvdienās bērniem ir jālasa grāmatas, neviss jāsež visas dienas pie datora. Mājas darbam lasīšana jābūt OBLIGĀTI!!!!!
Manā laikā bija dienāsgrāmatas, visus mājasdarbus rakstījām tur. Pēc 4. klases tās vairs neeksistē. Visam esot jābūt e-klasē. Un ne es to izdomāju.
ja mājas darbus uzdod arī brīvlaikā, tad tas arī nav nekāds brīvlaiks!!! Un ja runa iet pa vasaras brīvlaiku? Tad vasarā mums arī būtu jābūt mājāsdarbiem!!
tā jau tam vajadzētu būt, vai ne? pieredze gan rāda visādus interesantus izņēmumus, no sērijas - izlasīsiet e-klasē.
Vecais žurnāls to koko 18.12.2017. 18:08:12
tas bija sen, pavisam sen... kad skolotājs uz klasi gāja ar mani padusē. Nebija datoru, taču bija dienasgrāmatas un pierakstu klades. Un visi bērni zināja, ka skolotāja vārdi: "mājās uzdots..." nozīmē, ka skolēnam jāpieraksta mājās uzdoto.
Pievienojos Inesei 18.12.2017. 18:07:28
arī skolotājiem brīvdienās un brīvlaikos nevajdzētu nīkt pie labojamo darbu, sarakstāmo atskaišu, pārskatu, kopsavilkumu, konspektu kaudzēm.
nu vispār jau daudzās skolās nav to dienasgrāmatu, tas viens. otrs, ir skolotāji, kas tiešām m.d. ieliek tikai e-klasē, kad nu viņam sanāk, vai neieliek vispār. vari ierēkt par to, cik gribi, bet tā nu tas ir.
Mīļie vecāki! 18.12.2017. 17:45:20
Sargājiet savus bērnus no mājas darbiem! Tie nodara nenovērtējamu postu jūsu bērnam, jo prasa būt disciplinētam, patstāvīgam un atbildīgam. Un noteikti pārmetiet skolotājiem, ka "e-klasē tie (mājas darbi) nereti parādās 9os vakarā darbadienās vai svētdienās pēc 6iem", jo to, kas būs uzdots uz nākamo stundu, kārtīgs skolotājs bērnam neteiks, neļaus stundas laikā ierakstīt dienasgrāmatā. Turēs visu ģimeni spriedzē un neziņā, līdz - vēlu vakarā vai tuvāk saullēktam, ierakstīs eklasē!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.