Lietotājvārds
Parole
Kerija! Kas vēl nebūs? Varbūt vēl pa skype mācīties. kpc ir jāiet uz skolu ja skolotājs var tupēt mājās pie sievas un bērniem. un mācīt visus pa skype. Muļķības nerunājat!
PRET. es kad bērns dzims mož vispār attiekšos no interneta. Katrā ziņā ne. Kāds dators? Lai acis bojāt? Tādā gadījumā lai arī skola apmaksā internetu. Ko vel neizdomās? Kāda elektroniskā formātā? Tagad jau bērni ir atkarīgi no planšetēm un telefoniem. kā ņem nost tā krīt histērijā nu ne paldies es tādu dzīvi savam bērnam negribu. Internets tā man jau attiecības ar vīru sabojāja... Kā rezultātā biju spiesta viņu izmest. nu ne pasaulīt kur tu ej... Grāmatas ir un uz priekšu.
Esmu kategoriski pret šada veida materiala apguvei.....nepietiek ,ka ta jau ir jānopūlas ,lai dabūtu bērnus nost no sim ierīcēm vai jāsacenšas interesantuma ziņā ar datoru.....Tapat jau drīz gramatas nelasīs.... Brīžiem liekas vai kāds speciāli to visu dara......??????
Mamma. Arī skolotāja 01.01.2018. 20:46:03
Iepriekšējos komentāros jau tik daudz taisnības, ka neatkārtošos,bet izskatās,ka mēs vairs neko vienkārši neprotam saorganizēt, jeb neļauj sistēma. Kam tādā gadījumā tas ir izdevīgi? Komplekts grāmatu mājās, skolā otrs. Vai matemātikā kaut kas mainās ik pēc 5. gadiem, 2x2 ir un paliek 4., utt citās mācībās. Jā! Ir atklājumi, bet kādu laiku tos var paskaidrot skolotājs, kamēr būs iemesls izdot jaunu grāmatu. "Līgatnes papīra fabrika" katru gadu izsludina makulatūras pieņemšanas aktivitāti, savā iestādē piedalāmies un nododam daudz. Tātad savu aktualitāti zaudējušo pārstrādājam un atkal lai top jauns. Tāpēc nav jāizcērt meži un paldies Dievam tie mums vēl ir. Paldies tiem,kas izcērt, bet atkal no jauna apstāda! Paldies skolniekiem, kuri ir dalījušies vērojumos,ka ilgstoši lasot ekrānos mēs bojājam visdārgāko - veselību. Ne tikai redzi, bet stāju arī u.c.. Skolā vēl, bet kā tie bērni mājās darbojas datoros, tās pozas nav aprakstāmas un ilgstoši. Mēģinām savu atvasi aizraut ar citām lietām, lai dators paliek otrā plānā, jo izbēgt jau no tā 21.gadsimtā neizbēgsim, bet varam saīsināt laiku. Kā mums tā iet greizi visu laiku?! Ar vienu mutes kaktiņu runājam par veselīgu dzīves veidu, bet ar otru ieviešam visu elektroniski. Kurš ar kuru nesadarbojas? lai mums izdodas Jaunajā! Varbūt aktīvāk jāiesaistās, ja redzam neloģiskumu, greizumu, nestāvam malā!
Te izskanēja TV intervijā , ka bērni lasot grāmatas planšetē, iemācīsies programmēt - sapratnes nav....
Nesen piedalījos bioloģijas olimpiādē, kur nācās 2,5h skatīties datorā. Pirmkārt, pēc 2h jau sāk pazust koncentrēšanās spējas. Otrkārt, pēc olimpiādes manas acis, no nepārtrauktās piepūles, bija ievērojami nogurušas. Treškārt, manuprāt, tas ir neērti. Ja tas ir skolas dators, tad nevar veikt nekādas PALIEKOŠAS piezīmes sev. Jā, pozitīvais viedoklis, ka skolas ilgākā laika periodā ietaupīs uz grāmau skaitu, jo e-grāmatas fiziski nenolietojas, bet, turpretī, nolietosies mūsu acis. Tad vecāki grāmatu vietā varēs izdot naudu uz brillēm un acu ārsta apmeklējumiem! Kur e-grāmatas varētu izmantot - matemātikā, JO pēc pieredzes varu teikt, ka šeit grāmatas ir vajadzīgas tik daudz, cik norakstīt piemērus vai izlasīt uzdevumu. Jau tagad matemātikas stundās grāmatu nav vairāk kā 3 skolēniem klasē. Uzdevumi tiek nofotogrāfēti un ielikti klases čatā, lai katrs varētu atvērt savā telefonā. Planšetes šajā gadījumā būtu ērtāks rīks, jo attēls būtu lielāks nekā telefonā.
Absurds! Bērni visu laiku datoros un telefonos dzīvo! Viņi neko neredz,nedzird un neattīstās! Labāk noņemtu vispār to visu murgu no skolām,izņemot informātikas stundās. Man tik' 26,bet esmu absolūti PRET tās kibernizācijas
Nu tak tas tikai acis bojās jau nepietiek ar visām tām tehnoloģijām??? Vajag skapīšus, skapīšus! Kaut vai tur tikai grāmatas lien. Manuprāt tas būtu vislabākais risinājums.
Jāvāc paraksti tāpēc, ka ienāca prātā vākt parakstus. Par kaut ko taču paraksti ir jāvāc. Neinformētības kaunagals.
Nepiekrītu, jo bērni jau tā lielāko daļu sava laika pavada pie datora vai telefona. Kāpēc nedomājat par savu bērnu veselību? Par glītrakstīšanu gan piekrītu, jo daudzu skolēnu domraksti nav salasāmi.
9. klases skolniece 28.12.2017. 16:26:45
Man, piemēram, ir daudz vieglāk lasīt no grāmatas. Skatoties datorā vai telefonā, neko lielāku par 2 lpp. garu tekstu es nelasu, jo acis sāk sāpēt, kā arī skatīties visu laiku viedierīcēs man nav ieteicams, jo tā teica mans acu ārsts. Arī sabojāta redze dārgi izmaksā, jo kārtīgas brilles maksā aptuveni 40 EUR (tādas, kuras neplīst vismaz gadu) un lēcas vēl vairāk (jo resnākas, jo lielāka cena, taču biezākām lēcām vēl varbūt būs vajadzīga slīpēšana, lai tās būtu piemērotas ietvariem). Tas ir saprotams, ka kādam būtu vieglāks e-formāts, taču neuzskatu to par obligāto nepieciešamību, kā arī pēc citiem komentāriem apskatījos soma.lv un secināju, ka kaut kas tamlīdzīgs jau eksistē. Pie viena, soma.lv tas maksāja tikai ap 5 EUR/mēn skolēniem (maksas komplekts), ko daudzi varētu atļauties, it īpaši, kad skolās nodorošina brīvpusdienas, par kurām agrāk bija jāmaksā. Lai gan ierīces iegādāšanās arī prasīs izmaksas, un nav garantija, ka skolnieks nepaliks atkarīgs no sava datora vai telefona, visu laiku veltot tikai tam (saprotams, ka brīvajā laikā tas arī tiek izmantots spēlīšu spēlēšanai, čatošanai utt.). Runājot par koku ciršanu, kas tiek pieminēta rakstā, tad eksistē arī tāda lieta kā pārstrādāšana. Lai samazinātu somu smagumu varētu izmantot citu metodi, piemēram, grāmatas izmantot kā mācību līdzekli mājās (tajos priekšmetos, kuros var), bet uz stundām ņemt kladi ar pierakstiem un pierakstīt to, ko skaka skolotāja, kā arī pašu stundu padarīt radošāku, skatoties tēmai atbilstošus video, prezentācijas, veicot eskperimentus, nevis tikai to vien darot, kā lasīt no grāmatas.
Šāda grāmatas jau ir - soma.lv
skolas bibliotekāre 28.12.2017. 13:10:23
Vai B. Andersone maz zin, ka jau tagad gandrīz visas mācību grāmatas ir nopērkamas arī e-formātā un ir pat skolas, kur tās pērk, vai abonē piekļuvi? Visas mācību grāmatas e-formātā var iegūt gan no Zvaigznes ABC, gan Lielvārda, gan ārzemju izdevniecībām. Arī Rakai ir sava e-bibliotēka.
Kas ir Baiba Andersone?
Stulbums pēdējais. Var jau protams,bet neizslēdzot grāmatas. Tad jau teātri ,operu ar var pastīties planšetē.
Kārtējais absurds. Vai mūsu bērniem arī veselību vajag sabojāt neatgriezeniski? Nez kāpēc bagātajās Eiropas valstīs bērni mācību procesā izmanto parastās grāmatas.
Neatbalstu. Bojā acis, veicina "mērīšanos" - kuram krutāka viedierīce. Ja jau tagad daudzās skolās telefoni jānodod glabāšanā, kā atturēs no blakuslietām?! Domāju, ka vienīgais ceļš reālai somu masas samazināšanai ir maiņas grāmatu un drošu skapīšu nodrošināšana. Bērnam ir jāiemācās arī strādāt ar grāmatu!
No raksta nevaru uzzināt, kas ir Andersones k-dze. Bet, acīmredzami, ka kundzei nav izpratnes par grāmatu biznesu, kurā, tāpat kā citos, būtiska ir izmaksu un peļņas attiecība. Kilboka nepieļaus atteikšanos no drukātajām mācību grāmatām
Ļoti atbalstāma ideja. Tad būtu alternatīva - nest vai nenest mājās. Neviens jau neatceltu papīra grāmatas, bet prasība pēc obligātas elektroniskas versijas daudziem atvieglotu dzīvi. Un pieminētā soma jau ir tikai vienai izdevniecībai.
Ar domu par nākotni 27.12.2017. 12:19:18
Ideja jau interesanta, BET, vai ir saprotam, ka tas prasīs milzu līdzekļus tieši no skolēnu vecākiem. Zinot mūsu skolu sistēmu un valsts finansiālo atbaltu, kuru nevaram vienkārši atņemtām citām jomām, katram skolēnam elektronisko ierīci nodrošināt nebūs iespējams, tātad tā būs jāiegādājas ģimenei. Jārēķina arī tas, ka šāda elektroniskā ierīce nekalpos visus skolas gadus, bet tikai aptuveni 3 gadus, tāpēc tā būs jāmaina diezgan bieži. Parēķināsim vēl to, ka e-grāmatas mēs nevarēsim paņemt no skolas bibliotēkas par brīvu, bet tās būs jāabonē, apmēram 10-20 EUR par grāmatu( šobrīd pieejamas abonementā uz mācību gadu, bez iespējām kopēt). Tāpat uzreiz varam pierēķināt bērnam brilles un speciālistus bērna attīstībai. Summa jau kopā sanāk, skaita. Veiksmi idejas iniciatorei un lai jaunā paaudze aug izglītota un darbspējīga!
Ko guļat? Atveriet soma.lv un mācieties!
Tas ir pilnīgi nepareizi!Bojāt acis un sēdēt bērniem tikai pie datora. Ko vēl dumjāku varētu izdomāt???Labāk glītrakstīšanu ieviest, kā obligāto stundu.
Un kurš nodrošinās grāmatu lasītājierīces? Un kurš remontēs, kad masveidā sāks krist uz grīdas?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.