Lietotājvārds
Parole
Какое повышение зарплат - у нас половина учителей скоро останется без работы после закрытия и реорганизации школ. В следующем году будет закрыто 16 школ. Господа, не волнуйтесь, всё идёт по плану. На военной базе нужен обслуживающий персонал и инфраструктура. Школы и медицина для аборигенов-лишние расходы.
ja neizdevās, tad, varbūt, atbrīvo krēslu?!
Arī skolotāja 03.01.2018. 19:02:01
Cienītie LIZDAS kritizētāji, cik daudz jūs paši esiet devušies uz IZM aizstāvēt savas intereses? Varbūt nemaz nevajag doties uz IZM , bet pietiktu savā skolā paprasīt visiem kopā direktoram, kāpēc tad nav tie 40 % sadalīti paredzētajiem mērķiem? Un izrādīsies, ka pašu gļēvums un neizlēmība ir vainīga, ne jau LIZDA. Mēs sēžam un gaidām, ka atnāks kāds un visu sakārtos mūsu vietā , nesakārtos, ja paši nedarīsim. Jau tā ir sava viedokļa izteikšana, ka esiet LIZDA biedri . Protams, ka nav viegli iet un aizstāvēt savas intereses, bet, ja mēs neko nedarīsim un sāksim brukt virsū organizācijai, kas iespējams vienīgā aizstāv skolotāju , tad paliek interesanti kā jūs iedomājieties, kas jūs aizstāvēs. Paši? Neticu nevienu mirkli. Nu neesam tādi pēc savas būtības. Tāpēc jau var notikt tas , kas notiek. Vai esiet savus radošos ierosinājumus iesnieguši savās pirmorganizācijās un devuši uzlabojumus tālāk? Diezin vai ? Jums ir tāda skolas vadība, kādu to esiet pelnījuši un ar to apsveicu jūs jaunajā gadā!
Varbūt vajadzētu samazināt deputātiem algas uz minimālo un paaugstināt algas visiem citiem?
par izdienas pensijām 03.01.2018. 13:33:45
Mūsu skolas muzejniece ziemas brīvdienās ir sagatavojusi nelielu izstādi-atgādinājumu. Vai Jūs, skolotāji, atceraties, ka izdienas pensijas visiem pedagogiem tika piešķirtas laikā no 1959.gada līdz 1993.gada jūlijam neatkarīgi no vecuma un darbspēju stāvokļa ar darba stāžu pēc specialitātes ne mazāku par 25 gadiem. Izdienas pensija tika izmaksāta pēc darbinieka atbrīvošanas no darba profesijā.
Līdz Saeimas vēlēšanām nekas nemainīsies! Skaļi izbazūnētā skolu tīkla sakārtošana (skolu slēgšana vai reorganizācija) pamatīgi ir iebremzēta, un neviena no pie varas esošajām politiskajām partijām (gan valstī, gan pašvaldībās) saprot, ka skolu slēgšana var pamatīgi ietekmēt vēlētāju izvēli rudenī. Tāpēc arī prognozētais skolotāju algu pieaaugums uz skolu un skolotāju skaita samazināšanas rēķina ir cietis fiasko.
Pareizrakstība!
arī skolotāja 03.01.2018. 11:11:27
Vai cien.LIZDA vadītāja ir paskatījusies, ka algas pieaugums nāk komplektā ar stundu skaita palielināšanu (no tagadējām 30 stundām uz 35, vēlāk 40 stundām nedēļā), kas reāli nozīmē algas samazināšanu? Izdaliet tagadējos 680 ar 120 stundām un solītos 750 (2019.gadā) ar plānotajām 140 stundām, visbeidzot solītos 830 (2021. gadā) ar 160 stundām un sanāks attiecīgi 5,67 / 5,35/ 5,19 par stundu. Tas ir pieaugums?
Baiba, skolotāja 03.01.2018. 11:06:29
Cienītā LIZDA! Kad beidzot Jūs, IZM un MK lems par cilvēka cienīgu darba laiku? Ja biju cerējusi, ka no 2017.gadā tiks normāli sakārtots pedagoga darba laiks un par to arī atbilstoši samaksāts, tad tagad notiek tieši pretējais - visatļautība un nenoteiktība (likumos) sit "augstu vilni" - samaksā pa 1 stundu, bet liek strādāt par 4 stundām! Darba samaksa stundas likme skolotājam strauji tuvojas minimālajai algai; nav laika, spēka un gribēšanas veikt neskaitāmos pienākumus, tikai tāpēc, ka savu laiku izmācījos par skolotāju! Ja būtu misionāre, brauktu uz Āfriku bērnu mācīt! Tā ir ņirgāšanās par skolotāja profesiju, nu nenāks jaunie pēc šādiem noteikumiem strādāt! Drīz nebūs ne tikai bērni, ko mācīt, bet arī pedagogu, kas mācīs!
Kāds brīnums?
Skolotājai -> kamēr jūs satrauksieties par formulām un procentiem, tikmēr jūs "vazās aiz deguna" un "vedīs ap stūri"... Kad sapratīsiet ka prasībām jābūt par gala ciparu, tad arī sāksies īstā cīņa. Pagaidām... sk. ieraksta sākumu...
Tad secinājums ir kāds? Ka tāda LIZDA vispār nav vajadzīga, jo labums ir visai niecīgs.
Kāpēc cien. Vanagas k-dze un LIZDA padome "piever acis" un izliekas neredzam, ka daudzu skolu direktori "NEPROT" aprēķināt 40% no skolotāja darba slodzes, kas paredzēts, lai skolotāji gatavotos mācību stundām, labotu burtnīcas, gatavotu pārbaudes darbus, individuāli konsultētu spējīgākos skolēnus un atpalicējus, tiktos ar skolēnu vecākiem, sēdētu neskaitāmajās informatīvajās u.c. sanāksmēs un sapulcēs, adaptētu un gatavotu mācību materiālus bērniem ar īpašām vajadzībām u.c. Kāpēc skolu direktori uzskata, ka 40% no skolotāja darba slodzes (30 stundām) ir 1,5 vai 2 stundas? Kāpēc viss iepriekš uzskaitītais ir t.s. "brīvprātīgo darbs" par ko var skolotājiem nemaksāt? Likumos un Ministru Kabineta noteikumos rakstītais, ka skolotāja slodzi veido 21 kontakta stunda klasē un 9 stundas citu pienākumu veikšanai, daudziem skolu direktoriem ir neskaidrs! Bet to, ka 18% skolas finansējuma paredzēts vietnieku algām un atbalsta personālam - to gan visi prot un saprot! Un skolā uz katriem 4-5 skolotājiem ir viens vietnieks vai atbalstītājs!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.