Lietotājvārds
Parole
veca skolotāja, pārdzīvoja entas reformas 16.01.2018. 10:28:25
atalgojuma paaugstināšanas grafiku === un par cik šoreiz būs mazāk? nu kaut apmērām? par eiro 10-20? nieks!
Kerijai u.c. 16.01.2018. 07:25:12
Komentārs tiem, kas meklē skolotājus skolā 16.30.!!! Elementāra matemātika. Līdz 17.00 cilvēki strādā tajās darbavietās, kur darbs sākas 9.00 vai 8.30 (ar pusdienas pārtraukumu). Daudzās skolās, arī manējā, skolēniem dažādas individuālās nodarbības, arī daļa interešu pulciņi sākas 7.30 vai 7.40. Skolotājs nāk uz 7.00, lai noģērbtos, sakārtotu telpu un uzskates līdzekļus. Pusdienas pārtraukums 30 min. nav, jo skolotājs kopā ar klasi, vienlaikus dalīdams zupu un salātus, raugoties kārtību fiksi paēd 15 minūtēs, un to nevar uzskatīt par pārtraukumu. Tad 8 stundu darba diena ir 7.00 - 15.00. Nerunājot par periodiskajiem pasākumiem vakaros vai brīvdienās. Pēc 15.00 pamatā skolā ir tie, kas vada pēcstundu nodarbības, viņiem arī darbs no rīta sākas vēlāk.
Klau, jūs ironiju vispār saprotiet? Mans komentārs bija UIii, par teikumu: " Pēc 15:00 skolā nevienas dzīvas dvēseles gandrīz."
to ! 13.01.2018. 14:52:25 15.01.2018. 16:40:56
Jā tiešām! Skolotājam ir aizvēsturisks telefons ar podziņām, humpalās pirkts apģērbs un brauc viņš ar tramvaju - modeli, kāds pagadās. Un vēl viņš bieži iet uz Nacionālo teātri, jo 2. balkona pēdējā rindā biļete maksā 3 eiro.
RĪGAS SKOLA 15.01.2018. 16:38:14
Un nevar saprast, kāpēc nestāv rindā pie skolām strādāt gribētāji? Skolā taču ir tik īsa un viegla darbadiena, kaut ko pamuldi un viss, garš atvaļinājums un citas ekstras... Bet patiesībā realitāte ir tāda, ka mēnešiem ilgi nevar atrast nevienu, pat nekvalificētāko skolotāju, un vakance tiek sadalīta uz atlikušajiem, strādā mums "skolotājas vakance". Un cik ilgi vilks? Ja strādājot kopā ar vakances stundām, katru dienu ir 8 kontakstundas, tad cik ilgi mana veselība to turēs???? Un tad, ja kritīšu, vakances būs vēl vairāk.
>Eva Kerijai 15.01.2018. 16:32:53
Es arī agrāk izvēlējos darbus labot mājās. Un tam bija savs pluss un savs mīnuss. Pluss - labošanas kvalitāte, jo laboju pēc pastaigas svaigā gaisā ar svaigu galvu. Mīnuss - man bija tāda liela kule, kurā salādēju burtnīcas, droši vien kādi 10 kg, kaitīgi mugurai. Tagad vairs darbu uz mājām nenesu, bet laboju skolā, jo mums uzskaita darba stundas. Man tarificētas 40, bet katru nedēļu reāli sanāk ap 45 - 48. Vai kāds man maksās par virstundām??? Ha, ha, ha!
jaunā .skolotāja 15.01.2018. 15:04:22
Beidziet čīkstēt vienreiz! Kurš Jums visiem liek skolā strādāt? Neviens! Ejiet un strādājiet veikalos, bankās, klientu apkalpošanas centros... Redzēsim, kurš ies un vadīs stundas, uzklausīs vecāku bezgalīgos pārmetumus par visu. Savā 4 gadus ilgajā pedagoģiskajā karjerā esmu paspējusi iedzīvoties tādās kaitēs kā hronisks laringīts, balss saišu pārslodze, neirodermatīts. Vismaz es godprātīgi saku- mans pacietības mērs ir pilns un skolotājas statusā esmu vairs tikai mēnešus. Kā man reiz sacīja ārste, profesijas izvēle bija un ir Jūsu izvēle, ar kuras sekām jāsadzīvo.
kura īstā fīča ir dažādu veiklu manipulāciju rezultātā skolotāju reālos ienākumus samazināt, vienlaikus uz papīra un medijos zīmējot milzu skaitļus sabiedrības, vecāku tracināšanai un kūdīšanai pret skolotājiem. Nekā jauna zem šīs Saules. Skaldi un valdi.
Vienā portālā šodien bija raksts, ka veikalu pārdevēju alga tūliņ sasniegs 1000 eur, bet mums daži gadiņi jāpaciešas !
Nevar salīdzināt ārstus un skolotājus. Jā, es arī mācījos 12 gadus dažādās augstskolā. Ja ūtu pašaizliedzīgu pedagogu, nebūtu arī ārstu un citu kvalificētu profesiju.
2022.gadā tā jau būs minimālā alga, ko jums skolotāji apstiprina
Šis nu ir tas jautājums, kā dēļ skolotājiem jābūt aktīvākiem! Nu neklusējiet, nerijiet tos krupjus! Ir jārīko atkal skolotāju streiks! Cik var ņirgāties par skolotājiem!
Tāpat ziņkārības pēc jautājums - kad un kurām profesijām taps nākošais ministru kabineta apstiprināts algu izmaiņu grafiks?
Skolotāja X 15.01.2018. 08:18:14
Es domāju, ka esmu pelnījusi vismaz 1000 eiro algas paaugstinājumu, ja katru dienu jāstrādā ar maziem razgaļiem. Šodien personīgi runāšu ar Ministru prezidentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skolotaja algas tautas tracinasana. 14.01.2018. 19:32:04
Pardevejam divu gadu laika algu sola palielinat lidz 1000 euro,bet skolotajam 1000 euro uz papira sola tik uz 2022 gadu!Luk cik bagati dzivo skolotaji,nestridos Riga varbut,bet laukos par slodzi sobrid uz papira 680,bet uz rokas 470.
Neticu nevienam politiķu vārdam. Tuvojas vēlēšanas un šie sāks tēlot baigos labdarus. Kučinskis taču pateica, ka, grafiks vēl nenozīmē algu pieaugumu. Arī to Eiropas naudu notrieks un ar to visas "kompetences" beigsies. Pagaidām vērojot politiķu darbu ir sajūta ka šai valstij nav nākotnes.
Pirms raksti, izlasi vēlreiz un uzmanīgi. Kerija
Tā nu tas iznācis, ka tie paši skolotāju kritizētāji, bieži pat nīdēji savos bērnos "mantu kultu" ieaudzinājuši - nu jau pat mazie izvērtē, cik skolotājam jauns telefons, apģērbs, mašīna utt. Un pārāks ir tas, kam biezāks maks.
eva kerijai 13.01.2018. 13:53:00
Beidz melot! Skolotāji skolā ir daudz ilgāk, protams, ja viņi sēž kabinetā un labo darbus, tad koridorā nevienu neredzi, un tu pasteidzies ar secinājumiem. Ir skolotāji, kuri izvēlas darbus labot mājās, piemēram, es arī, pagatavoju ģimenei vakariņas un sēžos pie darbiem. Padomā pati, ja skolotājam stundas ir līdz 15.00. un darbi ir izlaboti, kas viņš spēj apstādināt laiku?
Ja pēc 15.00 skolā nav nevienas dzīvas dvēseles, tad jādomā, ka stundu saraksts ir falsifikācija, jo stundas ir līdz 15.40, tāpat vecāki melo, kad viņi sūdzas, ka bērni skolā ir līdz 16.00 un pēc tam vēl ir konsultācijas.
Neesmu skolotāju ienaidnieks, bet tā mūžīgā čīkstēšana!!! Nevajag sevi pielīdzināt ārstam, cik studē ilgi skolotāj un cik ilgi ārsts...cik kuram atbildības un zināšanu nepieciešams. Cik ir slimību, vīrusu, medikamentu...
Nu čīkstētāji publicējat savus algu izrakstus nu vismaz kāds!!! Klaji meli par tām traki mazajām algām. Pēc 15:00 skolā nevienas dzīvas dvēseles gandrīz. Ir taču citas darba vietas, jeb nē? Ko tup kā piepes pa 20-30 gadiem vienā skolā, dēļ sliktām algām vai smaga darba???
900 uz papīra 2022 gadā - uz rokas 634!!! Tas ir vēl mazāk kā šobrīd! Kur tad ir tas algas paaugsinājums???
ZINIET - PIEŅEMTAIS GRAFIKS - NENOZĪMĒ REĀLU DARBĪBU.... Man vajadzētu kaut kur vecos failos atrast iepriekšējo - mums toreiz solīja jau apmēram 2014. gadā 1000 Ls par likmi, tagad pat 1000 eiro nav par likmi un joprojām nebūs - pat saulainajā 2020. gadā.
Strādāju skolā vairāk kā 20 gadus, un esmu pieredzējusi vairākus šādus solījumus, grafikus, plānus par to kā pakāpeniski paaugstinās skolotāju algas. Es tam visam kādreiz patiesi ticēju, bet valdība mainās, mainās arī ministri, un jaunajiem ministriem iepriekšējie solījumi vairs nav aktuāli. Tāpēc ticība visiem šiem solījumiem ir zudusi, un šāda veida rakstus, kuros sola paaugstināt skolotāju algas, šķiru garām nelasot. Labāk domāju par to, kur un kā varētu pati piepelnīties. Tikai sabiedrība lasa par to, ka skolotājiem ir kārtējais algas pielikums, un nesaprot: ko tad atkal tie skolotāji čīkst. Nu nepatīk man radiem un draugiem skaidrot, ka skolotājiem algas pielikums izpaužas nevis maciņā, bet tikai preses izdevumu rakstos.
Atvainojos, "oligarhus".
Gribu atpakaļ "oligathus"! Vismaz bija cerība, ka paaugstinās algas (pirmskrīzes grafiks). Šitie badainie mērgļi tikai pļerkst un melo, vienlaikus piestūķējot sev aiz vaigiem! Gaišie tēli, vēmiens nāk!
Skolotājs ir tas, kurš māca visas nàkotnes profesijas, bet saņem tik pat, cik skolas sargs! Pats pērk materiālus, grāmatas, pildspavas utt.! Cik ilgi vēl turpinās ņirgāties par skolotājiem? Kam jānotiek, lai paceltu algas, tāpat, kā ierēdņiem, kas nestrādā no zvana uz zvanu, bez atpūtas, kafijas pauzēm, lielā troksnī visu dienu?!
Mums b.d sagatavošanas grupā alga uz papīra ir 566 eiro. Kur tad ir tie 680, no kuriem paredzēts celt līdz 700 ?
my name jeff 11.01.2018. 17:48:10
no nekā uz neko +20eiro
Ir pilnīgi skaidrs, ka veikli žonglējot ar skaitļiem, tiks izdarīts kā vienmēr - MK noteikumos un medijos sabiedrībai rādīs lielus skaitļus, bet makā skolotājam iekritīs arvien kaut kas tuvu minimālajai algai. Stundu slodze par to pašu algu pieaugs, skolām arvien nebūs naudas, ko maksāt par gatavošanos, labošanu, konsultācijām utt. Kur Latvijā skolotājs parastais(bez superduperpuperkvalitātes pakāpēm, ģimnāzijas koeficienta un tml.) saņem par 40 stundām 900 eiro uz rokas? Uz papīra varbūt(dabā tas būtu ~600), un tad tas jau skolotājam skaitās daudz, tas tad ir jau no "biezajiem" skolotājiem.
Visas skolotājas bļauj par mazām algām,bet cik ir tădas kuras ir ieinteresētas lai bērns būtu sekmīgs,lai saprastu vielu,kārtīgi izskaidrotu? Par ko lai maksā tūkstoti ka ir skolotāji kas savu darbu kārtīgi nepilda?
Mantkārīgie. 11.01.2018. 13:46:12
Tik cinisku un pretsociālu attieksmi diemžēl pārdzīvo daudzi mūsu valsts iedzīvotāji...kas ir tie smieklīgie 30 eiro tie pat nav lati.Un ar kādu negribēšanu tas tiek darīts.bet sev pāaugstina algas par simtiem , bet pārējiem desmitos ne vairāk.....
tā vidējā alga jau šodien ir daudz par mazu. Un grandiozs paaugstinājums-30 eiro!
Cik ilgi šos REFORMISTUS vajadzēs paciest. Nekādas attīstības šajā jomā nenotiek, tikai kaut kāda MUĻĻĀŠANĀS, gan skolotāju algu lietā, gan ar izglītības saturu - ,,gudrās,,kompetences kurās pats velns kāju nolauzīs. M.Kabinetu apsēdinātu uz skolotāju algas ,tad zinātu kā uzturēt ģimeni ar šādiem ienākumiem.SODIEN tie 900 jau vajadzīgi, lai cilvēcīgi dzīvotu nevis eksistētu...
Iztēlē jau redzu jauno skolotāju rindas pie skolas durvīm.
Tad nu gan sasniegums! Kur palicis pirmskrīzes algu paaugstināšanas grafiks?
Kā var saukt par paaugstinājumu 900 EUR 2020.gadā, ja šodien runā par vidējo algu 1000 EUR! Ja strādniekam neesot 1000EUR, viņš braucot prom !
Skolotājs un viņa ģimene grib ēst ŠODIEN, nevis 2020.gadā!!!
nekā personīga 11.01.2018. 09:24:44
Citēju 11.01 rakstu vietnē LA.lv : "Iepriekšējais gads bija raksturīgs ar pārtikas cenu pieaugumu. Piena cena veikalos pieauga par 13,7%, līdz ar to sadārdzinājās arī citi piena produkti – sviests kļuva pat uz pusi dārgāks (55,8%), bet skābais krējums par 26,5% .... 2017. gada vidējā inflācija bijusi 2,9%. Taču šogad inflācijas kāpums būs vēl straujāks, sasniedzot pat 3,2 – 3,5%, prognozē banku analītiķi, komentējot datus par patēriņa cenu izmaiņām 2017. gadā. Tas nozīmē, ka arī šogad daudzi produkti, preces un pakalpojumi kļūs dārgāki." Kur vēl 2022. gads? Skolotāj, savelc atkal jostiņu ciešāk!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.