Lietotājvārds
Parole
kur paliek augstskola un maģistratūra- kādas vēl pakāpes, par kaut kādiem murgu rakstiem un nokopēšanas. tā ir naudas izšķērdēšana
Banga - mammītei 14.01.2018. 14:04:50
Īsti negribu piekrist teiktajam, jo no pieredzes zinu, ka māte (konkrēts gadījums) apzināti negrib redzēt degradējošo vidi apkārt bērnam, bet visā vaino skolu. Skola bērnu nedegradē, Jūsu gadījumā pieminētie pagalma bērni - nu pret to skola ir bezspēcīga, vidi mēs izmainīt nevaram. Bet, protams, nesaku šai gadījumā ne jā, ne nē, jo, nezinot lietas visus apstākļus, grūti spriest, gribu tikai uzsvērt, ka diemžēl bērnam apkārt esošo vidi, tai skaitā ģimeni, skola mainīt nevar.
dhtdfguuuuffdschuyyt 14.01.2018. 12:25:03
hi
Atbilde vecākam. Tādi jau tikai iesēžas augstos amatos, kas praktiskajā darbā neko nejēdz vai arī pamēģinājuši skolā un secinājuši, ka neko nevar - ne nu ar klasi tikt galā, ne ko iemācīt (arī tiem, kas, terminos runājot, ir ar mācīšanās grūtībām), bet tādu diemžēl ir pietiekoši un kaut kā jau jātiek galā ar visiem.
Kas tur par tām kvalitātes pakāpēm. Vai finansējums zināms. Sapratu, ka esmu nokavējusi pieteikšanos. Bet ja nezini, cik un par ko, tad varbūt nekas nav nokavēts?
Man arī bija izcili talantīgs, skolai labi sagatavots dzīvespriecīgs bērns.Aizgāja uz skolu 6 gadu vecumā.Tagad visu laiku ir jaunākais klasē un kļuvis apātiaks pret melīgajiem pieaugušajiem skolā, pret sociāli atpalikušajiem pagalma zēniem, pret pulciņu piedāvājumu utt.Es redzēju, kā skolotāji viņu pielāgoja sistēmai:iemācīja viņiem patīkamas un tikai "pa prātam " lietas runāt.Bērna personība no 1.klases tika lauzta.Par to nenesot atbildību.Mēs vecāki bijām pret to visu, taču sistēma arī mūs salauza.
Skolā daži strādājošie skolotāji reti, tomēr vēl atsevišķos gadījumos, ir arī sava darba teicamnieki.Viņus kopējā masa bļāvēju un slaistīties gribētāju neietekmē.Vecāki ir iemācījuši godprātīgu attieksmi pret darbu un " ticība gaišākai nākotnei" neļauj palaisties.Tāpēc tiek izaudzināti pašu daudzie bērni un ir pietiekoši mīlestības un jaunu pieeju (bez kompetencēs balstīdanās)savu skolēnu ikdienā.Paldies viņiem!Tiem nedaudzajiem ir jādod tiesības izvērtēt citus kolēģus.Tāpēc steidzami būtu jāievieš nosaukums "skolotājs izcils darbā ar bērniem/jauniešiem ", kas tiktu papildināts ar , piem.,50€ naudas balvu.Šo vērtējumu izglītības iestāžu darbinieki varētu iegūt apkopojot tikai skolēnu un vecāku atbildes anonīmā testēšanā. Jo manā dzīvē ir bijuši vairāki šādi cilvēki.Arī pati pacentos, lai visu mūžu pii nostrādājusī lieliskā audzinātāja saņemtu atzinības rakstu par savu mūža ieguldījumu, jo izglītības pārvalde un pašvaldība nebija neko tādu labam cilvēkam un ilggadējam darbiniekam paredzējusi.Cik mīļi un jauki bija toreiz skolotājai pensijā aizejot veelības dēļ,saņemt visu b/d darbinieku un audzēkņu kopīgo foto rāmītī+atzinības rakstu.Arī mums vecākiem, kas bijām vākuši parakstus, lai skolotājai būtu svētki, bija īpašs prieks un gandarījums.
Mūsu skolā tā arī dara.Nekādus materiālus skolotājs netaisa, gan māc.g.laikā, gan brīvlaikā darbā atpūšās no savām ģimenes problēmām.Zinu vēl 3-4 skolas, kur notiek tāpat. Lai cik būtu labs izgl.programmu piedāvājums vidusskolā, sākumskolā un pamatskolas klasēs radītās skolēnu antipātijas pret vecmodīgajiem savā darba stilā skolotājiem un moralizētājiem skolu vadības pārstāvjiem, dara savu. Kas sagatavo vardarbīgos sporya skolotājus -vīriešus?Sporta ped.augstskola?Kas gatavo policijās sēdošos sākumskolas un pamatskolas skolotājus?Liepājas ped.augstskola! Vienkārši!!! Vecāku neapmierinātība rodas pret visu izglītības sistēmu ikdienas brāķdaru dēļ.Nu jau arī IZM padomnieces amatā ir ievēlusies sīka petsonība ar lielām ambīcijām.Mūsu pilsētā viņu pazīst.Ilggadēja vecāku un bērnu problēmu nerisinātāja un policejiskas attieksmes skolu sistēmā ieviesēja.Ar vecišķu domāšanu par pašlabuma ātrāku iegūšanu.Nav brīnums, ka agrākā izglītības sistēma izkropļota un degradē jauniešus.Kā dēļ viņie darbs pašu nākotnes labā nav aktuāla šodiena.
Demokrātiskā valstī bez cenzūras! Ha-ha, tikai ne pie mums.
Kur palika mans komentārs?
Jūs tur sēžot vai guļot nekādus kursus neejat, tikai saņemat lielu algu un atvieglojumus. Ja jums būtu kaut gadu minimālā alga gribētu redzēt cik to deputātu tiektos uz šo vietu.
Arī mans komentārs vakar pazuda.
Arī gandrīz eks skolotāja 11.01.2018. 16:45:12
Pilnīgi piekrītu! Visu mūžu nostrādāju, bet... . Jo tālāk, jo lielāka mazvērtības sajūta pārņem. Reizē arī nevēlēšanās neko pierādīt.
Gandrīz eksskolotāja 11.01.2018. 14:48:24
Kurš zina, kur palika mūsu maģistra grādi un kas taustāms mums par to kādreiz bija? Es vairāk nevēlos pierādīt neko.Nekādus kvalitātes murgus! Mūs tādu ir daudz. Aizvainojoši!
bargs jautājums 11.01.2018. 13:11:46
Kur paliek mani komentāri? Šis nav pirmais gadījums, kad mans komentārs pazūd! Cenzūra? Nost ar patiesību????
ļaujiet cilvēkiem strādāt! profesionāļi un aroda meistari rodas darbā (ne papīru rakstīšanā)!
gluži manas domas!!!
eks optimistam 11.01.2018. 07:26:20
Tieši tā! Nupat nodomāju. Šogad bija iespēja pieteikties Eiropas projektā STEM (darbs ar ļoti spējīgiem un speciāliem bērniem), piedāvāja lielu naudas summu materiāliem. Nolēmām pirkt skolai 2 - 3 projektorus, lai pilnvērtīgi var izmantot tos pašus Eiropas materiālus. Kaimiņu skola - tāpat. Bet - kas tev deva? Izrādās, ka par šo naudu tehniku nedrīkst, jāpērk kaut kādas kancelejas preces un galda spēles. Tad nu ātri bija tas jāizdara. Kāda jēga izstrādātajiem Eiropas materiāliem, ja skolotāja rīcībā ir tikai tāfele un krīts? Un - daudz kas jāpērk pašam: kancelejas preces, papīri, mazgāšanas līdzekļi. Apkopējai uz katru klasi semestrī dod pāris miskastes maisiņus, kuri katru dienu saudzīgi jāizkrata. Tāds nodrošinājums.
eks optimistam 10.01.2018. 23:05:10
Nu, mediķiem ir vēl labāk - ja nedzīvo Rīgā, un nav privātprakse (kur norakstīt tēriņus), tad sanāk "labi" - visi kursi, semināri, konferences no savas kabatas + ceļš uz Rīgu un atpakaļ+naktsmītne Rīgā, un paēst jau arī tur vajag (labi ja pašā seminārā vai konferencē kāda kafijas pauze). Tas viss par savu naudu, un kavētā darba dēļ vēl zaudējumi, jo maksā pēc padarītā - darbā tās dienas nebiji, pacientus nepieņēmi, algā 0 eiro. Nebraukt arī nevari, jo bez resertifikācijas nevarēsi strādāt. Rīdziniekiem drusku labāk - nevajag ceļa izdevumus un naktsmītni apmaksāt.
eks optimists 10.01.2018. 20:18:25
Līdz šim esmu bijusi salīdzinoši optimiste, jo nepiekritu teicienam 'Kā maksā, tā strādā", bet nu reiz rozā brilles krīt.! Kurā vēl profesijā skolotājs tik daudz iegulda materiālus (lasi - finanses) no savas dižās algās? Ja gribi, lai kaut kas ir - pērc un dari. Ja negribi tērēties, tad strādā ar to, kas ir, jo nopirkt kaut ko uz skolas rēķina viss nav tik vienkārši.
Tur jau tā lieta. Ja reiz beigtos diktāti no malas, brīvprātīgi obligātās kvalitātes pakāpes, kas ir kārtējā nodeva birokrātijai, ja reiz ļautu skolotājam normāli strādāt, nevis nepārtraukti kādam jāpierāda, ka tu neesi ēzelis.
Piegriezies 10.01.2018. 17:42:58
Ieraugot to mūli ļoti gribas iegāzt pa monitoru. Ceru, ka ieraugot uz ielas noturēšos.
Jā, kaut reizi dabūtu visi Latvijas skolotāji kādu eiro no tām projektu naudām, jo tieši viņi ir tie melnā darba darītāji. Sadalītu projektu naudu uz galviņām visiem skolotājiem!
to eks skolotaja 10.01.2018. 17:37:58
Cepums no manis! Pirms nieka 10 gadiem noklausījos kādu lekciju kursos, ko organizēja dzm projekts. Un, rau nu! Aizeju uz "kompetenču kursiem" un man lasa tieši to pašu lekciju, ar tām pašām darba lapām... Tikai lektors cits... Bet atkārto teju vārds - vārdā. Secinājums?? Visi šie Eiropas naudas apguvēji uzskata skolotājas par aitām, ja vienu un to pašu lekciju var pasniegt kā novitāti ar 10 gadu pauzi!
Varbūt jaunā organizācija domāta tiem, kuri ir aizmukuši no skolas vai arī ir bez darba. Šobrīd skolā strādā tikai vecie," trakie", neglābjamie entuziasti, optimisti...misionāri utt.
Viss jau būs: ministrijas, biedrības, apvienības, vēl dažādas kontrolējošas institūcijas, bet vai būs arī skolotāji, kad vecā paaudze aizies?
eks skolotāja 10.01.2018. 13:48:37
atvainojiet - 36 stundu kursus
eks skolotāja 10.01.2018. 13:48:01
Ja ir prasība 3 gados 16 stundas kursi, tad pašvērtēšana jau notiek- skolotājs apmeklē kursus, pēc kuriem jūt vajadzību. Varbūt IZM varētu pārbaudīt kursu vadītāju kvalifikāciju un to veidotos saturus. Klausīties vienu un to pašu gadu no gada...nogurdinoši un lieki
Vel viens kantoris, kuram no tas ubaga algas būs jāmaksā...valsts nevar/negrib/nemāk izkontrolet, nafig vispār tas IZM ?
hahaha......... un 400 t. piešķirs!!! Kad skolotajiem būs cienīgas algas, kungi?!
Tas atgādina ārstu biedrību - tai ir jāmaksā biedru nauda, tā organizē mūsu apmaksātus kursus, tā mūs sertificēs, mūs novērtēs , utt. Bet varētu taču paši atnākt un pastrādāt skolā?
Pats par sevi 10.01.2018. 12:11:39
Drīz skolotājām būs arī jānodrošina no savas algas mācību līdzekļus, internetu, elektrību utt....................Viņš tak ir superskolotājs.Kauna vispār par tādām tēmām rakstīt.
IZM vēlas, lai skolotāji seko savas profesijas kvalitātei- paši strādā, paši vērtē, paši skolā veido mācību saturu,standartus un plānus, paši izstrādā mācību materiālus utt. Ok, tikai kāda suņa pēc tad vajadzīgi visi šie kantori- IZM, IKVD, VISC un vēl 117 naudas kāsēji, kas tagad par ES naudu māca skolotājus izstrādāt/vērtēt/plānot.... Viņi ies mācību stundās un darīs skolotāja tiešo darbu?
Vēl viena liekēžu komanda IZM. Kas viņus kontrolēs?
Lielākā daļa Eiropas valstu izglītības ministriju (šobrīd 31 valsts) iesaistījušās kopējā sadarbības tīklā European Schoolnet, informē par starpvalstu sadarbības projektiem, dažādu universitāšu pētījumiem, piedāvā dažādas aktualitātes, rīko izglītojošus pasākumus un visādi citādi seko līdz (vai pat iet pa priekšu) pedagogu profesijas kvalitātei. Tas laikam ir nemoderni, jo Latvijas IZM šajā sadarbības tīklā tā arī nav iesaistījusies ... arī vietējā mērogā, izrādās, galīgi netaisās to darīt. Un ar ko tieši, ministrijasprāt, ir jānodarbojas ministrijai?????
Manu darba kvalitāti vērtē 137 personas vecumā no 7 līdz 17 g., tad vēl reizēm viņu vecāki, bet administrācija - dokumentus. Man pietiek kontrolētāju.. Organizācijas varētu mani atbalstīt un izklaidēt, tik nezinu, vai iznāk laika priekš tām.
Ok, lieciet mūs mierā, mēs paši sekosim...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.