Lietotājvārds
Parole
Serhio Ramoss 25.01.2018. 08:57:14
Es esmu tā saucamās "pilotskolas" skolotājs, arī vienas "jomas" atbildīgā persona - man nav saprotams nekas. Pasaku atklāti. Un netaisos pat īpaši iedziļināties tajos murgos, skaidrs, ka pēc laika tas viss tiks izmests mēslainē. "Caurvijas" "kompetences" ..., tukši, neko reāli nenesoši vārdi. Ja reāli vēlamies celt skolēnu mācību darba rezultātus tad atslēgas vārdi ir "disciplīna", "koncentrēšanās", "individuāla, patstāvīga mācīšanās", "sevis piespiešana pārvarēt grūtība"! Vienkārši jāpaciešas, kad nauda izsīks, tad arī šī plānprātīgā projekta aktivitātes izčākstēs...
Nu smuki, visādi jautājumi tiks apspriesti: par latviešu valodu (labi, to vajag), par bērndārznieku spējām, par mākslām... Un kur, lūdzu, jautājums par svešvalodām, par to prasmju lomu Eiropas un pasaules kontekstā? Priekšmetam, kas tiešām reāli dzīvē vajadzīgs, tuvā nākotnē atņems krietnu kumosu stundu apjoma... Kur un kam labums?
Ne man,ierindas skolotājam,ar 35 gadu ped. darba stāžu nav skaidrs,ko no mums īsti grib. Skumji,ka arī kompetenču projekta dalībniekiem no pilotskolām nav īsti pārliecības par iesākto darbu. Arī viņi neko vairs nespēj pārliecinoši pierādīt kolēģiem, jo paši,šķiet, jau vīlušies šajā projektā. Interesanti,ko domā IZM važoņi!
Man apmaksā tikai 1 stundu par gatavošanos 15 tarificētajām kontaktstundām. Kamēr nav sakārtots darba apmaksas jautājums, tikmēr no manis nevar prasīt nekādu papildus pienākumu veikšanu.
Būtu ļoti interesanti uzzināt, cik tieši reāli strādājoši skolotāji, kuriem ir vismaz 24 kontaktstundas nedēļā un pārējie pienākumi, piedalījās apspriešanā?
Tēlaini izsakoties, priekšlikumi parasti nonāk "recycle bin" vietiņā... Vismaz mana līdzšinējā pieredze sarakstēs ar iestādēm kas kaut kādā veidā saistītas ar valsti vai pašvaldību liecina TIKAI par to...
jāiesniedz priekšlikumi nevis jāraksta komentāri 23.01.2018. 15:17:09
Jāiesniedz priekšlikumi nevis jāraksta komentāri! Adrese: skola2030.lv/apspriesana
Hm, portālā skola2030.lv pagaidām neatradu pat "iesniegt komentāru"
Vai es viena neprotu uzrakstīt komentāru portālā "Skola2030", jo vienkārši, spiežot -iesniegt komentāru -nekas nenotiek? Vai citiem arī ir tāda ķibele?
nesapratu 23.01.2018. 08:57:54 Ja tur ir Vinķele, tas nozīmē ka ir centieni fizikas un bioloģijas vietā mācīt varavīksnes mācību
Jauns saturs? Vai tad turpmāk vēsturē vairs nemācīsim par Pirmo pasaules karu, Latvijas valsts izveidi 1918.gadā un brīvības cīņām? Latviešu valodas stundās nemācīsim teikumā pareizi pieturzīmes salikt? Sporta nodarbībās bērni neskries, nelēks un nemetīs bumbu grozā? Ā, tomēr nē, palasīju un sapratu, ka SATURS būs tas pats (varbūt nedaudz papildināts vai mainīts atbilstoši laikmeta prasībām). Jauna būs PIEEJA satura apguvei un mācību procesam. Eksperti!
Vai Jums arī skolā ir tā, ka joprojām neviens īsti nesaprot, kā mēs strādāsim turpmāk?
Visu jomu eksperte I. Viņķele...
Kārtējais stulbums! 22.01.2018. 20:13:13
Āgrāk eksperimentēja ar trušiem, tagad ar bērniem! Kārtējais murgs.
Atkal izklausās pēc kārtējā- bla- bla- bla populisma... Tukša muca tālu skan.
Vai kāds izlasīja, par ko ir forumi? Ne jau par būtiskajām izmaiņām būtiskajos mācību priekšmetos, par tām projektētāji nav spējīgi neko pateikt.
Skolotāji parasti strādā līdz 16.00. Tiem nemaz nav paredzēts tur būt. Nu vismaz ne jau tiem parastajiem, mirstīgajiem.
Tas foto man nemaz nepatīk... Sevišķi tas miglainais tēls tālumā...
atbilde sandrino 22.01.2018. 14:57:38
15.00-19.00
ieinteresētā 22.01.2018. 14:51:49
Nosauciet līderu vārdus un skolu nosaukumus.
Vai starp līderiem un profesionāļiem ir atļauts būt arī kādam skolotājam? Jautājums rodas tādēļ, ka ziņā skolotāji šķiet nemaz nav pieminēti.
skolotāja, Pierīga 22.01.2018. 14:23:16
Starpbrīdī lasīju jaunākos priekšlikumus un ierosinājumus Skola2030. Mani ļoti uzrunāja šis priekšlikums: "Jaunais kompetenču pieejā balstītais izglītības satura modelis balstās uz skolotāju sadarbību, uz iespēju kopīgi plānot, analizēt un arī vadīt mācību stundas. Neesam pilotskola, bet janvārī skolā esam izmēģinājuši kopīgas stundas kulinārijas kabinetā - vārījuši biezputru angļu valodā un gatavojuši dārzeņu zupu, rēķinot izmaksas, kalorijas u.tml., mērījuši un svēruši. Bērni un skolotāji sajūsmā, skolas direktors sola meklēt iespēju rīkot atklātās stundas novada skolotājiem. Taču katru dienu tā strādāt mēs neesam gatavi, jo mūsu skolai nav paredzēts tik liels finansējums, lai skolotājiem samaksātu par gatavošanos stundām - mums maksā praktiski tikai par kontakta stundām klasē. Kad Zane Oliņa Latvijas televīzijā stāsta par attiecību 50:50, tas vairāk līdzinās brīnumu pasakām. Mūsu skolā labākajā gadījumā ir apmaksāta 1 stunda nedēļā, lai konsultētu un labotu burtnīcas, un arī tikai tādā gadījumā, ja tev ir vairāk kā 15 kontakta stundas nedēļā. Kamēr netiks pieņemts likums vai MK noteikumi ar precīzu tabulu - cik stundas jāgatavojas, kompetenču modelis nestrādās, vismaz mūsu skolā nē. Un citās novada skolās arī. Varbūt tikai lielajās Rīgas ģimnāzijās, kur bērnu vairāk kā tūkstotis."
Neuztraucieties, kolēģi! Visi šie mēsli, ko sauc par "kompetenču izglītību" drīz aizmirsīsies, tiks pārsvītroti un izmesti, kad beigsies Eiropas nauda, ko projekta vadītāji drudžaini grib izmantot un ieraut. Jo visa ši jezga ar to ieviešanu ir nevērtīga, tukša un darbu traucējoša. Jāpaciešas vēl gadus 3.
saturīgā ideja 22.01.2018. 14:02:06
Jaunā satura galvenais atslēgas vārds ir "Lielā ideja" ! Vai jums tas neko neatgādina? Bija kādreiz laiki un lielas idejas, saukļi, piemēram: "Mūsu mērķis - komunisms! " u.t.t. Tagad būs - lielā ideja un mazās idejas, galvenais, ka idejas. Utopija gan toreiz, gan tagad. Toreiz beidzās ar čiku. Domājams, ka arī šoreiz...Kā saka, tukša muca tālu skan! Jeb, tukšai mucai lielas idejas. :)))
Jauns saturs???Mūsu skolas vadība jau sagrābstījusies idejas un iepirkusi kaudzi ar pārsmalkāmun kosmiski dārgām Makintošu planšetēm un gaida, ka skolotāji no rīta celsies 4os(tāds ir uzstādījums no 'ideālās skolotājas'), lai veidotu uzdevumus un gatavotu patstāvīgus darbus, neskatoties uz to, ka kopumā nav nekādas skaidrības. Ir tikai nordījums-skolotājs nedrīkst runāt stundā vairāk par 7 minūtēm, tad tā nav veiksmīga stunda! Velti runāt, ka visos priekšmetos nevar būt vienāda pieeja, ka nav pat program vai aplikāciju-nē, ja Tu stundā nestrādā ar svēto planšeti, tu esi lūzeris un uz Tavu vietu jau stāv rindā strādātgribētāju...Sāpīgi, vai ziniet, apzināties, ka netiek sparasta lietas būtība, bet tikai pārmaiņu ārējā forma...
Vai kāds var uzrakstīt cikos katru dienu forums sākas???
Un paziņoja arī pēdējā brīdī, lai cilvēki nevar paspēt ieplānot brīvdienu. Ja tā jājautā- kurš normāls cilvēks darba dienā var doties uz apspriedēm?
Dīvains portāls. Komentārā neviena lamuvārda un neviena šaubīga vārda, bet aizsūtīja moderatoram - esot aizdomas par kaut ko. Tas nekas, ka informācijas tekstā acīmredzamas drukas kļūdas. Jocīgs portāls.
Faktiski putra ir gan. Vai tad visi līdzšinējie fakti pēkšņi jāizmet un to vietā citi fakti parādīsies!? Tas par jauno saturu. Jauns saturs pēc būtības nebūs. Papildināsies tikai. Pieeja jauna - jā, tas gan. Bet vai vajag? Varbūt tomēr izmantot to, kas kādreiz lieliski darbojās un ļoti iespējams arī turpmāk derēs. It īpaši ja jaunās pieejas aprakstā jau ir putra. Saprātīgi ļaudis redzot, ka šobrīd neiet un nekas jauns prātīgs izdomāts nav, pāriet pie tā, kas labi darbojās, vismaz uz laiku. Bet nu patreizējā sistēma te un tagad ar loģiku un saprātu nesaistās.
Labi, ka vieta un datumi minēti, un temats pieteikts. Vēl būtu labi ar plkst papildināt .Tagad vizmaz nevajadzēs attiecīgajās dienās dežurēt pie muzeja. Citādi šie pasākumi laikam domāti šauram interesentu lokam vai arī kārtējai pasākums atskaitei, lai varētu plātīties - mēs taču tik cītīgo apspriedām. VISC mājas lapa, kur būtu jāparādās info: pilnīgs tukšums no pasākumiem, kas satura pārmaiņām plānoti tuvākajā laikā. Labi, ka ir eklase, kur uzzināt aktualitātes.
Pilnīga putra tas jaunais saturs! Lūdzu, iejaucieties taču kāds viedokļu līderis!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.