Lietotājvārds
Parole
Sveiki, Tas ir informēt plašu sabiedrību, ka privātā aizdevuma aizdevēja Jane Alison kundze piedāvā finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumus ar 2% procentu likmi privātpersonām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu kredīta noteikumus un nosacījumus: ([email protected])
Līdzdarbojies stundā! Klausies, sadarbojies ar klases biedriem, iesaisties! Un tad 99% gadījumu Tev būs laiks naktīs gulēt; pēc stundām dejot, sportot un iet uz kino. Samērā vienkārši!
Īstenībā ko tajās interneta mājas lapās var atrast? Tāpat vajaga iet uz skolas bibliotēku un lietot pierakstus lai atrast atbildi. Jo skolotāji arī nav muļķi. Labi ja 50% atradīsi google un matemātikas tros 50% mācēsi ar savu galvu iziet no situācijas iz dzīves pieredzes. Matemātikai tik piemēri atbildes neatradīsi ja kāds palīdzēs tad ies grūtāk. jo matemātikas risinajumiem jābūt galvā. Un dienu atpūsties pirms p.d.? Lai netā lieku reizi paspēlēt spēles? Tiem kas mācās tie uzraxta kas nemācās viena diena neko nedos... Jo kāda mūsdienu jaunatne? visiem planšetes skariena telefoni un pēc tam? Bērns samaitāts jau no mazotnes jo redz nevar bez interneta vairs dzīvot... Pasaulīt. kur Tu ej... Atceros es vēl SWH + klausijos no radio nevis interneta un telefona nebija. tagad gandriz vai dzimst ar androidiem...
Tā jau mūsdienu jaunatne sāk arvien vairāk degradēties... vēl samazināt pārbaudes darbus, lai vēl vairāk nav nekas jādara.. nu neejam mēs uz pareizo.. neejam!
Manas domas ir tādas, ka viena diena vai nedēļas tas nav no svara. Jo galu galā vecākiem bērnu ir jākontrolē un jāpiedalās viņa skolas dzīvē. Neiet runa par vakarskolām, jo tur cita sfēra. Te dažs labs teica par pārbaudes darbiem internetā. Muļķības cilvēkam jātrenē atmiņa, cik atcerās tik atcerās. Otrs variants skolās ir darbi kas dodās ar grāmatas palīdzību pildīt darbus. Kā saka mans patēvs ar grāmatu ir arī ir jāmāk strādāt. Bet par internetu. Kas Jūs galīgi? Citiem interneta vispār varbūt nav, jo neuzskata par vajadzīgu. Un ne internets bērnu sabojā. Jāmācās klātienē. nevis ar Google palīdzību P. D. rakstīt. Skolēni protams teiks ka tā būtu kruti... Bet ne vecāki!
Tikai normāli ja dienā ir 3 P.D , galu galā tie taču nav eksāmeni.
Es uzskatu.ka viens p.d dienā pilnīgi pietiek,citādi nākas visas intreses pamest.Nākas sēdēt visu nakti,jo p.d ir 3vai 4 pa dienu...jaunās teh. sen jāiwvieš.Cik var mežā dzīvot!mācības skola jau sen novecojušas....
Redziet, te uzreiz parādās tas, ka ja būtu jāmācās tikai priekšmeti kas interesē, tad nebūtu problēmu. Nekāda pārslodze vai nogurums, vai arī jāņem vesela diena brīva. Manuprāt, tas vispār nekādas problēmas neradītu un nav ko mācīt cilvēkam to, kas riebjas, jo jēgas jau tāpat no tā nav.
Čau llamas ;-;
labrit Mani Mazzini es tiko apedu marinetu gurki ar manonezi
Ja pašlaik augstskolā vienā dienā var kārtot 2 eksāmenus, tad skolā 2 kontroldarbi pēc kārtas tas ir pupu mizas
Piekritu visiem viedokļiem, bet es, ka skolēns varu pateikt, ka vismaz 3 nakts nedēļa nesanāks gulēt, jo vēl ir arī papildus nodarbības pa interesēm - kam dejās, kādam vēl kaut kas. Un ļoti piekritu Latvijas ideologam - interneta tehnoloģijas atvieglo mūsu dzīvi, Krievija un Igaunijā jau sen ir tāda sistēma pildīt PD un MD interneta, tas neaizņem daudz laiku, atvieglo dienas procesus skolēniem. Skolotājiem ir vieglāk pārbaudīt PD un MD. 21. gadsimta tehnoloģijas ir vajadzīgas, arī Latvijā!!!
Cienījamie vecāki un skolēn, protams izglītības likumā un MK noteikumos šāda lieta nav atrunāta pauze starp pārbaudes darbiem. Maksimālais optimālais skaits dienā ir 2 p.d., kas nozīmē, ka nedēļā ir 10 darbi nedēļā. Mūsdienu izglītības sistēma ir tik atvieglota, ka nakts mācības nav nepieciešamas, ja stundās pievērš uzmanību, neaizmirsīsim, ka konsultācijas nav paredzētas tikai p.d. vērtējumu uzlabošanai, bet arī, lai papildus apgūtu jauno vielu. Ņemiet vērā, ka katrai tēmai ir paredzēts konkrēts stundu skaits, kas nozīmē, ka p.d. ir jāliek konkrētā datumā, vienu vai divas dienas var pabīdīt, bet, ja tiks ielikta obligāta vienas dienas pauze, tad tas nozīmē, ka p.d. grafiku vispār nevarēs salikt, tātad vienā p.d. rakstīšanas reizē tiks rakstīti 2 vai pat 3 p.d, jo cita laika nebūs
Tie, kas grib un var mācīties, tiem tā viena diena bijusi, nebijusi. Šāda iniciatīva ir priekš sliņķiem, kuri priecāsies, ka var vairāk paslinkot. Tie, kas dara un mācās, tie dejo, dzied, sporto, piedalās pasākumos ne tikai skolā, bet arī ārpus tās. Tiem nav laika čīkstēt par laika trūkumu! ;) hei, attopieties, cilvēk!
Skolēns katru reizi, kad jādara darbs rakstiski, uzskata to par PD!! Muļķi!Kā paņem rokā rakstāmo, tā nervozē....Pat 1 uzdevumu negrib pildīt bez pukstēšanas.
Starp eksāmeniem-jā, piekrītu!! bet ikdienas pārbaudes darbi nav nekās iespringums skolēnam mājās. nevajag paŗspīlēt.
Es jau neesmu eksperts, bet... Ziniet, reizēm pat brīva nedēļa neko nedotu, piemēram, ja skolēni ir kā dažs labs no mūsu grupas, kas stundās pārsvarā tikai pļāpā, staigā pa klasi, sēž telefonos un labi, ja vispār uz pirmajām stundām ierodas... Pārtraukumi starp eksāmeniem un pirms valsts diagnosticējošajiem darbiem ir atbalstāmi, bet tiem, kas nemācās, jau doma par mājasdarba obligātumu ir šokējoša. Manuprāt, tas vairs nav ne normāli, ne pieņemami. Par ko gan izaugs nākamā paaudze?
Manam 6 -klasniekam šajā mācību gadā bija rekords - 5 pārbaudes darbi (gan lieli , gan mazi) vienā dienā! Bet mūsu skolā obligāto pārb. darbus var vienu reizi labot, ja atzīme neapmierina. Manuprāt, nevajag nekādu atpūtu , tie taču nav eksāmeni. Jāmācas katru dienu, tad nav nekādu problēmu nedaudz atkārtot pirms pārbaudes darba.
Mācos 12.klasē, mana vidējā atzīme 1.sem beidzot bija 9,00. Mūsu skolā var būt 3 kontroldarbi dienā. Nereti nākas pavadīt negulētas naktis, mācoties kontroldarbiem. Pārbaudes darbu sistēma jāorganizē - ne vairāk kā 6 kd nedēļā, manuprāt, būtu optimālākais variants.
Nevaru ... savu meiteni pd del. Visu laiku gatavojas.
Kaut kāds murgs! Pati mācos skolā un zinu- jo lielāka slodze, jo labāks rezultāts. Tā jau skolotāji dod atlaides un visādi cenšas atvieglot mūsu darbu, bet nu šis gan ir par traku. Tagad vispār, manuprāt, tie, kas ir tie 2-3 pārbaudes darbi maksimums, ir tīrais nieks. Vajag tikai mācīties, un būs gan labas atzīmes, gan pašam prieks.
Latvijas ideologs 23.01.2018. 22:38:04
Ir jasamaina visu standartu. Ir internets, var pildit uzdevumus tiessaiste. Kur ir 21 gadsimta tehnologijas latvijā?
Atvainojos, bet @mūsdienu vecāki, Jums nav taisnība, jo Jūs pārpratāt, tas bija domāts, ka dienā nedrīkst būt vairāk kā 1 P.D. Un, lai iepriekšējajā dienā arī nav P.D. Arī pēc pieredzes zinu, bērnam diagnosticējošo darbu periodā nevajag vēl P.D. uzdot, bet tas tiek darīts. Un šis raksts ir par mācībām un skolu, nevis par ginekoloģiju.
Autoram ir laba ideja par slodzes mazināšanu, bet man prasītos precizējums. Manuprāt, nav tik svarīga tā diena starpā, bet kopējs PD skaits nedēļā. Mūsu skolā ir noteikts ne vairāk kā 2 darbi dienā, bet nedēļā joprojām iznāk 10, kas ir daudz un brīvdienās samācīties visiem vienkārši nav iespējams. Es ieteiktu ne vairāk kā 2 darbus dienā un lielākais 6 nedēļā un šis vairs neradīs jautājumus par priekšmetiem, kuri ir 1 vai 2 reizes nedēļā, vienkārši skolotājam savlaicīgi būs "jārezervē" vieta.
mūsdienu vecāki 23.01.2018. 20:45:09
diena starpā? autors laikam joko. ir stundas, kas notiek 1x-2x nedēļā. Kad tad tajās varēs rakstīt kontroldarbus? Reāli sanāk 3 kontroldarbi nedēļā. Priekšmeti ir vidēji 12 pamatskolā/vidusskolā. Kā tas strādās? Daudzi skolotāji matemātikā mēdz katru nedēļu likt kontroldarbu plašākām tēmām. Divi pārbaudes darbi dienā ir pilnīgi normāli. Manuprāt, labāk, ka dod vairāk pārbaudes darbus par mazākām tēmām nevis vienu lielu, kas notiks, ja šo reformu īstenos.
berniem jaskatas vairak rick and morty tad bus gudri
man smird siļķe
Idejas autoram ir pilnīga taisnība, ka bērnam vajag laiku atpūsties un laiku kvalitatīvam miedziņam.. Skarbā mūsdienu patiesība: bērns atnāk uz skolu, acis aizpampušas, prāts īgns, āda pelēka, nezina pat tēmu, par kuru būs pārbaudes darbs, jo kas gan par to interesējas, jo visu nakti "izklaidējās" internetā un nav ēdis ne brokastis, ne vakariņas, jo ģimenē, laikam tas netiek uzskatīts par svarīgu.. Protams, šādi nav visi bērni, bet viena liela daļa... Tiem, kuriem šādu problēmu nav, nav arī problēmas ar pārbaudes darbiem, jo visu iemācās stundās uz vietas. Ja kāds grib šim oponēt, tad visās skolās ir vecāku dienas, informatīvās sapulces un citi pasākumi, lai vecāki izprastu to, kas un kā tiek mācīts viņa bērnam - laipni aicināti!
Visur ir komentāri par to ka ''gatavoties vajag uz katru stundu''. Uz visiem tiem priekšmetiem, jāgatavojas katru dienu? Es, piemēram, nevaru tik daudz informācijas sabāzt galvā. Gluži par stulbu sevi nesauktu, bet esmu vidēja līmeņa skolniece. Cenšos turēt vidējo ap 7.5-8. Ja man vajag ''prast socializēties'', pavadīt laiku ar ģimeni, apmeklēt ārpus skolas pulciņus/atrast sev hobiju un tam visam vel klāt izgulēties un ''sazubrīties'' tad piedodiet, bet es to nevaru. Nedomāju, ka esmu vienīgā, kas nespēj būt izcilniece un dzīvot ''pilnvērtīgu'' dzīvi.
Ja regulāri gatavojas stundām, tad par pārbaudes darbiem nav jāiespringst, nekā jauna tur nedod.
Pilnīgi piekrītu! Bērniem nav iespējas normāli sagatavoties kontroldarbiem! Manam dēlam arī bija vesela nedeļa ar kontroldarbiem, dienā 2-3 kontroldarbi dažādos priekšmetos un tā katru dienu, plus mājās darbi citos priekšmetos. Skolotājus interesē tikai lai bērni nokārto viņu priekšmetu, bet neinteresē vai tajā dienā vēl ir citi kontroldarbi citos priekšmetos. Tas ir pilnīgs bardaks!
Vai parakstu vācēji paši kādreiz skolā ir strādājuši. Ir mācību priekšmeti ,kuri ir vienu stundu nedēļā. Piemēram Latvijas vēsture ir otrdienā. Ja ieplāno otrdien pārbaudes darbu , tad šajā klasē tajā nedēļā var būt ne vairāk kā divi pārbaudes darbi - otrdien un ceturtdien. Vai tad stundu saraksts jāmaina pēc parakstu vācēju domām? Ja 9.klasē ir 15 mācību priekšmeti , pēdējā mēnesī noteikti nevar būt visos mācību priekšmetos pārbaudes darbi. Sanāk ka kādā mācību priekšmetā pēdējais pārbaudes darbs būs novembra sākumā. Ja izkrīt stunda ,kurā paredzēts pārbaudes darbs(slimība, olimpiādas, mācību ekskursijas, skolas organizēts pasākums utt.) , tad visticamāk šo pārbaudes darbu vairs nebūs kur ielikt, jo visas dienas kurās drīkst būt pārbaudes darbs būs aizņemtas. Pirms kaut ko ierosina mazliet ar loģiku vajadzētu draudzēties un padomāt vai un kā to iespējams reāli īstenot.
Iniciatīva: www.facebook.com/parDienubezPD/posts/987727598047509
Somijā nav valsts pārbaudes darbi, lai tiktu uz nākošo klasi.
Jā, ideja varbūt nav peļama, bet vienmēr ir savas priekšrocības un trūkumi. Mājas darbu ir par daudz - vai skolnieki spēj racionāli izmantot laiku, lai izpildītu mājas darbus? Bet varbūt skolotāji uzdot daudz par daudz? Šeit var spriedelēt daudz un dikti. Pašai ir bērns un tik tiešām citi skolotāji uzdod ļoti daudz mājas darbus ( esam tikai sākumskolā), bet pildām kopā ar bērnu mājas darbus aptuveni stundu, pusotras. Tas ir daudz 1 dienai. Apmeklējam mūzikas skolu, kur atkal ir jāpilda mājas darbi!!! Kā vecākam neviļus rodas jautājums, ar ko tad bērni nodarbojas skolā, ja viss ir jāapgūst patstāvīgi mājās? It īpaši, ja runa iet par interešu izglītību! Mācību programma ir dikti pārblīvēta. Un no bērniem tiek pieprasīts tik tiešām būt par profesoriem pabeidzot skolu. Mācību programmas ir tik tiešām jāpārskata, un jāatvieglo, nevis atkal jādomā kā pievienot vēl klāt pāris priekšmetu! Starp pārbaudes darbiem diezin vai būs iespējams kādu dienu atstāt lieku. Dārgie vecāki, ņemiet vērā, ka daudzi priekšmeti ir tikai 1 reizi nedēļā, un tos pašus pārbaudes darbus salikt visiem skolotājiem kopā ir sarežģīti. Reti kurš skolotājs prasīs vairāk pārbaudes darbu, nekā tas reāli ir nepieciešams. Labākais variants, ir tik tiešām nepārslogot mūsu mīļos skolniekus ar liekiem mājas darbiem, it īpaši brīvdienās. Lai arī skolniekiem tiek mazliet atpūsties!!!!!!! Arī skolotājiem ieteikums pārskatīt mācību metodes! Burtnīcas jau skolēni paši viens otram labo! Dažos priekšmetos varētu arī vērtējumus atcelt - sportam ir jābūt prieka pēc, nevis normatīvu dēļ. Manā laikā (deviņdesmitajos) Sports bija SPORTS. Ziemā slēpojām katru stundu. Spēlējām dažādas sporta spēles, aktīvi piedalījāmies dažādās sporta sacensībās. Tagad bērniem nepatīk, jo ir normatīvi, tik tiešām par augstu skolēniem. Māksla un Mūzika, ne jau katrs ir muzikants vai mākslinieks, Šie priekšmeti ir vispārīgai un garīgai attīstībai.
žļemēklis veelreiz 23.01.2018. 14:17:40
a un man garso alus ar voblu. ps nejiet uz školu rukajat gaterri un kasat olsa majas ;)
žļemēkslis 23.01.2018. 14:15:52
es skola nemacijos tagd stradaju gateri un pelnu 300eur menesi vis labi chiv
dzordani kajas es eju majas
Somijā ir pārbaudes darbi katru gadu, lai tiktu uz nākošo klasi.
Te jāsāk ar to, ka Latvijā vienkārši ir par daudz valsts pārbaudes darbu. 3., 6.,8.klasē diagnosticējošie darbi un tad vēlāk eksāmeni . Kamēr bus tik daudz, un jaunais standarts kompetencēs balstīts šo skaitu nesamazina, tikmēr skolotājs nevarēs latiņu nolaist un šādā stresā būs jādzīvo visiem - skolēniem, vecākiem, skolotājiem. Tagad bija laiks šo pārbaudījumu apjomu samazināt. Kāpēc te to slaveno Somiju nepiemin!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.