Lietotājvārds
Parole
nevis chalis bet cālis
pareizi teikts tev jāliek laiks
Jēkabs Ģipslis 14.02.2018. 16:32:20
mana māsa negrib iet nākošgad uz skolu viņai 5 vot tas šausmīgi
Mani vairāk neapmierina nevis 6gadnieku iešana skolā, bet gan izstieptā izglītošanās 12 gadu garumā. Ja patiesi negrib, lai bārdaini onkuļi sēž solā, jēgpilni jāsamazina skolā pavadāmo gadu skaits.
Es skolā eju no pieciem gadiem un tagad eju septītajā klasē tāpēc jo biju gudrāks par citiem un mans IQ ir ļoti liels. Tas nozīmē kad es esmu savādāks un neiederos. Es esmu pret par šo domu!
Es eju skolā no 5 gadiem un esmu 7tajā klasē tas nozīmē kad es esmu nenormāls un atšķirīgs no citiem?
Vai kāds arī ir padomājis par sekām? 19/20gadīgi jaunieši sēž skolas solā, bet domas ir kaut kur citur? Vienam ģimene izveidota, citam-citas attiecības.Kāda vairs skola?????
Palasiet par slaveno šahistu Hozē Raulu Kapablanka. Viņš jau 4g. vecumā apspēlēja Tevu. Bet viņam šahu atņēma līdz 7g. Pēc tam viņš ātri kļuva par pasaules čempionu. Diez kas būtu bijis, ja mazās nenobriedušās smadzenes pārpūlētu? Čiks!
tieshi tā!
Jo ātrāk, jo labāk - raitāk iemācīsies kāds ir mācīšanās process, ka kaut kas jādara, ātrāk arī daudz ko apgūs. Bērniem, kuri ir normāli attīstījušies, ar to nekādu problēmu nav.
''Izstrādāta programma? Kādā kvalitātē? 3.klasi beidzot jāprot aptuveni tas pats, kas līdz šim gadu vecākam bērnam - standarts ir pieejams.'' - atbilde uz šo - varbūt nezinošam vecākam tas ir šādos jēdzienos izsakāms un izprotams ''gandrīz, aptuveni'', bet tā jau nav izm vaina - programma pakāpeniski aug, nevienam uzreiz neliek darīt sazin ko. Un kā audzini savu bērnu, ja viņš nespētu neko izdarīt? Tad tur ir problēmas citas, jo bērni reāli ar prieku apgūst jauno, jaunākā vecumā it īpaši un tas labāk iesēžas smadzenēs.
Izskatās, ka daudzi vecāki pat nenojauš, kas skolās notiek un kas tiek plānots, interesēties vajag un vispār tā ir skolas lieta. Bērni kā bērni, nekādas starpības nebūs, toties gads jau nost un apzinīgā vecumā jau var iet studēt, ne strādāt un kādu dienu uz skolu aiziet, jo 19gadīgs pieaudzis cilvēks. Un skatījos, ka te vēl bija cilvēki, kas izteicās un uzskaitīja, cik banāli un smieklīgi ir argumenti daudziem vecākiem, sašutums nevietā un vispār tikai kaut kādi emocionāli teikumi, kurus pat uzreiz var izskaidrot un paskaidrot ar to, ko šī pāreja uz 6gadu skolas sākšanas laiku nozīmē, bet kaut kā pazuduši - nu ja izdzēst to, lai tikai vārās savā sulā ar to, cik traka bērnība būs, ja apgūs rēķināšanu un iemācīsies dzejoli un cik skolās ir traki. Teikšu godīgi, jums vienkārši negribas, ka varbūt būs jāatklausās tas dzejolis, soma jāpalīdz salikt un citas lietas, kā jau visiem sākumā, ilgāk gribas gulēt, aizmest uz dārziņu un vispār nekādu rūpju līdz pat vēlam vakaram. Un tad vēl bērnus par sliņķiem, nespējīgiem dārzeņiem uztaisīt, nu lieliska mums tā sabiedrība, lieliska, bet ar šādu domāšanu ne mūsu bērniem, ne kam citam var būt nākotne.
Pats personīgi skolas gaitas uzsāku 6 gadu vecumā, un uzskatu, ka tur nav par ko sūdzēties. Neuzskatu, ka man būtu noderējis pavadīt vēl vienu gadu pirmskolas iestādē. Sākumskolas gaitas man nesagādāja problēmas, bet saskāros ar par sevi vecākiem bērniem, kuriem šīs problēmas bija. Uzskatu, ka vecums nav izšķirošais faktors, lai noteiktu bērna sagatavotību skolas gaitām. Katrs bērns būtu jāvērtē atsevišķi, lai izvēlētu viņam vispiemērotāko izglītības taku. Balstoties uz rakstā minēto, Izglītības un zinātnes ministrija neuzspiedīs sešgadnieku skolas gaitu uzsākšanu, tāpēc neredzu iemeslu aiz šīs nepamatotās 10 000 balsu kustības.
Programma normāla, loģiski, ka pakāpeniski prasības aug, bet pašā sākumā nekas tur nav jāzina. Un arī līdzināts ir, kādam aci uzmetot tas arī ir ''gandrīz un aptuveni'', bet ir jāizprot.
Es neasprotu kas tur par lielo problēmu ir, ko viņi citu darīs kamēr paliks mājās vai mācisies neko bērnudārzos. Arī visi tikai aizstāv bērnus ar mentālām/fiziskām problēmām, visiem apnikušies baltie, tīrie, perfektie un veselīgie bērni. Kāpēc vispār baltajam vīram vajag kaunēties par savu ādas krāsu? Es esmu 7 bērnu tēvs un es gribu lai mani bērni iet uz skolu tik cik vien ātri var, lai piedzimst un uzreizi uz skolu an liek mani ar manu sievu mierā lai mēs viņiem varētu uztaisīt vairāk brāļus un māsas. Ticiet man, man ir pieredze. Cerams ka sāks visi iet uz skolu 3 gadu vecumā un tad ātrāk tiks manā pagrabā. Raķete----> 8========D~~~~~~~~ <----- tavi bērni
Pensionārs 13.02.2018. 14:27:30
Padomju laikā skolu visi (ar atsevišķiem izņemumiem) sāka 7 gadu vecumā un beidza vidusskolu 17 gados skolā ar krievu mācību valodu un 18 gados ar latviešu mācību valodu un studijām augstskolā bija sagatavoti labāk nekā tagad. Vai tagad jaunieši ir kļuvuši dumjāki un "trulāki" ? Protams, ka darba devēji maksā nodokļus un viņiem rūp kā tiek izlietota nodokļos samaksātā nauda. Jo īsāku, bet efektīvāk laiku skolēns pavada skolā, jo racinālāk tiek izmantota nodokļos samaksātā nauda!
Nesaprotu "visus 6 gados uz skolu par katru cenu!" uzspiedējus par katru cenu. Argumenti nepārliecinoši. Ja vecāki vēlas, bērnu var palaist skolā no 6 gadu vecuma arī patreiz. Neviens neliedz. Cik atceros, pat padomju laikos varēja bērnu skolā palaist 6 gados, ja gribēja. Kāpēc jūs gribat savu par katru cenu uzspiest visiem? Dažs labs būtu 8 gadu vecumā uz skolu jālaiž, nevis 7, savukārt kāds varbūt pat 5 gadu vecumā jau var. Tas ir individuāli. Darba tirgum ir vienalga, vai darba gaitu uzsācējam jaunietim ir 18 vai 19 gadu, abi divi no šī viedokļa skatoties (ar izņēmumiem, bet tos pašus darba devēji medī, tiem darbs nav jāmeklē) ir "baltas lapas" bez nekādām īpašām prasmēm. Pat otrādi - ir maza cerība ka 19 gadīgais būs bišķiņ prātīgāks. Vienīgais ko redzu, ir valsts vēlme palielināt par 1 gadu laiku, kad cilvēks ir darba tirgū (pensijā tak par gadu ātrāk nelaidīs) un ieslaukt vairāk nodokļu. Vai arī otrādi ņemot - samazināt par gadu laiku, kad cilvēks mācās un "tērē valsts naudu". Kārtējais gadījums, kad aiz rūpēm par bērniem slēpjas cinisks aprēķins kurš it kā "gaišam mērķim" bet patiesībā ir reti pretīgs, toties ļauj nostāties "augstās morālās pozīcijās" un katru iebildēju nolikt malā kā "tumšo spēku pārstāvi".
Bērniem- bērnību! Te neviens neņem un neņems vērā ne bērna vajadzības, ne attīstības īpatnības, ne ko citu. Nauda!!! Viens bērns dārziņā valstij izmaksā daudz daudz vairāk nekā skolas solā esošais. Un visi rēķini! Lai tik lētāk! Pārējo paņems no vecākiem- par launagu, par pagarināto grupu, kuram vajag līdz vēlam vakaram, par nodarbībām utt.Un tasinība- vienu reizi jau pamatīgi aplauzās ar šitiem sešgadniekiem. Bet latvietis tak ir izturēts līdz galam: kāps tak atkal uz tiem pašiem grābekļiem...
Tak bērni vel nebūs atīstijušies sešu gadu vecumā
ko Jūs cepaties par to? labāk ejat pie izglītības ministrijas ar plakātiem lai liek krievu skolas mierā... Pretējā gadījumā būs tā, ka ja viens divi bērni klasē būs krievi. visa klase runās krievu valodā. Jums to vajaga? Man piemēram nevajag, lai bērns zin krievu valodu...
Var tak noteikt kompromisu 6 ar pusi gadi: bērni, kas piedzimst līdz 28./29.febr. iet tekošā gadā uz skolu, bet tie kas piedzimst pēc 1.marta - nākamā gadā uz skolu.
Iesaku vispārvpēc pirmajām 4 klasēm veikt intelekta testu un no katras klases 2 labākie lai mācās tālāk. Lielākajai daļai profesiju nekādas Pitagora teorēmas nav vajadzīgas. Skaitīt līdz 100, lasīt un rakstīt. To iemāca pirmajās 4 klasēs. Neredzu jēgu deldēt skolas solus vēl 8 gadus.
Kāda starpība, no cik gadiem. Labāk vācam parakstus, lai beidzot vidusskolu, cilvēkam ir profesija un iemaņas tajā, nevis tūkstošiem dumju zābaku. Lielākā daļa vidusskolnieku nevar nosaukt 10 slavenus Latviešu rakstniekus un viņu darbus. Tāpat nezin 10 lielāko valstu galvaspilsētas. Nerunāsim nemaz par detalizētākām lietām.
Почему в нашем государстве постоянно требуется срочно собирать голоса, чтобы что-то сохранить? Что за разрушительная сила у власти, от которой жителям надо постоянно что-то спасать? Дурдом...
No 7 gadiem, protams, - personīga pieredze ar dēlu iepr eksperimenta laikā. Kaut arī mācēja lasīt un rēķināt- strādāju pati no 2 gadiem ar bērnu.... Ļoti nodarīju pāri - nebija gatavs vakarā mājas darbus pildīt...... Pamatskolas viela jāizņem 8 gados-jāsaīsina 9gadi, vidusskolas - 3 gados- un nebuus 18 gados 12.klase. Tāds labākais risinājums, manuprāt
tikai no 7 gadiem...!
Tikai un vienīgi no 6 gadu vecuma.
Izstrādāta programma? Kādā kvalitātē? 3.klasi beidzot jāprot aptuveni tas pats, kas līdz šim gadu vecākam bērnam - standarts ir pieejams.
No 6 gadiem jāsāk - starpcitu, programma ir izstrādāta cita, nepaliek tas pats, kas 1.klasniekiem un 2.klasniekiem - tas tā, lielajiem kliedzējiem vecākiem, kuriem negribas vienkārši noņemties ar bērnu, jo iespējams būs dienas, kad ātrāk būs mājās, sākas pulciņu un interešu padarīšanas, nevar nogrūst kaut kur un neko nemācīt. Nav pilngadīgiem jātup skolā, laiks iet, bet mūsējie sēž un nevar attīstīties.
12.klases vidusskolas skolniece 11.02.2018. 17:28:37
Mani laida skolā no 7 gadiem, jo tā gribēja mamma, lai gan bērnudārza audzinātājas bija pret to, jo vēl nepratu rēķināt. Pirmajā klasē gāja grūti, bet pie dienas režīma pieradu (sāku iet mūzikas skolā un tautasdejās). Pat vēl 4 klasē matemātikā biju knapi sekmīga. Tagad sēžu 12 klasē savos 18 gados un man mācīties ir līdz kaklam (lai gan sekmes ir labas). Nav ne jausmas kur tālāk mācīšos, bet zinu tikai to, ka ne Latvijā.
nez es savus bernus no 15 gadu vecuma palaidu uz skolu pagaidam viss ok
6gadnieki smagi lūzt 7.-9. klasē, kad vairs netiek līdzi tam, ko prasa loģiskās domāšanas attīstībā programma. Pirmajās klasēs jau problēmu nav. Un tad sākas šai tālākā posmā slimošanas, strauja atzīmju pasliktināšanās, bet vaino skolu, nevis sevi, ka par ātru uz skolu aizsūtīts. Tagad valsts grib kolektīvi grūst visus tajā ārprātā.
Labāk pastāstiet man, ar kādām tiesībām krievvalodīgās skolas drīkst mācīties 11 klases, bet latviešu 12 ??? Kad tas vienreiz beigsies???? Viņiem ir daudz labāka un saīsināta programma, bez liekām muļķībām. Mums tūlīt būs 10. klase, manējam bērnam, un jau tagad mums paziņoja, ka nākamos 3 gadus mēs bakstīšoties un visu laiku būšot atkārtojuma viela. Kur loģika visu apgrābstīt un steigā sagrūst galvās līdz 9 klasei, uzdzīt totālu riebumu uz mācīšanos un pēc tam neko nedarīt 3 gadus.... Steigā vat ko apgūt, pluss vēl murgainas lietas??
Ja maniem bērniem dzimšanas dienas ir augustā, sptembrī un oktobrī...... tad kā? Aug. un sept. dzimušajiem ir gada starpība...... vienā klasē jālaiž? Man tā šķiet, ka piecgadnieks diezgan atšķiras no sešgadnieka.......tāpat arī sešgadnieks arī nedavelk septiņgadnieku...... Protams, ir izņēmumi...bet pārsvarā tā ir!
Piekrītu, iet no 6 gadiem, jo dažiem bērniem neironi, astrocīti un oligodendrocīti smadzenēs attīstās ātrāk, veicinot informācijas ieguves plašinājumu, bet emociju mazinājumu, vecāki, kas grib, lai bērns justos pilnvērtīgi, jūtot gandrīz visas emocijas un jūtas, balsojat par 7 gadu vecumu, bet, ja gribat, lai jūsu bērns attīstības ziņa pārspēj citus, balsojat par 6. gadiem, emocijas būs mazākas, jo oligodendrocītos vairāk būs zināšanas, izņemot, ja bērnam ir traucējumi, kā arī veicinat bērna pievēršanos mācībām, neļaujiet bērnam atiet no izglītības, nepalīdziet katru lietu, ļaujiet bērnam mēģināt pašam atrast risinājumu mājasdarbos, ja nav iespējams atrast, tad noteikti palīdzat.
Domāt vajag 09.02.2018. 17:17:31
Un kāpēc neviens nepaceļ jautājumu arī par 12.klases atcelšanu? Ko tad tie pilngadīgie sēž un atkārto tikai visu eksāmeniem? Lai sāk arī ātrāk jaunieši pilnvērtīgi sākt pieaugušo dzīvi, nevis pa skolu staigāt.
Par Jums visu pasaka Jūsu teksta stils un pareizrakstība.
No pieredzes. Tikai "par" ar abām rokām par skolas uzsākšanu no pilnu 7 gadu vecuma uz 1.septembri. Nu nav gatavs bērns uzsākt no 6 gadu vecuma, lai cik nebūtu gudrs. Ar šo drakonisko programmu, uz 3.klasi bērni ir pārguruši un neko negrib. 6gadnieki uz 4.klasi nevelk līdzi klasesbiedriem.
Dince to skola?! 09.02.2018. 14:50:00
6 gadiga? Jus paskataties ka audzina zvaigznes savus bernus. Jau 5 gadu vecuma mak franchu valodu krievu.. sacer dziesmas. A Jus te vaidat ... mazais kipars.. Tie mazie kipari jau 15 gados dzemde... Ta ka ta... mūsdienu paaudze attīstās ātrāk. A no tādiem kas ar bernu nenodarbojas protams nekas neiznak pat 30 gados... Viss atkarīgs no faktoriem.
Pirmklasnieks 09.02.2018. 10:02:11
Es gribu būt liels un visu darīt tāpat kā pieaugušie, tikai ne vienmēr sanāk ... Arī diendusu man negribās gulēt. Es protu arī rēķināt un man nākās pamācīt arī savu skolotāju kā tas darāms, jo viņa ik pa laikam neprot izrēķināt mācību grāmatā esošos uzdevumus...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.