Lietotājvārds
Parole
Tie, kam nepatīk, ka katrs Latvijas iedzīvotājs pats izvēlas kā skolot savus bērnus un realizēt citas savas tiesības - variet pārcelties uz Ziemeļkoreju.
Šeit, pat šajā diskusijā ir skaidri redzams plaši izplatītais lielkrievu šovinisms... Visiem, redz esot jāsaprot un jāpieņem kirilica, kuŗā tie raksta. Saprotu, bet nepieņemu. Un negrasos pieņemt. Putins aicina uz Krieviju visus tautiešus kam vajadzīgas krievu skolas... Interesēties vēstniecībā - tur paskaidros sīkāk.
Situācija no dzīves. Paša pieredzēta: -- "Labdien"; -- "Čevo"
Весело 15.02.2018. 19:18:39
Просто " страна биороботов", без чувств, чести и совести.Сами напишут закон, сами и казнят по- закону.А зачем?Сами того не знают. Нищие и бедные, живут в плену иллюзий.
Pensionārei 15.02.2018. 18:08:11
Igauņiem ir krievu skolas ar 60/40, precīzi kā mums pašlaik. Lietuviešiem - parastās krievu skolas, kā mums agrāk bija, un ļoti draudzīgas un efektīvas metodikas lietuviešu valodas mācīšanai. TIKAI latvieši traci ap valodu sacēla un nezin kā vēl izpausties. Rezultātā - Lietuvā un Igaunijā valsts valodu lieto daudz vairāk un labprāt, arī ekonomikā labāki rezultāti.
Pensionāre, cik tad mums ir to skolēnu ar sirmiem matiem? Un uz kurieni iet tava runa?
Печально 15.02.2018. 16:03:35
И как всегда , только яд выплёскивают и ничего человеческого в вас нет. Язык, язык, язык, это вся проблема которая существует в нищей Латвии, где нас душат штрафами, налогами, запретами, но это для вас не страшно судя по всему, главное язык. Печально !
pensionāre 15.02.2018. 15:19:16
Cik ilgi var ņemties ar Valsts valodu! Ja cilvēks ir piedzimis, jau ar sirmu galvu un nezina latviski par ko iet runa? Tad kā var šādu brīnumu izskaidrot? Tas ir spīts un nevēlēšanās mācīties! Kamēr palikušie oficieri būs dzīvi, karos un pretosies Valsts valodai, jo viņiem pastāv tikai krievu valoda, ja būtu iespēja, piespiestu visu pasauli pārkrievot. Pareizi dara lietuvieši un igauņi, neauklējās.
Mūsu skolā valodu māca latvietes, mātes valoda viņām ir latviešu, bet māca ārkārtīgi slikti, bērnus ienīst. Un ir veselas 7 vakances šim amatam, bet neviens bļauris-patriots nepiesakas. Ja jūs gribat valodu, māciet! Par valsts piešķirto naudu!
Skolotājs ir arī pati dzīve -sadzīve, veikali,pakalpojumi .Bet bieži uz latvisku jautājumu vairāk parb ''čto'' nedzirdēsi. Ja direktors rada tādus apstākļus,ka darbā pieņemts latviešu valodas skolotājs tiek izēsts,jo par daudz labi māca.. tad ko tur teikt .Tiek pieņemts tāds,kas pats e klasē ar kļūdām latviski raksta.Tāds ir derīgs. Atklāto stundu vecākiem nekad nav.
tai, kura nesaprot 15.02.2018. 11:38:36
Kā tie bērni var prast valodu, ja nav skolotāju? Jūs tikai brīnīties mākat, bet iemācīt citiem savu visvarēno valodu kaut kā nesanāk. Nenodrošināt skolotāju esamību, bet prasīt zināšanas, ir stulbums., ar ko arī leilāka daļa komentētāju parasti izceļas.
Mēs divās paralēlās realitātēs dzīvojam. Latvieši saka - krievi nezin valodu un negrib zināt. Krievi skaidro - gribam zināt un zinam valodu, bet gribam lai arī mūsu bērni mācās ērtā vidē un valodā visus pārējos priekšmetus. Kāpēc latvieši to nedzird? Kādēļ jūs pēkšņi uzkāpāt ozolā, kas bez jums jau 1000 gadus auga mierīgi, un tēlojiet tā saglabāšanu? Latviešu valoda bez jums radās un tā būs kamēr to mīlēs. Bet šī reforma tikai naidu kurina. Viens atriebjas ka viņam konču padomju laikā nepārdeva, jo pārdevēja latviski nesaprata; cits bļauj "te Latvija". Bet okupācijas laikā jūs skolā latviski mācījaties! Kā jūs tobrīd justos, ja jūs gada laikā uz krievu valodu pārvestu un liktu jūsu latviešu skolotājiem lauztā krievu valodā jums visu skaidrot? Vai jūs tad iemīlētu krievu valodu, krievus? Vai tad matemātiku jūs zinātu labāk? Vai sāktu sapņot krieviski? Drizāk tikai mirgot... Tieši tā pašlaik jūtas visi tie, kas dažādu iemeslu dēļ ved bērnus krievu skolās. Vai jūsjoprojām esat Cilvēki, vai tomēr vairs tikai Latvieši? Mēs kopā dzīvojam šeit jau gadsimtiem ilgi, bet jūs visus ne-latviešus sūtat ārpus Latvijas tā, it ka tie tikai pirms 40 gadiem atbraukuši.
sena skolotāja 15.02.2018. 08:43:08
Viss jau sen noticis dabiskā ceļā. Sēž abu tautību bērni vienā solā un priecājās abās valodās. Vēl tik rupjības dzird vienā valodā. Vecie vēl kādu brītiņu pukstēs , kamēr dieviņš pasauks. Pasaule mainās, mīļie!
Логики не было и нет 14.02.2018. 19:05:21
12 лет назад наших детей не брали в детские садики с латышским языком обучения, если родители не являлись латышами, даже наличие гражданства не играло никакой роли, хорошее владение государственным языком - тоже не имело, никакого значения.Было другое время и другие политические решения. А сегодня в срочном порядке опять новое решение - переводим, срочно. А результаты перевода не волнуют?Не волнует, что государство истратило огромное количество денег на образование, но огромное количество детей может не получить диплом и не сдать государственные экзамены; не волнует, что больных детей со склонностью к депрессиям и другими неврологическими расстройства, вообще лишаю право учиться. Правительство не волнуют наши дети.
ok dialogam ar hi hi hi 14.02.2018. 13:09:33
Tāpēc jau arī trako, ka krievu skolu bērni ir daudz konkurētspējīgāki gan darbā Latvijā , gan ārzemēs, visus vajag padarīt vienādi glupus un aprobežotus ar TV 3 informācijas telpu... Šitam lēmumam saknes ir daudz dziļākas nekā tikai valodas problēma.
С ними надо говорить! 14.02.2018. 10:48:53
Они не ведают,что творят.С ними надо говорить, потому что мы на одном "корабле Титанике" - все вместе пойдём ко дну с непосильными налогами.Они не понимают,что ситуация изменилась, один язык выучить не проблема, проблема интеллектуального развития детей, а местные методики обучения, без учёта современных научных достижений просто проведут общество в будущем к полной деградации.Население страны вымирает.
Sveiciens latviešiem no latvieša :)! Pastāstiet, kāpēc krieviem jāzin latviešu valoda... Jau 25 gadus bērnudārzi, skolas, augstskolas, prese, radio, sabiedrība, darbs pieejama arī 100% krieviski.. Nemaz nerunājot, ko krievi klusībā domā. Krievi vainīgi, vai ne?
Adepts Stepana Banderas 13.02.2018. 23:20:01
Interesanti vai 2019 gada pārstās Ulmanis kapa griezties no tā ,kas notiek ar Latvīju,bet Rainis nekad
Vispār tas ir, maigi sakot ,ļoti dīvaini - izaugt ,dzīvot valstī , beigt skolu un nezināt tās valsts valodu !
а зачем с ними разговаривать?
Понтий сделал своё дело. 13.02.2018. 18:45:11
Матери не простят.Утопят в слезах.
Это преступление против наших детей! 13.02.2018. 18:43:50
Насильственная реформа - это преступление!
Krievs, kurš integrējies latviešu skolā. 13.02.2018. 17:09:40
Kādēļ pārējie krievi nevēlās integrēties, latvieši, kuri dzīvo laukos vai mazpilsētās ir problēmas ar krievu valodu, tiem patiešām krievu valoda ir svešvaloda, to saku pēc pieredzes, vai tad tik grūti iemācīties un parunāt latviski?
Izglītība valsts valodā mūsu valstī ir prioritāte. Bet kāda no tā ir jēga, ja vienalga no šejienes, kurš var, bēg. Dzīvot šeit var tikai deputāti un biznesmeņi, kuri "nezog", pārējie eksistē. Atbrauks melnie un mācīsies valsts valodā kamēr tie neielīdis deputātos. Un tad viss pēkšņi mainīsies. Vajadzēs mācīties kādā arābu valodā!!!
Ja piederības sajūtas nav gadiem ilgi, tad kā tā pēkšņi parādīsies ar vienu pavēli!? Ja konkurences spēja nav valdības prioritāte, tad kā pēkšņi ar vienu sen nogulētu lēmumu tāda spēja uzradīsies!?
Hi, hi, hi, krievi izkonkurē latviešus, jo viņi pārvalda brīvi divas valodas. Retais, varbūt no Daugavpils nav spējīgs neko pateikt latviski.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.