Lietotājvārds
Parole
Ko var ņemties? Katra skola nodrošina ar skolēnu autobusu, lielākai daļai vecāku ir automašīnas. Likums paredz šādi, ne savādāk. Šis raksts bija tikai informatīvs atgādinājums, bet Jūs, mīļie vecāki (lielākā daļa), esiet zābaki. Esmu pats gājis uz skolu -28 grādos tikai dažus gadus atpakaļ. Cik ilgi es ārā pavadīju laiku? 5 min, kuras gaidīju pieturā. Pārējais laiks, kas jāpavada ejot uz pieturu ir jānodrošina pašiem, t.i. iemācieties apģērbt savu bērnu tad. Mazākās klases ir saprotams, ka paliek mājās -20 grādos, jo tie bērni ir fiziski daudz mazāki par citiem. Katrs likums tiek pieņemts uz kaut ko pamatojoties un arī šim likumam ir savs "background". Pirms kaut ko spļaujat te, palasiet paši likumu. Ja Jums ir iebildumi par to, ka ne visām skolām ir skolēnu autobuss, tad tas ir Jūsu pašu nodarītais ar to ka nemaksājat nodokļus un braucat prom no valsts. Beidzat kunkstēt, kad paši esiet vainīgi. Nepatīk- maini, bet tu sēdi un svilies par to, ka esmu tevi aizskāris un nespēj pieņemt to, ka pašam kaut kas ir jādara
Ko var ņemties. Tie, kas vecāki par 12 gadiem, var neapmeklēt skolu, ja ir -25 grādi un zemāka gaisa temperatūra. Nu ir starpība, 4. vai 9. klases skolnieks, gan fiziski, gan prātā.
Visiem salst, visi var apsaldēties. Vai tiešām jādomā, kas svarīgāks, izglītība, vai tomēr veselība? Es izvēlos veselību.
Skolnieciņš Latvju Skaudības Dievs 24.02.2018. 08:05:11
Kāpēc par skolēniem tā uztraucas? Par simtlatniekiem neviens neuztraucās! Mans tēvs ārā, krūmus gar ceļmalām cērtot, strādāja astoņas stundas vel lielākā aukstumā. Un vel vajadzēja ar kājām noiet 5km līdz darbam un 5km no darba. Tāpēc skolēni un viņu vecāki nedrīkst čīkstēt. Mans tēvs, būdams simtlatnieks, izcieta daudz lielākas ciešanas, lai mani pabarotu un sagatavotu skolai. Pēc visa pārciestā manī vairs nav nedz sirdsapziņas, nedz komplesu, nedz vainas izjūtas. Man ir sava morāle. Es esmu Skolnieciņš! Cieņā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš [Esmu īsts latvju skolēns!]
Kāpēc gan uz skolu var neiet vecumā līdz 13? Vai tad temperatūras samazināšanas ietekmē tikai tās vecuma grupas? Cik esi zinu temperatūra vairāk vai mazāk var ietekmēt cilvēku kā tādu, jo katra ķermeņa reakcija uz to var būt savādāka.
matem skolotaja ilze 23.02.2018. 20:27:31
Vai mūsu valstī ir diskriminācija pret bērniem no 13gadiem un uz augšu?
Redzu,ka uz skolu aiziet tie mazie, kuriem vismaz 10 min ceļā jāpavada, (gan bērnudārza, gan skolas bērni). Neiet tie, kuri dzīvo 2min attālumā no mācību iestādes.
Visiem vajag iet uz skolu -1 vaj -25! Macities un velreiz macities. Var lidz 7 klases un viss, tad var precietes un dzemt bernus, lai visam bus minimums 6 berni :)
Man darbā jābūt - mans bērns(skolotāja bērns) ies kaut -30, jo darbā jābūt. Un man ir pirmskolas bērns. Skolotāja bērniem atkrīt, ja vien ome vai ir tētis, kurš var palikt mājās ar mazo.
Kā tur bija, līdz cik gadiem bērnus vienus bez uzraudzības atstāt nedrīkstēja? Tas nozīmē, ka, ja mājās nav pensionētas vecmāmiņas, tad ...
Es jau tā nejokotu, ja sirds nesāpētu. Reāli, lūkojot uz savu bērnu, saprotu, ka šis laika periods nav labvēlīgs bērnu valsts pārbaudes darbiem. Tiem bērniem, kuri cīnās par labām atzīmēm, nevis vienaldzīgi domā - kā būs, tā būs, gan emocionāli (satraukums par biežo slimošanu), gar fiziski tiek spēcīgi spriegoti. Varbūt, ja izlasīs šos komentārus, nākamajiem mazajiem bērniem, tik piedāvāti labāki pārbaudes darbu laiki.
Anonīms labvēlis 22.02.2018. 22:56:57
Komentāru lapa e-klasē nav īstā vieta kur jokot !
Cik jauks raksts! Melnais humors? Kāds intelektuāli apdāvināts indivīds nosaka pārbaudes laiku? Izvēlēts viss, viss nepatīkamākais laiks, lai mazajiem bērniem ieriebtu. Februārī: neticami auksti; vīrusu-gripas laiks, bērni bieži slimo; bonusā vēl stress. Super! Pārbaudiet, rūdiet bērnus jau no mazotnes, lai aug labi "grauzdēti" bērni! Gan aukstumā atskries uz skolu, gan ar sulīgu iesnu iezīmogos savu gara darbu... Zelta prāti!
Kas, kad un cikos mērā un nosaka jāiet uz skolu vai nē??? Šorīt 6 no rīta manā pagalmā - 18', bet ap 7,30 jau 23', bet pie skolas 8,15 ir 19'. Nu kā ir... Jāiet vai nē? Katru rītu darbu nevaru kavēt lai vestu bērnu uz skolu, bet kājām 20 līdz 25 min bērnam ir daudz.
Vecākiem jāizvērtē laist bērnu uz skolu vai nē.Vai jāiet kājām,vai ilgi jāgaida autobuss..u.t.t.
Smiekli nāk 22.02.2018. 18:07:46
Kas tas par vārdu "nejiet"!? Pirmo reizi tādulietu kā "jiešanu" dzirdu. Laikam te bērnudārznieki komentē ha ha. Bet, ja nopietni, ja jau nemāk tik elementāru vārdu uzrakstīt, tad obligāti uz skolu pie pirmās klases skolotājas, lai iemāca rakstīt.
Hm... laikam 13 gadīgajiem vispār nesalst. Gripa nepiemetas tikai līdz 12 gadiem. Es nepiekrītu, ka tikai līdz 12 gadiem drīkst neiet uz skolu.
Visi bērni netiek pievesti ar mašīnām. Un arī ne ar skolas autobusiem. Paši iet vai brauc ar sabiedrisko transportu.
xKobaPlayZx 22.02.2018. 17:33:56
Es tam piekrītu ka var līdz 12 nejiet uz skolu ja temp. nokrītas par -20.
Tas gan super autobuss - savāc pie mājas un izlaiž pie skolas. Vakarā atkal pretējā virzienā. Bet, ir skolēni, kas staigā kājām - no mazpilsētas viena gala līdz otram apm. 30 min., un tad var arī apsaldēties, ja zem -20 grādiem.
Kāpec tikai līdz 12 gadiem var nejiet kad ir -20
Justs Vadonis 22.02.2018. 15:58:38
Ko darīt ja rīt ir diognosticējošā darba runas daļa, bet ir -20 grādi?
Es labprāt apmeklēju skolu pat 30 grādos jo mūs pieved pie skolas autobuss
Un 13gadigajiem kapēc ne?
virsraksts: Gaisa temperatūrai noslīdot līdz -20 grādiem, bērni līdz 12 gadu vecumam var neapmeklēt skolu raksts:Saskaņā ar noteikumiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem pēc Celsija, izglītības iestādi var neapmeklēt izglītojamie vecumā līdz 12 gadiem. Kā tad, Jums, ar tiem noteikumiem Līdz vai zemāk par -20 grādiem?
Kādas problēmas apmeklēt skolu, ja visus pieved ar mašīnām? Vai tad labāk atstāt mājās, lai paliek bez uzraudzības???
Noderetu ari precizejums-cikos no rita ir jabut attiecigajai temperaturai,lai bernam skaititos attsnota diena.
3. un 6.klašu diagnosticējošais darbs ar apbrīnojamu ietiepību ik gadu tiek ieplānots februārī - tieši lielo aukstumu un gripas epidēmijas laikā. Augsti godātie plānotāji laikam ir no citas pasaules.
Nu burvīgi, bet diemžēl VSIC ieplānotais matemātikas pārbaudes darbs tāpat 3.klasei ieplānots 28.02. Un tad bērni - 25 grādos ies un kārtos šo darbu, jo redz plānotāji neieplānoja, ka janvārī un februārī var būt zemāka gaisa temperatūra par - 20 grādiem, ka vispār ir gripas epidēmija valsts līmenī-nu ko jūs, tas jau nav katru gadu paredzams lielums.
...un var iet gāzties pa kalniņu visu dienu :D 13-gadīgie uz kalniņu vairs neiet, tie lai skolā mācās :)
Forši. Šis man vienmēr pārsteidzis. Bērnam sākot no 13 gadiem salsts laikam mazāk nekā pārējiem, ka tik smieklīgs uzstādījums.
Varbūt ir INFO par vakar paredzēto LIZDA sanāksmi par kompetenču pieejā balstīta vispārējās izglītības satura aprobāciju un ieviešanu? Bij solīts runāt par par šādām tēmām: *) mācību līdzekļu nodrošinājums reformas uzsākšanai; *) pedagogu profesionālās pilnveides un metodiskā atbalsta nodrošināšana reformas uzsākšanai; *) ilgtspējīga profesionālā atbalsta izveide pedagoģisko inovāciju ieviešanai; *) vides piemērotība, infrastruktūra un izglītības iestāžu nodrošinājums ar tehnoloģijām atbilstoši mūsdienu prasībām; *) pārejas perioda atbilstība reālajai situācijai; visu pedagogu pienākumu iekļaušana pedagoga slodzē un to atbilstoša apmaksa.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.