Lietotājvārds
Parole
Kāpēc neizmantot interenetu un TV. Lai cienījamie jaunās pieejas teorētiķi sagatavo un novada, parāda visai Latvija- vecākiem, skolēniem un skolotājiem, kas neko nejēdz, kā tās stundas tagad notiks, kā tas reāli darbosies. Mēs ātri apgūsim un pratīsim no vienas reālas idejas radīt citas, bet parādiet, lūdzu, kaut vienu piemēru paši. Zane Oliņa taču varētu pāris šādas stundas ļaut nofilmēt, kas būtu tiešām kā paraugs jaunajai pieejai.Ļoti gaidīsim.
"Kopumā vērtēts atzinīgi..." , tie ir klaji un bezkaunīgi meli, nevēlos pat tālāk debatēt. Viss ir tik jēls un balstās tikai uz muļķa skolotājiem, kuri par baltu velti, bezjēdzīgi tērējot savu laiku, mēģina, kaut ko izdomāt, kur tas nav iespējams. Sajūta tāda kā mīcoties pa dubļiem. Nav ne satvara, ne mērķa. Vienlaikus - projekta spice "apgūs" pamatīgo finansējumu. Viss kā jau šajā "brīnumzemē" pienākas!
Bezjēgai... 24.02.2018. 15:40:01
PISA pētījumos Latvija arī tagad nav pirmajās vietās, un nekad nav bijusi. Latvijas rezultāti ir stipri viduvēji, un jautājums par naudas izlietojumu pamatots. Pirms vairāk nekā 10 gadiem bija projekts, bija nauda, rezultāti neuzlabojas. Kur analīze? Kur pētījumi? Kāpēc TIE PAŠI cilvēki tērē nākamo naudu, ja nav bijis rezultātu jau iepriekš?
Pagājušā gadsimta beigās ministrs Piebalgs veica reformas. Vidusskolas posmā skolēni drīkstēja paši izvēlēties apgūstamos priekšmetus. Liela daļa neizvēlējās ķīmiju, fiziku. Tagad nesaprotam, kāpēc trūkst inženieru un citu tehnisku cilvēku. Vai caurkritušais "Vienotības" vadonis Piebalgs šodien nav atbildīgs par toreizējās reformas sekām šodien? Kāda atbildība būs šodienas reformatoriem (Šadurskim, Oliņai & Co), ja pēc 10 - 15 gadiem Latvija PISA pētījumos un visādos citādos reitingos pasaules mērogā nebūs pirmajās vietās? Vai viņi atmaksās šodien notērēto naudu, vai varbūt sēdēs cietumā par valsts līdzekļu izšķērdēšanu? Kā būs?
Nopietni? Par izglītības saturu mūsu valstī lemj Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste? Kādēļ nav citu jomu vislielākie speciālisti? Mums ir aizsardzība, medicīna, IT joma u.c. ne mazāk svarīgas jomas. Tad es teikšu tā: VECĀKI, NEGAIDIET, KA JŪSU BĒRNIEM BŪS VISKVALITATĪVĀKĀ IZGLĪTĪBA! SKOLOTĀJI PIE TĀ NEBŪS VAINĪGI! Ironizējot varētu teikt, ka tāda malkas šķūnīša padarīšana.
Godīgi sakot, šīs nedēļas notikumi, īpaši šodienas Dombura intervija ar Latkovski, liek uzdot sev jautājumu "Kā tālāk dzīvot, domāt, būt valsts 100gades patriotam, īstenot kompetenču projektus u.c. izpausties mīļajā Latvijā, ja notiek šāda līmeņa lietas, kas padara mūsu Latviju par stulbāko, korumpētāko, ar mahinācijām bagātāko valsti pasaulē?" Tā rokas un dūša nolaidusies, ka vispār nekā...Labi tiem, kas neseko un nevēlas sekot jaunākajiem notikumiem mūsu valstī. Galva tīra, sirds mierīga, var turpināt ierastās monotonās ikdienas darbiņus...
lieki neiespringt, un gan jau šo super-puper "ultra-gudrību" gūzmu pārcietīsim
skatos Rīta Panorāmu 23.02.2018. 08:59:21
"Darbs pie jaunā mācību satura izstrādes kavējas, jaunās vadlīnijas pedagogiem sola publiskot tikai aprīlī, bet septembrī ar tām jau jāsāk strādāt, lai arī pa vidu vēl būs atvaļinājumu laiks. Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu"- šādas bažas šorīt LTV "Rīta Panorāmā" pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.
lasu "Skolotāju Avīzi" 23.02.2018. 08:32:23
"Rodas arvien lielāka pārliecība, ka vairākums no šiem projektiem, ko tagad mēdz saukt par izglītības reformu, ir tikai naudas apguves projekti" - tā par šo projektu 22.02.2108. portālā IZGLITIBA-KULTURA.LV raksta Latvijas Universitātes (LU) profesore Dr. habil. paed. Ausma Špona un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) asociētā profesore Dr. psych.Airisa Šteinberga
" Šis šķiet arī ir galvenais maināmais - skolotāji,. kuri aizsedzas ar J. Menča: "Par pedagoģiju runāšu tikai ar tiem, kas šajā jomā strādā", un nav gatavi ne vecākus, ne darba devējus un pat ne pašus par "izglītojamiem" nolamātos iesaistīt jēdzīgās diskusijās :( " Varbūt tiešām skolotājiem mainās? Bet tad droši sakiet argumentus. Aizsedzas? Nu ne taču - jebkuras jomas pārstāvim sakarīgai sarunai vajg cilvēku, kurš savu jomu zina. Varbūt biežāk skolā pakavēties un gan jau ieraudzīsiet veselu lērumu jēdzīgas diskusijas, manā skolā ir. Dodiet lūdzu argumentus, ko pašlaik skolotāji dara aplam vai nespēj izdarīt.
Biju apspriedēs, tukša salmu kulšana! Kāpēc jātērē līdzekļi, kad nekas nav sagatavots?Visu dod atkal sagatavot pašiem skolotājiem(par brīvu), bet nav samaksāts mums vēl par iepriekšējo1,7gadiem?Arodbiedrība šorīt °informēja ziņās.Ministriju likvidējam, samaksājam 17 000 skolotāju darba samaksu!
TAGAD PAR PEDAGOĢIJU LEMJ BANĶIERI UN KOKRŪPNIEKI !!! bravo latvānija !!!
atbilde to "meklē" 23.02.2018. 07:56:14
Patiesībā es neesmu pedagoģe, bet mamma, kas uzticas skolotājiem un strādā par ārsti, tā kā tīri personiski ne ar ko neaizsedzos. Bet, līdzībās runājot, vai jūs būtu gatavs operācijas laikā uzticēties manai anestēzijai, kuras saturu un devu noteikuši kaut vai tie paši no malas pieaicinātie kokrūpnieks un baņķieris, kuriem taču svaigāks skats no malas? Ja tomēr nē, tad kāpēc jūs domājat, ka tik svarīgu lietu kā bērnu izglītošanu var noteikt tie, kas nav vismaz pedagoģijas maģistri?
Tiešām jauns saturs matemātikā?! Izlasot projekta piedāvājumus, SATURĀ izmaiņu nav, tikai samocīts un sabāzts citās kulītēs. Arī IT izmantojums ir minimāls, vismaz to varēja palielināt. Bet labi vien, nevajadzēs daudz neko mainīt...
Skolotāja2 22.02.2018. 19:32:42
Būs grūti īstenot jaunās lielās idejas, ja jomas skolotāji pamatā nav vienisprātis ar piedāvāto versiju... Žēl, mūs tomēr nedzirdēja...
Skolotāja2 22.02.2018. 19:29:27
Piekrītu skolotājas komentāram par Tehnoloģiju jomu, kura šajā projektā ir pelnījusi vislielāko kritiku. Projektētāju atbilde kopsavilkumā, kas pieejama izm.gov.lv aktulitātēs aptuveni šāda: neko nemainīs, jo svarīgāks ir projektētāju nospraustais skolēnu sasniedzamais rezultāts lielajā projekta plakātā, nevis kaut kādi akadēmiskie, augstskolu profesoru norādītie jomu piederības kritēriji... Nu tā... Būs grūti īstenot jaunās lielās idejas, ja jomas sk
Tika iesniegti 887 priekšlikumi. Jautājums - cik tika ņemti vērā? Mūsu novada Metodiskā apvienība piedāvāja mainīt mācību priekšmetu piederību Tehnoloģiju jomai: dizaina vieta – kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomā; datorikas – matemātikas mācību jomā vai arī jāveido atsevišķa datorzinātnes mācību joma. Protams, neko nemainīja. Un bez komentāriem un skaidrojumiem - neies taču iepriekš sarakstītos papīrus labot
Kā jau vienmēr,kaut ko dara,darīšanas pēc un rubuļi ripo.Vai tas būs kādam derīgs,vai ne,kam par to tur ,,augšā,, sāp galva? Izglītībā viss ir garum garos bla,bla,bla...un laikam arī turpināsies.Nekā konkrēta! Kurš šinī valstī zina uz kurieni iet,kādu ekonomiku taisīt,kādas profesijas vajadzēs?- Manuprāt neviens,neko konkrēti nezina.Maļ tukšus salmus un pieprasa miljonus!
Dod, Dievs, saglabāt veselo saprātu, neiebraukt no viena grāvja otrā un nepazaudēt to, kas ir!
to "meklē" 22.02.2018. 15:10:44
Šis šķiet arī ir galvenais maināmais - skolotāji,. kuri aizsedzas ar J. Menča: "Par pedagoģiju runāšu tikai ar tiem, kas šajā jomā strādā", un nav gatavi ne vecākus, ne darba devējus un pat ne pašus par "izglītojamiem" nolamātos iesaistīt jēdzīgās diskusijās :(
Izlasot, ka par jauno mācību saturu lems KOKRŪPNIECĪBAS federācijas izpilddirektors un LATVIJAS BANKAS MONETĀRĀS politikas pārvaldes vadītājs, rodas jautājums - vai kokrūpniecības un bankas turpmākās darbības apspriešanā tiks pieaicināti vismaz pāris izglītības pārstāvji? Ja nē, tad vēlētos zināt, vai minētais kokrūpnieks un bankas pārstāvis ir vismaz apguvuši mācīšanas un mācīšanās metodiku, sākumskolas un pusaudžu vecuma psiholoģiju, iepazinuši mācību priekšmetu standartus un prasības, skolu beidzot. Man patīk cienījamā un slavenā matemātikas skolotāja J. Menča teiktais: "Par pedagoģiju runāšu tikai ar tiem, kas šajā jomā strādā." Man liekas, ka Latvijā tagad VISI ir gudri pedagogi, pat rūpnieki un baņķieri. Vai tas nav viens kārtīgs purvs?
Kāpēc jāalgo cilvēki, kuri nespēj izglītības saturu pielāgot tirgū vajadzīgajām prasmēm? pie kam tam visam vēl sabiedrisko apsriešanu? ar kaut kādiem ekspertiem?
Latvijas Bankas pārstāvis? Labāk jau kādu no KNAB aicinātu!
Joprojām meklē konkrēti kas izglītības saturā un metodēs tagad neder, kādēļ neder un kas tad nāks vietā, vai un kāda ir vietā liekamo pieredze citur, ja tādas pieredzes nav, tad kādēļ šāds eksperiments te un tagad ir nepieciešams? To visu var uzlikt vienā vai divās a4 lapiņās. Pagaidām nekur, neviens neatklāj konkrēti.
Es esmu atteicies piedalīties šajās stulbībās, ko sauc par jaunā mācību satura... bla, bla, bla..., un nekāda vaina - jūtos labi.
Cik tad komisijiņas izveidojāt? Cik ierāvāt nāsīs??? Cik vēl pētīsiet, vērtēsiet? Cik vēl ilgi šos raksteļus te ievietosiet vienu aiz otru par tēmu NEKAS !????

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.