Lietotājvārds
Parole
pirmsskolas skolotāja 06.03.2018. 19:26:10
Droši, manu algu var publiskot, nav ko slēpt. Uz papīra 566 eiro.
Mērķis tam noteikti ir pavisam brutāls - panākt, lai cilvēki, kam ir mazākas algas, bet kam nebūt nav augsta kvalifikācija, saceļ lielu brēku un cenšas panākt, ka skolotājiem algas ja ne nepaceļ, tad pat samazina. Cēla mērķa šai publiskošanai nav... Dž. Orvela romāna līdzībās runājot - aitas tik blēs, bet cūkas kļūs aizvien vienlīdzīgākas par citiem.
eks skolotāja 28.02.2018. 13:58:55
vēl mazliet piepalīdzu skolā, t.i. apmēram 4- 7 stundas nedāļā (kad dažreiz aizvietoju saslimušos, tad vairāk), citi skolotāji strādā vairāk, un algas lielākas par pamatalgu., bet strādā arī līdz izdegšanai, jo citam lielie bērni augstskolā, citiem mazie bērni, kuri jāuztur, vai vecāki, kuriem mazas pensijas. Nu un tad sarakstā man būs apmēram ap 200 eirām, bet citam tuvu pie tūkstoša. Ko tauta ( skolas lietā nesaprotošas) varēs saprast no skolotāju algām, ja netiek pieminētas, cik skolotājs strādā- nepilnu likmi, likmi, vai dubultu.
Lai publicē! 27.02.2018. 17:27:45
Tikai - lai tiek norādīti arī visi veicamie pienākumi (sākot ar gatavošanos, beidzot ar to, ka klases audzinātāju "pienākumos" sākumskolā ietilpst arī izmeklētāja, samierinātāja, medmāsas, psihologa, dežuranta utt. loma). Gribētos gan, lai vienreiz (beidzot) uzrāda PATIESI nepieciešamo laiku, kas jāpatērē gatavojoties stundām un sagatavojot (izstrādājot) pārbaudes darbus, burtnīcu vai pārbaudes darbu labošanai, PD punktu ievadīšanai e-klases īpašajā tabulā (pa punktiem) - ja klasē ir 30 skolēnu.
Inesei. Ētika ir tas, ko pārkapj pašu pirmo, kad notiek kaut kādas nopietnas pārmaiņas. Jums neinteresē cik saņem cits. Un tas ir ētisķi nelīst svešā kabatā. Bet ja sabiedrībā uzkrājas spriegums, kad vieni cilveki uzskata, ka kaimiņam alga ir pa lielu, bet citi, ka ir jāriko streiks, jo alga pa mazu, tad labi būtu neslēpt savus ienākumus un slodzi. Dažreiz pienāk laiki, kad arī slidenas tēmas ir jāapspriež
matrix tiešām kļūdās 27.02.2018. 13:39:02
Nesānāks par 2,5 dienām 400. 3,5 izklausās labi, bet realitātē tās ir pilnas 4 dienas un p.d. vēl uz mājām pastiepsi.
Ja manu algu zinās kāds cits cilvēks, te ir pārkāpti visas normas ētikas kodeksā principi. Man absolūti neinteresē cik saņem vai skolotājs, vai dakteris, vai ministrs. Gribi pelnīt ka viņi, - mācies !!! Es esmu skolotāja, un man kauns kādam pateikt par savu algu, tāpēc, paldies Dievam, ir vēl divas darba vietas. Mūsu paaudze aizies pensijā un tad redzēsim kādas reformas būs, ja nebūs kam strādāt skolās!
Tiem, kas te bļauj pēc direktoru un vietnieku algām - sen jau tiek publicētas, vairākus gadus.
Un kā ar datu aizsardzību?! Saka, ka nedrīkstēšot sumināt jubilejā, vai kā citādi, jo tā , lūk, esot datu izpaušana. Kur tad sākas un kur beidzas tā datu izpaušana??????
Un kā ar datu aizsardzību?! Saka, ka nedrīkstēšot sumināt jubilejā, vai kā citādi, jo tā , lūk, esot datu izpaušana. Kur tad sākas un kur beidzas tā datu izpaušana??????
Lasot komentārus rodas sajūta, ka ne jau tie skolotāji kas saņem neadekvāti maz baidās no algas publicēšanas. Izskatās, ka baidās tie, kas kaut kādu iemeslu dēļ (vairāk stundu, vairāk skolēnu skolā, metodisko apvienību vadīšana, apmaksātas tās lietas, kas citiem netiek vispār vai tiek tikai daļēji apmaksātas... u.tml....) saņem krietni vairāk.
Skolotājas 27.02.2018. 06:57:11
Skolotājas darba alga ir saistīta ar mācību stundu skaitu nedēļā un skolēnu skaitu skolā. Ja skolotājam, piemēram ir "lielie" mācību priekšmeti: matemātika, valodas, ir laba alga un pastāv varbūtība, ka nebūs jāiet strādāt vēl uz citu skolu. Bet , ja skolotājam ir maz mācību stundu nedēļā, piemēram "Biznesa ekonomikas pamati" , tad viņam jāiet strādāt vēl uz 7 skolām. Par to ir arī daļējs šis stāsts. Kā to atrisināt ?
Ir pašvaldības,kas jau publisko skolotāju algas.Gribētos lai būtu redzems cik ir uz rokām nevis kā viņi publicē cik uz papīra.Un vēl kāda lieta, ko piekopj ļoti daudzas pašvaldības pret pirmsskolas skolotājiem,lai nemaksāt pilnu algu samazina slodzi uz 0,8 vai 0,9.Sanāk uz rokām minimālā alga.....
matrix kļūdās 26.02.2018. 21:43:41
3,5 dienas...bik nošāvi greizi!
Tad jau vajadzētu pārdevēju algas arī publicēt
Ja cilvēks strādā pēc labākās sirdsapziņas, atbildīgi veicot visus sava darba pienākumus, viņam nav iemesla baidīties no algas publiskošanas. Problēma varētu būt tikai tad, ja ir neatbilstība starp padarīto un saņemto. Diemžēl šāda neatbilstība mūsu valstī pastāv lielā mērā. Un ne tikai izglītības nozarē...
LV ir tuvu vēstures atkārtošanās brīdim...gribētu redzēt, gribētu redzēt! kaimiņš, kaimiņu labprāt pats uz S-bī--ju nosūtīs. Tāda aplamība, ka tik par otru, ko redzētu. Fui, kauns. Cita lieta, ka lielai daļai pedagogu nu nav ko sūdzēties, jo viņu slodze ir 2,5 dienas nedēļā un ja par tām saņem ap 400, tas ir ok!!!!
Svabadais gars 26.02.2018. 20:40:15
Drīzāk jau nepiedienīgi daudz daži saņem, un tad pārējie apskauž dažus veiksmīgos!
Es esmu parakstījusies darba līgumā, ka neizpaudīšu cik saņemu, ka tad tā? Es pati nedrīkstu par sevi, bet kāds cits par mani drīkstes? :(
Skaudības Dievs Skolnieciņš 26.02.2018. 19:46:25
Labvakar! Ja vēlies redzēt Latvijas Republikas amatpersonu algas, tad, lūdzu, apmeklē Valsts Ieņēmumu dienesta mājaslapu! Apskaties amatpersonu deklarācijas! 6.vid.gov.lv/VAD Cieņā, Tavs Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš
Skolnieciņš 26.02.2018. 19:42:29
Sveicināti skolēni un skolotāji! Mani sauc Skolnieciņš. Pavisam droši, kāds no Jums ir lasījis mani internetā. Šoreiz es Jums atklāšu savu nostāju par algu publicēšanu. Manuprāt, katra cilvēka algu un jebkuru ienākumu ir jāpublisko. Sabiedrībai ir jābūt atklātai. Sociālā noslāņošanās pastāvēja, pastāv un pastāves, lai novērtu nabadzību un sociālo noslāņošanos, sabiedrībai ir jābūt atklātai. Ienākumus ir jāpublicē! Cieņā, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{ #Skolnieciņš
Skolās strādāju 30 gadus, mana alga uz rokas 309 euro. Tā ir cieņa ?Valstij nav vajadzīgi profesionāļi!Paldies par izpratni ministram,ministrijai,arodbiedrībai,kurai es maksāju par savas cieņas aizstāvību.
Vispirms gribētu redzēt, kāda tā publicēšana būs. Vai tikai - Aijai 500, Maijai 700? Vai tomēr Aijai 500 pēc nodokļu nomaksas par 25 stundām, Maijai 700 pēc nodokļu nomaksas par 30 stundām?
Lai tauta redz, cik saņem skolotājs!!! Par pusaudžu ņirgāšanos un administrācijas nebeidzamajiem papīriem! Nesaprotu, vai tiešām skolotāji kaunas no savas algas? Es - ne. Tā jau drīz būs pielīdzināma minimālajai.
1. Prieks, ka publiskos pasniedzēju algas - lai tauta redz par kādām kapeikām strādā pedagogi! Ceru, ka arī direktoru un viņu vietnieku algas tiks publiskotas: tur atklāsies interesantas lietas! ;) 2. Ceru, ka tiks publiskoti 12 miljonu tēriņa ieguvēji, kas paredzēti "jēgpilnas izglītības" ieviešanai!!! ;D
Lielākā daļa valstī skatās TV Šadurskim mutē, tic uz vārda un nevar iedomāties, kā dzīvē tik rožaini nav. Bilde pavisam cita! Šadurskis un viņa svīta arī tic!!! Nez kuri lielāki nabadziņi?
Ko tur kaunēties. Ne jau skolotāji paši sev algas noteikuši un maksā. Ja ir mazas, tad ir un lai visi beidzot redz to reālo situāciju un beidz spēlēt uz skolotāju jūtām nepamatoti sakot, ka viņiem lielas un viņi grib vēl lielākas. Vispār godīgi būtu ja valstī publicētu pilnīgi visu cilvēku algas, pensijas, pabalstus un citus ienākumus. Tikai tādā veidā beidzot varētu saprast kas ir kas un kam pamatoti piesienas par lielu vai mazu algu un kam papildus līdzekļi, ņemot vērā cilvēka dzīvesveidu, visticamāk nāk no aploksnēm.
aplokšņu algas 26.02.2018. 17:12:44
Es esmu par to, lai publicē pilnīgi visu cilvēku algas. Tad parādītos, kas reāli saņem aplokšņu algas. Man sāpīgi redzēt, ka "minimālo algu "saņēmēji pērk labas mašīnas, brauc ceļojumos, taisa eiroremontus... Un burkš, cik lielas algas ir skolotājiem
Nesaprotu kādēļ kaunēties, ka šo šausmīgi mazo ciparu beidzot nopublicē un visa sabiedrība var beidzot paskatīties patiesībai acīs. Tad arī varbūt beidzot beigsies spekulācijas par visādiem mītiem, ka skolotājiem tāpat jau daudz, viņi tikai bļauj ka par maz, skolotāju prasības nepamatotas u.t.t. jo beidzot būs visi reālie cipari kā uz delnas redzami. Piemēram, man ar manu nelielo algu nav un nebūtu nekādu pretenziju, ka manu algu nopublicētu. Ko gan tur kaunēties. Ne jau es pats sevi algoju un savu algu nosaku. Lai visi zin kāda man tā ir un ņem vērā, ja vajadzīgs.
Kauna traips. 26.02.2018. 16:48:12
Pats lielākais kauns jau ir tas, ka šādus lēmumus pieņem cilvēki, kas mācijās skolā (citur civilizētā pasaulē tā nenotiek).Tie, kas pazemo skolotājus pazemo paši sevi, ja viņiem vispār ir ko pazemot...
Algu publiskošana - skolotāju pazemošana un savstarpēja sanaidošana, jo skaidrojuma jau nebūs...
Mierīgi! 27 kontaktstundas, angļu valodas skolotāja pamatskolā. 530 EUR uz rokas. Ļoti liela alga, Rīgā īrējot dzīvokli dzīvoju uz pilnu klapi.
Dažos novados jau pilnā sparā publicē visu darbinieku algas bruto, ...bet nevis piemaksas...tāpēc nevar gūt pilnīgu priekšstatu
Es gribētu gan redzēt : cik tie nabadziņi-skolotāji saņem darba algā.
Pirmsskolas skolotāja par O.912 likmi saņem ap 470 eur uz rokas...Pilna likme nepienākas...
Es nekādu pazemojumu neizjūtu.Lai publicē!
Patīkama ziņa! Beidzot visi uzzinās patiesību un skolotāji vairāk nevarēs gausties par savām "mazajām" algām. Par to, ka skolotāji saņem pietiekoši labas algas, liecina fakts, ka viņi nevēlas savu algu publiskošanu.
senaa skolotaaja 26.02.2018. 14:32:51
Tas ir šausmīgs pazemojums, klaja necieņa - publicēt skolotaju algas!!! Cik vēl mēdiji, sab.viedokļi, .... ķengās skolotāju autoritāti ? Kaut kāds ĀRPRĀTS notiek!
Par ko gan kaunēties! Ja jau mūsu valstij, kur personas datu aizsardzība sit augstu vilni, vajag visu algu publicēšanu, lai notiek. Tikai ar noteikumu - visu valsts darbinieku algu publicēšana!
Ņemot vērā, ka no 24 stundām aptuveni 12-14 h tiek veltītas darbam (gatavošanās katrai stundai, ikdienas rakstu darbu labošana/pārbaude, pārbaudes darbu sagatavošana 2 variantos un to labošana; plānu rakstīšana, papildināšana, atskaišu rakstīšana, dienā neskaitāmas telefonsarunas ar bērnu vecākiem, reizēm nekautrējas zvanīt pat brīvdienās; skolā - pazuda cimdi, kurpes, sporta tērps? - skolotājai pienākums sameklēt......... tā varētu turpināt), tad tas algas skaitlis izskatās nožēlojami.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.