Lietotājvārds
Parole
Viss atkarīgs no tā, cik katram Dieviņš prātu iedevis.Mans bērns lasīja tekoši jau 4 gadu vecumā, cits to nevar pat pieaudzis būdams. Katrs attīstās pēc savām spējām.
"2017./2018. m.g. obligātās pirmsskolas izglītības programmas tika īstenotas 324 no tobrīd esošajām 719 vispārējās izglītības iestādēm. tas nozīmē, ka šajās skolās mācību vide ir pielāgota sešus gadus veciem bērniem." Laikraksts Diena 5.marts. Ir skaidrojums kāpēc šīs skolas ir pielāgojušā? Man viens no - ir. Tās ir skolas, kurām apkārtnē ir nolikvidētas skolas un pietrūkst pašiem bērnu skaita un pašvaldība ir tādejādi risinājusi iespēju dzīvot gan skolai, gan bērniem varbūt tuvāk dzīves vietai apgūt obligāto pirmsskolas programmu. Tas jau ir labi darīts, apsveicami! Ne jau visām skolām ir tāda iespēja, vai to kāds ir izvērtējis?
Skolas gaitas jāuzsāk 7 gadu vecumā. Negatīvā pieredze mums ir, vai jākāpj otrreiz uz tā paša grābekļa. Diemžēl, grābekļa atsitienu saņems bērni!, vai viņi to ir pelnījuši?, kurš atbildēs par nodarījumu bērniem? Atsakāmies no 12. klases, lai augstskolas tālāk veic savu darbu.
Man vidējais bērns aizgāja no 6 gadu vecuma un es nožēloju, jo bērns netiek vielai līdzi. Ir stresains un nervozs. Nav ko mocīt bērnus, lai skolu sāk no 7 gadu vecuma.
Arī man kļūda, atvainojos par steigu un nevērību sitot pa taustiņiem.
"Jūsu komentārs ir pievienots pārskatīšanai E-klases porāla moderatoriem". Nav kontaktu e-klasei, tāpēc rakstu komentāros. re kur kļūda!
Par bērnību bērniem 06.03.2018. 12:08:12
Līdz šā gada 31.janvārim tika nodots publiskajai apspriešanai projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" jaunā programma. Vai kāds dzird savus skolotājus praktiķus? Pie kurām durvīm jāklauvē, ja savu viedokli nododam semināru,kursu lektoriem, kas stāv tuvāk IZM ne kā katru dienu strādājošs skolotājs grupā, klasē? Vai teiktais sasniedz aigstākus prātus? Vai projekta autori izlasīs šīs apspriešanas viedokļus? Neticu! Nāks jaunas vēlēšanas, varbūt jauns ministrs, varbūt ieklausīsies savējo pieredzē, varbūt?! Tikai divi viedokļi no lielā vairuma pēc publiskās apspriešanas. Vai no tiem ne kas nav izsecināms... - Programma liekas mazliet atslogota, 3 pakāpē(sagatavošanas grupa) nav likts noteicošais uzsvars rakstīt un lasīt prasmei. Tas ir pozitīvi, bet tālāk skatot 1.klases programmu rodas priekšstats, ka tā ir sarežģīta, pārslogota un nav sabalansēta ar 3 pakāpē sasniedzamo rezultātu. - Ir pozitīvi, ka tiek lietots termins “kultūra”, taču sasniedzamie rezultāti kultūras izpratnē un pašizpausmē mākslā ir ļoti neveiksmīgi noformulēti: Citāts no programmas: “Izvēlas un radoši izmanto dažādus materiālus un skaņu rīkus, veidojot, zīmējot, aplicējot, konstruējot un muzicējot”. Nevar vienā teikumā salikt atšķirīgas formas, kā arī tik ļoti vispārināt: “Runā gramatiski pareizi” (atbilstošāk ir esošajā programmā būtu – “ runā atbilstoši latviešu valodas gramatiskajām normām”, jo gramatiski pareizi runā pat rets pieaugušais.
Vai kāds ir izpētījis, kāpēc līdzīgs eksperiments 90.gadu sākumā izgāzās? Toreiz pietika prāta atcelt šo neapdomāto lēmumu.
Šobrīd valsts akceptēta mācību programma, tiesa nav panākts 100% norises obligātums, sākas no 5 gadu vecuma. Ja kāda ģimene savam bērnam neko nemāca no pirmās dzīves dienas, tad Latvija mūžam paliks tur kur ir un pat "slīdēs uz leju". Tas, ka jāsāk mācīties daudz agrāk nekā 6 gados ir pilnīgi skaidrs, jādiskutē ir par to kādā vidē, ko un ar kādām metodēm mācīt....
No ko var bezsakarīgi cepties... 05.03.2018. 21:23:14
Un biedrībai ir šādi pētījumi??? Nē, nav vis. Ir tikai daudzu valstu veiksmīgā pieredze. Jo - svarīgi ir nevis, kādā vecumā sāk mācīt, bet ko un kā māca. Patiesībā bērni mācās jau daudz agrāk. Svarīgi ir tas, ka izglītības sistēmā ir bardaks, un tā nav piemērota pat divpadsmitklasniekiem.
Personīgi, es domāju ka šis ir galīgi absurdi, un ka sešgadniekus nevajadzētu sūtīt skolā. Ir bērni kuri ir nespējīgi runāt tajā vecumā. Es nedomāju ka viņi pirmajā klasē varētu iemācīties runāt, lasīt, rakstīt, otrajā klasē ķerties klāt pie svešvalodas, un trešajā- pie valsts pārbaudes darbiem. Nemaz nerunāsim par koncentrāciju- mazajiem ir daudz enerģijas, kas varētu aizvest pie tā, ka viņi neklausās skolotājā, vismaz kāda daļa no tiem. Cik es zinu, izglītības līmenis mums šeit nav tas labākais. Ja sūtīs jaunākus bērnus skolā, tad es nedomāju ka tas paaugstināsies. Bet, protams, jums vajag lai bērni ātrāk pabeidz skolu, lai viņi atrāk sāktu maksāt nodokļus, jo jums naudiņas trūkst. Bet tas to neattaisno.
Vajag iet uz skolu no 6 gadiem!!! Es tikaj par to! Man ir 7 berni un visi iet no 6 gadiem!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.