Lietotājvārds
Parole
Kā tad viņi līdz šim to bilingvālo mācīšanu realizēja, ja tagad tikai sāks paši mācīties?
Cik var tērēt līdzekļu, lai uzlabotu latviešu valodas zināšanas krievu tautības skolotājiem. Cik gadu ir pagājis, kad daudzas divplūsmu skolas (arī manējā) ir pārgājušas tikai uz valsts valodas apmācību, visi skolēni saprot un brīvi runā valsts valodā, arī mūsu skolotāji, kuri mācīja tikai krievu plūsmu, tagad strādā un runā valsts valodā. Vai tad tie citi ir savādāki? Vai tad valstij ir jātērē tādi līdzekļi? Varbūt labāk tādus atlaist no darba, jo viņu vietā jau atradīsies citi, kas labi pārvalda valsts valodu.
KĀPĒC APROBEŽOTIEM CILVĒKIEM (AR AUGSTĀKO IZGLĪTĪBU), KURI LIELĀKOTIES IR DZIMUŠU UN DZĪVO LATVIJĀ VĒL IR JĀMĀCA VALSTS VALODA???!!! LAI MĀCĀS, BET PAR SAVIEM LĪDZEKĻIEM!!!! GRIBĒS STRĀDĀT, MAKSĀS!!! NEGRIBĒS, LAI IET STRĀDĀT PAR TROTUĀRU UN PAGALMU UZKOPŠANAS OPERATORU! GODA VĀRDS VEMT GRIBĀS! TAD LATVIEŠIEM - SKOLOTĀJIEM LAI APMAKSĀ ANGĻU, FRANČU, ZVIEDRU UTT. PĒC IZVĒLES VALODU APGUVI! TIE IR MANI SAMAKSĀTIE NODOKĻI, KURI ATKAL TIEK APSPĻAUTI!!!! P.S. NO DUSMĀM BURTUS SĀKU IZLAIST....
KĀPĒC APROBEŽOTIEM CILVĒKIEM (AR AUSTĀKO IZLĪTĪBU), KURI LIELĀKOTIES IR DZIMUŠU UN DZĪVO LATVIJĀ VĒL IR JĀMĀCA VALSTS VALODA???!!! LAI MĀCĀS, BET PAR SAVIEM LĪDZEKĻIEM!!!! RIBĒS STRĀDĀT, MAKSĀS!!! NERIBĒS, LAI IET STRĀDĀT PAR TROTUĀRU UN PAGALMU UZKOPŠANAS OPERATORU! G ODA VĀRDS VEMT GIBAS! TAD LATVIEŠIEM - SKOLOTĀJIEM LAI APMAKSĀ ANGĻU, FRANČU, ZVIEDRU UTT. PĒC IZVĒLES VALODU APGUVI! TIE IR ANI SAMAKSĀTIE NODOKĻI, KURI ATKAL TIEK APSPĻAUTI!!!!
atbilde Kerijai 2 06.03.2018. 17:25:55
Man šķiet taisni otrādi! Gatavojot stundas, iepazīstoties ar metodiku, esmu izmantojusi neskaitāmas grāmatas krievu, angļu, vācu, zviedru, dāņu valodās. Pati runāju daudz maz normāli krievu, angļu, drusku vācu valodā, bet man nav nekādu šķēršļu uztvert terminoloģiju minētajās valodās. Es nepateikšu dāniski "Labrīt", bet zinu, ka "vierkanter" ir četrstūris.
atbilde Kerijai 06.03.2018. 14:41:52
Vai nelatviešu tautību skolotāji Latvijas skolās strādā pirmo gadu? Lielākā daļa no viņiem šeit ir dzimuši, bet nav uzskatījuši par vajadzīgu iemācīties savas zemes valsts valodu! Ja cilvēks nesen ieradies Latvijā un strādā par skolotāju - protams, kursi vajadzīgi! Visās skolās māca latviešu valodu, bet daudzi krievvalodīgie pret to izturas ar nicinājumu un nemācās! Vai tāpat izturas arī pret angļu valodu, kas nav Latvijas valsts valoda?
Labi runāt ir viens, bet pavisam cits - pasniegt priekšmetu ar atbilstošu terminoloģiju. Mēs daudzi labi zinām angļu valodu, bet vai esam gatavi iet un mācīt fiziku/ķīmiju/ bioloģiju? Vecākā paaudze labi zina krievu valodu, bet vai varētu sestklasniekam apstāstīt, kā rēķina daļas ar saucēju vienādošanu vai astotklasniekam, kā rēķina kvadrātvienādojumu? Ar visiem pareiziem terminiem?
Nu nevajag tadus rakstus publicēt , jo cik gan gadu desmitus vajag ,lai 1 valodu iemācītos ?
Jāmācās ...bet cik gadus var mācīties ...vai viņi visi ir iebraucēji ...
Vēstures skolotāja 05.03.2018. 17:06:44
Laba doma, mācīties ir labi. Bet būtu labāk, ja skolotājiem uzdāvinātu latviešu- krievu vārdnīcas, kuras dažreiz ir vajadzīgas. Interneta tulkotāji ir tik stulbi, ka pat vārdu trūkst to komentēt.
Ko tik neizdomā! Nabaga nodokļu maksātāji!
latviešu skolotāja 05.03.2018. 16:12:48
Vai tad par pedagogu var strādāt bez augstākās pakāpes apliecības? - ko tad vēl tur ko mācīties? Starp citu, tiekoties kursos ar krievu kolēģiem, pēdējā laikā vērojams, ka viņi tiešām diezgan labi zina valodu un arī ir pozitīvi noskaņoti latviskajai apmācībai. Bet domei jautājums - kādās jomās tiks atbilstošs finansējums latviešu skolotājiem, jo vai ir godīgi - vieniem dot, otriem - ne?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.