Lietotājvārds
Parole
Ja mainās 1.klases programma, tad jāmainās programmai visās turpmākajās klasēs. Vai arī pēc tam sāksies mācības pēc patreizējās programmas un standartiem? Un kā ar mācību grāmatām no 2. līdz 4. klasei. Kaut kā daudz runā par komptenču izglītību, bet par mācību līdzekļiem nekā nedzird?
Mana meita arī skolas gaitas uzsāka 6 gados, tas toreiz nebija obligāti, bet visa bērnudārza grupiņa devās uz skolu, viņa arī. Un nožēloju šo savu lēmumu visus pamatskolas gadus, jo, vērojot, ko saprot un spēj viņas klasesbiedri, kuri bija turpat gadu vecāki, redzēju, ka mana meita ar to veiksmīgi spēj tikt galā tikai pēc gada... Tikai vidusskolā šis iztrūkstošais gads pamazām izlīdzinājās. Tagad viņa mācās augstskolā, bet, vai vajadzēja man viņu traumēt, liekot justies mazāk spējīgai nekā citi viņas klasesbiedri? Un diez vai tiks pārstrādāta izglītības programma, sākot 1.klasē mācīt sešgadniekus - no viņiem taču prasīs tāpat kā no septiņgadīgajiem... un visi bērni jau nav vienādi spējīgi...
Neko aizskarošu neuzrakstīju. Jums vienkārši nepatīk mana IP adrese. Jūsu komentārs ir pievienots pārskatīšanai E-klases porāla moderatoriem. Iespējamie iemesli - Jūsu komentārs, iespējams, satur vārdu vai frāzi, kura ir uzskatāma par rupju, nepieklājīgu vai citā veidā, iespējams, E-klases portāla apmeklētājus aizskarošu.
Neapdomīgā mamma 11.03.2018. 11:02:17
Tas, ka bērns 6 gadu vecumā skaisti dzied, dejo, deklamē, velk burtiņus un saskaita kociņus, nenozīmē, ka viņš ir gatavs skolai. Jaunībā 1 bērnu palaidu skolā 6 gados, jo dzimšanas diena ir novembra sākumā. Nožēloju. Viss jau bija normāli, bet, ja būtu gadu pagaidījusi, varēja būt ļoti labi, varbūt pat izcili. Esmu piemērs tam, ka no kļūdām nemācās. Otro bērnu palsidu skolā no 6 gadu vecuma, jo pamudināja bērnudārzā - dzimšanas diena septembra sākumā, kā nekā. Viss ir gandrīz normāli, bet būtu bojis ļoti labi, ja gadu būtu pagaidījuši. Redzu arī citus bērnus līdzīgā situācijā. Arī spējīgākus par manējiem. Ir normāli, labi un grūti. Bet, ja lielākā daļa no viņu vecākiem būtu pagaidījuši, bērni sasniegtu daudz labākus rezultātus bez liekiem stresiem. Arī vecākiem būtu daudz vieglāk un lielāks gandarījums. Bet šī ir tikai viena bēda, ka mēs, vecāki skrienam ratiem pa priekšu. Tas ko dara IZM un VISC jau gadiem, bet it īpaši patlaban, ir pilnīgs ārprāts. Faktiski pētīt vajadzētu to, kā dzīvojot mūžīgā stresā un pārslogojot nervu sistēmu, no paaudzes paaudzē degradējas genofonds. Ar pārprastu terminu "izcilība" tiek zaudēts garīgi un fiziski vesels cilvēks. Izglītībā šobrīdz viss notiek līdzīgi kā ar ĢMO. Par sekām ir aizliegts domāt!
sākum skolas skolotāja un2 bērnu mamma 10.03.2018. 23:34:48
Man ir bijusi iespēja piedalīties eksperimentā ar sešgadīgajiem bērniem 1987./88. m.g. Tikko biju beigusi Liepāju un man uzreiz iedeva 2.klasi -bērnus, kas skolas gaitas bija sākuši 6 gadu vecumā. Nebija viņiem viegli. Vērojot viņu turpmākās gaitas, zinu, ka daudzi īsti nezināja , ko darīt pēc 9.klases, dažiem -arī pēc 12.klases, bet citi meklē savu vietu dzīvē joprojām. Daudzi vecāki ir teikuši paldies, ja rudenī dzimušajiem bērniem ieteicu uz skolu nākt nākamajā gadā. Tagad man ir pirmā klase un atkal varu teikt, ka "rudens " bērniem jāpaaugas, lai varētu sākt iet skolā.Ir labi, ja proti jau lasīt, bet svarīgākais ir spēja būt patstāvīgam, mācēt saģērbties, būt gatavam sadarboties. Ja man būtu iespēja pagiezt laiku atpakaļ, tad arī savu meitu nebūtu laidusi 1.klasē nepilnu 7 gadu vecumā. Tagad grūtības sagādā visi pamatpriekšmeti.
Ja būtu izstrādātas programmas, ja būtu izdoti mācību līdzekļi, ja katrā skolā būtu iekārtotas telpas, kur sešgadīgajiem mācīties (ar paklājiem, kur brīdi pa brīdim izstiepties un rotaļlietām, ar kurām mazliet paspēlēties, jo bērni taču...). Ja būtu atsevišķs korpuss skolā, kur lielie bērni daudz nestaigā, ar atsevišķām tualetēm, kur lielie (sevišķi puiši) netiek ielaisti- ticiet vai ne, bet daudzi 7-gadīgie visu skolas dienu ciešas un neiet uz tualeti... Ja būtu... Tad, varbūt, varētu sākt domāt par sešgadīgajiem skolā. Ja sava bērna bērnības nav žēl...
Varbūt 6-gadnieki varētu iet skolā, bet tas nevar notikt vienlaicīgi ar mazo skolu slēgšanu. Bērnudārzi ir pārpildīti, bet skolas paliek tukšākas. bet varbūt tomēr pilsētās jāceļ jauni bērnudārzi, bet laukos, lai bez darba palikušie skolotāji veido privātas bērnudārzu sagatavošanas grupiņas. Informācija ir kļuvusi viegli pieejama, tāpēc grūti novilkt robežu zināšanām, kas nepieciešamas, lai tās veidotu zinātnisku pasaules uzskatu. Un paskatieties uz tehniskajām augstskolām. To prasības 1.kursniekiem matemātikā neatbilst tam, kas ir vispārējās vidējās izglītības standartā.
Tajā klasē visi bija 6 gadnieki, vai tikai Jūsu bērns?
Mūsu stāsts bija bēdīgs. Dēls 6 gados aizgāja uz skolu un ap 4. un 5. klasi zēns psiholoğiski sabruka. Mācījās labi, bet emocionālajai pusei bija milzu pārslodze. Nevienam neiesaku.Izmetām ne mazums naudu, lai savestu veselību kārtībā. Tāds bija mūsu 6 gadnieka stāsts. Arī pati uzsāku mācības 6 gados un jāsaka, ka emocionāli nebija viegli. Buksēja gan emocionālā noturība, uzmanība un komunikācijas prasmes.
Šeit ir jāsaprot pilnīgi dažādas lietas. 1.Ja bērns ir jaunāks par klasesbiedriem, un mācās kopā ar ne sava vecuma bērniem. 2. Ja VISI bērni ir viena vecuma, kopā apgūst vienu un to pašu programmu. Tad atliek rast pareizu pieeju 6 gadniekiem (visai klasei). Tādēļ nav nozīmes jautāt vecākiem, kuru bērni klasē ir bijuši izņēmuma statusā.
Nedrīkst pieļaut Nelaimīgās stāstu lielākajai daļai sešgadnieku! "Tekoši lasīja un skaitļoja galvā 20 apjomā, arī saskarsmē vairāk interesēja vecāki bērni, bet...Jau pēc pusgada skolā gan es, gan skolotāji nožēloja šo pārsteidzīgo lēmumu. Stundās nevarēja nosēdēt, zuda interese par mācībām, arī attiecībās ar klasesbiedriem - krīze. Skumja pieredze, nevienam neiesaku."
Un vēl kas-tas ir ļoti svarīgi! 50% nevajadzīgo vielu (matemātika nenormālā līmenī,no kuras dzīvē nav vispār nekādas jēgas! literatūras daļa (Straumēnos kāpēc bērniem būtu jālasa,kā čigāni izcepa mālos dzīvu ezi???kāpēc ir jālasa tāds sadisms??vai zirgam visā 4 kājās sadzen naglas?!) vispār ir jāsamazina, bet pats galvenais,kas dzīvē noder- LIKUMDOŠANA UN SAVAS TIESĪBAS- to jau pat vsk nemāca!! un tad ir situācija,ka dzīvē, ja tu nezini likumus no galvas, tevi apčakarē kā mazo ezīti! Es , piemēram, tikai šonedēļ uzzināju, ka pēc meitas pilngadības uzturlīdzekļus valsts automātiski nemaksā,kaut visur masu informācijas līdzekļos tika komunicēts,ka maksās,ja bērns turpina mācības vsk! Izrādās, meitai pašai pirms 5 mēnešiem bija VĒLREIZ jāpiesakās uzturlīdzekļiem!un šos uzturlīdzekļus no meitas pilngadības līdz šodienai (500eur) VALSTS VAIRĀK NEATMAKSĀ! Kādēļ lūk šo nemāca skolās?!kādēļ māca kkādus integrāļūs, no kuriem dzīvē nav nekādas jēgas????
Ziniet,ja bērns ir muļķis,tad arī 10gados būs muļķis, kāda jēga marinēt bērnu mājās, ja ir jāizcieš dzīvē veselas 12 klases tajā cietumā,kur māca 50% nevajadzīgu lietu un pat apzināti nepareizu (vēsture, mācība par elektrību,jo,kā zinām,to patiesībā var iegūt pa tiešo no gaisa, utt) ; pati kad sāku iet 6 gados skolā,jau biju izlasījusi pusi mājas bibliotēkas, mana meita arī sāka iet 6 gados,nu beigs 12.klasi un ies mācīties par ķirurgu,-bērni mūsdienās jau ir daudz attīstītāki, viņu apziņas līmenis ir plašāks, VIŅI ALKST JAUNU ZINĀŠANU! tpc nevajag bērnu pataisīt par nevarīgu muļķīti, kuram jāsēž mājās un jāspēlējas ar lellēm-jūs tikai panāksiet to, ka viņš zaudēs 1 gadu savā attīstībā!
arī 3 bērnu mamma 09.03.2018. 20:09:26
2 aizgāja uz skolu 6 gadu vecumā, trešais - ar vasarā palikušiem 7 gadiem. To trešo vienā brīdī gribēja pārcelt, izlaižot klasi, bet mēs nepiekritām, jo pieradis pie kolektīva. Par veselību neviens nesūdzējās, viens jau beidzis augstskolu. Praktiski neredzēju, ko mājās mācās, jo daļu mājasdarbu jau skolā bija izpildījuši. Visiem 3 dažāda mēroga panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs. Jāskatās ļoti individuāli, jo viens nogurst no tā, ka pārāk grūti mācīties, bet cits nogurst no tā, ka ir garlaicīgi, ka bezdarbība, viss saprotams, visu zina, ko tajā brīdī māca.
Patiesa reforma būtu, ja izrevidētu visu lieko, nemocītu 6gadniekus, bet nogrieztu 12.klasi vidusskolai. Lielāka jēga, nekā celt traci ap mazajiem.
Uzsāka 6 gados, bija labi. Skolu pabeidza lieliski, augstskolu arī. Studē vēl. Nešķiet, ka būtu psiholoģiski traumēts. :)
Jā, piekrītu ,ka, protams, ir pozitīvi izņēmumi. Bet mēs skolā jau ļoti izjūtam tos skolēnus, kas ir dzimuši tikai vasaras beigās un ienāk skolā knapi 7 gadu vecumā. Tas ir tikai laika jautājums, kad sāksies problēmas.Lielākā daļa ļoti izjūt to gadu un vēlāk sākot mācības, būtu veiksminieki, nevis tādi, kas knapi velk dzīvību. Nost ar 12. klasi! Tad jau nākošais solis- pēc sākumskolas arodskolā mācīties arodu, ko tur knapināties. Būs lielāka jēga.
Pati skolas gaitas uzsāku 6 gadu vecumā, jo nevarēja lauku skoliņa nokomplektēt pilnu klasi. Visi skolas gadi līdz 5. klasei bija murgs, asaras, puņķi un jēgas no mācībām nekādas. Zināšanas vispār galvā negāja, lieki atsēdēts laiks, bet paliekot uz otru gadu viss mainījās, i galvā gāja un prieks bij apmeklēt skolu. Kā būtu ja ar 7 aizietu uz skolu grūti teikt, bet no 6 gadu vecuma tur nav ko darīt- bērnība jāļauj izbadīt
Mani dēli ( 1983.un 1984.dzimšanas gads) sāka iet skolā no 6 gadu vecuma. Vecākajam nebija nekādu problēmu, bet jaunākajam bija ļoti grūti apgūt mācību programmu. Labāki rezultāti bija tikai vidusskolā. Situāciju glāba tikai tas, ka puika bija ļoti centīgs un apzinīgs. Diemžēl visi bērni neattīstās vienādi, īpasi zēniem šis process ir vēlāks nekā meitenēm.
Piedzima dēls, dzemdību procesu novērtēja uz 10 ballēm, bet no pusgada sākām slimot un ļoti regulāri, netikām vaļā no astmātiskā bronhīta. Gadi mainās pavasarī, bet bērnu dārza skolotāja septiņgadnieka vecākiem teic: nu nav jūsu bērns gatavs skolai. Tobrīd studēju pedagoģiju 4.kursā un pat prātā neienāca neieklausīties skolotājas teiktajā, palikām b/d otru gadu sagatavošanā. Pa gadu necerēti un mums par prieku uzlabojās veselība. Skolu sākām 8 gados. Paldies b/d skolotājai un tagad skolotāji saka man paldies par labi audzinātu, centīgu puisi. Tā lūk ir sadarbība starp b/d, skolu un vecākiem. Tikai nesaprotu, kāpēc mums skolā ir vajadzīgas 12.klases???Ko mēs neiespētu 11.klasēs??? Varbūt mazāk papīrrakstīšanas, projektu utt., kur vajag izglītības iestādēm pierādīt seviun iegūt papildlīdzekļus. Vai pierādījums labam skolotāju darbam nebūtu izauguši laba amata pratēji, studenti augstskolās, izcilnieki sportā, kultūrā, zinātnē , medicīnā utt.? Cik var tos skolotājus vērtēt,"piespiest" papildus visādās aktivitātēs iesaistīties, jo tad redz redzēsim kā viņi strādā. Varbūt ļaujam skolotājiem vairāk pievērsties tiešajiem viņu pienākumiem. Piedodiet,ka atkāpos no izvirzītās tēmas.
skolotāja, 3 bērnu māmiņa. 09.03.2018. 09:47:33
Arī līdz šim bijuši varianti, jo vienā klasē mācās tie, kas dzimuši decembrī, kā arī tie, kas izlēmuši mācības sākt gadu vēlāk. Man divi bērni sāka mācīties it kā agrāk, jo drīkstēja vēl palikt mājā. Tomēr viņi gribēja iet reizē ar pārējiem bērnudārza draugiem. Agrā bērnībā viss ir ļoti interesants un vēlme izzināt ļoti palīdz. Liela nozīme metodikai, kuru šobrīd skolotāji čakli apgūst. Atbalstu mācību uzsākšanu no 6 gadu vecuma. Vecākiem der paklausīties, kādas problēmas ir vidusskolas pēdējās klasēs , kad skolas ikdiena vairs prioritāte.
1) ir smieklīgi lasīt IZM uzsaukumu par pieteikšanos . Tas ilustrē nekompetenci šai iestādei. Jo...skolotājiem prasīt nedrīkst, tie nepaudīs "pareizo "viedokli. Nu vismaz kāda SKDS aptauja būtu, nevis šis formāts. 2) Personīgā pieredze. Dēls , dzimis 1989, dec. - sāka 7 gados. nenožēloju ne sekundi, ka sākām vēlāk. Paldies dakterei Korbei Bauskā , kas mācēja jauki parādīt, ka bērns nav gatavs skolai, kaut burtus un ciparus pazina. ( izejot padziļināto medicīnisko apskati pirms skolas)Atmaksājās ilgtermiņā- pēc 9.klases aizdevās mācīties uz Rīgu. Stabils un nobriedis ši pārbaudījumam. 3) profesionālā pieredze. 6 gados skolu sākt var reti kurš, ja 1.klasē velk līdzi, tad dažreiz krīze parādās 4. vai 6. vai 7. klasē. Jāizvērtē visi iespējamie aspekti, arī medicīniskā puse. Ja bērniņš dzimis priekšlaikus, ar kādu traumu, asfiksiju un vēl , tad nekāda skola!
skolniece un skolotaja 09.03.2018. 09:11:10
Pati uzsāku skolu 6 gados un kā skolotāja nereti sastopos ar bērniem, kurus vecāki palaiž uz skolu 6 gados. Cik vien varu - atrunāju. Tie kuri palaiž, paši vēlāk nožēlo. Problēmas visbiežāk neparādās pirmajā gadā. Pat intelektuāli apķērīgiem bērniem pāragra skolas gaitu uzsākšana ir pārslodze. Tehniski, it kā tiek galā, jo īpaši tādēļ, ka cenšas. Bet mēs pat nenojaušam, ko tas bērns būtu varējis sasniegt, ja viņam dotu laiku. Ticu, ka dažiem nekas. Diemžēl par lielāko daļu, ar ko nācies saskarties tā nevaru teikt.
NU CIK VĒL????? 09.03.2018. 08:04:58
Cik vēl var te ļerkstēt par vienu un to pašu???????
3 bērnu mamma 09.03.2018. 07:51:37
Viss atkarīgs no bērna . Pirmā meita mācēja alfabētu 3 gados, lasīt un rakstīt 4 gados. 7 gados devās uz skolu un ļoti nožēloju, ka nelaidu ātrāk , jo viņai nebija interesanti 1.klasē , kur citi tikai rakstīt mācījās . Vesels gads zaudēts un vēl pieaugušai 19 gados solā jāsēž. Par mantu zaudēšanu - mani dvīņi : viena neko nezaudēja pat bērnudārza vecumā, bet otra arī 10 gados nezin, kur ko nolikusi. Un par spēlēšanos runājot , bērniem arī 10 gados gribas spēlēties, tā ka gaidīt uz skolas gaitu uzsākšanu, kad negribēsies vairs spēlēties nāktos ilgi .
Mamma-skolotāja-mācību pārzine 08.03.2018. 23:19:36
Abi bērni (meita un dēls)uzsāka mācības 6 gados. Sūru pieredze. Mazmeitiņu tagad, neskatoties ne uz kādām reformām, sūtīsim TIKAI 7 gados. Nav ko skolā 12 gadus sēdēt un visādus ZPD rakstīt (tas jādara augstskolā), tad arī nebūs vajadzības sākt skolas gaitas 6 gados. Visa mūsu valsts politika ir vērsta tikai uz to, lai bērns sāktu ātrāk strādāt un maksāt nodokļus.
Ja pilnīgi visi klasē būs 6 gadīgi un nemācēs pieskatīt savas mantas, tad vienkārši skolotājiem 1.klasē būs jāpievērš lielāka uzmanība visādām sadzīviskām prasmēm. Lai gan varu teikt, ka mani 3 bērni ļoti atšķīrās šajā ziņā. Viens, pat būdams pieaudzis, savas mantas pazaudē, bet cits jau 1.klasē neko nezaudēja. Tomēr arī raksturs ir noteicošais, kā arī temperaments.
Vēl stulbāku kautko nevar iedomāties? 08.03.2018. 21:41:25
kurš *** iedomājās ka tik maziem bērniem jāiet uz skolu, viņiem vajadzētu spēlēties laukā un izjust dzīvi pirms viņi dodas uz to elli...
Nelaimīgā 08.03.2018. 21:14:10
Visu laiku nožēloju savu muļķīgāko lēmumu dzīvē: laist bērnu skolā no 6 gadu vecuma. Dēliņš savos 6 gados bija tik attīstīts un gudrs. Tekoši lasīja un skaitļoja galvā 20 apjomā, arī saskarsmē vairāk interesēja vecāki bērni, bet...Jau pēc pusgada skolā gan es, gan skolotāji nožēloja šo pārsteidzīgo lēmumu. Stundās nevarēja nosēdēt, zuda interese par mācībām, arī attiecībās ar klasesbiedriem - krīze. Skumja pieredze, nevienam neiesaku.
Pati uzsāku mācības 6gados un skolā problēmu nebija,arī augstkolu pabeidzu. Saviem bērniem nodrošinu majmācību līdz 1.klasei. Tie,kas bļauj ka bērns 6 gados neprot saģērbties,pazaudē lietas u.t.t ,es saviem bērniem mācu praktiskās lietas,sajūtas,rūpes par sevi,apkārtni un citiem,ķeram sensitīvos periodus un attiecīgi darbojamies. Bērniem nav arī socializacijas prasmju. Dēlu neirožu dēļ vedām pie psihologa (neirozes radās,jo bērnam bērnudārzā bija garlaicīgi,skolotāja māca ciparus,kad mans dēls jau tos prata atpazīt,rakstīt un saskaitīt u.t.t.) psihologs ieteica bērnu sūtīt uz skolu 6gados,arī Valsts mācību centra darbiniece, dēlu nepalaidu dēļ savām bažām - ka ak vai kur nu 6gados uz skolu, šobrīd savu izvēli nožēloju,bērnam skolā stundās garlaicīgi,mājās strādājam papildus,lai nezaudētu interesi pret mācībām.
skolotāja, mamma 2 meitām 08.03.2018. 19:35:59
Mana meita šobrīd mācās 3. klasē, mācības uzsāka 6 gadu vecumā. Ja man būtu izvēle otreiz lemt, vai laist ar 6.g.v, vai 7 g.v. ,viennozīmīgi ar 7 gadiem. Jā, protams, bērns intelektuāli bērns var būt gatavs reizēm pat piecos gados, bet emocionāli un sociāli, viņš nav gatavs. Spēja parūpēties par sevi, uzraudzīt savas mantas, diemžēl arvien vairāk nākas novērot ikdienā, nav 6 gadīgam bērnam.
Otrgadniece 08.03.2018. 19:18:07
Uzsāku mācības 6 gados ... Nekas labs nesanāca. Divi gadi 1.klasē.
mamma,ome, skolotāja 08.03.2018. 18:46:17
Mana meita arī sāka mācības ar sešiem gadiem. Mācību vielas apguvē nebija problēmu, bet sadzīvē gan. Pazuda kurpes, sporta tērpi, pameta grāmatas, sagatavoties darbam un novākt pēc tā veicās daudz lēnāk kā citiem, kas tai klasē bija ar 7 gadiem.
skolā no 6 gadiem 08.03.2018. 18:30:19
Bērns stipri noguris, mājas darbu izpilde prasa daudz laika jau no 1.klases
mamma sestklasniecei 08.03.2018. 18:27:53
Pat ja bērns 6 gadu vecumā spēja tikt galā ar mācību vielu, kas gan prasīja papildus darbu mājās, tomēr izspēlēšanās deficīts jūtams vēl tagad. Par to, kad sākām iet skolā brīdināja arī pazīstama psiholoģe, kura pati arī skolas gaitas bija uzsākusi 6 gadu vecumā - bērnam ļoti ilgi gribas spēlēties. Problēmas parādās arī sportā, kur atpaliek no klasesbiedriem, kas ir vecāki un matemātikā, kur nākas ieguldīt vairāk laika mājas darbu izpildē. Latviešu un angļu valodā - viss līmenī. Tomēr, ja otrreiz būtu jāizvēlas, - no 6,2 gadiem 1.klasē vēl nesūtītu.
senā mamma 08.03.2018. 15:31:31
Mana meita uzsāka mācības 6 gadu vecumā, jo tā ar likumu bija noteikts 25 gadus atpakaļ. Tad likumu atcēla, jo kaut kas tātad nesanāca. Kāpēc atkārtot jau izmēģinātas kļūdas??? Pati strādāju skolā, un ir bērni, kurus vecāki ved mācīties no 6 gadu vecumu. Viennozīmīgi - viņiem klājas grūtāk.
Jāpiekrīt "Skolotāja" viedoklim un zem šī varētu salasīt simtiem parakstu, kas saprot kā tas viss grozās. Piekrītu arī "Taapat" viedoklim, jo vairāk tādu šādu, jo pasaules grozītājiem izdevīgāk. "Mammai, vecmammai" piekrītu vienā aspektā - vecākiem vajag psihologu, bet tādu,kurš ir savā amatā saprot,ko dara, jo bērni ir vecāku auglis. nekad visi nebūs vienādi, pareizi,kas to teic, bet pie kaut kāda kopsaucēja, mīļie, ir jānonāk un vēlams pie izpētīta, pārbaudīta, izkopta uttt. un mūsu bērniem piemērota. Kādu tad mēs gribam redzēt savu Latviju?
šī aptauja neko nedod. Katrā ģimenē ir citādāki apstākļi un bērni arī ir dažādi. Ja ģimenē visi ir lasītāji, erudīti, ieinteresēti mazais apgūst pirms skolas daudz. Tiem, kuriem ir vecāki brāļi, māsas arī agrāk jau daudz iegūst prātā attīstībā. Bet tur, kur viens pats un vēl no ne visai labvēlīgas ģimenes. Kā ir tad? Mana mazmeita arī iesāka skolas gaitas ar 6 gadiem, bet dzīvojām skolā un praktiski jau no 3 gadiem pa klasēm staigāja un "mācījās".
tāpat lielie bļāvēji vecāki, atradīs ''pētījumus'', kurus piemērot. Bet redz ka dzīvē visi cilvēki darbojas, dzīvo, izcili sasniegumi gan no 6 gadu uzsākšanas, gan mācīšanās sestdienās, tagad ka tik mazāk jādara, mazāk bērniņam noteikumu, lai peld un cer uz kaut ko. Nu feini, degradējam to valsts un mūsu cilvēku nākotni līdz pašam kliņķim.
lielākais sašutums vecākiem un bērnudārziem - bet nu skaidrs kāpēc, nauda nauda un laiks laiks, kas jāpavada un jādod kaut kas vairāk savam bērnam, bet ai kā negribas. Tieši vecums, kad ātrāk apgūst visu, ir zinātkārāki, ne jau pitagoru dzīs iekšā kāds. Tas, ka pēc 18 gadiem man vēl jāsēž skolā, tas ir lielākais sviests, kas ir. Nav pieaugušam cilvēkam, pilngadīgam jāsēž un tad nabaga skolotājam, direktoram jācenšas bravurīgajiem ieskaidrot, ka skola ir skola, te ir tomēr noteikumi. A šiem pie vienas vietas, viņiem likums cits.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.