Lietotājvārds
Parole
ronalds zakars 13.03.2018. 17:38:19
negribu jaukties ar k.šadurski
Kaut kā aizmirsuši, ka nav tā nodrošinājuma skolās, lai to visu īstenotu. Pirks gultas? Ierīkos guļamistabas? Mācību līdzekļi tam ir kādi? Kāds materiālais nodrošinājums? Kāpēc realitātē es kā skolotāja eju uz kancelejas preču veikalu un pērku sev nepieciešamo par savu naudu? Kāpēc es par savu naudu gādāju dažādus materiālus rokdarbiem un klases uzlabošanai? Kompetenču projekts arī paredzs, ka bērni darbosies dažādās telpās - radošās darbnīcās...kas to visu gādās? Atkal pats skolotājs?
Nauda visādām multfilmām atrodas, bet, kad runa par skolotāju algām, tad naudas nav un nebūs...
Viniem cita programma! Ar tadam tiesibam, ka Krievi gudrāki neka latvieši... lai cik tas nebutu divaini. Bet fakts paliek par faktu. Jo paskataties par diabetu vai tad Latvija to smalki izpetija? Ne... Mums tada kā pre diabets nav... Krievijā ir un Krievu lapās daudz ko gudru var atrast.
kadu vel. multfilmu? mūsdienās filmas jarada nevis kaut kadus anime kur nav nekas reals...
Jā.... būtu komiski, ja nebūtu tik bēdīgi. Kur ir skolām dārzi? Cik pedagogi vai pedagogu palīgi būs uz vienu klasi, lai viens lasītu pasakas, otrs pieskatītu gulošos bērnus? Ja multenītē ir minēta arī skola, tad kā kopējā skolas režīmā iekļaut rīta spēles, pusdienošanu, gulēšanu un vēl, lai tētis pēcpusdienā atbrauc pakaļ? Līdz cikiem tētim būs darbadiena?
Dace, kurā gadsimtā esi aizķērusies? Mazākumtautību (krievu) skolās ir 12 klases!
Pareizi!! Nekad nelidot augstāk par dējamo laktu...
Kad krievu tautības bērni mācīsies vidusskolā 12. gadus??? Ar kādām tiesībām viņi skolu beidz pēc 11. klases???
ronalds zakars 12.03.2018. 11:12:24
k.šadurski es gribetu viņam teikt kaut ko lai mācības notiek un lai skoleniem dod majas darbus pa pilnam
Noskatījos filmiņu un skaļi iesmēju par "pēcpusdienas dabaszinību nodarbību skolas dārzā". Vai filmas veidotāji pīpē ko neatļautu, jeb vienkārši intelekts tāds, ka nespēj aizdomāties līdz tam, ka lielākā daļa mācību gada aizrit ziemā un rudens/pavasara drēgnajā laikā, kad ne tikai skolas, bet arī nevienā citā dārzā tā īsti darīt nav ko. Nu labi rudenī tur vēl var kādu zīli, lapu, kastani, rudens puķi papētīt, noraugoties uz prom lidojošo pīļu kāsi un pavasarī paklausīties putnu dziesmās vienlaikus pētot pumpuru plaukšanu un iekopjot kādu dobi, kura bērnu vasaras brīvlaikā bū nolemtai aizaugšanai, jo skolēniem vairs nav kā padomjlaikos uz skolas dārza darbiem nedēļa jānāk strādāt, skolotājiem ir atvaļinājums un skolas tehiskajiem darbiniekiem ārpus sava atvaļinājuma vēl jāpspēj izpindzelēt skolas klases un gaiteņi. Turklāt lielai daļai skolu tādu dārzu nemaz vairs nav - tie ir pārbūvēti par stāvlaukumiem automašīnām, uz to rēķina ir paplašināti sporta laukumi, uz tiem ir izbūvēta kāda skolas piebūve vai, vēl trakāk, tie ir pārdoti vai atdoti citiem īpašniekiem lai tie tur bliež virsū savus ofisus, lielveikalus un autostāvvietas.
Bērniem būtu jābūt zinātkāriem, nevis ziņkārīgiem.....
KĀDS PRIEKS! 11.03.2018. 10:53:52
Forši: rīta rosme, rotaļu nodarbības, diendusa, rotaļas pagalmā! 1 skolotājs 30 bērni. Mācību grāmatas no pagājušā gadsimta, telpas pārpildītās tipveida skolas, kurās pēkšņi uzradīsies telpas atpūtas istabām. Un skolotājs, kurš par 500 € gatavs izklaidēt, iemācīt, sagatavot interesantas nodarbības un par saviem līdzekļiem pirkt materiālus, lai to visu realizētu. Super! Pārdomāti!
Nu, ja nekādi nevar, tad 1.klase programmu pārceļ uz b.d., un skolu sākot, 1.klasē mācās to, ko tagad otrajā.
Izglītotājs 10.03.2018. 15:15:18
Tikšanās ar ministru Kārli Šadurski pārcelta uz 20 martu
>Regīna 09.03.2018. 09:40:25 10.03.2018. 11:32:38
"Jāsalīdzina ar paša sasniegumiem nevis ar citiem" - šito pasakiet sporta skolotājiem!
Man tā multenīte uzsita tādas dusmas, ka vajadzēja nomierināties pirms komentāra rakstīšanas. Kā var ar naivām pasaku multenēm bīdīt tik nopietnas idejas?! Kur ir tie superskolotāji (par 500 eiro algu), kas ar 30 bērnu baru vai pēc stundām pagalmā futenīti uzspēlēt?! Kur ir tie skolas pagalmi, kur to darīt?! Kur ir Šadurska prāts, kas neklausās NEVIENĀ saprātīgā argumentā pret bērnu stumšanu uz skolu?! JŪS GRIBAT ZINĀT, KĀ NOVĒRST 19 GADUS VECU JAUNIEŠU SĒDĒŠANU SKOLAS SOLĀ? PĀRSKATĪT MĀCĪBU SATURU, IZMEST VISU LIEKO UN SAĪSINĀT MĀCĪBU LAIKU NO 12 UZ 11 GADIEM!
Mīļie vecāki un citi lasītāji. Ja Jūs sāktu maksāt normāli nodokļus, necenstos kādu apkrāpt utt, tad arī skolām būtu nauda un arī jūsu atvases varētu normāli funkcionēt skolas solā, ēdnīcās u.c. Kā jums liekas, no kurienes skolas iegūst naudu? No nodokļu maksātājiem. Ja vēlaties skolu reformas savā novadā, tad vēliet pašvaldībās cilvēkus, kas ir motivēti attīstīt un ieguldīt līdzekļus izglītībā. Mana pašvaldība katru gadu ļoti lielas summas dod novada skolām, lai notiek attīstība un arī jauno vecāku piesaiste, kas protams dod pozitīvu demogrāfisko situāciju.
piekrītu Līgai 09.03.2018. 22:24:29
Es piekrītu. Lielākā daļa inteliģentu cilvēku mācās visu mūžu, bet vidusskolu jau nu gan vajadzētu beigt līdz ar pilngadības iestāšanos. Citādi jau gadījās lasīt, ka skolotāji un vecāki neko nedrīkst aizrādīt 19 gadīgam pieaugušam cilvēkam, un tad tie jaunāko klašu skolēni nesaprot, kāpēc viņiem jāievēro skolas noteikumi, bet 12.klase var neievērot.
Kam ģimenes dzīve traucē, kam - nē... Ja tik ļoti tas traucētu mācīties, tad visa izglītošanās apstātos ap gadiem 16-18. Nekādas augstskolas, nekāda mūžizglītība, jo tam taču traucē ģimenes dzīve!
Nezinu par sešgadniekiem, bet man neprāts šķiet tas, ka 19-gadīgi jaunieši sēž skolas solā. Viņi domā par visu ko, tikai ne par mācībām. Daži jau ir uzsākuši ģimenes dzīvi, kādas tur vairs mācības???
Labāk būtu samazinājuši to bla,bla,bla gabalus un visu lieko,ko bāž skolēnu galvās... it sevišķi to sociālo zinību murgu!
Arī vienas ģimenes bērni 6 gadu vecumā ļoti atšķiras, viņus nedrīkst salīdzināt savā starpā. Katra bērna sasniegumi jāsalīdzina ar viņa paša sasniegumiem. Arī klasē nedrīkst bērnus salīdzināt, katram ir atšķirīgi panākumi. Nav divu vienādu bērnu ne ģimenē, ne klasē.
Pasakas ir pasakas (multfilamas). Labāk gribētu redzēt dokumentālo filmu, kas notiek bērnudārzos. īpaši 1,5 gadu vecuma grupā. Jaunā reforma taču īpašu uzsver formālo izglītošanu no 1,5 gadu vecuma.
Arī skolotāja 09.03.2018. 08:18:49
Kārtējais "uzpūstais burbulis" Rodas tikai viens jautājums - kam tas ir izdevīgi? Ne jau bērnam...
Katrīnas mamma 09.03.2018. 08:02:12
Plānojot šo reformu, normatīvo aktu jūklī ir piemirsušās pavisam vienkāršas ikdienišķas lietas, piemēram, skolēni katru dienu ieturas skolas ēdnīcā, kur nav iespējams visus galdus pielāgot mazajiem bērniem, tas radītu diskomfortu vecāko klašu skolēniem. Arī veidot atsevišķas ēdnīcas mazākajiem bērniem lielākajā daļā skolu nav iespējams. Nemaz nerunājot par labierīcībām – vienas un tās pašas telpas gan sešgadniekiem, kuri ne visi spēj tikt galā paši bez pieaugušā palīdzības, un pusaudžiem. Mazajiem bērniem jāpārvienojas pa skolu kopā ar visiem citiem, tāpēc iespējams, ka pieaugs traumatisma līmenis. Sešgadniekiem ir nepieciešama diendusa, bet kā to nodrošināt skolā? Pat, ja tiek iekārtotas telpas ar gultiņām, kur atpūsties, kā nodrošināt, lai pārējie bērni, kuriem ir starpbrīdis, netrokšņo? Būtiska dienas sastāvdaļa, kas tiek nodrošināta pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pastaigas svaigā gaisā. Kā varēs organizēt šķietami vienkāršu iziešanu pagalmā, kā klases audzinātāja viena pati spēs palīdzēt visiem bērniem pārģērbties, kā skolas pagalmā nodrošināt kārtību, ja tur uzturas gan lielākie bērni, gan, piemēram, trīs klases ar sešgadniekiem?! Šobrīd klasēs ir pat 30 bērni, tāpēc nav iespējams prasīt no viena pedagoga, lai viņš spēj gan nodrošināt kārtību klasē, gan iemācīt noteikto vielu. Izglītības politikas veidotāji uzsver individuālās pieejas nozīmi, bet šādi taču mēs tikai attālināsimies no individuālas pieejas.
Skolnieciņš Latvju Skaudības Dievs 09.03.2018. 06:04:49
Kāpēc skolas gaitas paātrina? Vai vergus gatavo priekš Īrijas? Daudzas skolas nav gatavas kaut kam šādam!!! Valsts grib ietaupīt, skolu apvienojot ar bērnudārzu? Cieņā, Skolnieciņš
>Mamma 08.03.2018. 19:34:18 08.03.2018. 20:24:59
Man bija vēl labāk. Aizsūtīju uz skolu no 6 gadiem, bet ar visu to, skolā nebija ko darīt, vajadzēja no 5 gadiem sūtīt, lai nezaudē interesi. Piedalījās visādās olimpiādēs, bet tas nāca viegli, pilnīgi neiemācījās kaut ko sasniegt ar darbu... Uzskatu, ka katrs bērns ir individuāls. Ja visi kopā mācīsies no 6 gadiem, tad vispār nekādām problēmām nevajadzētu būt. Problēmas var rasties, ja viens bērns pēc vecuma ļoti atšķiras no
Es atbalstu. Aizsūtīju dēlu uz skolu 7 gafos,diemžēl bērnam bija garlaicīgi,jo visu jau prata ļoti labi,nācās mājās papildus strādāt,lai nezaudētu interesi pret mācībām. Otru dēlu laidīšu uz skolu 6gados.
Izglītotājs 08.03.2018. 19:05:27
13.03 Kara muzejā būs tikšanās ar ministru K. Šadurski.... Nāciet un diskutējiet!!!!
Par atru
tādas nodarbības jau ir b.d. , kāpēc jāsarežģī un jātērē nauda. 6 gadu vecumā b.d. viņiem ir latviesu valodas un matemātikas nodarbibas. tad varbut no b.d. uz otro klasi
1.klasnieces mamma 08.03.2018. 18:10:35
Totāls sviests, manai meitai 7 gadi paliek 28.martā un viņa iet 1.klasē un kaut kā iztiek bez tādām lietām, tās viņa dara mājās. Skola ir vieta kur ir jābūt kārtībai, nevis bardakam, ko tik ļoti dažs labs (K.Š.) mēģina panāk!!!!!
viss jaunais ir nedaudz aizmirsts vecais 08.03.2018. 13:54:32
Mums Latvijā jau daudzus gadus ir 5-6 apmācība , kurā notiek viss iepriekš minētais, ko grib nākotnē 1.klasē. KĀPĒC ir jāliek tie paši vēži tikai citā kulītē un jātēlo, ka tiek radīts kaut kas jauns un miljonus vērts.
Var redzēt, ka IZM dzīvo Pasaku valstībā un tur nevienam nav nojausmas par to, kāda ir reālā situācija skolās!
Pagulēt? Skolā?! Kā?
Tauta, gribat vai negribat, bet tā būs . Tā ir Eiropā. Tas ir politisks jautājums. Neviens par bērnu labklājību nedomā. Tak neesiet naivi! IZM saņēma Eiropas naudu, par kuru jāatskaitās!
Žetons par inovatīvo ideju atbalstīt animatoru industriju...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.