Lietotājvārds
Parole
vai tad tas būtu kas slikts, ja stundu sākums būtu noteikts ar likumu. Man arī patiktu, ja stundas sāktos 8.20, nevis 8.00. Un lauku bērni arī būtu ieguvēji, ne tikai pilsētas māmiņas. Un vispār, lasot komentārus, paliek iespaids, ka skolas nemīl māmiņas, jo māmiņām gribās, lai bērniem ir ērtāk un labāk un veselīgāk.
Strādāju pilsētas skolā, kur puse skolēnu brauc no apkārtnes laukiem. Viņiem, lai nokļūtu skolā pusdeviņos, vismaz pusstundu iepriekš jābūt autobusa pieturā, tātad, jāceļas pirms septiņiem. Tiesībsargs par lauku bērniem nekad nav iedomājies? Mācību stundu sākumus nav jēgas noteikt ar likumu, jo skolēni ir gan cīruļi, gan pūces, uz skolu dodas no tuvākas un tālākas apkārtnes. Pilsētās rūpīgās māmiņas var izvēlēties tuvākas skolas savām atvasēm.
Kā ar lauku bērnu tiesībām? 1,5 stundas agrā rītā uz skolu pa lauku ''bezceļu" un tikpat ilgi pa to pašu ''bezceļu" atpakaļ.
kad tas vercie beidzot sāks pārbaudīt vecāku pienākumus?
kāpēc tiesibsargs nepainteresējas pie mātes, cikos bērnam jāiet gulet? Un , ko par to saka medicīna ,bērnu ārts viņas vecāku pieredze? Ja berns iet gulet 21.00 nu maksimālais 22.00, tad līdz 6.00, kā minets tekstā, bērns jau atliku likām ir izguējies. Un ja bērnu atvedīs uz 9.00, kas viņu tur pieskatīs, atkal tās skolotājas, kurām par to neviens negrib maksāt, ne par pagarināto grupu ne par rīta grupu neviens negrib maksāt ,jo skola nav sociālās aprūpes ventrs, vismaz pie mums tas tā tika paskaidrots un 150 eiro nost no algas.
Когда у ребенка начинается депрессия, то сразу можно заметить. 13.03.2018. 20:52:48
Если утром ребенок не может подняться и прийти нулевой урок.
No kuras planētas esat?;) Rīta grupas, lai pildītu mājasdarbus vai gatavotos trīs kontroldarbiem? Gribētu zināt, kā Jūs to iedomājieties? Piemēram, ierodas pirms stundām skolā 10 bērni no dažādām klasēm, pilda dažādus mājasdarbus, kāds grib gatavoties matemātikai, kāds latviešu valodai, kāds dabaszinībām, kāds nav ticis pie datora... Kāds vispār negrib neko, bet atvests, jo "nav, kur likt". Kas to visu lai kontrolē? Vienā telpā tas nav iespējams, viens pedagogs nevar visus pieskatīt, pārbaudīt, ieteikt, palīdzēt. Un tad jau beigu beigās tas pieskatītājs vēl būs vainīgs, ja kāds slaistiņš nebūs izpildījis vai iemācījies.
Jautājums, kāpēc 8. un 9. klasei ir vajadzīgas 35 stundas nedēļā plus 10 stundas nedēļā mājasdarbiem? Kā jau teicu, kamēr izglītības sistēma nebūs sakārtota, tikmēr nekādi neizdosies sakārtot skolēna slodzi. No rīta stundās bērni gulēs un nespēs koncentrēties, pēcpusdienā apmeklēs konsulācijas, lai apgūtu to, ko nespēja stundā. Konsultācijas var nodrošināt pēc skolas līdz pat vakaram. Ne jau katru dienu skolotājam skolā ir jānovad stundas no rīta līdz vakaram, cita liet, ka kolotājs izvēlas strādāt dubulto slodzi, lai atļautos normālu dzīvi. Tāpēc es vēlreiz saku, jāsakārto sistēma kā tāda, un viss atrisinināsies. Runājot par konsultācijām, ja bērnam regulāri tās jāapmeklē, lai spētu iekļauties standartos, tad laiks ir meklēt alternatīvu izglītības metodi - privātskolotāju, privātskolu vai mājmācību. Konsultācijas būtu jāatstāj tikai tiem bērniem, kas slimojuši un nav spējuši uzrakstīt pārbaudes darbu uz vismaz 6.
kā mainīsies " skolas rīti", kad visa Latvija mācīsies Rīgā? citur, pēc izm uzskatiem, kvalitatīva izglītība nav iespējama...
No 9. - 15.00 tās ir 6 stundas, bet nedēļā 30 stundas ir līdz kurai klasei? 8. un 9. klasei ir 34 + 1 (klases stunda). Tā ka - ja no 9.00, tad ir līdz 16.00. Un vai vecāki būs apmierināti, ja nekādas papildus nodarbības un konsultācijas skolā netiks piedāvātas?
Tūlīt jau grib ieviest pieaugušo dienas režīmu no 6 gadiem...8stundas uzturoties skolā,pa stundai ceļā uz skolu...un ta brīnās ,ja visi slimi,līkām mugurām,švaku redzi,daudziem uzmanības deficīts,utt...
Mācību stundas sākumu jānosaka 9:00 un beigas 15:00. Pirms stundām ir pieejama rīta grupa, kurā var pildīt mājasdarbus, paēst brokastis, vai paspēlēties tie bērni, kuiem nav citu iespēju. Varbūt mazajās klasītēs to būs vairāk, bet no 3. klases, kad bērni ir spējīgi paši pamosties un tikt līdz skolai, cīruļu skaits krietni samazināsies. Tie bērni, kas nodarbojas ar pēcskolas aktivitātēm, varētu mājasdarbus pildīt no rīta. Atceros sevi, pēc mūzikas skolas pārrodamies mājās ap 21:00, pārgurusi, miegs nāk, bet vēl 3 kontroldarbiem jāgatavojas, vēsturē jāatstāsta 5 lapas, utt. Nu nav tas normāli, ja bērnam jāceļās 7:00, skolā no 8:00 - 14:00/15:00, tad ceļā pārpildītos autiņos uz nodarbībām, vakarā pa sastrēgumiem atpakaļ.... Atceramies, ka cilvēkam vismaz divas stundas būtu jāatrodas svaigā gaisā, lai neslimotu un izveidotos laba imunitāte. Skābeklis ir tas, kas palīdz koncentrēties. Mūsdienās ļoti daudziem ir problēma koncentrēties tieši dēļ skābekļa trūkuma organismā. Arī pēc stundām bērniem ir jābūt iespējai uzturēties skolā līdz 19:00. Mazajiem tā varētu būt organizēta pieskatīšana, bet lielie varētu izmantot skolas bibliotēku mācībām. Bet šāda veida struktūru var ieviest, ja ir sakārtots skolu tīkls un izglītības sistēma kā tāda.
Varbūt no mājām jāizbrauc 3 minūtes agrāk? Vēl variants - sporta tērpu uzvilkt mājās, līdzi paņemot skolas drēbes (nav jau balles kleita, nesaburzīsies). Kā nu visiem lai izdabā - cits 8:00 nevar iesākt matemātikas uzdevumus risināt, cits - dziedāt, vēl kāds nevar no rītiem pasportot. Parasti jau mazajās klasēs bērni viens pie otra pierod (bērnudārzā arī nav atsevišķas ģērbtuves), neviens gluži pa pliko nenoģērbjas. Ja tā ir aktuāla problēma, tad var kopīgi iegādāties aizslietni, aiz tā var pārģērbties uz sportu. Risiniet jautājumu klasē kopīgi, nevajag tikai sūdzēties vien un izteikt negācijas. Lai jums izdodas!
Kāpēc tiesībsargs nesatraucās par lauku rajonos dzīvojošiem bērniem, kuriem ir agri jāceļas, lai tiktu uz skolas autobusu, jo vietējā skoliņa ir slēgta???? Kāpēc neceļ trauksmi par veselības bojāšanu pie vasaras un ziemas laika pulksteņu grozīšanas, kā rezultātā bērnam tiek izjaukts bioloģiskais ritms 2 reizes gadā???
Stundas sākas 8.00 no rīta un pirmā stunda 2x nedēļā ir sports! Vai tas ir veselīgi ikvienam bēram, ja 8.00 no rīta jāsāk ar sportu? Nokavē 3 minūtes, visu stundu sēdi malā, jo neesi paspējis klasē saģērbties un pēc tam saģērbties vairs nav kur, jo skolā, izrādās, nav sporta ģērbtuves. Bērni ģērbjas klasē. Dzimums mums pirmajās klasēs, izrādās, nav nozīmīgs. Un tas notiek 1.,2.,3.klasē.
Optimālais laiks, 1.stundas sākumam plkst. 8.20, jo jādomā arī par tiem skolēniem, kurus, vecāki dodoties uz darbu uz skolu atved jau plkst.7-os.
Kā jau minēju, lielākās problēmas laukos. Bet tracina tie RĪgas vecāki, kuri savai atvasei izvēlas "tieši to super prestižo skolu", uz kuru jābrauc 40 minūtes. Ir pašlaik Rīgā situācija, ka uz tuvāko skolu var nokļūt 10 - 15 minūtēs kājām. Un no paša atkarīgs, nevis no Ūber prestiža. Protams, ja visi "gudrie" aizskrien uz centru, tad paliek vienkāršākie bērni, kuri nereti ir sirsnīgākie.
Какие риски?Родителей и детей устраивает! 12.03.2018. 18:43:26
Если ребенок из "спального района" города будет выезжать после 7:00, то он попадает в транспортную пробку и там проводит на 40 минут дольше. Дополнительно надо учитывать, что чиновники начинают работать в 8:30, поэтому какой должен бы мощности общественный транспорт чтобы в час пик перевести всю страну, и так в час пик приходится в обнимку с бомжами ездить. Ребенок привык рано вставать с первого класса, поэтому проблем не вызывает.Раньше ложится, раньше встаёт.От перемены мест, сумма продолжительности сна не меняется.
Ekseļa ekonomisti 12.03.2018. 18:14:35
Daoptimizējušies. Turpiniet tādā garā un uz skolu būs jābrus 2 - 3 stundas, vai jau no pirmās klases internātā jādzīvo. Sēkt stundas 7.30 nav normāli, bet ja ceļš uz skolu aizņem vairāk kā pusstundu - tas arī nav normāli, dārgie "sistēmas optimizētāji". Vēl
Un tad,ja stundas ir vēlāk,skolēni atprasās no stundām, jo netiek uz treniņu vai kādu pulciņu. Laikus jāiet gulēt,lai varētu piecelties no rīta. Un problēmu nebūs. Labāk skolēni mācās un saprot no rīta,ne pēcpusdienā,kad jau ir paguruši. Nevajag pārspīlēt!!!!! Mūsdienās ir pārprastās bērnu tiesības. Laiks atjēgties. Vislabāk doties gulēt ap 22.00,tad ar rīta celšanos problēmu nebūs.
To Laiks gulēt.... 12.03.2018. 16:32:55
Vai tā būtu skolas problēma? Vai visa audzināšana tagad ir pārlikta uz skolas pleciem? Ko dara vecāki? "Aizved pa ceļam" bērnu uz skolu???
pārbāzt ikdienu ar dažu labu nevajadzīgu priekšmetu, tad laika pietiktu visam kam...bet mūsdienās uz skolu iet mācīties dzīvot, visu ko citu darīt, nevis apgūt priekšmetus kā tādus..galvenie priekšmeti samazināti līdz minimumam un tad nu brīnās, ka atzīmes briesmīgas un zināšanu līmenis zems..
Konsultācijas un fakultatīvi notiek vai nu 0.stundā vai 9. stundā. Un es teikšu, ka radošāks darbs ir 7.30 nevis 16.00 pēc jau nosēdētām 8 stundām. Un vecāki pieprasa - vajag fakultatīvus tajā, tajā un tajā priekšmetā! Un konsultācijas!! Kad lai liek? Tie, kas iet gulēt 2.00, protams, ka nevar uzcelties uz 7.30, bet kāpēc nevar iet gulēt 22.00? Tas gan būs par pilsētas skolu. Daudz smagāk ir laukos. Jo, piemēram, lai tiktu uz stundu 9.00, ir jābūt pie skolas autobusa pieturas 2 km attālumā no mājas jau 7.00, jo brauciens ir virs stundas. Un tas pats pēcpusdienās, kad autobuss kursē pēc 8. stundas, nevis 5., kad beidz pirmklasnieki.
Un cikos tad beigsies mācību stundas? Daudzi jau tagad uzskata, ka pārāk vēlu, jo nevar paspēt uz mūzikas vai sporta skolu, treniņiem utt.
Ja bērniem stundas sāksies 9.00, cikos sāksies vecākiem darbs? Tik un tā vedīs uz skolu "pa ceļam", un tad atvestie dauzīsies pa skolu. Kas viņus pieskatīs? Būs "rīta grupa" un "pēcpusdienas grupa"? Līdz cik gadu vecumam? Viss taču atkarīgs no vecākiem - nevar atvest laikā, kad stundas sākas, nevar aizvest mājās laikā, kad stundas beidzas... Ko te vispār runāt?
Norādījumi ir, bet risinājuma nav......
Nu nav man tāda laime gulēt līdz 6.00, jo līdz skolai jābrauc ar diviem transporta līdzekļiem. Vispirms vecāki ved 12 kilometrus pa zemes ceļu līdz lielajam ceļam, pa kuru kursē skolas buss, tad vēl līdz skolai 22 kilometri. Vai jūs varat iedomāties, kāds ir zemes ceļš rudenī, ziemā un pavasarī? Lustīgs pasākums. Zelta dzīve laukos, jo tā skola, līdz kurai man bija tikai tie 12 kilometri nu jau likvidēta. Arī vecāki bezgala laimīgi, jo 2 reizes dienā kratās pa Latvijas labajiem ceļiem. Un tad vēl brīnāmies, ka lauki izmirst.
To Režīms... 12.03.2018. 14:51:49
Tu ar' stulbs??? Varētu padomāt, ka visi izvēlas tālākās skolas!!! Ļoti daudziem LV bērniem tuvākā skola ir 20km attālumā!!! Un....."pričom" te elitārās skolas???
To Laiks gulēt.... 12.03.2018. 14:47:47
Tu no mēness vai...kura gadsimta??? Pasaki ieteikumu kā aizdzīt gulēt, kaut 22:00-23:00, 14gadīgu pusaudzi, kurš pārrodas mājās no skolas, pēc treniņa vai mūzikas/mākslas skolas ap plkst.20:00 un tad jāizpilda 5 mājas darbi uz nākamo dienu....kas bieži vien prasa ap 1h katram priekšmetam......KĀ? PASAKI KĀ!!!
tas jau sāk izskatīties komiski. varbūt tomēr nedaudz jāsamazina bērnu tiesību aizsardzības mānija?
Laiks gulēt! 12.03.2018. 14:33:45
Varbūt sāksim ar jautājumu - cikos bērni iet gulēt!?
Varbūt jāizvēlas skola tuvāk dzīvesvietai un jāievēro režīms - tad viss būs kārtībā. Elitārās skolās strādā uz rezultātu ar tiem bērniem, kuri to var un vēlas, arī 7.30
Un cik agri jāceļas skolotāja personīgajam bērnam, kuram pirms tam ir jānokļūst dārziņā, lai skolotājs pats paspētu uz stundu 7.30? Šito tikai supercīruļi spēj izdomāt! :)
Konsultācijas un fakultatīvi notiek vai nu 0.stundā vai 9. stundā. Un es teikšu, ka radošāks darbs ir 7.30 nevis 16.00 pēc jau nosēdētām 8 stundām. Un vecāki pieprasa - vajag fakultatīvus tajā, tajā un tajā priekšmetā! Un konsultācijas!! Kad lai liek? Tie, kas iet gulēt 2.00, protams, ka nevar uzcelties uz 7.30, bet kāpēc nevar iet gulēt 22.00? Tas gan būs par pilsētas skolu. Daudz smagāk ir laukos. Jo, piemēram, lai tiktu uz stundu 9.00, ir jābūt pie skolas autobusa pieturas 2 km attālumā no mājas jau 7.00, jo brauciens ir virs stundas. Un tas pats pēcpusdienās, kad autobuss kursē pēc 8. stundas, nevis 5., kad beidz pirmklasnieki.
Ja tiks likvidētas skolas, šādu bērnu, kuri ceļas 6.00 vai agrāk, būs arvien vairāk.
Mācībām jāsākas ne agrāk kā 9.00! Mūsdienu dzīves ritms, viedierīču lietošana gan bērnu, gan vecāku vidū attālina gulēt iešanas laiku. Skolā 1. stundas (8.10) laikā mazie bērni reāli guļ uz soliem, bet vecāko klašu skolēni kavē stundas sākumu vai vispār uz to neatnāk.
Cik agri jāceļas bērniem, lai nokļūtu šai skolā uz 7.30 no 30 km attāla ciema, kurā likvidēta vidusskola?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.