Lietotājvārds
Parole
Domāju tā : Pārāk par daudz ,,tie tur augšā,, grib ieregulēt un noteikt kā cilvēkiem dzīvot. Nu jau izskatās, tā nemanāmi,pa kluso, grib visu un visus ierāmēt ,,pareizajos,, rāmjos kā zināmajos ..padomjlaikos.
Visvaldim V 22.03.2018. 17:02:49
Nu, ja vidusskolas solā vēl sēž pilngadīgie, tad pilnīgi normāli, ka tur varētu sēdēt grūtnieces, ka kādu dienu vajag atbrīvojumu, jo pašu kāzas utt. Un, neviens tur neko nevar aizrādīt, jo pieauguši cilvēki taču. Var nest attaisnojošu skolas kavēšanas dokumentu, jo bija darbā (ne jau visi vecāki var uzturēt pieaugušus cilvēkus). Varbūt pagarināt vidusskolas gadus līdz nākamā paaudze sāk 1.klasi ? Jautājums ir, ko mēs saprotam ar vārdu - vidusskola?
Visvaldis V 22.03.2018. 15:34:20
Nepareizi novirzīta doma... ne jau par to jārunā vai sešgadnieks spēj un vai nespēj, bet gan vai mēs varam nodrošināt to kas viņam ir vajadzīgs (izskatās ka pat ignorējam tā vajadzības). Savukārt tas ka skola jābeidz līdz 18it jau ir kaut kas no viduslaiku varmācīgākā laikmeta, tāpat arī tas kā jau tagad notiek izglitošana sākumskolas pirmajās klasēs... Arī šķirošana pēc vecuma... Ko vispār ar to vēlamies teikt!? Un tā ieplānotās un vadītās reformas rezultātā būs tikai negācijas, komplikācijas, lieki izdevumi "summā". Ja cilvēki līdzīgi kā tās te reformas 'būvētu' mājas, tad labākajā gadījumā sanāktu cūku miga kā cūkas pašas veido.
Nevis 17 gadu vecumā beigs skolu, bet 18 gadu vecumā beigs (pagaidām ir tā, ka beidz 19 gadu vecumā). Un varēs gan augstskolā stāties, gan iet strādāt. Tā agrāk bija visu laiku, nez, kas tagad bija jāizgudro jauns. Jā, un vidusskolas iekšējās kārtības noteikumiem jābūt vienādiem 9.klases skolēniem un 12.klases skolēniem, bet labāk būtu, ka skolu beigtu pēc 11.klases.
Ko iesāks tie, kas skolu pabeigs 17 gados? Pilnas slodzes darbu strādāt vēl nemaz nedrīkstēs.. Ar augstskolu studiju līgumu arī slēgt būs jānāk kopā ar vecākiem.. absurds. Nav jau tā, ka cilvēks savu izglītošanos beidz, tiklīdz sasniedz pilngadību. Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Ņemot vērā, ka vidējā izglītība pēc likuma nav obligāta, nav arī nekādu pretrunu, ka skolas solā sēž pilngadīga persona. Sēž tur pēc savas izvēles un savas izglītības un labklājības vārdā..
12. klases viela ir par smagu, jo bērni paši vēlas mācīties mazāk, darīt mazāk un skolotājiem arī ir grūtāk skolēnam kaut ko likt darīt, jo paši ir izlutināti. Skolotāji visu jau tā cenšās visu vienkāršot, jo savādāk bērniem, kuri neko nezin, netiktu iemācīts kas ir jāzin, bet tiktu cauri skolai. Zinātne attīstās, līdz ar to arī bērnu zināšanu līmenim jāattīstās. Mēs tad audzējam Latvijā ko? Melnstrādniekus zābakus, vai zinošus inovatorus?
ko koalicija plāno darīt ar to, kurš pabeigs 18,5 vecumā?
Ja sešgadnieki būs pirmā klase un viņiem nebūs jāapgūst, tas ko tagad māca pirmajā klasē, tad tas nozīmē, ka atlikušajos 11 gados būs jāapgūst tas, ko tagad māca 12 gadus, jeb vienkāršāk sakot: mums būs 11 gadīga vidusskola. Ja jau tagad 12 klašu viela ir par smagu skolēniem, tad vienpadsmit gados to būs vieglāk apgūt?
Es ari cigane 21.03.2018. 12:53:06
Ir japabeidz skolu 15.gadi vecuma! Nevajag lidz 18 macities. Mes cigani macamies tikaj lidz 7.klasej un viss. Iet uz skolu vajag no 5.gadiem.
Vajag beigt skolu 15 gadi, jo pec tsm vajag dzemnt daudz bernus un precietes. Es par to ka vajag beigt 7.klases un viss pec tam es dzemtu bernus, jo esmu ista,potenciala cigane un loti lepnu.
ha ha ha
Piekrītu, ka jābeidz 18 gadu vecumā. Tāpat liela daļa jauniešu paralēli mācībām strādā. Tikai žēl, ka tālāk pa runāšanu šajā jautājumā netiek. Par 6-gadniekiem esmu pret viņu atrašanos ēkā - Skola, bet uzskatu, ka, ņemot vērā to, ka 5., 6-gadniekiem mūsu valstī ir obligātā izglītība, šis vecumposms jānosauc 1. un 2.klase. Uz skolu bērni iet uz 3.klasi. Tur arī ir tas prinču noslēpums Anglijā 1.klase no 4 gadu vecuma :). Kā iepriekš kādā no savām uzstāšanās reizēm sacīja ministrs: Eiropa prasa, lai jaunieši skolu pabeidz 18 gadu vecumā un ir 12 klases. Eiropa neprasa to, lai 6-gadnieki būtā ēkā - Skola. Tātad mēs varam visu obligāto izglītības vecumu sanummurēt no 1-14 :) Tam gan es arī nepiekrītu, ir jāpārveido izglītības saturs un pamat. - vidējās izglītības programmas jārealizē līdz 18 gadu vecumam.
Ballejam Neguljam
Tad, kad tiek runāts par skolas iekšējās kārtības noteikumiem un 12.klases skolēniem (kuri taču jau esot pieauguši cilvēki, kam neko nevar pateikt...), tad uzreiz ir redzama neatbilstība "pieaugušajiem skolēniem" un pārējiem. Tad nu pienācis laiks visu konkretizēt - vai nu skolu beidz 18 gados, vai arī ir strikti skolas noteikumi, kurus ievēro absolūti visi vidusskolas izglītojamie, bez izņēmumiem vecuma dēļ.
Es jūs visus saprotu, taču tagad iedomājaties sešgadīgu bērnu lielajā skolā ar lielajiem skolēniem, viņi pat vēl tik skaidri nemaz izteikties nemāk, lai ietu skolā. Un kā skolā neko nedara ? Pēc tam taču arī liela daļa neko nedara... Reti kurš tagad vispār mācās tālāk. Es uzskatu, ka tas, cik ilgi tagad ir jāmācās ir pilnīgi normāli.
nu, smieklīgi daži komentāri 20.03.2018. 18:35:37
Skaidrs, ka vidusskolu vajag beigt līdz 18 gadiem (ieskaitot). Jā, būs daži izņēmumi, kas veselības vai kādu citu iemeslu dēļ beigs vēlāk. Nu, nav nozīmes pilngadīgiem jauniešiem, jaunietēm sēdēt skolas solā. Kādreiz taču tā bija - skolu sāka 7 gados un beidza 18 gados.
Dajoš likumu, ka skola jābeidz desmit gadu vecumā. Kas nepaspēj - uz cietumu prom...
Piekrītu domai, labākā ideja pa ilgiem laikiem, nav jāiznieko dzīve skolā, tāpat neko tur nedarot.
Anglijas prinči un princeses var uzsākt skolas gaitas četros gados, vai mūsējie sliktāki? Ja čīkstēsim, tad ilgi būsim atpalicējos un iedzinējos .
Varbūt svarīgāk būtu izdomāt, kā optimizēt augstskolu darbu. Lai nebūtu tā, ka jaunietis, kurš beidzis, šajā gadījumā, mākslas skolu, spiests atkal mācīties turēt rokās zīmuli, ja vēlas turpināt savu izglītību. Varētu rast iespēju šādus jauniešus pārcelt uz kādu augstāku kursu, arī tā viņš ātrāk varēs uzsākt darba gaitas.
Nez vai kāds "reformators" ir domājis par mācību satura atslogošanu. Tagad vidusskolēniem ir pa 8 stundām dienā, tad vēl ZPD utt. Vai tad kāds spēj visu to pilnvērtīgi sabāzt galvā?
Interesanti, ko darīt tiem bērniem, kas dažādu iemeslu dēļ mācības sākuši vēlāk? manam bērnam šobrīd ir 17. viņš mācas 9.klasē. Jo veselības dēļ sākam mācības gadu vēlāk, mums bija astoņi ar asti. Nedomāju, ka esam vienīgie šādā situācijā. Tagad mācamies un viss kārtībā, bet fakts paliek. Ir bērni, kuri 18 gadu vecumā vēl nav ne 12. klasē, ne pat 11. Ko gudrie ierēdņi ar mums darīs? Metīs ārā no skolas?
Piekrītu, ka tādējādi būs kuplāks bezdarbnieku skaits. Ak, politika, politika, ak Eiropa, ak, Eiropa. Ak, projekti un nauda ministru iereidņu kabatās. Darīsi visu, lai tik naudu neatņem.. Kādas bērnu intereses! Kāds naivums!
Pabeigs skolu 17 gados un ko tālāk? Papildinās bezdarbnieku rindas? Kāds ir segums šādam lēmumam?
Piekrītu Risinājumam, tikai tad vajadzētu atgriezties arī pie tā laika satura un tā sadalījuma principiem (atskaitot tā laika nodevas kompartijai, ja nu kādam arī tas patīk šodien, tad tagad to labi varētu aizvietot ar ticības mācibu vai tamlīdzīgi) un stundas garuma 45 min, atmetot visādus sobrīd mākslīgi izdomātus mācību priekšmetus
nezināms
Jaunieši atbalsta ideju. ka koalīcijai vēl pāris gadi būtu jāpavada skolā. Kāda jēga visu grozīt un raustīt un kāpēc viss jācilā un jāputro? Var taču samazināt klašu skaitu pamatizglītībā un sešgadniekiem izveidot nulles klases...
risinājums 20.03.2018. 10:32:39
Šo problēmu var ļoti vienkārši atrisināt. Atliek noteikt, ka vidusskolā ir 11.klases (vai arī 10, kā tas bija krievu skolās padomju laikos).
Un jēga tam ir? ... Kāds ir pamatojums, tāds reāls, pētījumos balstīts?
Jo tālāk, jo trakāk. Galvenais - ne par ko neatteikties no ieplānotās reformas! Tautas domas pie p......
Kas mainīsies no tā, ka jaunieši beigs skolu 18 gadu vecumā. Gadu ilgāk būs bezdarbnieki...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.