Lietotājvārds
Parole
IZ ministram prātā tikai likvidēt un apvienot skolas,bet nedomā par mācību satura kvalitāti.Ar vieglu roku likvidēja RPIVA,lai tikai glābtu LU,kura slīgst parādos un studiju programmu kvalitāte ir apšaubāma.Nu ja,laikam sagribējās sagrābt RPIVA miljonus.Nav cieņas tādam ministram.Lai iet prom ar godu!Vēl tagad moka ar savu 6-gadnieku programmas murgu.Labāk,lai noņem 12.klasi un pāriet uz 11.klašu izglītību.Tas būtu jēdzīgāk.
Родитель 24.03.2018. 09:15:16
Нужно заботиться о качестве образования и переходить на дистанционное обучение.Если у ребенка главная книга в школе "интернет", то надо создавать дешевые и качественные программы, а не устраивать клоунаду в школьном образовании. Министра в отставку!
Esmu par reformām. - pārdomātām un kvalitatīvām. Šadurska kungs ir viens no retajiem ministriem, kurš rīkojas un ir gatavs uzņemties atbildību. Tautai, ka tikai varētu visu darīt pa vecam, neskatoties, vai jaunietis, kurš būs beidzis kolu, būs konkurētspējīgs tirgū. Tautai vajag ministru, kurš neko nedara un ļauj darīt pa vecam, ka tikai nepiepūlēties.? Nāk prātā dziesma "Nevis slinkojot un pūstot."
Sāksim ar to, ka Šaduskis ministrs, nekad savā mūžā nav strādājis skolā un kļuvis par ministru tikai pateicoties partijai. Nacionāli(stiski) orientēts subjekts , kurš nozarē nav veidojis karjeru. Šitādu puskoka lēcēju ar profesora nosaukumiem, kurš nozari gremdē savas nekompetences deļ, Latvija ir atliku likām. Un, ja saimnieks ir pateicis iznīcinat ar skaistu sloganu reforma, tad par to jau ir samakstāts un tiks iznīcināts. Ko te vispat terēt laiku un enerģiju.
Apbrīnojami 23.03.2018. 10:18:18
Nu, pasakiet, kurš vaidētu, pie labiem apstākļiem? Bet te, vaidēšanas jau ir par daudz. Vēlreiz - ja viss ir kārtībā, neviens nevaid. Tik daudz taču vajadzētu saprast. Valsts vaid, bet karavāna iet tālāk.
jā,naudas trūkst algām,be,t lai štrunta reformu ieviestu,miljonu pietiek.Pasaku zeme Latvija
pirmā klase no 6 gadiem jau reiz bija -izgāzās.Vai nepietiek reformu?varbūt padomāsim par sākumskolas programmu atvieglošanu .Ļausim bērniem MĀCĪTIES nesteidzinot,bet pamatīgi apgūstot pamatus. Rīgas kungi,lai aizbrauc uz lauku skolām- palikušajām- un paskatās kā jūtās pirmklasnieks,kurš uz skolu brauc 30 km pa Latvijas neceļiem, cēlies no rīta 6.00.
Ko nozīmē vaidēšana? Sakārtotu sistēmu ir jāuzlabo, nevis jānojauc viss un ...
Joprojām mūsu valstī taisa reformas kādu sāpinot, atstājot bez paša svarīgākā-darba,iztikas utt., izstumjot no valsts. Un tad brīnās,ka labi domātas reformas grūti iedzīvojas. Vai tad savu Laimi var uzcelt uz savu tautiešu nelaimes!?
Nu kā savādāk naudu nokāst, tikai mainot saturu un grāmatas, lai izdevniecības nenobankrotē un visi zaglēni var trekni un koši dzīvoties pa papildu finansējumu iaglītības likvidācijai
Atvainojiet, sākumskola atrodas Rūpniecības ielā, nevis Jaunceltnes. Paaiciniet līdzi "Bez Tabu" Paldies.
Kur ir pētījumi? Vai Šadurska kungs ir aizmirsis par zēnu un meiteņu attīstības īpatnībām šajā vecumā? CIK ir tādu bērnu, kas stabili, skaidri runā 5 gados? Kā var tik ļoti neieredzēt bērnus, kādas tautības viņi arī nebūtu? Reformas? Atbrauciet uz Aizkraukles novada vidusskolas sākumposmu Jaunceltnes ielā, kur bērni ir apstākļu ķīlnieki daudzus gadus. Godaprāts pazaudēts.
nevis vaidēšanas par daudz, bet ministrijas ierēdņu
es par reformam
Dažreiz augstu stāvošiem ierēdņiem patīk idejas palaist pasaulē kā bērnu, par kuru ne spēj, ne vēlas parūpēties. Labi iekārtojušies! Gan jau Latvijas darba tauta tiks ar to galā!
Skolas slēdz, bet kompensācijām nepietikšot līdzekļi, tas izkalusās šokējoši.
Mēs gan komentējam, bet Šadurskis tak to lasīt neprot, jo viņš pazīst tikai skaitļus un pāra darbības - , : ! Kaut Dievs dotu, ka viņam vismaz sekretāre ausī iečukstētu mūsu viedokļus un tas jau viņam būtu daudz!
Kompetenci vēl var nosaukt par laboratorijas darbiem, par mēģinājumiem utt., kas jau ir pastāvējuši sen. Vienīgi visi vecie vārdiņi ir ietērpti jaunā, modīgā terpā. Man jau no 60. gadiem šie laboratorijas darbi ir patikuši, jo tas sasaistījās ar teoriju. Nez' ko Šadurskis ir JAUNU atklājis.
Vaidētāji, Ansīši un Grietiņas... tā jau redzās, kad Antiņš pie "kloķiem". Piekrītu viedoklim, ka reformas ir pilnīgi bezjēdzīgas. Reformas refomu pēc, eiropas naudu apguve. Pilotskolas "aprobē" to, kas vēl nav zināms! Direktori skrien izdomu(reformu) vilcienam pa priekšu ar saukli- tas nekas, ka neviens nezina ko darīt, varbūt aizklapēs tos, kas nepieteicās"pilotēt"? Un , kuri tad būs tie pārkvalificētāji? Jā, tieši tās pašas "dēles", kuras barojas no šadurska kantora, un, domāju, ka ir viestiešāk atbildīgas par situāciju, kurā visi skolotāji un sistēma izrādījās nekompetenti. Sauciet lietas pareizi- reforma nau ne dēļ bērniem, vecākiem vai pedagogiem. Reforma ir dēļ naudas apguvējiem. Lielā eiropas nauda tiek notrallināta.
Izlasīju tikai virsrakstu-pašu rakstu lasīt pat vairs nav plānā. Vaimanas. Gluži kā Latvju dainās par klaušām...
Vēl viens apliecinājums tam, ka ‘tautas balsošana’ ir pilnīgi bezjēdzīga, jo netiek ņemts vērā cilvēku viedoklis. Arī bērnunama bērni un bērni ar īpašām vajadzībām nav ‘ērti’ valdībai un tie ir “jāuzgrūž” Latvijas iedzīvotājiem, nedaudz paceļot pabalstu maksu. Arī vienpersoniski, ministrijas līmenī, bez jebkādas apspriešanas bērnu nami un pansionāti ir jālikvidē, jo ir pārāk apgrūtinoši uzturēt vai ieguldīt līdzekļus to labiekārtošanā. Arī skolas ir jālikvidē kādā vidusskolas posms, kāda pavisam vai arī “uzgrūzt” uz pašvaldības pleciem. Jā, likvidējot skolas paredzējām līdzekļus ieguldīt ce''lu sakārtošanā, ai, ai, aizmirsām, nebūs. Pensionāriem nevajag pārrēķināt pensiju pēc dzīves biedra aiziešanas. Optimizējam nodokļus, gada beigās pārrēķinam un ja pat nepareizi būs aprēķināts neapliekamais minimums, Latvijas iedzīvotāji valsts kasē ieskaitīs atpakaļ, tā teikt Ziemassvētku dāvana. OIK nepareizi aprēķināts, nieks. Tūlīt gāzes cenu paaugstināsim, par elektrības rēķiniem aizmirsīs. Vēl kāda “laba” doma vai veltījums Latvijai 100, par ko ierēdņi no augstajiem plauktiem varētu nobalsot?
Nelasa. Visādiem tādiem komentāriem var vēsi uzspļaut - mēs taču pārāk daudz vaidam.
Visas šīs nejēdzības vēsture zin- var paskatīties Krieviju pēc oktobra. Visu salauzt- un tad tik būs!Un bija ar - zibenīgi atpakaļ pie klases-stundas sistēmas utt.Reformātori laikam visur vienādi- parādi tik grābekli un... Kas būs ar tautu, ar nāciju , ar valsti?Var būt nevis reformatori, bet likvidatori?
ja lasa, vai ņems vērā?
Vērtīgi komentāri. Jācer, ka ministrija lasa.
domā,ka par savu algu uz galvas stāvēšu, vnk maldās.
es sapratu, ka pēc jaunās reformas mācību programmas rakstīs katrā skolā atsevišķi paši pedagogi!!!! Interesanti uzzināt, ko tad darīs ministrijas ierēdņi? priekš kam tad viņi tur sēdēs? Un kas apmaksās skolotājiem programmu rakstīšanas darbus? Un kad skolotāji to darīs? Un vai atkal būs jaunas mācību grāmatas visos priekšmetos? Un jaunizceptajos priekšmetos? Jā, skolotāji gan jau tiks galā ar visu to, jo skolotājiem (tiem kam tagad ir ap 40-50) vēl ir pamatā normālā akadēmiskā izglītība ar labi ieliktiem pamatiem gan skolā gan augstskolā.
sašutusi skolotāja 21.03.2018. 09:56:52
Tā nav vaidēšana,Šadurska kungs.Man kauns bija klausīties 24 kanālā interviju ar Jums.Izrādās,ka neko neziniet ,kas notiek pirmsskolā.Šīs reformas ir tiešās murgs kaut kāds,kārtējā naudas atmazgāšana.Uz arodbiedrības jautājumu,ko darīs sešgadnieki septembrī,Jums atbildes nebija.Visu laiku minstināšanās un muļļāšanās,nevienas skaidras atbildes.Beidziet vienreiz kropļot izglītības sistēmu.Ja bija vajadzīgas pārmaiņas,tad ne jau pirmsskolas vidē.
vai nevar ieviest 1 klasi bernu darza un viss bus kartiba , berns zinas savu vietu bus drosaks ar gulesanu un visu parejo. Tapat berni darza dejo, maca anglu valodu, vingro, zime. Nemainiet ierasto vidi ta bus daudz labak.
Nesaprotošā 21.03.2018. 08:43:09
Kopš ministra kungs runā par visām tām dīvainajām reformām, ir kāda lieta, ko nespēju saprast un kam nav nekādas loģikas. Bērni sāks iet skolā no 6 gadiem, lai pabeigtu to 18 gados, tomēr tiek stāstīts, ka sešgadniekiem būs jauna mācību programma, kas nebūs tā pati, kas pašlaik 1.klasē, tā būs kaut kas bērnudārza līmenī. Tas, protams, viss saprotams... Taču tad sanāk, ka jāpārveido pilnīgi visa mācību programma, lai tad no 2.klases līdz 12.klasei apgūtu visu to, ko tagad 12 gados. Labi, pieņemu, ka tā notiks. Bet tad - kāpēc skolā nevarētu mācīties pēc šīs jaunās programmas 11 gadus un sešgadniekus atstāt bērnudārzos?! Skolu beigtu 18 gados, sešgadnieku dēļ nevajadzētu pārveidot skolas (klases iekārtojumu, ēdnīcas, papildus darbinieki, papildus telpas un tml), un visi būtu apmierināti. Brīžiem vienkārši šķiet, ka ministra kungs ir izbraucis ārpus Latvijas un ieraudzījis, ka tur bērni ātrāk sāk iet skolā un izdomājis, ka pie mums arī tā vajag, pat nepainteresējoties, kā notiek mācību process citās valstīs. Jā, sāk viņi mācīties 1.klasē agrāk, tomēr viņu 1.klase ir mūsu bērnudārzs! Un vairākus gadus viņi mācās rotaļājoties, ilgāk, nekā mūsu bērni mācās bērnudārzos. Daudz lētākas reformas būtu nosaukt bērnudārzus par skolām un tad mūsējie jau no 3 gadiem sāktu iet skolā. Tik kaitinoši, ka kaut ko paķer no citu valstu izglītības sistēmas, bet nepārņem to vienoti, bet kaut kādu atsevišķu lietu, piemēram, sākt ātrāk iet skolā (bet kaut kā neievēro, ka pirmos 5-6 gadus mācības tiek organizētas pavisam citādā līmenī, kas piemērots maziem bērniem), vai arī vasaras brīvlaiku samazināt (bet kaut kā neievēro, ka viņiem ik pēc 3-5 nedēļām ir viena vai divas brīvas nedēļas). Kaitina, ka neievēro, ka tur vidusskolā apgūst 4-6 priekšmetus gadā, kur mums ap 20 jau nāk. Jau tā pie mums slodze skolēniem ir nesamērojami lielāka (gan daudzie mācību priekšmeti, gan daudzie mājas darbi), un, palielinot vēl vairāk (sākot mācīties agrāk, pievienojot papildus priekšmetus, saīsinot brīvlaiku utt), mēs mūsu jauniešus par gudrākiem nepadarīsim, jo neviens nespēj tik plašu informācijas apjomu apgūt, tāpēc rezultātā tiek iekalts uz kārtējo pārbaudes darbu, lai jau pēc dienas visu aizmirstu un sāktu kalt nākošajam pārbaudes darbam. Jau tagad mūsu vidusskolu beidzēji nevar konkurēt starp citu Eiropas valstu jauniešiem, kuru izglītības līmenis ir daudz augstāks. Un "brīnišķīgās" reformas mūsējos vēl vairāk pazeminās...
Mamma, skolotāja - reiz skolniece. 21.03.2018. 08:25:46
Skolotāji nevaid pa tukšo!!! Viņi redz patreizējo situāciju, kā "iet" šobrīd bērniem ar mācībām, tāpēc ir satraukums par to, kas notiks, ja bērnu "iemet" jau 6 gados skolā. Mūsdienās vecāki nopērk gatavās rotaļlietas un iedod telefonu - kāda attīstība te??? Ja vēl nav laiks palīdzēt pie mājas darbiem..., bet ir ar bērnu jāmācās ārpusskolas un ārpus mājasdarbu robežām! Kuram ir laiks? Visi aizņemti ar naudas pelnīšanu, jo jābaro un jāizglīto (bezmaksas izglītība?!?! - muļķības! Tā pat tur ir vajadzīgi līdzekļi! To nevar nosaukt par bezmaksas.). Kādreiz, ja bērnam sliktas atzīmes - rāja bērnu tagad vaino skolotājus. Pie kā vainīgs tas skolotājs? Pie tā, ka bērns mājās spēlē datoru, planšeti vai telefonu nevis lasa grāmatu verbāli komunicē ar citiem bērniem ārā, kopā skaita logus mājām un citas lietas. Tagad skaita līmeņus spēlītēs! Un tie paši vēl priekšā ir uzrakstīti. Jā izglītībā vajag reformas - izstrādātas un pielāgotas mūsdienām, bet ne šo! Sociālās zinības un ētiku ir jāievij citās mācībās nevis atsevišķu priekšmetu izcelt. Vispirms kārtīgi jāpārdomā katra reforma - nevis taisīt no bērniem izmēğinājuma trusīšus! Viņiem ar šo pamatu visu dzīvi jādzīvo! Šobrīd ir bērni, kuri emocionāli nav gatavi 7 gados iet uz skolu, bet 6 būs vēl vairāk!!!! 5 gadīgiem jāiedod to, ko dod patreiz 6 gadīgajiem un 6 gadīgajiem nostiprina 5gad. mācību vielu. Tā vecāki un skolotāji var izvērtēt, kuri ir gatavi iet no 6g un, kuri no 7g. Un ļaut apmeklēt 1.klasi gan 6g., gan 7g.
Izglītības sistēma jo tālāk, jo vairāk tiek kropļota. Vēl vajagot lauku skolas slēgt, jo cilvēku ta nav. Cilvēku skaits samazinās,a ministru galviņas nesamazina. A kur ta radīsies tie nodokļi, no kā maksāt algas? Vajadzīga ātra ministra demisija! Varbūt vēl varētu ko saglābt!!!!!
Izsakot komentārus par vaidēšanu un "gan jau tiks galā", ministrs vēlas iedvesmot skolotājus pozitīvi uztvert reformas. Hmm! Vai tiešām pareizā taktika? Varbūt arī pašam ministram jāpamācās kādos kursos? Ja iedomība to neļauj, jāpieņem darbā labs sabiedrisko attiecību speciālists.
Skolotāja. 20.03.2018. 21:16:56
18 gados jābeidz skola...Uz kā rēķina? Mēs sākām skolas gaitas 7 gados, beidzām 18. Arī Šadurska kungs. Kā tad viņš pie savas gudrības ticis, ja viss par vēlu, viss slikti... Skolas gaitu sākums no sešiem gadiem jau vienu reizi ir piedzīvots. Piedzīvota arī izgāšanās. Un tagad atkal...Tikai bardaks un neskaidrība vēl lielāka.
Mums kaut kā viss ir tā atdalīti, īstā dzīve un vēlamie sapņi. Ministrija uz papīra skaisti uzbur pasaku pili, kuru dzīvē realizēt nav resursu un reāli nesaprot, ko nozīmē sagatavot personālu šādam modelim naudas un laika ziņā. Vieni sapņo lūrot papīrā un otri darbojas realitātē un sanāk virtuāli murgi, ko ienes dzīvē. Cilvēkbērns tur nav svarīgs. Esmu no sirds laimīga, ka mani bērni vairs nav bērnudārzā. Žēl to bērnu, kam būs sabojāta bērnība un to skolotāju, kuri mocīsies realizējot to, ko viens tālu stāvošs ierēdnis ir sadomājis.
Tas ir ļoti nepareizi, sūtīt bērnus skolā no 6 gadiem, jo tad vēl viņi nav gatavi koncentrēties uz skolotāja teikto, ja vien netiek stāstītas kaut kādas bērnudārznieku tēmas... Un vispār priekš kam kaut kas vispār jāmaina, tāpat ir labi!
Kādus mācību standartus un mācību tēmas apguva mūsu valdības kalpi? Cukurfabriku nav, Liepājas Metalurgs "nogrima" (valsts maksā parādu no mūsu maciņiem)...vai turpināt!
Esmu viens no tiem, kurš palaida savu bērnu palaida skolā sešu gadu vecumā. No savas pieredze varu droši apgalvot, ka tas ir par agru. Bērnam vēl gribas spēlēties. Skolā ir grūti koncentrēties. Grūti ir gan skolotājam, gan bērnam. Mājās kašķi, kad gribas brīvo laiku, bet ir jāmācās utt. Šobrīd man vairs atpakaļ ceļa nav, bet citiem iesaku cīnīties par to lai viņu bērni uzsāk skolas gaitas tikai no 7 gadu vecuma ar sagatavošanās posmu no 5-6 gadiem.
Ar reformu apmierinātā 20.03.2018. 20:22:26
Man jau piesakās uz mājapmācību! Urrā! Beidzot būšu bagāta!!!!!!!
Mēs taču redzam, kur ir novesta valsts ar dažādām reformām, no kurām nav nekādas jēgas. Visa apakšā ir nauda. Kad tā tiks izsaimniekota, tad arī reformas beigsies. Kad Šadurskis beigs imitēt darbu un tiešām sāks daudz maz normāli strādāt?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.