Lietotājvārds
Parole
Dzirdēju, ka internātskolas neslēgs, bet gaidīs, kamēr skolotāji paši aizies, lai nav jāmaksā kompensācijas.
Dievs, lai internātskolu jautājumā notiek ne mans, ne citu, bet Tavs prāts ! Āmen !
Internāta likvidēšana , kaut kads murgs , tāda sajūta kad visi lauko berni macīsies Rīga
Vai tiešām ir tik sarežģīti noskaidrot pēc būtības, kāpēc konkrētam bērnam jābūt šāda tipa skolā? Lai ierēdņi aizbrauc uz vietas un noskaidro, un ticiet man, atklāsies, ka lielai daļai šāda skola nav nepieciešama, lielākoties tā ir dzimtas tradīcija vai vecāku slinkums.
Pagājušajā nedēļā gan klātienē, gan LR1 tika reklamēts vērienīgs projekts(ESfondi ar LR līdzmaksājumu) PuMPuRS, kuru jau īsteno IKVD. Manuprāt- tā ir asinsnauda par internātskolu likvidēšanu, kas paredzēta to bērnu, kuri noklīdīs pēc skolu slēgšanas amortizācijai. Nu tā, lai pēc 6. gadiem neviens vairs nevaidētu un nevaimanātu par laikiem, kad šie bērni gāja skolās. Es domāju, pēc integrācijas, ja kāds nesaprata. Skolu uzturēt nav pamata, jo tad ĪSTENOTĀJI netiek pie finansēm, bet tagad -par likvidāciju ir iespēja "apsaimniekot" turpat 40 miljonus. Projekta kuratori nežēlo laiku zvanot un trīsreiz pārjautājot- vai tad mums braukt un atrast tos bērnus, ja skola neprotās pieteikties projektam. Ar LR radio saistītie arī nepaliek bešā- gluži vai sakritība, lai tak masas arī dzird. Ā..., tad tagad ir vajadzīgi priekšlikumi?! Ziniet ko?- man tas atgādina cinismu, kad lopu kautuvē, kāds pirms brūnaļas aizsūtīšanas uz desu līniju, ļoti līdzcietīgi painteresējas- lūdzu Jūsu priekšlikumus- Krakovas vai Doktora virzienā?
Piekrītu, ka tiem, kuriem nav objektīva pamata izglītoties internātskolās, tur arī nav jābūt. Piekrītu GOTHidea, ka jāsāk audzināt atbildīgu sabiedrību. Bet, kamēr tādas nav, internātskolas ir vajadzīgas, jo tajās bērni ir paēduši, nomazgājušies un siltumā. Tikai piektdienās gan visiem bērniem jābrauc mājās, nevis mēnešiem jādzīvo pa internātu. Turklāt daudzi vecāki tajā laikā, kad bērns atrodas internātā mēnesi, saņem par viņu pabalstu, invalīdu vecāki - pat daudz lielāku naudas summu, bet reāli bērns mājās nav.
>>>GOTHidea 21.03.2018. 17:25:50
Visas audzināšanas pamats ir ģimene ar visām no tās izrietošajām sekām, skola var tikai ieviest nelielas korekcijas, bet pamats paliek tas pats,
Nav vajadzīgi internāti! Sāciet beidzot audzināt atbildīgu sabiedrību!
riņķa dancis 21.03.2018. 15:27:40
riņķa dancis
Interesantā Latvija: vidusskolu par daudz,pamatskolu par daudz, internātskolu par daudz,bērnu namu par daudz, slimnīcu par daudz,skolotāju par daudz, skolas gadu par daudz,augstskolu par daudz, bibliotēku par daudz, invalīdu un slimojošo par daudz,novadu par daudz un t. t.; valstī palikušo par maz, bērnu par maz, darbaspēka par maz,naudas par maz.... Vienīgi ar Saeimu un Ministriem - viss kārtībā..!?
Protams,internaatskolu skaitu ir buutiski jaasamazina, atstaajot katraa reģionaa vienu. Beerniem ir jaaintegreejas sabiedriiba, buus taču pašiem jaaveido sava dzīve!
sk=>es kā vēsturniece 21.03.2018. 12:05:31
Varētu padomāt, ka šobrīd Latvijā nav maznodrošinātu un sociāli nelabvēlīgu ģimeņu, kuru bērni tiek mētāti no vienas skolas uz otru, jo viņi ir kā traucēkļi, skolas netiek ar viņiem galā...
es kā vēsturniece 21.03.2018. 11:30:45
Internātskolas vēsturiski pagājušā gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados vairāku LPSR rajonu pašvaldībās tika dibinātas kā skolas trūcīgo vecāku un daudzbērnu ģimeņu bērniem. Tās bija izvietotas gandrīz katrā LPSR rajonā, lai nodrošinātu iespēju visa rajona trūcīgajiem bērniem pēc nepieciešamības tur mācīties. Kad Latvijā 2009. gadā tika pabeigta administratīvi teritoriālā reforma, internātskolas pēc garām diskusijām tika nodotas to novada pašvaldību pārziņā, kur tās fiziski atradās. Pārņemšana notika pamatojoties uz faktu, ka internātskolu finansēšana tiks turpināta tieši tāpat kā līdz internātskolu pārņemšanas brīdim, finansējot gan internātskolu personāla atalgojumu, gan maznodrošināto bērnu uzturēšanu.
Par kādiem priekšlikumiem iet runa, ja novads jau pasludinājis likvidāciju...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.