Lietotājvārds
Parole
Ļoti labi, latviski runājošiem skolotājiem vairāk darba iespēju...
Ja kāds vēlas dzīvot Latvijā, tad latviešu valoda ir jāzina. Ja vēlas mācīties citās valodās, lai ver privātās skolas bez valsts finansējuma.
Анастасия; atbilde uz jautājumu vēlreiz 27.03.2018. 16:36:20
Es jums atbildēju latviešu valodā. Kas jums nepatik?? Es normāli zinu valodu, drīz es braukšu prom no Latvijas. Так что мне незачем с вами обсуждать это. Тут не только я пишу на русском, задумайтесь почему. Я же вас не осуждаю за то что вы говорите со мной на латышском.
A.God.Gunčika kungs, 27.03.2018. 15:26:30
мечтает так самоутвердиться, устраивая языковый моббинг для школьников?Тогда он станет намного сильнее, умнее.
re pilsonim 27.03.2018. 15:12:39
Vienalga kurā gadā. "šodien sastāda puse no valsts iedzīvotājiem, mūsu valdība negrib to redzēt, neņēma vērā puses iedzīvotājus intereses".
Ginnai ...kyda??? Nu, palamājies savā valodiņā, to jau mēs dzirdam uz ielām n-tos gadus! Nepārsteigsi, proletariāte Ginna:)))
"mēs būsim tiešām patstāvīga, brīva ", а сейчас что ли первоклашки из нацменьшинств помешали быть действительно самостоятельными и свободными?
Beidzot- pēc pusotra gada mēs būsim tiešām patstāvīga, brīva Latvijas Republika !
A.God. Pilsonim 27.03.2018. 08:59:20
Совершенно верно "krievi runajošie cilvēki neatbrauca uz Latviju".Да, современные школьники родились в Латвии.Так почему же школьная реформа, должна вызывать у школьников психологическую травму, только лишь потому, что высший педагогический состав ,( даже не попытался не создать материально- технической базы для перехода), на одних лишь политических амбиций массового переводят , даже неясно куда и зачем?Министерству надо было работать над программами обучения, чтобы процесс перехода был безболезненным, а они принимают лишь политическое решение в форме "кнута" - это бесчеловечно!
В плену иллюзий 27.03.2018. 08:01:52
"Pietiks ražot trešās šķiras jauniešus " - наши земляки думают, что в "valsts pārvaldē" работают люди первого и второго сорта?Они считают, что дети должны должны жить в экскурсионных автобусах, чтобы освоить язык?
Ludzu bērniem no ta saucamajām mazākumtautibu skolām ekskursijas pa Latvijas vietām un muzejiem organizet tikai valsts valodā .Ja jādu vārdu nesaprpt-iztulkot. Bet nevis kā tūristiem no Krievijas - krievu valodā. Kur tad viņi lai dzird to valsts valodu. Un kas tad tās par bilingvalam skolām ,ja latviski neko neaprot.
Visiem, kuri tur ko pārprata manā iepriekšējā komentārā, es nesaku, ka nedrīkstētu runāt savā dzimtajā valodā, runājiet kaut ķīniešu, bet valsts valoda būtu jāzina visiem, kuri tajā dzīvo. Varbūt mans piemērs par Ameriku nebija gluži pareizs, bet domu var saprast...
Vladimirs Iļjičs Uļjanovs 26.03.2018. 23:02:40
mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties!
Jautājums Anastasijai vēlreiz 26.03.2018. 22:47:29
Ja raksts ir latviešu valodā, un kāds vēlas pierādīt, ka tiešām pārvalda latviešu valodu, tad tajā komentē. Taču, izlasot Jūsu atbildi, ir skaidrs, ka Jums vēl vajadzētu pamācīties latviešu valodu, un tad tiešām Jūs PATI (nevis PAŠA) varētu pareizi atbildēt.
Родитель 26.03.2018. 22:13:04
Как наши земляки о нас беспокоятся.
Анастасия; atbilde uz jautājumu 26.03.2018. 21:39:14
Es rakstīju krievu valodā, jo es paša varu izvelēties kadā valodā man runāt un rakstīt. Ja jūs nevarat izlasīt, tas ir jūsu problēmas, visi, kam vajadzēja saprast-tie saprata. Kad skolēni beidz skolu un iet macīties talāk viņi normāli zin latviešu valodu.
uci,uci latviski
Muļķības! Krievi starp sevi jārunā latviski!!! Tāpēc, ka daudziem pedagoģiem un bērniem mazāktautības skolās dzimta valoda ir krieva. Kad latvieši starp sevi runās angļiski, tad krievi starp sevi runās latviski!!!
Food for thought - Z.Amerikā nav nevienas oficiālas valodas, jo tur ir iespējams sazināties visdažādākās pasaules valodas. Angļu valoda ir nācijas ,,de facto" valoda - nacionāla valoda. Neviens neaizliedz izmantot savas mātes valodu - dzimtu. Kāpēc tad mēs nevaram ņemt labu piemēru no citām valstīm un paplašināt savu un mūsu bērnu redzesloku - dabīgā veidā apgūst papildus valodas? Kāpēc jābūt izolētiem un domāt tik šauri kā mums piedāvā?
Kurā gadā tika uzaicināti? Vai tiešām tie ir šodienas skolēni???
Lai latvieši mācās Eirosavienības valsts valodā - angliski!!!
Atšķirībā no citām valstīm krievi runajošie cilvēki neatbrauca uz Latviju, viņi bija uzaicināti uz darbu un šodien sastāda puse no valsts iedzīvotājiem, mūsu valdība negrib to redzēt, neņema verā puses iedzīvotājus intereses.
Jautājums Anastasijai 26.03.2018. 18:22:11
Kurā klasē skolēni tik "labi" zina latviešu valodu, ka nevar uzrakstīt vienkāršu komentāru tajā?
Анастасия 26.03.2018. 17:21:42
Я считаю, что это не правильно, что многие говорят, что русские не учат латышский язык. Дети, которые учатся в русских школах при выпуске знают латышский не хуже его носителей. Тут даже есть преимущество, так как мы знаем свой родной язык, латышский, английский и возможно еще дополнительный. Этот перевод я не поддерживаю, так как я сама знаю как сложно усвоить сложный материал (по той же физике) на родном языке, а на чужом еще сложнее. Ну и конечно нужно уважать людей других народов, культуру других стран.
Моральные уро....
Идите вы...знаете куда, с этой реформой!
Es nesaprotu šo mūsu ministrijas muļļāšanos. To vajadzēja jau sen izdarīt. Ieviest vajag jau ar 1. septembri visās skolās. No tā krievu skolēni tikai iegūs.
Arī krieviete 26.03.2018. 13:45:15
Mani vecvecāki bija krievu inteliģenti, kuri strādāja skolā, zināja latviešu valodu, cienīja šīs valsts vēsturi un tradīcijas un bija sabiedrībā cienīti pedagogi. Mūsu ģimenē visi zin gan krievu, gan latviešu valodu. Pati esmu beigusi vairākas augstskolas latviešu valodā un man nesagādāja problēmas iegūt bakalauru arī bilingvālā mācību programmā. Ne jau valoda ir problēma, bet attieksme un inteliģences trūkums. Nostājoties šādā pozā jūs nevis "parādīsiet latviešiem viņu vietu", bet gan nodemonstrēsiet cik aprobežoti esat paši, laupot pilnvērtīgas dzīves un darba iespējas saviem bērniem nākotnē. Žēl, ka Latvijā jēdziens "krievu inteliģence" kļūst par vēsturi.
Pareizi.Pietiks ražot trešās šķiras jauniešus ,kas nav spējīgi strādāt ne valsts pārvaldē ,ne mācīties augstskolās ,jo vispār nezina valsts valodu. Tas jau gandrīz 30 gadus notiek pilnīgi absurdi .
Kāpēc Vācijā, kur ir 5 miljoni krievu, un vēsturiski viņi tur vienmēr ir dzīvojuši, neviens nebrēc pēc krievu skolām? Tāpēc, ka viņi ciena sevi, valsti, kurā dzīvo! Ja kādas tautības cilvēks gribēs turēt cieņā savu valodu un kultūru, tas ir iespējams daudz dažādos veidos, skolas izglītības programmas valodai ar to nav nekāda sakara.
To: Skolniece. "Ja dzīvo valstī un nezin tās valodu, tad kas par pilsoni tas cilvēks ir? Nav īsts pilsonis! " Un???? Kāpēc pareizi to, ka nedod pilsonību visiem dzimušam Latvijā un nepareizi, ka tie nepilsoni mācas citā valoda?
[[[[Где сказано, что образование только на государственном? ]]]] Tagad skazano :)
25 лет Балтийского тигра 25.03.2018. 19:12:27
Иллюзия Успеха
Родитель 25.03.2018. 18:07:13
Если современные школьники не знают основной закон государства, то а каком качестве образования может идти речь?
Где сказано, что образование только на государственном? 25.03.2018. 17:10:48
112. Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību. Pamatizglītība ir obligāta.
Маариитей 25.03.2018. 17:07:42
Латвия - демократическая страна.Все платят налоги и имеют право на образование.
Latvijā valsts valoda LATVIEŠU! Tātad, VALSTS skolās jāmāca LATVISKI! Vai nav loģiski?! Ja kāds vēlas savus bērnus mācīt citā valodā - var vest uz privātskolām!
Многоуважаемой школьнице! 25.03.2018. 16:18:04
В те годы, когда современные школьницы жили ещё в этом мире в состоянии молекул, это было около 200 лет назад, в стране уважительно относились ко всем, живущим на территории Латвии. Надо лучше учить историю, чтобы понять, что было 200 лет назад.Для этого просто надо пойти в Национальную библиотеку и почитать документальные источники.То, что современные школьницы не знают истории - это результат, низкого качества образования в нашей стране, узость и ограниченность.
Ja dzīvo valstī un nezin tās valodu, tad kas par pilsoni tas cilvēks ir? Nav īsts pilsonis! Krievu tautības cilvēki nemācās latviešu valodu un latviešiem tādēļ jāzin krievu valoda, tas ir taisnīgi (?), manuprāt, nē. Tiem, kuri dzīvo kādā valstī ir tai jāpielāgojas, nevis valstij un tās iedzīvotājiem jāpielāgojas viņiem, jo, piemēram, ja aizbrauksi uz Ameriku, nesāks visi runāt tavā valodā tikai tāpēc, ka tu tur esi ieradies, būs jāmācās tāda valoda, kādā runā tās valsts iedzīvotāji, kāda ir valsts valoda.
Увольнение - это главный способ подготовки кадров в нашей стране на сегодняшний день.Опять " языковые чистки" - Вы этого желаете?Ваши иллюзии приведут лишь к тому, что сотни педагогов уволят!Демократия умерла в нашей стране с момента принятия школьной реформы - окончательно, и ничто не может оправдать тоталитарную диктатуру. Сейчас, когда примут решение о голосование в Европейском Союзе, большинства, то демократия умрёт окончательно.Демократия - это уважение к своему народу!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.