Lietotājvārds
Parole
" Bērna, kura vecums mainās pēc 1.septembra (1.septembris līdz 31.decembris), vecāki varētu izvēlēties bērna pamatizglītības sākšanu atlikt līdz nākamā gada 1.septembrim. Tāpat pamatotos gadījumos (ģimenes ārsta, psihologa atzinums) sagatavošanas programmā (0.klasē) var mācīties vēl vienu gadu, t.i., no sešiem līdz septiņiem gadiem un mācības pamatizglītības 1.klasē sākt tā kalendārā gada 1.septembrī, kad bērnam paliek septiņi gadi." Bet, ja bērnam 6 gadi paliek 28.08., tad būs nepieciešama ārsta vai psihologa atziņa, lai viņu 1.09. "negrūstu uz skolu"!!!
Tautu nedzird. Drīz vēlēšanas. Domāsim par ko balsot! Pietiek snaust, vajag rīkoties! Arodbiedrība, kur Jūs esat?
Kur tik velu 6 gados? Jau jalaizh 1 gada vecuma, Lai 13 gados berni spetu jau stradat un maksat nodokljus. Melns humors bet tas kka ta izklausas pat 6g.v. Es jau savu jaunaku atvasi laidishu no 7.g.v.
Visas šīs jezgas noslēpums ir skolu direktoru algu piesaiste skolēnu skaitam...!
bijusī skolniece 10.04.2018. 14:52:24
Manā laikā jau (1985-1987) - neatceros precīzi - vienreiz šī ideja piedzima , ka uz skolu vajag iet sešos gados . Dabūjām mācīties divās maiņās - no rīta mūzikas skola , vakarā līdz pusseptiņiem matemātika , latv. val..... , bet šī ideja arī kaut kā ātri nomira ... Un otra lieta - nav ko cepties par to, ka bērns sešos gados skaitīsies 1.klasnieks . Viņi savos sešos - jau faktiski ir pirmklasnieki - nekas jau nemainīsies - tika plāksnīte uz kabineta durvīm.
Mazāk arī vajag saviem 5gadīgajiem dot telefonos sēdēt spēlītes spēlēt, lai tikai miers no bērniem. Tas arī muguras bojā, citādi tikai skolas un citi vainīgi......
kā jau teicu 09.04.2018. 18:12:54
Savējo nelaidīšu, neies no 6 gadiem skolā. Punkts.
Jau tagad pagarinātās grupas tiek nodrošinātas tikai 1.klasē, pēc tam vecākiem pašiem jādomā kur likt bērnu. Kas tad visiem tagad ir jāalgo pieskatītāji? Būtu padomājuši par bērnu mugurām, jau tagad ir ļoti daudziem mugurkaula problēmas no tās ilgstošās sēdēšanas skolā un mājās pie mājasdarbu kaudzēm.
Tā ir bērnu mocīšana! 08.04.2018. 22:50:17
Pirmkāt, nauda!Cik tad mums tas budžets ir! Otkārt, tā ir bērnu mocīša! Tik mazus bērnus uz skolu laist nedrīkst! Tas būs tas pats bērnu dārzs tikai skolā! Skola ir domāta, lai mācītos nevis lai spēlētos ar bērnu mantiņām! Šis ir izdomāts lai ātrāk ietu strādāt un maksātu nodokļu? Saema vispār par bērniem nedomā vai kas? Vienā vārdā sakot nevajag lekt augstāk par savām spējām!
Var taisīt reformas cik un kādas grib. Es būšu tā, kura izlems par savu bērnu no cik gadiem laidīšu 1.klasē skolā. Pēc mēneša bērnam būs 6 gadi un man pat prātā nenāk doma viņu septembrī uz skolu sūtīt. Un ko man kāds var izdarīt??? Nevienam citam nav tiesības izlemt manu bērnu dzīvi manā vietā.
Tas ir tik labi, jo bērns spēs attīstīt savas zināšanas agrāk, vajadzētu pamainīt izglītības sistēmu, lai 1. klasē būtu jāmācās dalīšana, lietv., darb. v.(izteiksmes, formas, locījumi), visu kaut ko no galvas un, ja bērns nemācās izmest no skolas un tik cik gados bērns vēlas mācas, bet CV ir ierakstīts kā nekvalificēts! Bērniem jābūt patstāvīgiem jau 6 gadu vecumā. Tā ir vecāku problēma, ka viņi 6 GADOS vel ir kā bēbīši, jo mūsdienās vecāki grib padarīt bērnus stūlbus nelaižot uz skolu 6 gados!
Augstāk esošajiem jādomā! 08.04.2018. 18:35:49
Vajag visiem arī saukt pie atbildības Izglītības ministriju par tām pārpildītajām klasēm, kas viņuprāt ir normāli. Vajag skolotājiem asistentus ne tikai klasē, bet arī dažos labos interešu pulciņos!!! Telpās nav ventilācijas sistēmas. Ko mūsu bērni elpo??? Skolotāji un audzinātājas cik spēj, tik vēdina, bet nu tas nav normāli... 5 min.starpbrīdis neko daudz nedod klasē, ja stunda notiek 40 min. Utt.
Ehhh, laimīgie sīkie, ietaupīs gadu dzīves aizejot uz skolu agrāk, nevis kā es sāku iet 7 gados, un tagad jūtos pazaudējis gadu bezjēgā :(
Piekrītu audzītei! Bērniem atņem bērnību. Jau tagad cik reizes nav dzirdēts, ka bērns negrib iet uz bērnudārzu, jo viņam nav laika kad spēlēties.
Var jau arī no 4,5...kāda starpība????
Gribēja valdība bardaku - lūdzu - būs !!! Pat, ja neceps zīmes augšā, man neviens neko nepadarīs, nelaidīšu un viss. Kas grib - lūdzu, kaut no 2 gadiem. Nē, vislabāk, dzemdību namā jau izvēlēties skolu un pa taisno pēc tam iepazīties, nevis uz mājām...
Liecies mierā...aizies pie psihologa, kas nav lēta vizīte un lieta darīta. Neviens gailis pakaļ nedziedās...nevienam nav tiesību iejaukties manu bērnu medicīnas dokumentos. Tā kā....
Ko darīs tad, ja daudzi vecāki nelaidīs no 6 gadiem....? Visi dabūs zīmes! Kurš ģimenes ārsts uzņemsies atbildību vai izlems par bērna psiholoģisko gatavību? Tagad daudzi bērni stipri nervozāki nekā agrāk! Tad gan būs joki...
Vecakiem un tikai vecakiem ir jaizverte to,cik vinja berns gatavs/negatavs. Viens 7 gados gramatas lasa,cits uzvedas ka bebis.
Tas ta lai atrak jau kad izmacas iet stradat un maksat nodokļus----nebrinišos ja ari pieņems tadu likumu:-D
Piekrītu 5gadn mammmai.Ja padomā,nebija ne vaina skolai,kā mācīja mūs 80-to vidū.Atmetot visu vecmodīgo,laika gaitā novecojušo,un pieliekot mūsdienām vajadzīgās detaļas,būtu visai ideāla un sakarīga izglītības sistēma.Bet protams mūsu valstī ir ,,jāizgudro ritenis no jauna,,-jāizpļekā miljoni,un tad vēl gudrīši nesaprot ka ir galīgā p...ā.Naudas nekad nav pietiekoši,bet gudro visādas ūber reformas,super-truper sistēmas,kuras reālā dzīvē nestrādā.
5gadnieka mamma 05.04.2018. 15:23:06
Nav jau īsti starpība... 6 vai 7... problēma ir mūsu izglītības programmā. Ja bērnam 1.klasē jāprot jau tekoši lasīt, rakstīt rakstītos burtus un rēķināt ar divciparu skaitļiem un iekavām!!! Soc.zinībās jāraksta un jāgatavo projektu darbi!!!! (Pag.gad. dēls uzsāka 1.kl. ar 7 gadiem) un 2.klasē ir jāzin reizrēķina tabula un katru mēnesi ir jāizlasa pa 1 grāmatai (ārpusklases literatūra), nerunājot vispār par lat.val. lietvārdu u.c. vārdu iedalījumiem... Ko tāds bērnudārznieks 5 gados var iemācīties dārziņā, kur nodarbības ilgums ir 15minūtes. Kā tādu var sagatavot skolai???? pirms gadiem 20!! pirmajā klasē sāka mācīt pirmos ciparus un burtus... Un visi esam izauguši par normāliem un izglītotiem cilvēkiem. Jāsāk ar to, ka mācību programma ir jāmaina!!!!
Pasniedzējs 05.04.2018. 14:46:36
Jā, starp citu, es reāli pazinu pavisam normālu meiteni, kas 7 gados taisīja pa lielam biksēs. Nezinu, ka ar to tika galā viņas klases audzinātāja, bet, es domāju, ka 6-gadnieki, kuri uzvedas līdzīgi, ir noteikti lielākā skaitā. Vai skolas ir padomājušas par to, kur ierīkot komposta kaudzes, kur pieslēgt vannas ar silto ūdeni pēcpuses mazgāšanai, kur glabāt pamperus?
Varētu piekrist Visvaldim par visiem 100%, bet tā viena frāze - "atliek cerēt tikai uz pedagogu cilvēcisko faktoru"- burtiski dedzina! ATKAL pedagogs uz saviem pleciem iznesīs visu samuļļātās, nepārdomātās, sasteigtās reformas smagumu! Jā, viņš to darīs. Jo redz, cik grūti mazajam cilvēciņam lielajā, viņa vajadzībām absolūti nepiemērotajā skolā. Mierinās, atbalstīs, kurpju auklas sasies un degunu noslaucīs. Un pretī saņems - ak vai, cik bieži - nicinājumu un pārmetumus. Kungi, varbūt sāciet no otra gala! Vispirms sakārtosim mācību vidi, telpas, režīmu, tad lemsim, no CIK - 6, 5 vai varbūt pat 4 gadiem - uzsākt mācības SKOLĀ.
Saspiedušies 05.04.2018. 11:16:44
Nu, lūdzu beidziet mocīt skolotājus un arī bērnus!!! Nav vieta sešgadniekam skolā. Jau septiņos gados viņi ir mazpieskaitāmi, kur nu vēl sešos! Rīgas labās skolas ir pārbāztas, knapi kur apgiezties klasē. Skolas vide nav piemērota sešgadniekam un mums šobrīd nav resursu, lai vidi padarītu draudzīgāku mazajiem cilvēkiem. Kas viņiem traucē dzīvoties un mācīties bērnudārzā???
Patvaļu var ierobežot streiks !!!!
Suņi rej - bet karavāna iet tālāk!!! Vai tiešām nav spēka kas liktu ieklausīties un izbeigtu šo patvaļu?!!!
Absolūti piekrītu Visvaldim. Par to pašu tika daudz runā arī pedagogi un psiholoģi, kuri esošajos apstākļos katru dienu ir ar bērnu.
Ne ja par gadiem reāli jārunā. Bet gan par mācību un sadzīves apstākļiem, metodēm, režīmu... un mūsu visu spējām nodrošināt pašu galveno kas vajadzīgs lai šī VIDE nebūtu naidīga bērnam kā tādam. Šobrīd runāt par draudzīgu un bērna vecumam un vajadzībām, un spējām atbilstošu vidi varam tikai sapņos un atliek cerēt tikai uz pedagogu cilvēcisko faktoru... lai no situācijas izkļūtu ar minimālu kaitējumu. Sliktākais ka ceram kaut ko ietaupīt un runājam pat par kvalitātes paaugstināšanau, lai gan nav nekāda pamata tam.
Pasniedzējs 04.04.2018. 17:59:15
Man fonā visu laiku vakaros dzirdams, kā omīte māca mazbērniņu. Dialogs sekojošs "Kuršs no šiem ir darbības vārds? Vai 'saulains' ir darbības vārds?" Mazmeitiņa: "Jā". Omīte: "Bet tas neatbild uz jautājumu "KO DARĪT". Kurš vārds atbild uz jautājumu ko darīt?" Mazmeitiņa: "Nu es nezinu nu nu liec mani mierā...Man tas ir grūti." Omīte: "Vai 'saule' ir darbības vārds?" Klusums. Omīte: "Vai saule atbild uz jautājumu ko darīt". Klusums. Omīte saka, ka tirdot šādi bērnu 7 dienas nedēļā pa 5 stundām dienā varot dabūt 1 stundu mēnesī, kad esot sajūta, ka mazmeitiņa it kā to saprotot, bet pēc tam viņai nez kādēļ tas aizmirstoties. Meitenei ir 8 gadi un nevis 6. Es novēlu visām vecmāmiņām dzelzs nervus un izturību. Jo skolā neizdarītais un neiemācītais atstāj dziļas sekas - pazīstu pavisam normālu meiteni, kura tagad 12.klasē nezina reizrēķinu - tiesa gan - viņa mācās profenē un neviens ar mācībām viņai nekad neesot palīdzējis. Bet nu, redzēsim, ar ko šis eksperiments beigsies.
UK 5-7 gadīgie pārsvarā spēlējās,bet te dod iekšā akadēmiskas zināšanas.Vecāki neceriet,ka te kāds jūsu sīčiem ļaus spēlēties.
janis 04.04.2018. 14:34:35 - Jums vajadzētu aiziet uz tuvāko bērnudārzu un paskatīties, ko tur dara divgadīgi, trīsgadīgi bērni! Ticiet man, vēl vairāk, nekā UK vai kur citur skolā no 4 gadiem!
Žēl,ka bērniem atņem bērnibu.Tā jau pirmsskolnieku trenkā pa neskaitāmiem pulciņiem,nu vēl klāt skolas gaitas.Reāli strādājot,redzu,ka skaisti noformulētos jauninājumus būs grūti īstenot...
Es par to,ka vajag visiem berniem iet uz skolu no 5-6 gadu vecuma!!!
Es par to,ka vajag iet uz skolu no 6 gadiem vecuma! Man ir četri bērni un visi iet no 6 gadiem!!! Tas ir ļoti labi! Agrāk iet uz skolu, agrāk būs strāda! Es ļoti vēlos lai butu 10.klases, ne 12. Visi iet no 6. gadiem!!!
Kam ir tie spējīgie lai laiž kaut gadu vecus uz skolu. Tieši pa māju memļājoties (kā te viens raksta),es domāju-izaug normāli bērni-sirsnīgi,apdomīgi,nosvērti ,paklausīgi,utt,nevis pus klase tāda,ka rokas,kājas pa gaisu,skrien,bļauj-un skolotāja nezin ko iesākt.Ar likumu vajag noteikt,ka bērniem pienākas bērnība-rītos izgulēties,spēlēties,dzīvoties ierastā-mājas vidē. Tagad naudas (reformu)dēļ gatavi visu ko sacūkot,arī mūsu bērnus!
Eiropas alga 04.04.2018. 15:00:27
Tikai par normālām algām gan nav atbalsta.Dzīvojam 21.gs, bet algas kā bija 20.gs. beigu līmenī tā arī palika.Protams ne jau tiem, kas lemj mūsu valsts attīstības ceļu.
aizbrauc uz tevis minētajām ārzemēm un paskaties, kāds ir mācību saturs, līdz cikiem notiek stundas, kāds ir MD apjoms, cik uz vienu skolotāju katrā klasē ir palīgi, kādas ir telpas utt...nu nevajag salīdzināt to, kas ir viņiem ar to, kā LATVIJAS SKOLĀS NAV !!!!!!
Labs lēmums. Jau malts cik reizes, kā notiks pāreja uz skolām, kā dublēsies komplekti, kur bērni apgūs 1.klasi un tā tālāk, bet vecāki tikai kliedz un kliedz, neko nesaprazdami. Pietiek turēt mājas un audzināt dārzeņus. Visās attīstītās valstīs jau no 4 gadu vecuma pat mācās un nekas. Mūsējie kaut kādi nespējnieki, to mēs gribam? Varbūt tomēr beidzot mācīt vajag, ļaut bērniem uzzināt, attīstīties un nememļāties ap viņiem.
Tieši tā! Un padsmitgadnieku psiholoģiskā stabilitāte un zināt prasmes ir atkarīgas no mācību apjoma un vielas. Aizvāciet murgus un nevajadzīgos priekšmetus, kuri pārklāj viens otru, jo skolu birokrātiskajam aparātam ir visām tantēm algas jāmaksā. Aizvāciet to visu, un Jūs redzēsiet, cik ļoti kļūs vieglāk elpot bērniem....lai gan ko es te muti dzesēju...tiek gatavoti jauni un murgaini priekšmeti un to zaurēšana kā aitām. Un varētu padomāt, ka visi pieaugušie mēs esam vienādi...mums arī katram ir sava psiholoģiski attīstīta pakāpe. NAV UN NEVAR BŪT VISI VIENĀDI ATTĪSTĪTI UZ ŠĪS PASAULES |!!!!!! Un nevajag visus štancēt pēc vienas mērauklas. Valdība gribēja problēmas??? Dabūs tūlīt tās izbaudīt!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.