Lietotājvārds
Parole
Pirms gadiem, kad 1. klasē mācījās 6- gadnieki, mūsu skolā bija telpas diendusai, rotaļu istaba, pagalmā rotaļu laukums, savs 30 minūšu stundu grafiks, savi zvanu laiki un savs režīms. Bija 2 klases, katrā ap 20 bērnu. Atsevišķs skolas spārns bija atvēlēts tieši viņiem. Telpās tika veikts remonts, lai pielāgotu 40 sešgadnieku vajadzībām. Kā šādus apstākļus varēs nodrošināt skolā, kur būs vairāk kā 100 sešgadnieku, ja telpas jau tā nepietiek? Vai varbūt tiek uzskatīts, ja jau skolnieks, tad viņš pēc sava psiholoģiskā brieduma atbilst 7 -gadniekam? Bērnudārzā 5 un 6 gadus vecie bērni jau mācās. Arī 3 un 4 gadus vecie bērni mācās un viņu dienas režīms ir atbilstošs vecumposmam. Pat tagadējie pirmklasnieki daži vēl nav gatavi skolai. Skolotājiem tolaik bija gatavi stundu plāni. Kā būs tagad? Ko , kā mācīt? + vēl kompetenču reforma....
P.S. un tas arī vēl- ka skolu direktoru algas ir atkarīgas no bērnu skaita !
Daudz loģiskāk būtu vienkārši bērnu dārza pēdējo grupu pasludināt par 1.klasi, jo tur ar bērniem strādā daudz profesionālāk nekā būs skolās....!
kāpēc atkal kāpt viena un tam pašam grābeklim, 25-26 gadi atpakaļ taču bija jāsāk mācības no 6 gadu vecuma. Bija skolēni , kuri varēja tikt līdzi, bet daudzi to nespēja, tas bija šiem bērniem īstais stress, kas iecirta robu gan bērnu psihē, gan izglītībā.
Patiesībā jau tas viss ir ieviests tikai lai valsts ietaupītu uz pirmo klašu audzinātāju izmaksu rēķina. Ar bērniem tur nav vispār nekāda sakara un ar reformu ne tik. Viss ir tikai lai valsts ietaupītu. No kā tad skolotājiem algas pacelt, no kādiem līdzekļiem?
Kurš pieskatīs manu bērnu 6 gadnieku, rudens brīvdienās un no rīta pirms skolas? Kāpēc par šo jautājumu klusē?
Kā var piedāvāt reformu, kura nav līdz galam izveidota/izpētīta. Kāpēc man,skolotājam, nav darīts zināms, kas man būs jāmaina savā darbā, vai man būs jāizstrādā jauni stundas plāni,materiāli u.c. Lai kārtīgi sagatavotos kam tādam, skolotājam būtu jāzin par pārmaiņām savā darbā.
Un kurš izstrādās metodiskos materiālus? Kurš ir izpētījis kādas grāmatas/tēmas u.c svarīgas lietas derēs 6 gadīgam bērnam? Vai visām skolām pietiks nauda, lai iegādātos visu vienlaicīgi? Kā šīs izmaiņas ietekmēs mācību saturu 2;3;4 klasē? Jo 1. klasē nemācīs to pašu, ko māca tagad 7 gadīgiem bērniem.
Interesanti vai 1. standarta ieviešanas gadā abas 1.kalses (sešgadnieki un 7gadnieki) mācīsies pēc viena un tā paša standarta? Interesanti arī būs, kad 4.klase mācīsies pēc jaunā standarta ar vecā standarta 3 gadu pieredzi. Pie tam neatbilstošu paredzamajam vecumam. Kāds kaut ko domā?
Šāds eksperiments jau bija, izrādījās neveiksmīgs. Vai tiešām jākāpj uz tiem pašiem grābekļiem? Mūsu nav daudz, esam maza tauta un ikviens ir lielā vērtē. Jo īpaši bērni. Tāpēc uzskatu, ka šādi rīkoties (sūtot bērnus skolā no 6 gadu vecuma)ir bezatbildīgi.
Bizness uz bērnu rēķina.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.